News 56

Nowe shiny już od dziś?

Niantic oswoiło nas już z faktem, że nie udostępni wszystkich pokemonów jednocześnie w wersji shiny, bo jest to dla nich idealny wabik na eventy oraz Community Day.

Specjalne i rzadkie wersje kolorystyczne pokemonów, które wszyscy znamy pod nazwą shiny, służą producentowi Pokemon GO przede wszystkim jako dodatkowa atrakcja do limitowanych czasowo wydarzeń. Oczywiście, po ich zakończeniu nadal można ja znaleźć, ale to właśnie podczas eventów zwiększana jest szansa na shiny (Community Day) albo po prostu dany pokemon, dla którego debiutuje ten specjalny model, jest dużo bardziej pospolity.

Dziś wieczorem naszego czasu rozpocznie się Eggstravaganza a w danych, które aplikacja wymienia z serwerem, odnaleziono nowe shiny modele dla pokemonów związanych z tym wydarzeniem.

DY3U_LoU8AIta9C.jpg large

Na ten moment gotowa do wprowadzenia w wersji shiny jest rodzina ewolucyjna Togepi, Wynauta (nie ma go na grafice, ponieważ pokemony z trzeciej generacji otrzymały shiny modele przy wprowadzaniu do gry) oraz Magby.

W plikach gry od jakiegoś już czasu istnieją również shiny modele dla Cleffy, Igglybuffa oraz Azurilla, ale ewolucje tych pokemonów jeszcze ich nie otrzymały – jeżeli Niantic do startu eventu ich nie wprowadzi to prawdopodobnie w tej specjalnej wersji zobaczymy tylko wymienione wyżej trzy rodziny ewolucyjne. Elekid oraz Smoochum zostały jak dotąd pominięte.

Nie wiemy jeszcze czy ewolucje (Togetic, Wobbuffet, Magmar) również będziemy mogli znaleźć na dziko jako shiny. Niantic może postąpić jak z np. Magikarpiem, bo Gyarados nie jest dostępny do złapania w wersji shiny a jedynie po ewolucji z pierwszej formy. Z baby pokemonami może być o tyle trudniej, że możemy znaleźć je wyłącznie w jajkach.

Źródło: https://twitter.com/LeekDuck

56 komentarzy

  • Reply
    xxx
    Mar 22, 2018 11:23 am

    W jakich godzinach ostatecznie jest w niedzielę ten Community Day?

  • Reply
    poziomek90
    Mar 22, 2018 2:59 pm

    Szajni-srajni 😛 Napiszcie o wydłużenie godzin rajdów, na pokemongohub jest 🙂

  • Reply
    patrykknights
    Mar 22, 2018 3:01 pm

    No coś ta strona strasznie spóźnia się z newsami ;<

    • Reply
      poziomek90
      Mar 22, 2018 3:12 pm

      Admin też ma swoje zajęcia i strona pewnie jest prowadzona tylko hobbystycznie, stąd opóźnienia. Mnie tylko dziwi, że ważniejsze do przetłumaczenia okazało się bezużyteczne „szajni” niż bardzo wiele wnosząca zmiana z godzinami 😛

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 22, 2018 4:24 pm

    No i 40 wbity jako pierwszy w moim mieście

    • Reply
      sempaje
      Mar 22, 2018 7:32 pm

      ..będąc wielkim, nie zapominaj skąd się wziąłeś.. 🙂

  • Reply
    Staszek Alcatraz
    Mar 22, 2018 5:32 pm

    Nie na temat, ale na czasie: w jakich godzinach odbędzie się CD w niedziele, bo jest zmiana czasu i nie wiem jak to wplynie?

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 22, 2018 9:44 pm

    Teraz skupię się na maksowaniu moich asów. Narazie mam 28 poków powyżej 3 tys cp. Trzeba trochę je podkręcić

    • Reply
      TheVil
      Mar 23, 2018 8:17 am

      Wszystkie z IV 100%?

    • Reply
      RexHunterson
      Mar 23, 2018 8:25 am

      Przypominasz mi jednego gracza z Rudy Śląskiej. „a moje to, a moje tamto”. Szczerze, kogo to obchodzi?

  • Reply
    Lewatywa
    Mar 22, 2018 10:52 pm

    Dostałem rozwolnienia z shinny podniecenia.

  • Reply
    Trener level 18
    Mar 23, 2018 1:10 am

    DawidPolakL opisz no cos wiecej o tych twoich pokach i sukcesach. Czytelnicy czekają z niecierpliwoscią na takie rarytaski. A może autor strony jakiś osobny news wrzuci – „Trener roku! Pierwsza 40 na wsi” i wywiad z bohaterem. No i koniecznie masa zdjęc tych wymaksowanych poków wraz z krotkimi żartobliwymi historyjkami jakie się przytrafily podczas łapania.
    Tak do śmichu…

  • Reply
    chyba obiektywny
    Mar 23, 2018 8:42 am

    ciekaw jestem co to za „miasto” gdzie dopiero teraz pierwsza 40-tka, może nawet powiatowe 🙂 a i mało kogo obchodzi co ty teraz będziesz sobie maksował.

  • Reply
    12fisz12
    Mar 23, 2018 9:14 am

    a napiszecie o planowanych latem nowych levelach – od 41 do 45?

  • Reply
    Pika
    Mar 23, 2018 10:34 am

    Nie mam żadnej legendy ani żadnego shiny:// może tym razem się uda?

  • Reply
    patrykknights
    Mar 23, 2018 12:39 pm

    Nowe boxy już są , ogólnie straszny szajs

  • Reply
    Levy
    Mar 23, 2018 7:39 pm

    Dawid mam nadzieję, że olewasz tych pajaców co ciągle krytykują Twoje wpisy.
    Banda hejterow co potrafią tylko nawrzucać innym albo z zazdrości albo po prostu z głupoty i prostactwa. Po cholerę tu wchodzicie jak nie macie nic ciekawego do powiedzenia.
    Pozdrowienia.

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 24, 2018 12:36 am

      Jak widzisz staram się nie odpisywać na debilne wpisy idiotów. W ten sposób bym tylko zaśmiecał forum a to by nam wszystkim tylko szkodziło. W d.pie mam hejty niedorobionych dzieciaków. Moja czternastoletnia córka ma lepsze.

      • Reply
        Trener level 18
        Mar 24, 2018 9:58 am

        Dawid Leci z drugiego nicka „Levy” i sam sobie przyklaskuje

        Idiotów i niedorobionych dzieciaków to poszukaj sobie w rodzinie.
        Nikgogo o dawna nie interesuje twoj level a ciągłe od miesiecy o tym piszesz

        • Reply
          EazyE
          Mar 25, 2018 9:17 am

          Święta racja. Gimbus nie ma życia to chwali się i żali tutaj, a jeszcze ludzi obraża. DNO. Powinni to zbanować i inne jego konta bo tylko psuje atmosferę.

          • bart
            Mar 25, 2018 9:39 am

            Ale mądrości, na tej stronie nie można już bardziej „psuć atmoswery” , wystarczy że przez takich mądrych użytkowników padło tu formum , a najwięcej „psuje atmosferę” tutaj administracja strony, która ma gdzieś użytkowników i liczy się tylko kasa z reklam.
            Na forum administrator i ostatni moderator dawno odszedł.
            Więc miłej zabawy w tym pierdzidołku gdzie przeciętny użytkownik po przeczytaniu 3 artykułów o CD nie wie w jakie dni odbywa się to CD, dużo to świadczy o poziomie ludzi tu.

  • Reply
    pokemaniac
    Mar 23, 2018 8:17 pm

    A ja jestem cieniasem bo mam 24 lvl 7 pokestopów i 3 gymy w mieście:(

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 24, 2018 12:40 am

      U mnie w mieście 5 gymów i 10 pokestopów. Też rewelacji nie ma

  • Reply
    pokemaniac
    Mar 23, 2018 8:18 pm

    I mój najlepszy to snorlax 2246

  • Reply
    E
    Mar 23, 2018 11:27 pm

    Pokemaniak znam ten ból 🙁 Niedługo się przeprowadzam za miasto a tam nawet gymu nie mam 🙁 mega dolina Teraz mam 33 lvl

  • Reply
    Frg
    Mar 24, 2018 8:54 am

    10-13

  • Reply
    Levy
    Mar 24, 2018 11:15 am

    10.15 a bulb nie widać. Chyba jednak 11-14.

    • Reply
      Lubrzan
      Mar 24, 2018 11:23 am

      Może dlatego, że event jest… jutro? 😉

      • Reply
        Levy
        Mar 24, 2018 11:53 am

        Kurde faktycznie 🙂

  • Reply
    Gruboringo
    Mar 24, 2018 1:19 pm

    Mam pytanie do użytkowników iPhone 5s
    Czy pokemon go działa na tym iPhone? Bo ostatnio było coś z tym, że użytkownicy tego modelu nie mogą grać

    • Reply
      iphone 5s
      Mar 24, 2018 3:17 pm

      Działa. Ja korzystam z pokego++ 🙂

    • Reply
      Horacy
      Mar 24, 2018 3:51 pm

      U mnie działa bez problemu

      • Reply
        evoLucjan
        Mar 24, 2018 9:19 pm

        Jesli dobrze pamietam to skonczylo sie wsparcie dla zwyklej piatki a iphone 5s jeszcze ma aktualizacje ze strony producenta to jeszcze ze dwa lata bedzie mozna na nim pograc

        • Reply
          DawidPolakL
          Mar 24, 2018 10:04 pm

          Siema. Dawno cię nie czytałem. Jak leci w Siedlcach? Który level wbity?

          • Gruboringo
            Mar 24, 2018 10:11 pm

            To nie do mnie? A jeśli do mnie to już 34 lvl wbity

          • evoLucjan
            Mar 24, 2018 10:33 pm

            A leci powolutku!
            Mało czasu na granie, jeszcze mniej na udzielanie sie w komentarzach!
            Gratuluje wbicia czterdziech, cos bys postawil z tej okacji:-P

  • Co z tymi shiny?? Ktoś dorwał?

    • Reply
      Levy
      Mar 24, 2018 10:49 pm

      Na razie 0 shiny. Złapałem dzisiaj ze 100 poksów, wylkulem 5 jajek 2 km i nic.

      • Reply
        DawidPolakL
        Mar 25, 2018 8:20 am

        Mi trafiły się 2 lugie shiny ale na słabszym koncie. Na głównym nie mam farta do shiny i setek

  • Reply
    adaś
    Mar 25, 2018 5:57 pm

    Na 148 Bulbasaurów tylko 3 shiny

    • Reply
      Levy
      Mar 25, 2018 6:29 pm

      A po co Ci więcej? To tylko do kolekcji. Ja złapałem około 40 bulb i 2 shiny i dałem sobie spokój. Evencik zaliczony i o to chodziło

      • Reply
        adaś
        Mar 25, 2018 6:54 pm

        Po to żeby znaleść IV powyżej 90

    • Reply
      at3at3
      Mar 26, 2018 12:31 pm

      Ponad 150 Bulb i ZERO shiny! A wszyscy znajomi 3-7…
      Płakać mi się chciało, bo cała nasz „społeczność” latała przez te 3 godziny po centrum miasta, parkach i skwerach – każdy napotkany pokemoniarz coś złapał poza mną.

  • Reply
    patrykknights
    Mar 25, 2018 7:38 pm

    Trochę w błąd wprowadziliście … event zaczął się od godz 11 ( ale nie tylko tu taj pojawił się ten problem bo na innych stronach nawet 12 godzinę podawali?! )

  • Reply
    patrykknights
    Mar 25, 2018 7:40 pm

    Na 3 osobową grupę wyszło po 1 shiny , ale w porównaniu do ostatniego community day z dratini to bulbasaurów u nas było znacznie mniej ;o

  • Reply
    DawidPolakL
    Mar 25, 2018 7:42 pm

    Ja natomiast z braku czasu około 30 bulb i ani jednej shiny. No nic może jeszcze kiedyś się trafi

  • Reply
    TotototoToJa
    Mar 26, 2018 11:47 am

    Kiedy kolejny artykuł o typach pokemonów?

  • Reply
    kojotkp
    Mar 26, 2018 3:38 pm

    u mnie na 40 bulbasaurów były 2 shiny i jestem z tego powodu zadowolony

  • Reply
    seba
    Mar 26, 2018 4:32 pm

    odwalcie się od dawidapolaka o nim przynajmniej słychać że gra a nie noby kóre w miesiąc wbijają 5lvl. ja tam gratuluje wbicia lvla ja też niedawno wiłem 40. jak nie umiecie cieszyć się z gry to przestańcie grać

    • Reply
      Nowystary
      Mar 26, 2018 5:11 pm

      Ile czasu trzeba poświęcić aby wbić 40lvl?

      • Reply
        bart
        Mar 26, 2018 5:38 pm

        Zależny na jakie ułatwienia trafisz, jak jest exp x2 + legendy i zgrana ekipa ( w Warszawie rozmawiałem z ludźmi co robili po 20 legend 1 dnia) to masz 800k dziennie na jajkach. Do 40 lvl potrzeba 20 milionów.
        Przeciętny gracz praktycznie nic nie robiąc tygodniowo dostaje ok 40k, jak masz trochę chęci i znajomych to tygodniowo można bez spiny zebrać 80-100k
        Potrzebny czas na zdobycie 40lvl trudno obliczyć i zależy jakim hardkorowym graczem jesteś i jakie trafią się ułatwienia/okolica.

      • Reply
        DawidPolakL
        Mar 26, 2018 5:42 pm

        Ja gram praktycznie od początku i wbiłem dopiero kilka dni temu. Dodam że mieszkam w 25 tys mieście i naprawdę nie było to proste

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 26, 2018 8:31 pm

      Również gratuluję. Szczerze mówiąc zastanawiam się teraz co dalej. Narazie ze względu na event skupiłem się na zbieraniu pyłku i maksowaniu poków. Do tej pory było trochę adrelaniny bo chciałem być pierwszy w moim mieście a nie wiedziałem ile brakuje graczowi który gra na fake gps. Udało się i wygrałem z nim wyścig. Teraz po prostu mogę skupić się na czymś innym

      • Reply
        Levy
        Mar 27, 2018 4:23 pm

        Też kilka dni temu wbiłem 40 a gram od września 2016. Bez większej napinki. Dziwnie się teraz gra jak nie ma ciśnienia na exp. Dobrze, że wejdą dodatkowe wyzwania. Zawsze to jakas motywacja. Podrowienia.