News 26

Pierwsze wyzwanie i czwarte urodziny Pokemon GO

Rozpoczęło się pierwsze wyzwanie, dzięki któremu możemy odblokować więcej gatunków pokemonów na GO Fest. Przy okazji świętujemy też czwartą rocznicę premiery gry.

Na początek ważna informacja – według YouTuberki ZoeTwoDots pokemony odblokowane w wyzwaniach mają być dostępne nie tylko dla posiadaczy biletów na GO Fest, ale również dla pozostałych trenerów. Na ten moment traktujemy te doniesienia z przymrużeniem oka, ale będziemy was informować na bieżąco o ewentualnych ich potwierdzeniu.

Poniżej znajdziecie informacje z oficjalnej notki oraz te, które poznaliśmy już po rozpoczęciu wydarzenia.

Data i czas: piątek 3 lipca od 8:00 to środy 8 lipca o 22:00

Wyzwanie GO Fest 2020 nr 1

  • Ukończenie trzech zestawów zadań pozwoli nam na spotkanie nowego pokemona z piątej generacji – Duckletta, latającego Pikachu oraz zdobycie Star Piece,
  • Gdy poniższa liczba trenerów ukończy specjalny zestaw zadań odblokowane zostaną poniższe pokemony na GO Fest 2020:
    • Milion graczy z Instinct: Chimecho
    • Milion graczy z Mystic: Alomomola
    • Milion graczy z Valor: Chansey
  • Ukończenie podstawowego wyzwania da nam dostęp do bardziej zaawansowego Elite Skill Challenge opartego na trudniejszych zadaniach – jest to bonusowy zestaw zadań i jego ukończenie nie liczy się do globalnego wyzwania.

Czwarta rocznica premiery Pokemon GO

  • Pokemony typu latającego i noszące specjalne czapki pojawią się na dziko, w jajkach i raidach. Do gry zostanie wprowadzony shiny Pidove,
  • Ducklett pojawi się w grze na dziko i w jajkach 5km,
  • Latający Pikachu pojawi się na dziko i w raidach – również w wariancie shiny (pojawia się również przy pierwszych 5 snapshotach pokemonów przyp. red),
  • Kolejna edycja Jump-Start Special Research stanie się dostępna dla wszystkich graczy, którzy nie mieli okazji zdobyć go w roku poprzednim (są to zadania z dużą ilością Stardustu i XP,
  • Podczas robienia zdjęć czeka nas niespodzianka.

Eventowe (zwiększone) spawny

  • Ducklett, Flying Pikachu, Pidove, startery z Kanto z czapkami imprezowymi, Drifloon, Zubat, Pidgey, Spearow, Ledyba, Yanma, Wingull, Swablu

Pokemony w jajkach 5km

  • Ducklett

Zadania

ZadanieTłumaczenieNagroda
Catch 8 Flying-type PokemonZłap 8 pokemonów typu latajcego1200x Stardust
Send a gift to a friendWyślij prezent do przyjacielaHoppip
Catch 2 Pokemon with weather boostZłap 2 pokemony z boostem pogodowymMurkrow lub Natu
Hatch an eggWykluj jajkoSwablu
Use 4 berries to help catch PokemonUżyj 4 malinek łapiąc pokemonyPidove lub Pidgey

Raidy

  • T1: Flying Pikachu, Party Hat Bulbasaur, Party Hat Charmander, Party Hat Squirtle, Omanyte
  • T2: Slowbro, Sudowoodo, Manectric, Feebas
  • T3: Alolan Raichu, Onix, Kabutops, Aerodactyl
  • T4: Golem, Lapras, Feraligatr, Tyranitar
  • T5: Zekrom, Ho-Oh (3-6 lipca)

Nowy pokemon – Ducklett i Swanna

Shiny Pidove (+ ewolucje)

 

 

 

Wyzwanie nr 1

Etap 1

  • Catch 20 Pokemon (Złap 20 pokemonów) – 100x Stardust
  • Make 5 Nice Throws (Wykonaj 5 rzutów z bonusem typu Nice) – 10x Poke Ball
  • Use 5 Berries to help catch Pokemon (Użyj 5 malinek łapiąc pokemony) – 5x Pinap Berry

Nagrody za etap: 100 XP, 1x Golden Razz Berry, 10x Great Ball

Etap 2

  • Catch 30 Pokemon (Złap 30 pokemonów) – 300x Stardust
  • Make 10 Great Throws (Wykonaj 10 rzutów z bonusem typu Great) – 10x Great Ball
  • Transfer 20 Pokemon (Transferuj 20 pokemonów do profesora) – 20x Poke Ball

Nagrody za etap: Ducklett, 300 XP, 1x Silver Pinap Berry

Etap 3

  • Catch 50 Pokemon (Złap 50 pokemonów) – 1000x Stardust
  • Make an Excellent throw (Wykonaj rzut z bonusem typu Excellent) – 10x Ultra Ball
  • Catch 15 different species of Pokemon (Złap 15 różnych gatunków pokemonów) – 20x Great Ball

Nagrody za etap: Flying Pikachu, 1x Rare Candy, 1x Starpiece

Elite Challenge (dostęp za ukończenie wyzwania, nie jest zaliczany do progresu realizacji wyzwania przez teamy)

  • Catch 100 Pokemon (Złap 100 pokemonów): 5x Poke Ball
  • Catch 25 different species of Pokemon (Złap 25 różnych gatunków pokemonów) – 5x Great Ball
  • Make 50 Excellent throws (Wykonaj 50 rzutów z bonusem typu Excellent) – 5x Ultra Ball

Nagrody za etap: 500 XP, 500x Stardust, 5x Razz Berry

 

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad

https://pokemongolive.com

26 komentarzy

  • Reply
    mat556
    Lip 03, 2020 10:03 am

    Liczyłem na coś lepszego z Elite challenge, misje ciężkie do zrobienia a nagrody bardzo słabe. Mam nadzieję że w następnym bardziej się postarają.

  • Reply
    Piasecki88
    Lip 03, 2020 10:53 am

    Wow ale zadania,że aż szok teraz to już lepiej ale mam wrażenie,że już widziałem w jakimś evencie bulba, Squirtla i charmardera w czapeczkach

  • Reply
    Ja
    Lip 03, 2020 11:17 am

    Trochę słabo że nie dla wszystkich jest ten Jump Start Research

  • Reply
    Realistyczny gracz
    Lip 03, 2020 11:24 am

    Trochę niesprawiedliwe jest to że gracze którzy w tamtym roku nie ukończyli tego questa mają szansę w Tym A ci którzy robią wszystko na bieżąco dostają ***** wiadomo gdzie. No niestety ale jest bardzo słabe że strony Nianticu. Widać że sprawiedliwości nawet nie ma w grach za które żeby coś mieć trzeba płacić. Zastanówcie się nad tym co chcecie wypuścić na rynek A potem to róbcie. Tylko a żeby nie urazić tym innych. Bo równie dobrze nowo założone konto może mieć tego queta za nic. A inni nic z tego nie mają. Tak samo jak jest teraz ten zaawansowany quest na excellenty za 5 ball. Bezsens totalny.

    • Reply
      bart
      Lip 03, 2020 12:26 pm

      O tej godzinie i naćpany czy pijany ? 🙂
      O jakich questach ty piszesz ? To są questy do zadania globalnego, które musi robić głownie konkretny team by odblokować nagrodę.

      Jedyna niesprawiedliwość to fakt , że poki mają te same czapki co rok temu i tyko to może przeszkadzać doświadczonym graczom.

      Dostałeś nowego poka – kaczkę, nowego ciekawego pikaczu i jeszcze płaczesz ?

      50 excelentów szybko się zrobi przy obecnych legendach… nagrodą mógłby być i 1 pokebol.

    • Reply
      mat556
      Lip 03, 2020 1:19 pm

      Gościu, nie masz tego questa bo go zrobiłeś a to że ci którzy tego nie zrobili mają to dobrze, bo nawet sama nazwa questa to jump start czyli quest na szybszy start dla nowych graczy. Dodatkowo piszesz o tym że gracze płacący mają lepsze pokemony. Wogóle nie rozumiem o co ci z tym chodzi, może o go fest? Jeśli tak to tam głównie regionalne a nie jakieś silne legendy.

  • Reply
    R
    Lip 03, 2020 12:27 pm

    50 excellentów na ostatnim etapie to masakra, i to w 6 dni. Na swoim koncie zrobię, ale na kontach dzieciaków? Skąd tyle piłek na te rzuty? I w co rzucać? Same mendy latające, które czasem bez banana ciężko w ogóle trafić, a tu jeszcze excellent… :-/
    Nagrody jak nagrody – dziadowskie, to mnie nie boli. Boli mnie to, że jest ryzyko nieukończenia wyzwania.

    • Reply
      Pefr
      Lip 03, 2020 12:34 pm

      Mój facet już skończył cały challenge, tak zrobił jakimś cudem 50 xD

      • Reply
        BornOfDarkness
        Lip 08, 2020 7:43 am

        A co w tym było niby trudnego? Dali tyle czasu, że bez problemu można rzucić i 200

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Lip 03, 2020 1:24 pm

      W sumie to nawet nie ma po co go robic.

    • Reply
      R
      Lip 06, 2020 9:09 am

      No i u siebie w weekend zrobiłem. Oczywiście dzięki machnięciu paru rajdów na legendy. U dzieciaków zlewam to wyzwanie i tyle, szkoda zachodu. Na “gołębiach” w życiu bym tego nie zrobił – poki łapię jeżdżąc rowerem i o ile dla rajdu zatrzymam się na parę minut przy arenie, to nie będę zatrzymywał się dla byle pokemona, żeby się skupić na mikroskopijnym kółku… 😉

  • Reply
    Dam dam
    Lip 03, 2020 12:47 pm

    Jeśli się zrobi w każdym tygodniu tę misję Elite to będzie z tego jakiś profit? Czy tylko satysfakcja?

  • Reply
    Drapak
    Lip 03, 2020 3:04 pm

    Mmmmm nagrody za ten Elite Challenge ,,wspaniałe” gratulacje po prostu rzyg

  • Reply
    Xeno
    Lip 03, 2020 3:23 pm

    Który lv trzeba mieć by pokazał się jump start research?

  • Reply
    Piasecki88
    Lip 03, 2020 9:20 pm

    Wcale nie ma potrzeby robić elitarnego wyzwania

    • Reply
      Rowerowa
      Lip 05, 2020 1:05 pm

      Komuś wgl się udało?. 50 ekselentów w 5 dni.. Dla mnie nierealne

      • Reply
        Pefr
        Lip 05, 2020 4:28 pm

        Pisałam już wcześniej, że mój facet ogarnął w kilka godzin po rozpoczęciu eventu. Ja skończyłam tego samego dnia ale już przed północą. W sumie myślałam, że nie dam rady ale poszło całkiem łatwo.

      • Reply
        hwjterhejterow
        Lip 05, 2020 5:33 pm

        Zrobione drugiego dnia na “gołębiach” różnego typu.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Lip 05, 2020 2:06 pm

    Eventy są różne. Ale te poki w czapkach to nieporozumienie największe. Dlaczego?
    Łapiesz np shiny lub 100 takiego charmandera i co? Nie zrobisz evo bo ma zasrana czapkę. Bezsens

  • Reply
    Demento26
    Lip 06, 2020 10:41 am

    W Jump-Start Research w 3 części mam “battle with another trainer in great league”. Tylko że jak wchodzę w walki to mam jedynie ultra league. Da się jakoś zejść do great?

    • Reply
      x
      Lip 06, 2020 11:57 am

      zawalcz ze znajomym

    • Reply
      lol
      Lip 06, 2020 12:37 pm

      serio czekałeś 2 sezony GBL z zadaniem, które robi się samo w parę dni i teraz szukasz problemu na siłę?

      Teraz będzie ML i Premier CUP a później wrócą wszystkie ligi razem… i zrobisz GL. Jak umiałeś znaleźć tą stronkę powinieneś umieć znaleźć te informacje.

  • Reply
    Basia
    Lip 06, 2020 2:26 pm

    Wystarczy ze zrobisz te bitwy z kolega.

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Lip 06, 2020 2:42 pm

    Zrób jak ja, twój znajomy który jest online niech zawalczy z tobą w battle. Tam masz wszystkie do wyboru. Obojętne czy się podłoży, czy nie. Zaliczy.

  • Reply
    AdamuS
    Lip 07, 2020 2:34 pm

    Jakie płaczki zrobiłem te 50 na dwóch wabikach, nagroda po …

  • Reply
    BornOfDarkness