News 19

Nowy update, nowe bugi

W Google Play pojawiła się nowa wersja gry dla pierwszej, testowej grupy graczy. Co ciekawego przygotowało dla nas Niantic?

Znanym już wam zwyczajem gdy aktualizacja pojawia się w Google Play to jest ona przeznaczona dla wąskiego grona użytkowników, które ma pokazać, czy do nowej wersji nie trafiły jakieś poważne błędy. Jak zawsze The Silph Road oraz GO Hub zaraz po otrzymaniu pliku z update (0.93.3) rozpoczęły swój data mining i oto co dzięki nim wiemy:

  • Dodano kilka nowych sekcji kodu dla dodatkowego wsparcia Pokemon GO Plus;
  • Przebudowano spore obszary kodu gry, być może Niantic przygotowuje się do wprowadzenia nowych funkcji;
  • Dodano dźwięk dla ataku o nazwie Weather Ball, który nie jest jeszcze dostępny w grze – to ruch charakterystyczny przede wszystkim dla Castforma;
  • Naprawiono bug w pokedexie, który powodował, że dla pokemonów o jednej płci były pokazywane dostępne obie;
  • Poczyniono pomniejsze poprawki optymalizacyjne.

Nowe błędy:

  • W grze pokazywana jest inna strefa czasowa niż ustawiona na telefonie;
  • Gra potrafi wyrzucić komunikat, że urządzenie jest niekompatybilne – problem znika po restarcie aplikacji.

Uważajcie szczególnie na pierwszy bug jeżeli zamierzacie pospieszyć się i ściągnąć aktualizację z apkmirror – gra z jakiegoś powodu pokazuje czas ze strefy UTC i godziny na EX Raid Passach mogą być pokazywane błędnie.

Pamiętajcie, że powyższe błędy mogą skutkować wstrzymaniem dalszego udostępniania aktualizacji tak by Niantic miało czas wprowadzić kolejne poprawki.

Źródła:

pokemongohub.net/post/news/pokemon-go-0-93-3-apk-teardown-bug-fixes-aplenty-still-no-quests-weather-ball-move-sound-added/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/82iryi/the_silph_roads_apk_teardown_of_v0933_is_complete/

 

19 komentarzy

  • Reply
    chyba obiektywny
    Mar 07, 2018 8:45 am

    jeszcze nie zdarzyło się aby wraz z aktualizacją nie pojawiały się bugi. Chyba ich programiści są na poziomie naszego gimnazjum, chociaż nie chcę tu obrażać naszych gimnazjalistów. Normalnie żanada.

  • Reply
    Kyos
    Mar 07, 2018 5:41 pm

    Ja nadal czekam na możliwość zmiany drużyny w Pokemon GO

    • Reply
      a
      Mar 08, 2018 1:33 am

      Tego nigdy nie będzie raczej.
      Ci grający od początku już dawno zaakceptowali to gdzie grają.
      Jak nie to zmienili i założyli nowe konto.
      Przy okazji eventu z podwójnym EXP w większym mieście (wojewódzkim) w czasie trwania przeciętnego eventu z podwójnym EXp mozna od zera wbić 30 lvl bez problemu.

  • Reply
    Klebionko
    Mar 08, 2018 3:53 pm

    Dzisiaj na dzien dobry taka sytuacj: https://imgur.com/fFHbV44
    I nic poza tym. Ktos ma podobnie?

  • Reply
    Hardstyle
    Mar 08, 2018 9:43 pm

    Macie może problem przy evolucji zacina mi się ekran i nie pokazuje procesu przemiany Poka a jak chce w powtórzyć wyskakuje network error a jak chce odesłać Poka do profesora to cała gra się zwiesza mam ten problem od dłuższego czasu już chyba któraś aktualizacja z kolei mega irytująca sprawa raz na 10 przemian może jest okej

    • Reply
      bart
      Mar 08, 2018 11:56 pm

      Mam dokładnie to samo, ale spokojnie jest to zawieszenie się animacji i w rzeczywistości wychodzisz na plus z czasem , podczas gdy trwa animacja „w tle” możesz łapać kolejne poki lub kręcić pokestopy. Doświadczenie normalnie się nalicza, a po upływie czasu „ukrytej” animacji poka możesz usunąć, trzeba tylko pamiętać żeby za dużo na niego nie klikać bo wyskakują errory.

      PS przed chwilą poszła kolejna fala zaproszeń na EX rajdy.

    • Reply
      DawidPolakL
      Mar 09, 2018 8:35 am

      Myślę że to wina twojego telefonu. Od kiedy kupiłem xiaomi gra chodziła idealnie. Dopiero od ostatniej aktualizacji zdarzyło mi się że się przywiesza.

      • Reply
        Hardstyle
        Mar 10, 2018 1:42 am

        Nie No iPhone 7 Plus myślisz ze to jego wina

        • Reply
          DawidPolakL
          Mar 10, 2018 9:19 am

          No raczej jednak nie. Myślałem że może masz coś słabszego po prostu

  • Reply
    Levy
    Mar 08, 2018 11:58 pm

    Nie mam jeszcze nowej aktualizacji Ale od pewnego czasu gra zagra po uruchomieniu się wyłącza. Czasem tuż po starcie się zawiesza. Zdarza się to często od około 3 tyg. Jak już się uruchomi to gra działa płynnie.
    Zrobiłem jedną mega ewolucje z jajkiem i wszystko było ok Bez żadnych przstojów. Wbiłem 140tys. Na następną brakuje mi poków. Ale zastanawia mnie wpis o problemach z godziną exraidow. Dostałem zaproszenie na sobotę i zastanawiam się czy godzina będie się zgadzać. To mój poerwszy ex wiec będzie słabo jak nie wyjdzie.

    • Reply
      bart
      Mar 09, 2018 12:26 am

      i tak wypada być 1-2 godziny przed rajdem by gymu pilnować.
      Powodzenia

      • Reply
        DawidPolakL
        Mar 09, 2018 8:32 am

        I 2 godziny będziesz kwitł pod gymem? Jakąś pałkę jeszcze weź by odganiać potencjalnych przeciwników. Powodzenia hehehe

        • Reply
          bart
          Mar 09, 2018 11:05 am

          Ostatnio byłem godzinę przed i było całkiem sympatycznie, frytki, kola , czipsy, cała loża w maku dla niebieskich i pilnowanie gymu i podbijanie odznaki na złotą. Po zdobyciu złotej odznaki kolejne zaproszenie wpadła na 10marca, to też będę 1-2 godz przed. Pozatym tam gdzie m2 tam masa pokestopów i odpalone lury, jest co robić.
          Na dworze w parku jak się trafi m2 to faktycznie trochę gorsze obecnie są warunki do czekania na bitwę, ale w parku gyma nie ma na szczerym polu, tylko często na obiekcie gdzie można się schować pod dach.

          • Levy
            Mar 09, 2018 6:11 pm

            Mój gym jest w parku. Pogoda ma być ok. 6 st i bez deszczu na szczęście. 2 godz przed napewno nie pojadę bo trzeba się wyspać. Ale na godzinkę przed raczej będę. Zobaczymy co się wydarzy. Pozdrowienia.

  • Reply
    Nowy
    Mar 10, 2018 12:31 pm

    Witam.Jak wygląda zakładanie konta na Pokemon GO na iPhone SE.Czy też konto Google lub Pokemon Trainer Club.

    • Reply
      evoLucjan
      Mar 11, 2018 8:30 pm

      Co do konta polecam zalozenie googla. Jest to prostrze, daje wieksze mozliwosci. No i jeszcze bardzo wazna informacja konto pokemon trainer sa nieaktywne czasami przez dzien, a czasami dluzej i wtedy nie pograsz.

  • Reply
    Levy
    Mar 11, 2018 12:02 am

    No i się udało. Pierwszy ex i mewtwo złapane. 84%IV. Wywaliłem wszystkie rary i mam ją z 3900cp. Piękna sprawa. Pozdrowienia.

    • Reply
      evoLucjan
      Mar 11, 2018 8:37 pm

      No to gratki. Ja mam swojego 3900 ale jeszcze dwa power up-y moge wbic, ma 93%iv. Do tego mam drugiego na 20 lvl jeszcze. Gorzej ze sam nie wiem do czego jest mi potrzebny bo i na raidach rzadko go teraz uzywam.

  • Reply
    UniCatt
    Mar 11, 2018 9:07 pm

    Serdecznie dziękuję za odpowiedź;)