News 20

Oto jak będą działać mega ewolucje w Pokemon GO

Portal Eurogamer udostępnił pierwsze informacje o mega ewolucjach w Pokemon GO – i z całą pewnością potwierdzone.

Mega ewolucje pojawią się w Pokemon GO szybciej niż się spodziewaliśmy – wielu graczy spodziewało się ich debiutu dopiero przy okazji szóstej generacji lub też w końcówce roku. Tymczasem mogą one wejść do gry… już jutro (27 sierpnia).

Eurogamer podzielił się z nami oficjalnymi informacjami, które zostały im przekazane od samego Niantic. Poniżej znajdziecie wszystkie co najważniejsze:

  • Mega ewolucja będzie czasowym efektem – po jej użyciu w profilu pokemona pojawi się ikona odliczająca czas do jej zakończenia. W tym momencie nie wiemy ile dokładnie będzie trwać,

11

  • By mega ewoluować pokemony będziemy potrzebować Mega Candy – nowy rodzaj cukierków, który zdobędziemy pokonując konkretne stworzenia w Mega Raidach. Pierwsze screeny wskazują na to, że zdobyte cukierki będą takiego rodzaju jak pokonany w raidzie pokemon (np. pokonując Mega Blastoise otrzymamy Blastoise Mega Candy). Na ten moment nie są znane inne planowane sposoby na zdobycie Mega Candy, ale pewnie z czasem staną się dostępne również poza raidami,

4

 

  • Pierwsza mega ewolucja danego pokemona będzie wymagała większej liczby cukierków niż kolejne,
  • Im szybciej ukończymy Mega Raid tym więcej Mega Candy otrzymamy,
  • Można mieć tylko jednego mega ewoluowanego pokemona naraz – jeśli spróbujemy zrobić drugiego to pierwszy od razu wróci do swojej pierwotnej formy,
  • Przeprowadzone już mega ewolucje będzie można śledzić w pokedexie,
  • Otrzymamy dwa nowe medale – jeden za unikalne mega ewolucje a drugi za ogólną liczbę wykonanych mega ewolucji,
  • W pierwszym tygodniu w raidach dostępny będzie Mega Venusaur, Mega Charizard i Mega Blastoise, w międzyczasie pojawi się też Mega Beedrill wraz z Special Research mu poświęconym,

6

  • Używane przez graczy Mega Pokemony będą zwiększać siłę ataku wszystkich innych stworzeń biorących udział w raidzie. Pokemony o tym samym typie co Mega Pokemon otrzymają jeszcze większy bonus do siły,
  • Mega Pokemony mogą zostać ustawione jako nasze buddy, ale nie można ich zostawić w gymach,
  • Mega pokemonów można używać walcząc w gymach, w walkach z przyjaciółmi (poza GBL) i w pojedynkach z Team GO Rocket,
  • Po premierze mega ewolucji nie będzie można ich używać w GO Battle League (do czasu aż Niantic nie znajdzie sposobu na ich rozsądną implementację w walkach rankingowych),
  • Pokemony w formie Shadow i Clone nie mogą mega ewoluować,
  • Cały wrzesień będzie wypełniony eventami związanymi z mega ewolucjami:
    • Od 1 do 7 września będzie to event poświęcony raidom,
    • Od 11 do 17 września będzie to event poświęcony walkom w gymach, przeciwko innym trenerom oraz przeciwko Team GO Rocket,
    • Od 22 do 28 wrześna będzie to event związany z buddy.

5

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-08-26-heres-how-mega-evolution-works-in-pokemon-go

20 komentarzy

  • Reply
    Ot4er
    Sie 26, 2020 6:27 pm

    Jak to shadow pokemon nie może mega evoluować, nie podoba mi się to

    • Reply
      Hussarya33
      Sie 26, 2020 7:13 pm

      Megaewolucja jest zjawiskiem wynikającym z bliskiej więzi między pokemonem i trenerem, natomiast Shadow został mocno skrzywdzony przez ludzi i w walce wyładowuje całą swoją frustrację, która daje mu tę dodatkową siłę – wiadomo, że shadow nie da rady zaufać nowemu trenerowi na tyle, by zawiązała się więź konieczna do megaewolucji.

      • Reply
        Kosiarcia
        Sie 27, 2020 9:16 pm

        Bardzo mądrze i logicznie wytłumaczone 🙂

  • Reply
    Piasecki88
    Sie 26, 2020 7:40 pm

    Mega Rare Candy do mega ewolucji? Myślałem,że to będą jakieś klejnoty czy przedmiotu jak Charizard coś tam. Słaby pomysł
    Ciekawe jaki pok w paczkach we wrześniu?
    Niech powrócą legendy

    • Reply
      Jaa
      Sie 26, 2020 8:34 pm

      Przecież to tylko nazwa, jakie to ma znaxzsnis czy klejnoty czy cukierki?

    • Reply
      Kunek
      Sie 26, 2020 10:40 pm

      Alolan Raichu

  • Reply
    Epsilonrr
    Sie 26, 2020 7:47 pm

    Mam iphone 7 i od dwóch dni mam problem zalogować się do gry 🙁 od razu mnie wyrzuca. Ktoś ma pomysł w czym może być problem, bo gram już od 3 lat i nie miałem takiego problemu na tym urządzeniu.

  • Reply
    Anon
    Sie 26, 2020 7:58 pm

    Ta mega ewolucja będzie tylko przydatna na rajdach…. Ja jestem rozczarowany, czegoś innego się spodziewałem (będzie wyglądać jak w serialu w anime, klikasz w kamień pół godziny on ma mega formę i po czasie się zmienia i tyle ) a nie jakieś dodatkowe candy i niepotrzebne pierdoły….

  • Reply
    cowartowiedziec
    Sie 26, 2020 9:09 pm

    Boję sie, ze zbankrutuję przez remote raid passy, jesli teraz raidy maja byc jeszcze nowego typu

    • Reply
      R
      Sie 27, 2020 8:54 am

      Przecież Niantic właśnie o to chodzi. Czasy “darmowej” gry dawno się skończyły.

      • Reply
        Brdsrc
        Sie 27, 2020 2:19 pm

        Remote raid pass to tylko ułatwienie, nie chcesz to nie kupuj, możesz za darmo raidować zwykłymi passami. Zresztą by kupić jednego remote passa wystarczy zdobyć dwa gymy, gram w pokemon go od startu gry, nie wydałem na to ani grosza i jakoś nie narzekam że p2w lub że beż wydania pieniędzy nie mogę czegoś zrobić.

      • Reply
        Miki
        Sie 27, 2020 4:48 pm

        Ja gram za darmo. Nie potrzebuję tych ich go festów, shiny, mega ewolucji i innych zbędnych zabawek. Najlepsza była gra w 2016 roku, nic w niej nie było a wszyscy grali 🙂

      • Reply
        ILDHUR
        Sie 28, 2020 9:39 am

        Akurat Remote Raid Passy to super sprawa dla ludzi z małych miejscowości, którzy nie mieli możliwości na zdobycie legend. Jak sobie to policzysz, to te 3 RRP wychodzą takiej, niż podróż do większego miasta 😉

  • Reply
    R
    Sie 27, 2020 9:08 am

    Sposób działania brzmi sensownie, pytanie jak to w praktyce będzie wyglądało, tj. ile da się przytulić mega candy z raidu i ile potrzeba na mega ewolucję. Jeśli będzie trzeba zrobić parę raidów, to niech się w d.. pocałują! Po jednym wpisie do pokedexu per pokemon i koniec zabawy. Zresztą sensu to dużego nie ma – w raidach i tak 5-tki robi się ostatnio w 2-3 konta (ja do dyspozycji mam już 5), na walki z Team Go Rocket od dawna mam przygotowane solidne drużyny, które opędzają poki Sierry i spółki. A Giovanni póki co buja się gdzieś w zaświatach jak go ostatnio sklepałem i póki Niantic nie wymyśli jego powrotu, to strachu nie ma. Zresztą też specjalnie nigdy trudny nie był…
    To po co te mega ewolucje do walk? Gdyby były za frajer, to OK, używałoby się w raidach czy do zbicia poków na gymach. Ale żeby stłuc 20 sekund wcześniej bossa czy drużynę innego koloru tracić cenne mega raid candy? I płacić potem za przepustki na raidy, żeby zdobyć kolejne? Bzdura!!!

    Także uzupełnienie pokedexu i tyle.

    • Reply
      hyped
      Sie 27, 2020 10:09 am

      To przecież jasne, że mega ewolucje będą (przez rozsądnych ludzi) używane tylko w czasie np. raid hour czy po to, żeby w 2-3 graczy zbić jakąś wymagającą 5*, a nie do bicia TGR.

    • Reply
      2541 5561 4328
      Sie 27, 2020 7:24 pm

      Bardzo sensowny wpis – brawo trafione w punkt

  • Reply
    wzg
    Sie 27, 2020 3:26 pm

    Fajnie jest teraz 27 sierpnia godzina 15:25 a mega evolucji jak nie było tak nie ma jest na to jakieś wytłumaczenie???

    • Reply
      Ivrin
      Sie 27, 2020 10:06 pm

      I jak tam? Warto było się tak spinać? 🙂

  • Reply
    Piasecki88
    Sie 27, 2020 9:06 pm

    Jest event dotyczący tych mega ewolucji

  • Reply
    Piasecki88