News 27

O pogodzie i “battle parties” słów kilka

Od sporej porcji pokemonów z trzeciej generacji w Pokemon GO dzielą nas dosłownie chwile – lada moment Niantic może je wprowadzić do gry. Jednak to nie koniec atrakcji.

O 4 nad ranem naszego czasu na pokemongolive.com pojawiła się notka wraz z komentarzami deweloperów, które mają nam przybliżyć nową funkcjonalność związaną z pogodą. Dodatkowo w Pokemon GO pojawią się długo wyczekiwane “Battle Parties” czyli zapisywany zestaw 6 pokemonów, który można wybrać do walki w gymie i raidze wręcz natychmiastowo. Poniżej tłumaczenie notki:

Trenerzy,

Jesteśmy tak samo podekscytowani jak wy nadejściem jeszcze większej ilości pokemonów pierwotnie odkrytych w regionie Hoenn, które zaczną pojawiać się w prawdziwym świecie. Wraz z wprowadzeniem tych nowych pokemonów, ogłosiliśmy także, że dynamiczny system pogodowy zostanie wprowadzony dla trenerów na całym świecie. Chcemy podzielić się z wami notkami, które opisują niektóre z nadchodzących zmian, wraz z komentarzami od naszego zespołu deweloperskiego.

Dynamiczny system pogodowy:

 • Interfejs gry w Pokemon GO będzie oddawał lokalne warunki pogodowe jakie aktualnie występują w okolicy gracza.
 • Niektóre pokemony będą się częściej pojawiać w trakcie pogody, która najbardziej im odpowiada: te pokemony zapewnią wam bonus do Stardustu po złapaniu oraz będą posiadały większy potencjał w walce.
 • Typy ataków pasujące do określonej pogody będą zadawać większe obrażenia w walce.

Komentarz deweloperów: Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy myśleć o funkcjach, które chcemy wprowadzić wraz z pokemonami pierwotnie odkrytymi w regionie Hoenn, dynamiczny system pogodowy, który oddaje realne warunki w grze był jednym z pierwszych konceptów, jaki przyszedł nam na myśl. Ta funkcjonalność przybliża nas do tego, jak wyobraziliśmy sobie odkrywanie pokemonów w prawdziwym świecie – głębsze połączenie cyfrowego świata z fizycznym, którego doświadczasz wokół ciebie. 

Chcemy, aby zmiany pogody miały wpływ na wasze wrażenia z gry. Gdy pada na zewnątrz, świat gry będzie odpowiadał rzeczywistym warunkom. Deszcz spadnie z nieba a pokemony typu wodnego nagrodzą was większą ilością Stardustu i będą miały większy potencjał w walce. Będziesz także w stanie wykorzystać lokalne warunki pogodowe na swoją korzyść w gymach oraz raidach, ponieważ niektóre typy ataków będą bardziej efektywne podczas danych warunków pogodowych. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani faktem, że będziecie mogli skorzystać z nowego dynamicznego systemu pogodowego kiedy pojawi się on dla trenerów na całym świecie. 

Chcemy podzielić się z wami także dwoma innymi zmianami, które wejdą do Pokemon GO z tą aktualizacją.

Battle Parties (Beta):

 • Trenerzy będą mogli utworzyć i nazwać drużynę do sześciu pokemonów ze swojej kolekcji, by mieć do niej szybki dostęp podczas walk w gymach i raidach.

Komentarz deweloperów: Z radością ogłaszamy, że wprowadzamy również pierwszą wersję tzw. battle parties. Battle parties to przygotowane drużyny do sześciu pokemonów, które możecie tworzyć i dostosowywać do swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć grupy dla częstych walk w raidach czy też mieć drużynę, która będzie czerpać korzyści z danego typu pogody, ta funkcjonalność ułatwi ci szybkie wybieranie pokemonów do walki. Podczas fazy beta tej funkcji, battle parties będą zapisywane na twoim urządzeniu, więc zostaną one zresetowane gdy zalogujesz się na nowym urządzeniu lub używasz ich kilka do gry w Pokemon GO. Gdy funkcja zostanie w pełni uruchomiona, z twoich battle parties będziesz mógł korzystać na dowolnym urządzeniu w każdej chwili. 

Magazyn Pokemonów:

 • Trenerzy będą mogli powiększyć maksymalną liczbę pokemonów, którą posiadają w swoim magazynie z 1000 to 1500 poprzez kupienie ulepszeń w sklepie gry.

Komentarz deweloperów: Usłyszeliśmy wasze opinie głośno i wyraźnie. Wraz z dodaniem pokemonów pierwotnie odkrytych w regionie Hoenn, potrzeba na więcej miejsca w magazynie stała się większa niż kiedykolwiek. Teraz będziecie mogli posiadać do 1500 pokemonów. Zwiększymy także minimalny rozmiar magazynu o 50, tak więc wszyscy trenerzy będą mogli już niedługo mieć 50 dodatkowych pokemonów. 

Zespół Pokemon GO

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/decdevupdate-weather

Spekuluje się, że “większy potencjał w walce” oznacza, iż pokemony danego typu w określonej pogodzie będą występować z gwarantowanym, wyższym o ustalony poziom IV. Potwierdza to też kod nowej aktualizacji, w którym znalazła się linijka:

 

.get_GuaranteedIndividualValues

 

Według przedstawiciela Niantic, Matta Slemona, warunki pogodowe trafią do gry w późniejszej części tego miesiąca. Nie będzie natomiast pokemonów, które pojawią się tylko przy określonej pogodzie – dana aura zwiększy szanse na pojawienie się danego stworzenia, ale bez niej także może on się pojawić. System dotknie pokemonów z wszystkich generacji i będzie działał w czasie rzeczywistym (źródło: https://pokemongohub.net/post/breaking-news/niantic-officials-weather-update-come-later-month-no-weather-exclusives/)

Źródło obrazka: https://pokemongohub.net/post/guide/pokemon-go-weather-system-explained-ivs-cp-boost-increased-spawns/

27 komentarzy

 • Reply
  Dawid walczak
  Gru 08, 2017 7:10 pm

  Czy pogoda będzie wpływać na ewolucje eevee np:gdy bedzie deszczowo i
  ewolułujemy eevee to czy na 100%będzie vaporeon czy będzie tylko zwiększona szansa na jego drop z ewolucji ???

  • Reply
   Ananas
   Gru 10, 2017 8:33 pm

   Zasadniczo, to deszcz wpływa i na wodne poki, i na poki elektryczne. Więc w takiej sytuacji nie można by było wykluczyć Jolteona.

 • Reply
  smerf
  Gru 08, 2017 7:50 pm

  Dawać III Gene.. !!!!!!

 • Reply
  Ananas
  Gru 08, 2017 7:53 pm

  Jak rozumiem, do dostanę 50 dodatkowych miejsc na poksy, czy to tylko dla początkujących jest (obecnie mam 350 możliwych do trzymania)?

  • Reply
   ram
   Gru 08, 2017 8:20 pm

   nie licz te sknery nic nie dadza za darmo a jak juz cos daja czyli nowa gene to trzeba czekac na to miesiace xD

   • Reply
    arty
    Gru 09, 2017 11:02 am

    Licz te sknery dodały mi dodatkowe 50 slotów z 550 które posiadałem mam już 600. A warunki pogodowe już są (level 35).

  • Reply
   DawidPolakL
   Gru 08, 2017 8:56 pm

   Skorzystają nowi gracze po prostu i nic więcej

  • Reply
   a
   Gru 08, 2017 11:58 pm

   Każdy dostał po 50 😉
   Fajnie, bo myślałem, że za powiększenie z 1000 na 1500 trzeba będzie wydać 2000 coinsów, a jednak tylko 1800 😉

 • Reply
  Sethiss
  Gru 08, 2017 9:10 pm

  wiadomo może dokładnie KIEDY 3 generacja będzie dostępna ?

 • Reply
  panda
  Gru 08, 2017 9:50 pm

  jest 3 gena

  • Reply
   evoLucjan
   Gru 08, 2017 10:11 pm

   I co lepsze pogoda tez jest bedzie szybszy stardust;)

 • Reply
  Wołoszyn
  Gru 08, 2017 10:42 pm

  Czemu mnie się zablokowali

 • Reply
  Kwadraty
  Gru 08, 2017 10:43 pm

  No i jest juz trzeci gen.. Jest i ciekawa pogoda.. Ale wciaz nie ma jednej tak brakujacej mi rzeczy.. Na glownym ekranie wyswiatlonego postepu wykluwania jajek.. Mozna by zrobic jak w gta pol okregu buddy a pol jajko. Cuz. Wazne ze zrobili ten symbol pogody.. To jest z pewnoscia wszystkim najbardziej potrzebne

 • Reply
  a
  Gru 09, 2017 12:02 am

  Jest już battle parties, fajna sprawa, która powinna być od początku gry.
  Szczególnie przydało by się to w dawnych czasach jak trzeba było prestiżować gymy i za każdym razem wybierać żmudnie po 6 pokemonów z CP <50% prestiżowanego.
  Teraz jeszcze by się przydało dodać przycisk likwidujący 120 sekundowe odliczanie czasu do walki z bossem w przypadku walki solo.
  Chcę sobie wysolować Machampa czy Porygona, skład teraz mam ustawiony od razu, a i tak trzeba 120 sekund czekać nie wiadomo po co.

  • Reply
   Mmm
   Gru 09, 2017 7:47 am

   Ja zawsze mówiłem ze brakuje przycisku “jestem gotowy”, i jesli wszystkie osoby będące w lobby go klikną to walka automatycznie by sie zaczynała (jak ktoś soluje to jego kliknięcie wystarczy do rozpoczęcia walki)

 • Reply
  Novik
  Gru 09, 2017 8:19 am

  Eevee można ewoluowac ? Ma nowe ewolucje w 3 generacji ?

  • Reply
   Wojci3ch
   Gru 09, 2017 8:51 am

   w 3 generacji nie ma ewolucji dopiero w będzie mięć 2 nowe i w 6 jedna

 • Reply
  Bart
  Gru 09, 2017 10:17 am

  Pozdrowienia dla oszukanych na rajdzie z ho oh , każdy kto złapał 2222 czyli dawne 100% ma obecnie poka 50iv , był baf ho oh ale tylko na nowo złapane! Nowe cp to 2300 i dużo więcej hp stary ho oh jest bezużyteczny

 • Reply
  Wiktor
  Gru 09, 2017 10:40 am

  Wlasnie odpaliłem pakę w domu. Już jest 3 generacja Wiec czas ruszyć się z domu i zobaczyć co tam w trawie piszczy 😀

 • Reply
  D
  Gru 09, 2017 11:05 am

  Niektóre pokemony dostały nowe ataki np. Gyarados może mieć teraz szybki atak wodny waterfall.

 • Reply
  SSRat
  Gru 09, 2017 11:18 am

  Nie wiem czy ktoś zauważył, ale można teraz złapać dzikie poki z wyższym levelem niż do tej pory. Ja już trafiłem na kilka: Venomoth CP 1734 pyłku na podbicie: 8000, Oddish CP 909 pyłku: 8000, Venonat CP 721 pyłku: 7000, Clefairy CP 898 pyłku: 6000.
  Ciekawe czy jest teraz jakieś górne ograniczenie, czy można teraz złapać dzikiego poka na 40 lev?

 • Reply
  Wołoszczak Dariusz
  Gru 09, 2017 1:14 pm

  Mam pytanie przed aktualizacją miałem magazyn rozbudowy na maksa a teraz znowu muszę rozbudować do tego co miałem co się stało z pozostałymi pokemonami i pozostałą ilością miejsc.

 • Reply
  Wypukniety
  Gru 10, 2017 7:42 pm

  No wszystko fajnie ale kiedy gra bedzie grywalna poza terenami miejskimi?Bo jak narazie to pudrowanie trupa:)a konkurencja nie spi i pokazuje co jest mozliwe do zrobienia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
3 generacja i efekty pogodowe!

Mamy informacje o kolejnej dużej aktualizacji w Pokemon GO! Będzie to zapowiadana od jakiegoś już czasu trzecia generacja i... efekty...

Zamknij