News 8

Pierwsze pokemony regionu Kalos

We wpisie przyjrzymy się wszystkim pokemonom, które Niantic wprowadzi do gry już na początku grudnia.

Od 2 grudnia w Pokemon GO zadebiutują pierwsze stworzenia z regionu Kalos, czyli szóstej generacji. Poniżej wszystkie pokemony, jakie zostały zapowiedziane w oficjalnym wpisie.

Uwaga – wersje shiny są pokazane poglądowo, żadna z nich na ten moment nie została potwierdzona przez Niantic

Chespin, Quilladin, Chesnaught

Typ (Chesnaugt): trawiasty/walczący

Szybkie ataki (Chesnaught): Low Kick, Vine Whip, Smack Down

Ładowane ataki (Chesnaugt): Gyro Ball, Energy Ball, Super Power, Solar Beam

Chespin to trawiasty starter z regionu Kalos, którego finalna ewolucja musi cierpliwie czekać na atak Frenzy Plant – Chesnaught z tym ruchem będzie pokemonem trawiastym o najwyższym TDO (total damage output), pomijając oczywiście mega ewolucje. Do tego czasu niestety może służyć raczej jako wpis do pokedexu, bo w PvP również potrzebuje movesetu z Community Day, by można było mówić o jakiejkolwiek przydatności. Dzięki swojemu unikalnemu zestawowi typów (trawiasty/walczący) jest odporny na taki mroczne, elektryczne, trawiaste, ziemne, kamienne i wodne, co będzie czyniło go dobrą kontrą na Azumarilla lub Galarian Stunfiska.

Fennekin, Braixen, Delphox

Typ (Delphox): ognisty/psychiczny

Szybkie ataki (Delphox): Scratch, Fire Spin, Zen Headbutt

Ładowane ataki (Delphox): Psychic, Flamethrower, Flame Charge, Fire Blast

Fennekin to oczywiście ognisty starter z regionu Kalos. Jego finalna ewolucja – Delphox, nie będzie miała niestety zbyt dużego znaczenia wśród pokemonów typu ognistego. Główną przyczyną tego stanu rzeczy była piąta generacja – do gry trafiło kilka naprawdę dobrych stworzeń tego typu takich jak Reshiram, Darmanitan, Chandelure, czy też Emboar, który po otrzymaniu ataku Blast Burn będzie zadawał wyższe obrażenia na sekundę niż Delphox z tym samym ruchem.

Froakie, Frogadier, Greninja

 

Typ (Greninja): wodny/mroczny

Szybkie ataki (Greninja): Feint, Bubble

Ładowane ataki (Greninja): Night Slash, Aerial Ace, Surf, Hydro Pump

Froakie jako pokemon typu wodnego zamyka trio starterów z regionu Kalos. Jego finalna ewolucja – Greninja, to jeden z najbardziej rozpoznawanych i lubianych pokemonów we wszystkich generacjach. Co więcej w oficjalnym głosowaniu przeprowadzonym na pokemon.com Greninja zdobył tytuł pokemona roku wyprzedzając m. in. Lucario, Mimikyu, Charizarda i Umbreona. Gdy otrzyma atak Hydro Cannon stanie się jednym z najlepszych nie-mega pokemonów typu wodnego – do czasu aż Kyogre dostanie Origin Pulse. Warto dodać, że w anime i grach konsolowych Greninja ma też specjalną formę nazwaną Ash-Greninja, nawiązującą oczywiście do pokemona posiadanego przez Asha Ketchuma podczas jego wędrówki po regionie Kalos. Ciężko jednak powiedzieć czy trafi do Pokemon GO – w tej specjalnej formie jego atak jest o ponad 60% wyższy, co w GO dałoby obrażenia dużo wyższe niż zadawane przez jakiegokolwiek pokemona w formie mega lub Primal Kyogre.

Bunnelby, Diggersby

Typ (Diggersby): normalny/ziemny

Szybkie ataki (Diggersby): Mud Shot, Quick Attack

Ładowane ataki (Diggersby): Dig, Hyper Beam, Earthquake, Fire Punch

Bunnelby pojawia się w pokedexie zaraz po starterach – możemy się więc spodziewać, że to jedno ze stworzeń, które najczęściej będziemy łapać po wejściu szóstej generacji. Mimo ze Diggersby nie zawojuje PvE (raidy, gymy) to może spełniać całkiem ciekawą rolę w Great League. Przez gamepress został nazwany “baby Groudonem”, ponieważ posiada ten sam preferowany moveset (Mud Shot + Fire Punch i Earthquake) i jest dość wytrzymały. Ciężko jednak powiedzieć, czy w mecie opanowanej przez m. in. Azumarilla znajdzie dużo zastosowań.

Fletchling, Fletchinder, Talonflame

Typ (Talonflame): ognisty/latający

Szybkie ataki (Talonflame): Peck, Fire Spin, Steel Wing

Ładowane ataki (Talonflame): Brave Bird, Fire Blast, Flame Charge, Hurricane

Talonflame to naprawdę ciekawy pokemon, ale cierpi na ten sam problem co wszystkie stworzenia, które w grach konsolowych czerpią korzyści ze statystyki szybkości – w Pokemon GO takiej statystyki po prostu nie ma. Polegając wyłącznie na dostępnych w GO ataku, defensywie oraz HP, Talonflame nie spełni żadnej znaczącej roli ani w PvP ani też PvE.

Littleo, Pyroar

Typ (Pyroar): ognisty/normalny

Szybkie ataki (Pyroar): Fire Fang, Take Down, Ember

Ładowane ataki (Pyroar): Flame Charge, Solar Beam, Dark Pulse, Overheat

Littleo, a szczególnie jego ewolucja, to prawdziwa ciekawostka. Pyroar to pokemon, który posiada znaczną różnicę w wyglądzie między płciami. Wiele stworzeń różni się dość subtelnymi detalami (nieco inny wzór na ciele, długość kłów, piór, czułków etc.), a ewolucja Littleo to jeden z niewielu przypadków, gdzie płeć przeciwna wygląda wręcz jak inna forma tego samego pokemona. Ciekawostka to niestety jedyna jego rola w Pokemon GO.

Klefki

Typ (Klefki): stalowy/wróżka

Szybkie ataki (Klefki): Astonish, Tackle

Ładowane ataki (Klefki): Flash Cannon, Play Rough, Draining Kiss, Foul Play

Klefki będzie obiektem pożądania wielu trenerów – i wcale nie dlatego, że jest potężny lub w znaczący sposób odmieni wasze życie. To nowy pokemon regionalny i równocześnie drugi po Mr. Mime, którego znajdziemy wyłącznie w Europie, a konkretnie na terenie Francji. Region Kalos jest bazowany właśnie na tym kraju, tak więc prawdopodobnie to jest powód takiej a nie innej decyzji Niantic.


Wciąż tajemnicą pozostaje boss z szóstej generacji na raidach poziomu pierwszego, który już niedługo ma się pojawić w grze. Niektórzy spekulują, że jest to Scatterbug, czyli pierwsza forma ewolucyjna Vivillona – ten podobny do motyla pokemon w grach konsolowych posiada 20 różnych wzorów na skrzydłach, które zależą od regionu świata (realnego) w jakim został ewoluowany. Na razie są to jednak wyłącznie spekulacje.

Być może niektórzy z Was będą zaskoczeni, ale powyżej przedstawione pokemony to 1/4 dostępnych w regionie Kalos stworzeń, wyłączając te legendarne i mityczne, których raczej nie spotkamy poza raidami. Szósta generacja liczy łącznie 72 pokemony, co daje najmniejszą liczbę nowych stworzeń z wszystkich istniejących jak dotąd ośmiu generacji.

Źródła:

https://pokemongolive.com/post/gobeyond-kalos/?hl=en

https://gamepress.gg/pokemongo/best-generation-6-pokemon-trainer-battles#topic-308646

Źródło obrazka z nagłówka: https://pl.pinterest.com/pin/388365167841136860/

8 komentarzy

 • Reply
  Piasecki88
  Lis 27, 2020 11:48 am

  Ciągle są poki,które w ogóle się nie pokazały jak Kecleon z Hoenn

 • Reply
  Pokemonowy maniak
  Lis 27, 2020 1:43 pm

  Nie typ wróżkaka tylko typ baśniowy

  • Reply
   Ivrin
   Lis 27, 2020 10:25 pm

   Jak już chcesz się czepiać to obie formy są poprawne, według Bulbapedii w naszych tłumaczeniach (anime, materiały promocyjne) pojawiły się trzy wersje – baśniowy, bajkowy i wróżka.

   • Reply
    Piasecki88
    Lis 27, 2020 11:16 pm

    O ile dobrze pamiętam to jeden i ten sam typ poków

  • Reply
   Hideharu_Mijahira
   Lis 29, 2020 10:27 am

   Dokładne tłumaczenie słowa fairy to wróżka

 • Reply
  Tenshi
  Lis 27, 2020 11:56 pm

  Ja CEM sylviona cały czas czekam aż w końcu dodadzą typ baśniowy ewolucji eevee bo tylko tego mi brakuje

 • Reply
  Tomixon28
  Lis 28, 2020 12:11 am

  A jutro jest research day na nidorany juhuuuu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.