News 34

Nowe spawny i duży update?

Brak pokemonów na terenach podmiejskich i wiejskich to problem, z którym Pokemon GO boryka się od samej premiery. Niantic postanowiło nieco mu zaradzić.

Od kilku dni z całego świata docierały informacje oraz słuszne podejrzenia, że producent zwiększył ilość punktów, w których pojawiają się pokemony m. in. na terenach podmiejskich/wiejskich oraz w parkach. W dniu wczorajszym pojawił się oficjalny tweet a także notka na facebooku:

Trenerzy, zaobserwowaliśmy zwiększoną liczbę pokemonów występujących w parkach oraz innych terenach miejskich i wiejskich.

Tak więc jeśli od niedawna zaobserwowaliście większą liczbę stworków w pobliskich parkach, nestach czy wybranych miejscach, to jest to ostatnia zmiana dokonana przez Niantic. Przy okazji – odwiedzajcie znane wam nesty i stałe spawny pokemonów, bo całkiem niedawno miała miejsce kolejna migracja.

Bardzo ciekawy jest także wydźwięk notki, którą firma udostępniła na swoim blogu nianticlabs.com (TUTAJ). Producent Pokemon GO wspomina o nawiązanej ostatnio współpracy ze sponsorami oraz informacji, że sponsorowane lokacje nie są widoczne dla graczy, którzy zaznaczyli wiek poniżej 13 roku życia. Najbardziej istotna wzmianka znajduje się na samym końcu: The month isn’t even half over, and it’s been a blast so far. Stay tuned for more. (Miesiąc nie jest nawet w połowie zakończony, a i tak wszystko dzieje się bardzo szybko. Bądźcie przygotowani na więcej.)

Czyżby Niantic wspominało o nadchodzących wydarzeniach w Pokemon GO? Miejmy nadzieję, że już niedługo ujrzymy bardzo duży update lub też świąteczny event z prawdziwego zdarzenia. Jakie są wasze przypuszczenia?

 

 

34 komentarze

 • Reply
  Yorickai
  Gru 18, 2016 1:04 pm

  PIERWSZY!!!! Btw sądzę, że powinien być jakiś update. Uważam, że sam świąteczny pikachu to tylko przykrywka przez jakąś niespodzianką ze strony Niantic.

  • Reply
   franeczek91
   Gru 18, 2016 2:12 pm

   Przecież pikaczu w czapce nie jest jedyną atrakcją-są jeszcze pokemony baby w jajach.

   • Reply
    Yorickai
    Gru 18, 2016 3:34 pm

    Oczywiście, że są jeszcze baby pokemon. Mogłem bardziej określić swoją wypowiedź. Chodziło mi bardziej, że poza pikachu i baby pokemon możliwe jest, że wejdzie coś nowego.

 • Reply
  Michel74Pl
  Gru 18, 2016 1:09 pm

  Takie, że Niantic widzi, że ten event nie jest porywający i w końcu robi coś żeby zatrzymać falę odchodzących od gry. Czy to coś da? Raczej nie, gra się przejadła i już sam tytuł nie porywa tak jak na początku. Nadal gram alu już nie z takim zapałem, po prostu czasami włączam. Mam 34lvl, po prostu mi gra się znudziła.

  • Reply
   Yorickai
   Gru 18, 2016 1:17 pm

   Nie do końca bym się zgodził, że gra się przejadła. Mieszkając w Łodzi co raz widze czy to dzieciaki czy nawet doroslych latających z otwartą apką. Było wiadomo, że pewna część graczy po pewnym czasie zrezygnuje z gry. Nie wszyscy są zapaleńcami. Jednak gra dalej cieszy się popularnością. Co do eventu to sądzę, że dopiero się zacznie.

 • Reply
  volvo
  Gru 18, 2016 2:00 pm

  za szybko wbiłeś lvl teraz sobie żyjesz od eventu do eventu:P

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Gru 18, 2016 2:23 pm

  dziś po raz pierwszy ujrzałem dziką tangelę a także dawno nie widzianego porygona ale oba miały po 20 parę cp

 • Reply
  Outlawek
  Gru 18, 2016 2:53 pm

  Mam nadzieję, że Niantic nie zawiedzie graczy i na święta przyszykuje jakąś porządną zabawę. Dobrze by było żeby nie czekał z tym do soboty, tylko zaczął wcześniej. Najlepiej już w czwartek, bo mam urlop i spokojnie znajdę czas na Pokemony między szukaniem prezentów i pieczeniem świątecznego keksu.

  Miło byłoby też zobaczyć lepiej (sprawniej) działający system namierzania składający się z dwóch, równocześnie działających zakładek NEARBY i SIGHTINGS. Obawiam się jednak, że Niantic będzie dalej forsował przewagę samego NEARBY, więc chyba trzeba będzie przywyknąć, że bez dodatkowych narzędzi można przegapić sporo Pokemonów.

 • Reply
  Ręce opadają
  Gru 18, 2016 4:13 pm

  Przez pokemony przy pokestopach do radaru jest ich teraz za dużo. Wychodzę z psem na spacer na 30-60 min i 25-40 pokemonów łapę, a wszystkie balle się kończą w zastraszającym tempie.
  Jestem zmuszony ograniczać łapanie śmieciowych pokemonów na rzecz lepszych i uzbieranie trochę balli, a przez to ograniczam Xp z ewolucji.

  • Reply
   Porsche Cayenne
   Gru 18, 2016 5:18 pm

   ja tak mam od dawna np 1 pokestop jest i wokół niego ze 6 pokemonów a zakręcisz pokestopem wypadnie jedna kulka i dwa zbędne syropki to nie połapiesz zwłaszcza jak się śpieszę żeby na gymy wejść

 • Reply
  K..
  Gru 18, 2016 6:39 pm

  Mieszkam 9 km od miasta i niestety dalej pusto…

 • Reply
  Agata
  Gru 18, 2016 9:10 pm

  Pod sejmem jest spawn rzadkich pokow. Tłumy tam są 😮

 • Reply
  Xawery
  Gru 18, 2016 9:48 pm

  Może większa liczba pokestopów lub gymów na wsiach ?

 • Reply
  a
  Gru 18, 2016 9:59 pm

  Faktycznie w małym parku niedaleko mojego domu kilka nowych spawnów i to pokemony dość fajne nie same szczury i gołębie (Staryu, Slowpoke, Oddish, Magikarp, Bellsprout, Goldeen, Poliwag, Dratini).
  Jednak powiększenie liczby spawnów w parkach, czy pojawienie się większej ilości pokemonów na terench wiejskich i podmiejskich na niewiele się zda jak nie ma czym ich łapać. Co z tego, że będzie sporo pokemonów gdzieś na wiosce jak często na wioskę mającą 3-5km długości i ponad 1000 mieszkańców jest jeden pokestop pod kościołem w środku wsi.
  Albo u mnie w miście powiatowym, ponad 20 tysięcy mieszkańców i tylko 10 pokestopów. CO z tego, że w tym parku respi się 10-15 pokemonów co godzinę jak najbliższy pokestop jest ok. 1 km dalej?

 • Reply
  Draco
  Gru 18, 2016 11:23 pm

  Małe miasto 7000 mieszk. 2 pokestopy (z czego 1 na totalnym odludziu) 1 gym. Liczba spawnow praktycznie nie zwiększona.

 • Reply
  rado
  Gru 18, 2016 11:24 pm

  U mnie na wsi sytuacja zrobiła się dość ciekawa. W centrum miejscowości właściwie nic się nie zmieniło, spawn najbliżej mnie (mieszkam właściwie na granicy miejscowości, dalej jest tylko las) zniknął, natomiast na granicy lasu pojawiło się kilka nowych punktów. Szkoda tylko, że gdy spadnie śnieg, to całe dobrodziejstwo stanie się niedostępne.

  • Reply
   Agata
   Gru 19, 2016 12:40 am

   To interesujące. Zmieniłeś nasze życie.

 • Reply
  Good!xD
  Gru 19, 2016 5:15 pm

  przy okazji niektórych migracji na obszarach podmiejskich i okołomiejskich bywały ciekawe stworki, obecnie już nic ciekawego nie ma…
  nowe stworki kids, to słabizna..zresztą cóż za żart dodawać coś, co jest podwersją już posiadanego silniejszego stworka?
  kolejny raz wyskoczył test, czy nie jestem robotem i tym razem w chwili gdy trenowałem gym, co zepsuło trening, straciłem czas na dobieranie składu, bo gdy wykonywałem tą żałosną wyżej wspomnianą próbę skończył mi się czas treningu na rundę tzn 99 sek
  dziadostwo!!

 • Reply
  Misiek
  Gru 19, 2016 5:44 pm

  Z przymrużeniem oka na terenach podmiejskich w mojej okolicy sytuacja wygląda tak. Jeden poke stop w promieniu 3 km. Obok poke stopa wyskakuje 7 poków z tego 6 gołębi (cp ponad 300:-)) i jeszcze jeden pospolity okaz. Wcześniej kulek niebrakowalo , można było ciskac do woli , teraz w plecaku same elikirki i parę kulek. Łapie się co potrzebne a nie co się pokaże. Wiec sytuacja raczej się nie zmieniła jakoś diametralnie.

 • Reply
  zenejk
  Gru 19, 2016 9:09 pm

  W Łazienkach i na Polach Mokotowskich brak różnicy

 • Reply
  Agata
  Gru 20, 2016 12:49 am

  Na moim balkonie brak roznicy. Choć w doniczce czasem się Caterpie pojawi. xD serio ludzie kogo to obchodzi, czy w Waszej wiosce co i tak nie powiecie jakiej się zmieniły pokemony. Dajcie spokój…

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Gru 20, 2016 10:48 am

  w miejscu gdzie przedtem nie było pokemonów teraz zauważyłem ryhorny oraz pod gymem zaczęły się pojawiać clefairy

 • Reply
  Grun4berg
  Gru 20, 2016 2:23 pm

  U mnie na uczelni mam teraz regularny spawn Magmarów (łapię po 2-3 dziennie), a dzisiaj siedząc na sali wykładowej złapałem Laprasa 😀

  • Reply
   Bazyli10
   Gru 21, 2016 5:01 pm

   Brawo Ty 🙂

  • Reply
   Robert de Clair
   Gru 22, 2016 12:53 am

   Złapałeś się za swojego laprasa, czy za kolegi?
   btw te nazwy poksow to niezła beka jak sie mówi między mugolami.

   Pokaż mi swojego laprasa to ci pokaze moja ponite.

   • Reply
    Grun4berg
    Gru 22, 2016 9:37 am

    Głodnemu chleb na myśli, ale w sumie kto co lubi…

 • Reply
  Popek
  Gru 21, 2016 7:16 pm

  NEARBY i SIGHTINGS na raz mi się pojawiło.

 • Reply
  NieWieszKto
  Gru 21, 2016 11:20 pm

  U mnie w mieście spawny zmniejszyły się nawet 3 krotnie. :/

 • Reply
  Sylwia
  Gru 27, 2016 5:12 pm

  No dzięki Nintendo bo dzięki poprawce złapałam w moim domu 2 pikachu jiglypuffa venomata i nawet parasa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.