News 33

Nowe zadania Field Research – styczeń 2020

W końcu nadszedł moment rotacji zadań Field Research, które w ostatnim czasie nie zmieniają się zbyt często.

Częstotliwość rotacji zadań Field Research (poza tymi eventowymi) ostatnio znacznie zwolniła a gracze muszą wręcz przypominać Niantic, że warto byłoby trochę urozmaicić nasze spacery.

Wraz z pojawieniem się Laprasa w paczkach za stemple (który zna tzw. legacy ataki z 2018 roku czyli Ice Shard oraz Ice Beam), nastąpiła w końcu również zmiana w puli Field Research.

Zadania z nagrodą w postaci pokemona

ZadanieTłumaczenieNagroda
Take a snapshot of your buddyZrób zdjęcie buddySnover
Earn 5 hearts with your buddyZdobądź 5 serc za aktywności z buddyStantler
Catch 3 Normal, Water, or Ice-type PokémonZłap 3 pokemony typu normalnego, wodnego lub lodowegoDewgong
Catch 5 Fire-type PokémonZłap 5 pokemonów typu ognistegoSnorunt
Catch 5 Pokémon with Weather BoostZłap 5 pokemonów z boostem od pogodyPoliwag, Vulpix
Catch a Dragon-type PokémonZłap pokemona typu smokDratini
Catch 10 PokémonZłap 10 pokemonówMagikarp
Make 5 Great Curveball Throws in a rowWykonaj 5 podkręconych rzutów z bonusem typu Great z rzęduSpinda #7
Make 5 Nice ThrowsWykonaj 5 rzutów z bonusem typu NiceVoltorb
Make 3 Excellent Throws in a rowWykonaj 3 rzuty z bonusem typu Excellent z rzęduLarvitar
Make 3 Great Throws in a rowWykonaj 3 rzuty z bonusem typu Great z rzęduOnix
Make 3 Great ThrowsWykonaj 3 rzuty z bonusem typu GreatLileep, Anorith, Gastly
Defeat a Team Rocket GruntPokonaj członka Team GO RocketSneasel
Battle another trainer 3 timesWalcz z innym trenerem 3 razyShellder
Battle in a raidWalcz w raidzieSwinub
Win a Level 3 or higher raidWygraj raid poziomu 3 lub wyższegoKabuto, Omanyte
Win 5 raidsWygraj 5 raidówAerodactyl
Win a Gym BattleWygraj walkę w gymieBulbasaur, Charmander, Squirtle
Win 3 Gym BattlesWygraj 3 walki w gymieJynx
Battle in a Gym 5 timesWalcz w gymie 5 razyMachop
Battle in a GymWalcz w gymieMankey
Use a supereffective Charged Attack in 7 Gym battlesUżyj superefektywnego ładowanego ataku w 7 walkach w gymieElectabuzz
Hatch 7 EggsWykluj 7 jajekAlolan-Vulpix
Hatch 5 EggsWykluj 5 jajekChansey
Hatch 3 EggsWykluj 3 jajkaMagmar
Hatch an EggWykluj jajkoExeggcute
Send 10 Gifts to friendsWyślij 10 prezentów do przyjaciółClamperl
Transfer 3 PokémonTransferuj 3 pokemonyLotad
Trade a PokémonWymień się pokemonemGlalie
Evolve a PokémonEwoluuj pokemonaCubchoo, Eevee
Power Up Pokémon 5 timesUlepsz pokemona 5 razyBulbasaur, Charmander, Squirtle

Najciekawsze zadania nagradzające przedmiotami

ZadanieTłumaczenieNagroda
Catch 3 different species of Ice-type PokémonZłap 3 różne gatunki pokemonów lodowych3x Rare Candy
Spin 10 PokeStops or GymsPrzekręć 10 PokeStopami lub Gymami5x Silver Pinap Berry
Make 3 Great Throws in a rowWykonaj 3 rzuty z bonusem typu Great z rzędu5x Ultra Ball
Make 3 Graet Curveball Throws in a rowWykonaj 3 podkręcone rzuty z bonusem typu Great z rzędu10x Ultra Ball

Dodatkowo wraz z powrotem Spindy o wzorze nr 7 do gry została dodana wersja shiny tego wariantu:

Po zakończeniu eventu do gry trafił również shiny Stantler w zwykłym wariancie (wcześniej był dostępny tylko w walce z liderem Team GO Rocket – Cliffem).

Źródło: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/einulo/field_research_january_2020_megathread/

33 komentarze

  • Reply
    Meg
    Sty 02, 2020 12:21 pm

    Za bardzo to nie popisali się kreatywnością.
    Niantic zaczyna przypominać firmę w której pracują 80 latkowie na emeryturze, którzy nie mają żadnych ciekawych pomysłów.

  • Reply
    Arczi
    Sty 02, 2020 1:40 pm

    Piszcie co chcecie ale paczki z ptakami i graudonami i to w wersji shiny mogło być cały rok

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Sty 03, 2020 7:46 am

    W sumie nie wiele się zmieniło, nie ma żadnego wow. Poza tym ten bug z ciągłym pytaniem o wlaczanie ar+ skutecznie zniechęca do gry.

    • Reply
      gangster
      Sty 04, 2020 2:37 pm

      zamiast tak biadolić to sciagnijcie sobie z apk.mirror wersje 0.163.4 skutecznie wyłacza to idiotyczne pytanie o ar+…

  • Reply
    Lady
    Sty 03, 2020 11:38 am

    Wolałam paczki z Articuno i reszta shiny niż Laprasa….

  • Reply
    shrek
    Sty 03, 2020 12:46 pm

    Nowy bug to cream de la cream tej gry, brawo i oby tak dalej, jesteście najlepsi!

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 03, 2020 2:02 pm

    Usunęli tego buga. Nie mają już pomysłów co dawać za te paczki a po co mi Lapras jak mam lepszego??
    Ponawiam moją listę życzeń
    Regice ten lodowy Golem
    Rayquazza
    Deoxys
    Mewtwo
    Azelf
    Darkrai
    Dialga
    Palkia
    Giratina
    Mesprit
    Phione
    Regigigas
    Rotom???
    Shaymin???
    Uxie
    Arcerus???
    Cresselia
    Czy te poki już były jak Rotom czy Shaymin? lub Arcerus??

    • Reply
      Kieubass
      Sty 03, 2020 3:16 pm

      Nie wprowadzili jeszcze ani Rotoma, ani Shaymina, ani Arceusa 🙂

      Nadal też nie wprowadzili Kecleona z 3 geny 😀

      • Reply
        Kryniek89
        Sty 03, 2020 3:22 pm

        Dali by szansę chociaż hoenn skoczyć przed drugą falą unova. Przyspieszają z unova bo lada moment będzie druga fala A brakuje jeszcze hoenn i sinoh

    • Reply
      Kataryna1983
      Sty 04, 2020 5:32 pm

      Mewtwo z paczek? To żeś chłopie zaszalał. Na Mewtwo trzeba sobie zapracować i tu w pełni popieram Niantic. Arceus? Pokemon mogący mueć każdy typ z paczek? Jaja sobie robisz? Deoxys i Darkrai to pokemony mityczne. Regigigas jest na ex-ach, a poza tym patrz wyżej. Regikupy- a na gwizdek Ci to? Już lepszy ten Lapras, a poza tym dopiero co były na raidach. Uxie, Mesprit i Azelf to legendy regionalne, więc my co najwyżej możemy 2 m-ce bujać się z Mespritem. Z Dialgą i Palkią się zgadzam, powinni wrzucić je do paczek. Rayquaza jest w tej chwili najsilniejszym smokiem, więc uważam że tak jak przy M2, trzeba sobie na nią zasłużyć. Lvl 40, gram od 2 lat i uważam, że nie powinni dawać wszystkiego jak na tacy

      • Reply
        Kataryna1983
        Sty 04, 2020 5:35 pm

        Dodatkowo Phione i Shaymin to pokemony mityczne, czyli jeden na gracza. Ale za Cresselię shiny z paczki nie obraziłabym się, taka tam ozdoba dexu.

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Sty 04, 2020 8:12 pm

        Groudon to najlepszy ziemny, kyogre wodny i były w paczkach. Rayquaza powinna wreszcie trafić do paczki, i tak będzie bezużyteczna bez wielu rare candy wpakowanych.

        • Reply
          MasterPokeTrainer
          Sty 05, 2020 8:16 pm

          Z ziemnych najlepszy jest ten nowy krecik. Bije nawet garczompa.

          • Hideharu_Mijahira
            Sty 05, 2020 10:26 pm

            Mam go zpowerupowanego nawet, dobry jest, ale nie zdawałem sobie sprawy ze najlepszy 🙂

          • gangster
            Sty 06, 2020 3:19 am

            najlepszy wciąż jest groudon mozesz go zrobic to prawie 4000cp a krecik jest mocny ale bij go chociazby rhyperior i garczomp po prostu ze wzgledu na dluzsza zywotnosc, excadrill ma fatalną defensywe

  • Reply
    Zenwolfero
    Sty 03, 2020 3:44 pm

    Kogo interesuje wbijanie „best friend” to zapraszam 7477 8126 0077
    😉
    Co do Laprasa za pieczątki to szału nie ma ale chyba już lepszy Lapras niż eevee z kwiatkiem bo tego to im nie zapomnę…

    • Reply
      Kryniek89
      Sty 03, 2020 4:25 pm

      Laprasa było pełno w sobotę z Glacial lure, fakt że bez legacy ale nawet shiny wpadał

  • Reply
    Pole fan
    Sty 03, 2020 5:32 pm

    Kolejne bugi oprócz tego że aktualizacja AR zniszczyła to teraz nie da się walczyć z trenerami zaakceptowanie zaproszenia do walki z dwóch stron nic nie daje.

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 03, 2020 8:03 pm

    Nie długo poki z 6 generacji

  • Reply
    wierzba89
    Sty 04, 2020 9:53 am

    no i tak pewnie będzie częściej, że nie będzie legend za stemple…
    Niantic chyba chce zmusić ludzi do lapania legend z zadan z Giovanim, ale chyba każdy ma to gdzieś 😀
    poza tym wcale się nie dziwie, bo nie opłaca sie robić tych zadań za te marne nagrody i jeszcze dostac shadow legende z marnymi statami

  • Reply
    Art
    Sty 04, 2020 10:57 am

    Styczeń jeat po to by ulepszyć sobie plecak na itemki i poki, nic ponadto.

  • Reply
    Ach
    Sty 05, 2020 7:07 pm

    Odinstalowalam I zainstalowalam juz nie mam problemu ze zdjeciami przy lapaniu pokemonow reszty nie sprawdzalam

    • Reply
      wilkur1981
      Sty 09, 2020 8:29 pm

      Jeżeli miałeś z tym problem wystarczyło się wylogować i ponownie zalogować.

  • Reply
    Czeladź
    Sty 06, 2020 9:25 pm

    5811 5747 5164

    Otwieram zadkod wysylam

    Reyqeazz duo to cendy nie problem wymksowane 4 mam

    Szykować Heatrana też idzie w duo Farmcie go

  • Reply
    Maszynik
    Sty 06, 2020 10:37 pm

    293823750523 zapraszam

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 07, 2020 11:51 am

    Ej do czego służą te Sourensirs??? mój buddy jest na 3 poziomie

    • Reply
      Kryniek89
      Sty 07, 2020 6:03 pm

      Masz tam prezent, na ogół owoce. Mi najczęściej razzberry wypada

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Sty 07, 2020 9:14 pm

        To co innego, czasem buddy na 3 poziomie daje souvenir. Ale zdaje się że to bezużyteczne coś.

  • Reply
    Kryniek89
    Sty 07, 2020 9:47 pm

    Czy wie ktoś co to za meltan z sercem na „głowie’-nakrętce? Znajomy ma ustawionego jako buddy i on na bani ma takie małe złote serce

    • Reply
      Majka8
      Sty 08, 2020 5:50 pm

      u mnie jedna osoba ma na postaci i na Tyrku taką jakby odznake, czyżby to było za najwyższy poziom przyjaźni z buddy?

  • Reply
    Eloszek2008
    Lut 01, 2020 9:50 am

    Jezuuuu czy ktoś wie co będzie w 2020-luty ??

  • Reply
    Eloszek2008
    Lut 01, 2020 10:00 am

    Apropo mam 1 shiny i 1 normal rayqueza (tak się to pisze ??)
    I mam (armored) mewto