News 31

Nowy produkt?

John Hanke wziął udział w panelu zorganizowanym na wydarzeniu zwanym SXSW. Jest to seria konferencji, połączona z różnymi rozrywkami, traktująca o przemyśle interaktywnym, filmowym oraz muzycznym.

CEO Niantic tym razem poruszył nie tylko temat Pokemon GO, ale także pierwszej pełnoprawnej gry jego studia – Ingress. W kilku punktach postanowiłem zebrać dla was najważniejsze informacje, którymi podzieliła się niezawodna jak zawsze społeczność zrzeszona wokół The Silph Road. Jeden z redditowych forumowiczów – Mouskegamer, był na konferencji i bezpośrednio relacjonował wszelkie nowinki. Oto co usłyszał z ust Johna Hanke:

 • “Ludzie mówią mi, że Pokemon GO jest martwe. Zapewniam was, że 10 milionów ludzi wciąż używa Pokemon GO każdego dnia.”
 • Od startu drugiej generacji Niantic podwoiło liczebność swojego zespołu (w czasie premiery gry studio zatrudniało około 50 pracowników).
 • W najbliższym czasie zostanie uruchomiona nowa wersja Ingressa.
 • Hanke ogłosi jakieś “nowe produkty” podczas “kolejnego eventu” – nie wiadomo z czym będą one związane ani czym ma być wspomniane wydarzenie.
 • Event z Laprasami w Japonii przyniósł lokalnej społeczności 20 milionów dolarów z turystyki.
 • Niantic powstało z myślą o tworzeniu “przygód na piechotę”.
 • PokeStopy są wykorzystywane do pokazywania lokalnej kultury i historii. Zazwyczaj takie działania są rolą lokalnych samorządów, ale firmy takie jak Niantic i Knight Foundation robią to z wykorzystaniem technologii.

Jak widzicie Hanke w swoim stylu skupił się na przytaczaniu tej drugiej, większej głębi jaką niesie za sobą gra – poznawanie lokalnej kultury, historii, czy też wspomaganie zamieszkujących tereny dotknięte tsunami w Japonii. Niantic wciąż udowadnia nam, że zgodnie ze słowem swojego prezesa, tworzy nie grę, ale narzędzie do poznawania świata i budowania nowych doświadczeń.

Dla nas najbardziej intrygujące są informacje zawarte w punkcie trzecim – wzmianka o nowy, bliżej nieokreślonym “produkcie”. Źródła związane z Niantic już jakiś czas temu wspominały o tym, że Pokemon GO Plus nie jest ostatnim urządzeniem stworzonym specjalnie z myślą o tej grze. Z drugiej zaś strony wiemy, iż od jakiegoś już czasu trwają prace nad tzw. The Nex + Ingress Band, czyli opasce tworzonej z myślą o pierwszej grze Niantic opartej na połączeniu świata rzeczywistego z aplikacją mobilną. Hanke nie sprecyzował także podczas jakiego eventu czy też wydarzenia podzieli się z nami większą ilością szczegółów.

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/5yncfv/as_promised_im_at_the_john_hanke_panel_at_sxsw/

31 komentarzy

 • Reply
  AszKeczam
  Mar 11, 2017 11:20 pm

  Aha, a jak walka z fake gps idzie to nie powiedział?

  • Reply
   Mich
   Mar 11, 2017 11:24 pm

   Słuszna uwaga. Wszędzie tego cholerstwa pełno

 • Reply
  Michel Angelo
  Mar 12, 2017 12:31 am

  Nazwyklejszy bełkot marketingowy z ust Hankego.

 • Reply
  Michal_tata
  Mar 12, 2017 1:54 am

  Faktycznie ta gra umiera. Pamiętacie dane z początku gry? Teraz ” tylko 10 mln”. I teraz to mnie nie dziwi fakt że nie ukrucą bociarzy bo wtedy garstka graczy by została, a w konsekwencji sponsorzy i partnerzy by się wycofali.

  • Reply
   franeczek91
   Mar 12, 2017 9:03 am

   Nie wiem czy nie napisali za mało zer-mi ciągle ktoś odbija w tempie ekspresowym gymy.byłam kiedyś obecna przez kilka miesięcy przy botach w WOWie albo LOLu (przepraszam ale tego nie odróżniam), jest to oczywiście inny typ gry ale do czego dąże-tam boty ‘klepały’ każdego przeciwnika w chwilę i biegły dalej, co jakiś czas trzeba było tylko coś kliknąć bo się któryś oszukaniec zawiesił.Nie wiem jak wyglądają boty w PGo-można ustawić automat, że jeśli jest duża wieża to jej nie atakują, a jak są np.1-2 poki w gymie to jadą z koksem równo? Denerwują mnie już samobijące się gymy-tym by się mogli zająć.

   • Reply
    Pi0trek
    Mar 12, 2017 9:23 am

    Z tego co wiem to obecnie w grze nie ma botów tylko ludzie graja na fly-gps. A już na pewno nie ma botów jakie były dostepne na początku gry – czyli szerokodostępne dla wszystkich. Jeżeli latają an fly-gps uważnie to nie ma zagrożenia banem a mogą sobie odbijać duzo gymów siedząc w domu.

    • Reply
     TakiSobieAdmin
     Mar 12, 2017 10:33 am

     Walka z fake gps jest ciężka. Aplikacja dostaje dane o położeniu z modułu GPS i na tej podstawie jest w stanie określać w miarę dokładne położenie. Jeśli aplikacyjnie dostarczymy grze dane, to nie jest ona w stanie odróżnić skąd te dane są.
     Istnieje sposób, aby ograniczyć takie działanie, musiałoby być to skorelowane z sygnałem komórkowym, na podstawie którego można mniej więcej określić położenie, wtedy fake gps miałby zasięg 100m, może 150m… bo jeśli przekroczy orbitę, to zgłoszenie do sprawdzenia, analiza logów i BAN!
     Ale, i tu jest ale, co z osobami które grają na tabletach bez karty sim? Ograniczyć im granie… kasa bokami ucieka.
     Można by było odczytywać położenie względem adresacji, ale to też nie zda egzaminu, bo ktoś się połączy przez VPN’a i po sprawie.

     Niestety, dopóki Niantic będzie napychało kieszenie, to ciągle będziemy świadkami latających graczy. Musięliby zmienić strategię.

     Na obydwie platformy czyli i na android’a i na ios’a istnieje bardzo prosty sposób latania palcem po mapie, ale oczywiście odradzam, bo psuje całą grę.
     Oby fake’owcom się szybko znudziło, bo jak przyjemność z gry mobilnej płynie, gdy nie ma mobilności…??

     D.

     • ram
      Mar 12, 2017 11:13 am

      skoro wysyłaja informacje oszustom, ze wiedzą o ich korzystaniu z aplikacji wspomagających to bardzo prosto mogliby im bany odrazu dac a ostatnio dostali takie ostrzezenie

     • TakiSobieAdmin
      Mar 12, 2017 11:41 am

      A jak ktoś jest bardzo sprytny, nawet takiego ostrzeżenia nie dostał.
      Bez zmiany strategii nic nie zrobią z fake gps’em.

      D.

     • TakiSobieAdmin
      Mar 12, 2017 2:13 pm

      A co do botów, to fakt, API jest zmieniane na tyle szybko aby kombinatorom życie umilić 🙂 co widać od razu po aktualizacji, jak nagle gym’y po zdobyciu stoją sobie jakiś czas 😀

      Ale i z tym sobie radzą, płatne klucze do API są udostępniane i cały misterny plan bierze w łeb.

      Tyle.

      D.

     • Michal_tata
      Mar 12, 2017 9:05 pm

      Nigdy i nikomu nie wolno lokalizować telefony za pomocą gsm z wyjątkiem służb specjalnych. Gdyby nawet, to zobacz ilu na świecie jest operatorów i ile trzeba umów z nimi a później z graczem podpisać. Niewykonalne a jeszcze bardziej niebezpieczne, w lokalizację gps masz wgląd i możesz je kasować ale wgląd w dane bts nie.

    • Reply
     bart
     Mar 12, 2017 2:22 pm

     Co tak przeżywacie to fake gps ? W miastach to normalne że grają różni ludzi z budynków , samochodów i gymy są przejmowane co 15 min nawet jak jest pusto na ulicy , a na “Wypisdowiu Dolnym” gdzie są 2 gymy na całą wieś żaden cheater nie dotrze, bo po co ? jak lepiej do centrum Wielkiego miasta iść gdzie średnio są 3 gymy obok siebie i na każdym skrzyżowaniu ulicy. Z fake gps korzysta się lecąc do konkretnych państw gdzie Laprasy , Snorlaxy pojawiają się co 15 min. i przenosisz się tam gdzie masz mało roboty przy gymach. By nie dostać bana wystarczy nie włączać gry przez parę godzin po teleportacji do innego państwa.

     Nigdy gymu nie będziecie mieć na własność i te płacze są śmieszne z narzekaniem “przejęli mi gym stał tylko godzinę a chciał bym by stał miesiąc”. Używajcie samochodów , rowerów taxi do przemieszczania się.

     pozdro

     • franeczek91
      Mar 12, 2017 5:01 pm

      A spójrz na to z innej strony na prostym przykładzie-jeździsz słabym fiatem panda, zarabiasz średnią krajową, spodobała Ci się jakaś laska, zabiegasz długi o jej względy.udało się- już jest praktycznie Twoja.nagle podjeżdża młodzik w odpicowanym porsche cayenne, macha lasce wypchanym portfelem przed oczami i ona już jest jego-jak się wtedy czujesz? Cały wysiłek idzie na marne.Tak samo jest z gymami-dziś specjalnie wcześnie pojechałam rowerkiem żeby coś popodbijac i poodbijac-na osiem odbitych wież-zebralam trzydzieści monet bo jakiś pajac wybrał się na spacer flajem.
      Ps.zbieżność sytuacji, osób i nazwisk jest przypadkowa.

     • AszKeczam
      Mar 12, 2017 5:11 pm

      Wtedy stwierdzam, że to zwykła k. blachara była i dobrze się stało, bo by tylko kasę z portfela wyciągała! 🙂 Niech innego frajera doi 😛

     • Porsche Cayenne
      Mar 12, 2017 5:51 pm

      franeczek91 napisał: “(…) jeździsz słabym fiatem panda, (…) nagle podjeżdża (…) porsche cayenne (…)”

      – wydaje mi się, że jednak zbieżność nazw samochodów nie jest przypadkowa

     • bart
      Mar 13, 2017 12:11 am

      @franeczek91 bardzo ciekawe porównanie 🙂 , ale odbijam piłeczkę i przenoszę akcję na dalekie obrzeża miasta i po co gościu w porsze miał by jechać taki kawał drogi by “zadowolić się” jedną niewiastą jak w mieście całe stada (nawiązanie do gymów). Oczywiście lenistwo i fly gps to patologia i nic tego nie zmieni ale bym nie demonizował tego na tyle, że stada botów czy oszustów lecą na obrzeża miast by przejmować pojedyncze gymy.
      Co do rezultatu 30 monet to tak średnio, proponuję wbijać się w duże gymy ja mam 2 pewniaki 10lvl, które stoją wszystkie dni robocze ( w weekend padają) i w tygodniu na bieżąco 2 gymy obok siebie przejmuje. Rezultat: 40monet pewnych w tygodniu a w weekend tylko 20

     • franeczek91
      Mar 13, 2017 9:01 am

      U mnie jakoś na obrzeżu miasta nie ma gymów bo i mieścina ch*jowa więc nie wiem co Ci odpisać w sumie.Ale zastosowałam wczoraj inną metodę niz zwykle-odbijalam co któryś gym (nie pod rząd), trochę botowi zajęło czasu żeby ogarnąć, które gymy ja chce przejąć i jak np.wracałam z szóstego to widziałam, że przy czwartym się dymi-oczywiście nikogo nie było, zrobiłam screen, zgłosiłam i tyle.może na tygodniu będę miała więcej szczęścia i itemów.

     • TakiSobieAdmin
      Mar 14, 2017 9:42 am

      Bart,

      Sam zasuwam rowerem po mieście więc wiem o czym piszesz 🙂

      U mnie na dwóch osiedlach trwa rywalizacja o gym’y i jest to super sprawa, nie utrzymasz siłowni więcej niż dwa dni 😀 ale zaczęło nas trafiać, jak widać, że ktoś zbija poziom gym’a a następnie zostawia go pustego i tak potrafi stać pusty pół dnia, no litości. Tak się człowiek nie zachowuje, tylko zrypany bot.

      Pomimo wszystko jest satysfakcja z kopania dupska nawet bot’om 😀

      D.

 • Reply
  pimpim
  Mar 12, 2017 11:22 am

  Buddy nie nalicza mi kilometrów.
  To u mnie jakiś bug czy w grze?
  Jajka się hodują, kilometry w buddyzm, w statystykach ale nie dostaję cukierków.

  • Reply
   Art
   Mar 12, 2017 6:15 pm

   Jak dla mnie znowu ostro poszedł w dół limit prędkości. Aby naliczało teraz nie można przekraczać 12km/h to z mojego doświadczenia na rowerze. Kiedyś jeździłem spokojnie 20km/h i naliczanie szło pięknie.

   • Reply
    pimpim
    Mar 12, 2017 7:17 pm

    Ale km buddy nalicza, jajka też się wykluwają, tylko cukierków buddy nie dostaje.

 • Reply
  Outlawek
  Mar 12, 2017 6:19 pm

  Rozumiem, że Japonia ucierpiała i dobrze, że ktoś im pomaga w ten, czy inny sposób. Ale czy z tego powodu Japonia ma być cały czas uprzywilejowana? Była zabawa ze zwiększoną ilością Laprasów. Jutro ostatni dzień łapania Snorlaxów, których pojawianie się w reszcie stron świata zostało ograniczone prawie do 0, jeśli nie całkiem wyłączone. Ile można? Nie każdego stać by pojechać sobie do Japonii. Zwłaszcza, że na tego typu zabawach przede wszystkim zyskują boty, z handlarzami kont na czele.

 • Reply
  Machrid
  Mar 12, 2017 9:03 pm

  boty beda zawsze i fly gpsy w tej grze niantic nic z tymnie zrobil i nie zrobi.
  musicie sie z tym pogodzic albo nie grac albo sami zaczac grac na pc.
  p.s ;ladujcie golda i kupujcie pokeballe 200 za 800G.
  Xd

 • Reply
  Michal_tata
  Mar 12, 2017 9:12 pm

  Pewnie bo po co? Żebyś kasę trzepał siedząc w gymie? Ni hu…a trzeba coinsy kupować w sklepie. To jest filozofia Niantica i na rękę im są boty bo za długo ani boty ani fakegpsy ani my gracze nie siedzimy i nie doimy.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Mar 12, 2017 9:56 pm

  pineco z 10

  • Reply
   Michal_tata
   Mar 12, 2017 10:10 pm

   Ja mam jego ewolucje ” forteca” się zowie.

  • Reply
   AszKeczam
   Mar 12, 2017 11:36 pm

   Wykluł mi się wczoraj, ale coś mało cukierków miał ze sobą, bo mam tylko 20, a 2 dni temu go złapałem (czyli tylko 17 miał 🙁 ). Spotkałem też cyndaquil i chwilę później Igglybuff się wykluł (nareszcie xD). Do pełni szczęścia brakuje Togepi 🙁
   W piątek za to niezły ból dupska miałem, Dragonite przy pokestopie jakieś 350m dalej, ale ja w pracy siedziałem i wyjść nie mogłem. 🙁
   Dziś Dragonair, ale też nie po drodze, więc dalej na 30lvlu mam tylko 6 dragonite złapanch :/

  • Reply
   at3at3
   Mar 13, 2017 1:16 am

   W czasie Wochenende w “lepszej lokalizacji” ze stworów nowych w pokedexie złapałam tylko ważkę i żółwia z dziurkami (łącznie mam 64 z II gen. wraz z dziećmi i ewolucjami wcześniejszych – więc chyba przeciętnie). Ogólnie marnie się robi na ulicach w kwestii zbiorów. Coraz więcej pospolitych dookoła.
   Z jaj też jakoś bardzo mało cuksów ostatnio wypada (np. do Larwy i Slugmy), no i nadal głównie starocie…
   Dlatego marzy mi się jakiś nowy projekt dla zbieraczy i chodziarzy, bo walczący będą pewnie mieli nową wersję Ingressa (choć nie zmam się na nim, więc nie wiem, czy o to tam chodzi).
   Ale ja nie o tym…
   Odniosłam wrażenie, że lury i incensy odstraszają ciekawe poki. Wczoraj polazłam w miejsce respu Cynda (był tam od piątku zawsze wtedy jak przejeżdzałam, ale nie mogłam się zatrzymać). W sobotę – odpalone po 3 lury (nie moje) i sam szmelc. Można było łazić po parku i łazić, a zebrałam tylko brakujące “pralki” na nową żabę. Zero mrówkojadów, które wcześniej poza “godzinami szczytu” aż się prosiły o złapanie. Jak lury zgasły to jakiś “ochłap” po długim czasie przylazł. Ale nie wiem czy to kwestia pory dnia i tygodnia, czy działania przyciągaczy? Może odstraszają “lepszy sort”?

   • Reply
    franeczek91
    Mar 13, 2017 9:07 am

    Też wczoraj ją spotkałam pierwszy raz xd. Nawet nie wiem ile mam poków z nowej generacji-omijam to co mam i atakuje teraz gymy bo lepsze punkty z tego są, tylko ile to się trzeba nadenerwować…

 • Reply
  Szogun86
  Mar 13, 2017 1:58 am

  Mnie też wkurzają boty ale wciąż ludzie zapominają że ta gra polega na współpracy, samemu ciężko grać. Jeżeli znajdziesz uczciwych graczy, zgaduj się z nimi. Dzięki temu łatwo zbić gym nawet 10 lvl i postawić własnego teamu na tym poziomie. Gymy w centrum miasta wysoko lvl’owe są omijane przez boty bo one same szybko nie zbiją gymu z tak wysokiego poziomu ja np sam zbijając taki męczyłem się 45-50 min więc im szkoda czasu na to skoro mogą na słabych w tym czasie bez problemu zdobyć komplet monet i pyłku. Można mieć w centrum miasta gymy po 2-3 tyg ale muszą być na wysokim poziomie, ja nawet mam takie co już stoją miesiąc a nawet dwa. Polecam znaleźć kilku aktywnych graczy w okolicy i wtedy działać 🙂

  • Reply
   franeczek91
   Mar 13, 2017 8:56 pm

   Wstydzę się zagadać do kogoś czy zechciałby ze mną grać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto wszystkich Trenerek!

Nasze drogie, wspaniałe Trenerki! Z okazji tego specjalnego święta męska część redakcji chciałaby Wam złożyć serdeczne życzenia: Szybkiego zapełnienia pokedexów, udanych...

Zamknij