News 75

OGROMNE zmiany w gymach!

Niantic w końcu zdradziło nam jak będzie wyglądać system gymów po zmianach – jest na co czekać!

Notka na pokemongolive.com jest dość długa, tak więc postanowiłem zebrać wam najważniejsze informacje z niej i przedstawić w skondensowanej postaci.

1. Nowe funkcje gymów

Po wejściu aktualizacji gymy będą teraz tak jak PokeStopy dawać graczom przedmioty – wystarczy zakręcić dyskiem tak jak w przypadku znanych nam dobrze niebieskich punktów. Co ważnie nie będą one teraz bazować na prestiżu i trenowaniu dla kolejnych poziomów. Od startu gymy zawierać będą sześć miejsc czekających na kolejnych trenerów. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami będzie możliwe umieszczenie tylko jednego pokemona danego gatunku w arenie – koniec z salami obstawionymi po brzegi Blissey czy Dragonite. Przeciwnicy będą walczyć ze stworzeniami zgodnie z kolejnością w jakiej pokemony zostały umieszczone w gymie.

Zupełną nowością będzie tzw. system motywacji. Z czasem wskaźnik motywacji będzie spadał a wraz z nim CP pokemona (tylko to widoczne dla przeciwników w gymie), przez co będzie stawał się łatwiejszym kąskiem dla przeciwnych teamów. By zachować jego motywacje na wysokim poziomie trzeba będzie karmić go co jakiś czas malinkami – w przeciwnym razie gdy utraci cały swój zasób motywacji wróci do trenera po kolejnej przegranej walce.

2. Odznaki 

W grze pojawią się odznaki – będą one przyznawane za interakcję z gymami i pokazywać nasz wkład w podbijanie aren. Co ciekawe możliwe będzie podnoszenie poziomu takiej odznaki za walki, dawanie malinek pokemonom w gymie i odbieranie przedmiotów. Większy poziom zapewni nam bonusowe przedmioty i zwiększone nagrody. Cokolwiek to znaczy.

3. Raidy

Tajemnica odnalezionych w kodzie zapisów o raidach została rozwiana. Będzie to kolejna całkowicie nowa funkcjonalność w Pokemon GO, która wymaga współpracy między graczami. Cała zabawa polegać będzie na wspólnym pokonaniu niezwykle silnego pokemona zwanego bossem. Przed rozpoczęciem wydarzenia zwanego raidem w danym gymie, wszystkie pokemony tam obecne wrócą do trenerów a na jego szczycie pojawi się duże jajko oraz licznik czasu. Gdy odliczanie dobiegnie końca z jajka wykluje się boss.

By walczyć z bossem raidu potrzebna jest przepustka, tzw. Raid Pass. Każdy gracz będzie mógł otrzymać jedną darmową przepustkę dziennie odwiedzając gym – co ważne, można mieć tylko jedną naraz w plecaku. Oczywiście Niantic udostępniło także inną możliwość – w sklepie będzie można nabyć przepustkę premium (nie wiadomo czy będzie się czymkolwiek różniła, czy po prostu umożliwiała walkę w więcej niż jednym raidzie dziennie). W walce będzie mogło wziąć udział do 20 trenerów, którzy w ciągu 5 minut muszą pokonać bardzo silnego bossa. Jeśli ta sztuka im się uda to oprócz bardzo cennych przedmiotów otrzymają także możliwość złapania tego niezwykłego stworzenia.

4. Nowe przedmioty

Za pokonanie wspomnianego wyżej bossa raidu, gracze otrzymają przedmioty, które będą możliwe do zdobycia tylko w ten sposób: Rare Candies (rzadkie cukierki), Golden Razz Berries (złote malinki) oraz dwa typy Technical Machines – Fast oraz Charged.

Rare Candy – ten nowy rodzaj cukierków po użyciu na danym pokemonie zmieni się w cukierki odpowiednie dla właśnie tego gatunku (coś w rodzaju uniwersalnych cukierków, możliwych do użycia na jakimkolwiek stworzeniu).

Golden Razz Beries – znane nam malinki, tylko w wersji złotej, zwiększą jeszcze bardziej szanse na złapanie pokemona. Będzie można je dawać także stworzeniom w gymach aby wypełnić ich pasek motywacji do maksymalnej wartości jednocześnie.

Technical Machines – urządzenia znane z serii gier na konsole, jednak ich działanie w Pokemon GO nie jest jeszcze do końca znane. Jak tłumaczy Niantic będzie można ich użyć by na stałe nauczyć pokemona nowego szybkiego lub specjalnego ataku (odpowiednio rodzajem fast lub charged). Nie wiemy jednak czy pod enigmatycznym “na stałe” kryje się ograniczenie do jednego użycia na konkretnym stworzeniu. Nie wiemy też czy zmiana będzie losowa czy też możliwe będzie wybranie interesującego nas ataku.

Już niedługo Niantic wyłączy gymy by przygotować nadchodzące zmiany.

Źródło: http://pokemongolive.com/en/post/raids

Poniżej dwa filmiki uchylające rąbek tajemnicy o zbliżającym się update:

75 komentarzy

 • Reply
  Gnoll
  Cze 19, 2017 6:19 pm

  Czyli krótko mówiąc, Niantic wzięło się za zbyt mocne poki w gymach, i zachęca by często do nich przychodzić. Mam mieszane odczucia, niby w mieście to spoko funkcja, ale skończy się festiwal łatwych gymów na zadupiach.

  Trochę zmartwiła mnie opcja “premium” – mam nadzieję że to odosobniony przypadek, i że będzie do kupienia za złoto.

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 6:25 pm

  petarda!

 • Reply
  woocasch1984
  Cze 19, 2017 6:27 pm

  game over

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 6:28 pm

  a jak rozwalić gym przeciwnej frakcji jak będzie full zajęty to poprzez walkę będziemy przejmowali taką sale jak ? skoro nie ma prestiżu .I martwi mnie te 6 miejsc już teraz było ciasno a będzie jeszcze mniej miejsc…dodarzą więcej gymów ?

  • Reply
   Ex
   Cze 19, 2017 8:14 pm

   A skąd założenie, że gymy będą miały frakcje, jak dawniej? 😉

   • Reply
    Porsche Cayenne
    Cze 19, 2017 8:22 pm

    masz na obrazku 3 wieże każda innego koloru i czwarta z bossem

 • Reply
  chrupek
  Cze 19, 2017 6:29 pm

  fejki juz zacieraja rece na karmienie poksow 🙁

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Cze 19, 2017 6:36 pm

  bossy to pewnie legendy np byl film że ileś tam osób pokojue mewtwo i wtedy go będzie mozna złapać

 • Reply
  Jane Ahonen
  Cze 19, 2017 6:37 pm

  Wszystko fajnie ale o pokecoinsach już nic nie wiadomo….

 • Reply
  AszKeczam
  Cze 19, 2017 6:42 pm

  Łomajgad, będzie zadymka xD To monet z gymów już nie będziemy dostawać? Tylko rare candy/golden razberry i te itemki do nauki nowych ruchów…? Najsik, najsik

 • Reply
  BGC
  Cze 19, 2017 6:42 pm

  Teraz pewnie znowu będzie fejm, ale już widze rajdy przy sklepach gdzie ktoś stawiając auto po 2 minutach musi się tłumaczyć właścicielowi albo policji..

 • Reply
  Tomic0981
  Cze 19, 2017 6:46 pm

  Brzmi ciekawie, zobaczymy jak to zafunkcjonuje. Też sądzę, że to może być wprowadzanie legend do gry.

 • Reply
  Maniek pokemaster
  Cze 19, 2017 6:52 pm

  Chyba ich poj…bało że będę latał po mieście i karmił pokemony malinami. Kaszana a nie rewolucja.

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Cze 19, 2017 6:53 pm

  ale zaraz zaraz tylko po 6 graczy w jednym gymie i to ten który dołączył jako ostatni mimo że wstawi smoka 3400 to wyleci jako pierwszy a nie byle jaki pidgey 10cp jako ostatni bo tuż po wejściu nowych gymów podleciał i go wrzucił

  boty po kilka kont się dobiorą i pokonają bossa a taki zwykły gracz nie ma szans co to w ogóle jest to na ostatnim filmie gengar 19tys cp poje@&6% ich czy co

  poza tym trzeba będzie chodzić co chwile pod dalekie gymy żeby je nakarmić a taki oszust tylko się teleportuje i już podkarmi i ma z głowy a zwykły gracz zamiast w tym czasie łapac pokemony musi szybko od gymu do gymu z malinami ganiać

  nieee to jest upadek

  • Reply
   Tomic0981
   Cze 19, 2017 6:58 pm

   nie bądźmy pesymistami, zobaczymy jak to będzie funkcjonować. Oni też mają świadomość, że z botami i fake’ami jest kłopot, więc to by było zbyt oczywiste, żeby im to teraz ułatwiać. Poczekajmy…

  • Reply
   Jane Ahonen
   Cze 19, 2017 6:58 pm

   Potwierdzam. Miało być lepiej a wyjdzie jak zwykle gorzej.

  • Reply
   szaraw
   Cze 20, 2017 3:49 pm

   dokładnie! Po co komplikować prostą grę. Widziałem już niejeden upadek dobrej gry, którą zaczęli komplikować.

 • Reply
  Dziad Czosnkowy
  Cze 19, 2017 6:53 pm

  Monety pewnie po staremu więc nie komentują tego w ogóle

 • Reply
  Zaciekawiony
  Cze 19, 2017 6:53 pm

  ,,Technical Machines – urządzenia znane z serii gier na konsole, jednak ich działanie w Pokemon GO nie jest jeszcze do końca znane. Jak tłumaczy Niantic będzie można ich użyć by NA STAŁE nauczyć pokemona nowego szybkiego lub specjalnego ataku (odpowiednio rodzajem fast lub charged). Nie wiemy jednak czy pod enigmatycznym „na stałe” kryje się ograniczenie do jednego użycia na konkretnym stworzeniu. Nie wiemy też czy zmiana będzie losowa czy też możliwe będzie wybranie interesującego nas ataku.”

  Jak dla mnie ważniejsze jest czy oznacza to że poki będą umiały więcej niż jeden szybki i ładowany atak, czyli np. zna jednocześnie jeden szybki i dwa ładowane ataki.

 • Reply
  Dziad Czosnkowy
  Cze 19, 2017 6:56 pm

  @Porsze – nie czytałeś ze zrozumieniem. Ten pok odpada ktorego motywacja spadła do zera. Motywacja/CP spada gdy pok przegrywa i nie jest karmiony. Dasz silnego poka z dobrymi atakami to będzie trwał

  • Reply
   Michal_tata
   Cze 19, 2017 7:04 pm

   Nie będzie trwał bo będzie jak będzie przegrywał to będzie tracił motywację, możesz dać poka z cp 3500 i super z statami a i tak go zjedzie byle “pidżej”, miałem trochę nadziei, że w końcu staty będą brane pod uwagę, jednak są tylko o tak sobie, dla snobów jak ja.

   • Reply
    Dziad Czosnkowy
    Cze 19, 2017 7:17 pm

    jak chcesz zabić tyranitara bigejem? toszto piramidalna bzdura

    • Reply
     Michal_tata
     Cze 19, 2017 7:22 pm

     Weź człowieku pomyśl, to tylko przenośnia, że bele czym zwalisz dobrego poka.

     • Dziad Czosnkowy
      Cze 19, 2017 7:27 pm

      czyli dokladnie jak teraz. spokojnie mozna zbudowac silny gym z 6 poków. pytanie raczej ja oni to zbalansują. moze byc tak zbalansowane ze gyma rozwalic bedzie cholernie trudno. widzisz teraz po pokonaniu poka nie zabijasz go i nie znika jeden z listy tylko spada mu motywacja. A co jesli trzeba bedzie go 100razy pokonac by spadl do zera? bedzie Ci się chciało siedzieć tyle czasu pod gymem? tak jak mowie wszystko rozbija się o balans którym teraz niania się zajmuje

 • Reply
  Michal_tata
  Cze 19, 2017 7:02 pm

  Kiepsko jak dla mnie, ale mam 39lvl to i grać będę już tylko od eventu do eventu, te zmiany mam w pupie, najlepszy to ten boss, ciekawe czy za wygraną łapiesz go z takim cp jak na filmie czy nie? Poczekam co powie ktoś kto to zrobi. To koniec ery samotników.

  • Reply
   Ricardogo
   Cze 19, 2017 7:40 pm

   No ale was jest 3-4

   • Reply
    Michal_tata
    Cze 19, 2017 7:46 pm

    Kogo?

    • Reply
     Ricardogo
     Cze 19, 2017 7:54 pm

     Masz chyba synów? prawda?

     • Michal_tata
      Cze 19, 2017 8:03 pm

      A zgadza się, ale każdy ma swoje konto. Moje chłopaki już dużo mniej grają.

 • Reply
  woocasch1984
  Cze 19, 2017 7:02 pm

  I po co cukierki i dust? Wszyscy będą wrzucać szczury i ptaki. Co to za problem zbić gym składający się z 6 pokemonów. Więc po co inwestować i rozwijać Pokemony? Totalnie bez sensu moim zdaniem…

  • Reply
   Avocado
   Cze 19, 2017 7:20 pm

   hmm, chyba nie będzie czegoś takiego jak zbijanie gymu

  • Reply
   Dziad Czosnkowy
   Cze 19, 2017 7:21 pm

   tez tak sadze. mysle ze nawet jesli wy*ebie siue jednego poka – powiedzmy ze tego slabego pigejusa to zostaje 1 wolny slot i wladajaca dgymem druzyne moze wsadzic na jego miejsce dragonita

   • Reply
    Michal_tata
    Cze 19, 2017 7:51 pm

    Teraz się zaczną sojusze hahaha, już raz o tym pisałem jak to idzie małolat z niebieskiej drużyny i wywala dla kolegi jednego poka z czerwonego gymu po to, by ten drugi go podbił i się dołożył, toż to teraz będzie plaga takich zachowań.

 • Reply
  cptsebek
  Cze 19, 2017 7:06 pm

  6 miejsc od razu po przejęciu gyma czyli kto pierwszy ten lepszy? to już wolałem stary system, chyba że będzie można gracza swojego teamu wyrzucić
  pewnie zaczniecie się zaraz oburzać, ale wytłumaczę:
  teraz kto pierwszy ten lepszy, a wcześniej trzeba było poświęcić 2-15 minut w zależności od poziomu żeby być w gymie (czyli coś trzeba było zrobić i wydać kilka mikstur na leczenie)

  raidy świetne, ale nie do wygrania w małych miejscowościach, więc kolejny raz producent pokazuje, że zależy mu wyłącznie na graczach z dużych miast
  mam nadzieję, że ten pokemon którego będzie można złapać nie będzie miał 25 000 CP, 100% IV i najepszego movesteu

  • Reply
   cptsebek
   Cze 19, 2017 7:08 pm

   zapomniałem dodać:
   gram solo, więc na starcie przy raidach jestem przegrany 😀
   integrować z gimbazą się nie zamierzam

   • Reply
    Ricardogo
    Cze 19, 2017 10:06 pm

    Cycata gimbaza dobra do integracji 😉

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 7:10 pm

  Rajdy mogą być fajne ,20 osób z różnych frakcji 🙂 ,oby nie było że po piesiącu wszystkie bossy w pokedexie i nuda spowrotem i nikt juz tam nie leci

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 7:11 pm

  a kiedy to włączą ? ile bidowa nowych sal będzie trwała ?

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 7:11 pm

  plac budowy u Mnie juz trwa !!!!

 • Reply
  a
  Cze 19, 2017 7:20 pm

  Co do tych raidów, to z tym bossem to będą mogły walczyć wspólnie tylko osoby z tego samego teamu, czy wszyscy będący pod gymem niezależnie od drużyny?
  Jeśli tylko z jednej drużyny to w małych miaastach nikt nie pokona bossa, bo na taki raid przyjdzie max 3-4 osoby z danego teamu, bo nieraz tylu jest aktywnych graczy danego koloru w całym miasteczku.

  • Reply
   Dziad Czosnkowy
   Cze 19, 2017 7:23 pm

   na filmiku widac wyraznie ze rozne teamy uczestnicza w walce jednoczesnie. pytanie bardziej czy gra sama wyszuka graczy i w jakim zasięgu od gymu

  • Reply
   at3at3
   Cze 19, 2017 7:24 pm

   Spoko, wyluzuj, podobno na screenshotach są gracze z różnych drużyn.

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 7:22 pm

  myśle że wspólnie to byłoby fajne

 • Reply
  at3at3
  Cze 19, 2017 7:22 pm

  Hmm… Gymy są już wyłączone, a moje poki niby nadal do nich przypisane (takie mają znaczki). Więc moje pytanie brzmi – dostanę jutro monetki?
  A co do reszty – jestem dobrej myśli. Każda zmiana to nowe możliwości i wyzwania.

 • Reply
  Kondz90
  Cze 19, 2017 7:22 pm

  U mnie już po gymie

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 7:23 pm

  …ten Rajd że niby wrócą poki z sali i powstanie jajo więc hmmm….na obrazku jajo stoi na Mystic.
  Pewnie na starcie będzie rozpierdziel gruby

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 7:26 pm

  stawiam że PvP bedzie też za jednym zamachem

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Cze 19, 2017 7:29 pm

  już teraz gracze się w gymach nie mieszczą a teraz zamiast 10 tylko 6 osób na gym to se pały pourywają dla paru monet

  no i po co w takim razie ulepszać te najlepsze można wróbla se nakarmić i będzie “zmotywowany” by tam dalej siedzieć

  a może każdy gym będzie miał taki sam skład: tyranitar dragonite blissey gyarados rhydon snorlax

  no chyba, że wejdą te “legendarne” to będzie tak: mewtwo ho-oh lugia tyranitar dragonite entei

  • Reply
   a
   Cze 19, 2017 7:31 pm

   W dużych miastach tak, ale w małych często bez różnicy, 6 czy 10.
   W umnie z ydzień nie widziałem gyma wyższego niż 5 lvl.
   Jest duża rotacja i gymy po kilka razy zmieniają kolor.

  • Reply
   Dziad Czosnkowy
   Cze 19, 2017 7:32 pm

   Mnie sie to podoba, bo wczesniej nie bylo np sensu wsadzać Ditto bo zawsze siedział na dole i był pierwszy do wylotki a tak nawet jego jest sens teoretycznie wsadzić

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 7:32 pm

  okej ale nic nie wiemy o systemie walki,może walka nie będzie juz debilnym klikaniem palucha….(chyba się juz rozpędziłem:)

 • Reply
  arty
  Cze 19, 2017 7:49 pm

  Gymy wyłączone, ale pokemon jak był w Gymie tak jest czyli, co zostanie już w nim czy to tylko bug gry.

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 7:56 pm

  bedzie update gry napewno ..
  tu macie fotke dwie zakładki nearby i raid

  http://pl.ign.com/pokemongo/12030/news/pokemon-go-rajdy-nowe-sale-pokemon-i-odznaki-znamy-szczegoly?p=2

 • Reply
  a
  Cze 19, 2017 7:56 pm

  Jak nie będzie już trzeba podbijać prestiżu, aby odblokować kolejne sloty to teraz dominujący team dość szybko będzie wypełniał cały gym. Teraz było tak, że jak ktoś już dajmy na to zebrał danego dnia monety to często podczas gry odpuszczał fymy go nie chciało mu się podbijać prestiżu, aby się dorzucić, teraz każdy mijając fym w swoim kolorze będzie się dorzucał, bo to ledwo 2 sekundy.
  Okolica zostanie zdominowana przez jeszcze bardziej i grający w pojedynkę w niszowym teamie będą mijać same pełne gymy, a teraz w mniejszych miastach często trafiały się gymy 3 lvl, bo “niedzielnym” graczom nie chciało się bawić w prestiżowaniw.
  Inna sprawa, że jak nie trzeba będzie wbijać prestiżu, a od razu można się dorzucić to może wzrosnąc liczba grających na 2-3 konta/telefony i w 2-3 osoby w pół minuty wypełnia gym, a teraz trzeba było tracić sporo czasu na prestiżowaniw.

  • Reply
   Porsche Cayenne
   Cze 19, 2017 8:13 pm

   no właśnie i będą ewentualnie tylko zbijać tego co jest na samym dole (niekoniecznie z najwyższym cp) aby ktoś inny mógł dołączyć

   • Reply
    Dziad Czosnkowy
    Cze 19, 2017 8:29 pm

    skoro nie ma już hierarchii drabinkowej wg CP to bitwa powinna być z losowym przeciwnikiem z gymu – wtedy byłoby sprawiedliwiej

 • Reply
  znawca pokemonów bo tak
  Cze 19, 2017 8:19 pm

  dragonite, tyranitar, espeon, blissey/snorlax, gyarados, rhydon teraz będą takie gymy 🙂

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Cze 19, 2017 8:26 pm

  póki co po z naszych komentarzy wynika, że jest 80% graczy na nie

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 8:26 pm

  Jeżeli te zmiany i update gry nadal ni eporadzą Sobie z oszukiwaniem lokalizacji to gra będzie bardziej zdominowana przez fly niż wcześniej.Samo karmienie przez przemieszczanie się będzie bardzo dużą przewagą .Chyba tylko rajdy będa fajne

 • Reply
  RasBoloPL
  Cze 19, 2017 8:27 pm

  sie znajdzie 6 osób na 2 auta i pozamiatane Miasto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.