News 24

Pierwszy polski event w Pokemon GO

Tytuł to zdecydowanie nie clickbait – Polska dostanie swój pierwszy dedykowany event, związany z Niantic Wayfarer.

Na forum poświęconemu Niantic Wayfarer (portal do oceniania PokeStopów dodanych przez innych graczy) pojawił się następujący wpis:

Z radością ogłaszamy Poland Wayfarer Challenge! Od 18 listopada 2020 o północy do 25 listopada 2020 o północy, gracze posiadający odpowiedni poziom do oceniania zgłoszeń, mogą uczestniczyć w odblokowaniu nagród dla Pokemon GO i Ingressa, na podstawie ilości zatwierdzonych lokalizacji. Trenerzy od poziomu 38 oraz agenci (Ingress) od poziomu 10 będą mogli uczestniczyć w wyzwaniu.

Miejcie na uwadze, że mimo wyzwania, nadal powinniście oceniać lokacje zgodnie ze zaktualizowanymi zasadami (więcej TUTAJ). Jeśli Wayfarer to dla was nowość, zalecamy zapoznanie się z kryteriami i rozwiązanie quizu jeszcze przed wyzwaniem.

Każda gra zapewnia kilka poziomów nagród uzależnionych od liczby zatwierdzonych lokacji.

Z wiadomych względów podajemy tylko nagrody związane z Pokemon GO.

  • Tier 1 – 5000 nowych lokacji
    • Pokemony typu walczącego będą się częściej pojawiać na dziko,
  • Tier 2 – 10 000 nowych lokacji
    • Pokemony typu walczącego będą się częściej pojawiać na dziko oraz większa szansa na shiny Mankeya,
  • Tier 3 – 15 000 nowych lokacji,
    • Pokemony typu walczącego będą się częściej pojawiać na dziko oraz większa szansa na shiny Mankeya, dodatkowo 2x Stardust i 2x cany za łapanie pokemonów.

Bonusy mają otrzymać uczestniczący w wyzwaniu trenerzy 29 listopada od 10:00 do 17:00. Co więcej będziemy obserwować aktywność spooferów w trakcie wydarzenia.

Źródło: https://community.wayfarer.nianticlabs.com/discussion/9572/announcing-with-poland-wayfarer-challenge-18-25-november

24 komentarze

  • Reply
    Tezetwu
    Lis 13, 2020 10:55 pm

    U nas te ciolki to będzie sukces jak 100 nowych pokestopow wbijemy

    • Reply
      Krisooo
      Lis 14, 2020 1:23 am

      Podzielam Twoją opinie, u nas jest dramat jesli chodzi o zgłaszanie i ocenianie.

  • Reply
    BezNazwy
    Lis 13, 2020 11:13 pm

    ,Bonusy mają otrzymać uczestniczący w wyzwaniu trenerzy 29 listopada od 10:00 do 17:00′

    Czyli ludzie poniżej 38 lvl który fizycznie nie mogą a chcieliby wziąć udział nie dostaną nagród z tego eventu?

  • Reply
    Ryan
    Lis 13, 2020 11:24 pm

    No i lipa, nie będę mógł wziąć udziału mimo 40 lvl. Kwarantanna skończy mi się dwa dni po evencie.

    • Reply
      mm
      Lis 14, 2020 10:36 am

      Nie musisz nigdzie wychodzić, chodzi o zatwierdzanie/odrzucenie już dodanych zgłoszeń w wayfarer, a nie dodawanie nowych poprzez gry. Moje zgłoszenia od sierpnia są “w głosowaniu”, więc może tylko garstka ludzi u nas się recenzjami zgłoszeń jeszcze zajmuje.

    • Reply
      Ktosiek
      Lis 14, 2020 1:42 pm

      Co ma do tego kwarantanna? Chodzi o liczbe ocen a nie nowe zgloszenia. Ja na akceptacje zgloszen czekam od maja. Nie ma szans zebys zglosil w trakcie eventu cos nowego i w te kilka dni jiz to zaakceptowali. Musisz po proatu oceniac nowe zgloszenia innych w czasie eventu i tyle, nic wiecej

      • Reply
        PoProstuRoju
        Lis 15, 2020 7:03 pm

        Narzekacie ze czekacie od sierpnia czy maja – czyli sami nie oceniacie, bo inaczej wasze zgłoszenia miały rozbudowę i już dawno by były ocenione. Najlepiej tylko narzekać a samemu nic nie robić

        • Reply
          Sceptyczny
          Lis 16, 2020 1:20 am

          No…. Ja zgłaszam i oceniam jak mogę moje teraz wiszą ponad miesiąc gdzie zazwyczaj wisiały dwa tygodnie max…. Bo przecież banda ułomów dodaje jakieś doniczki i inne śmieci…. Rynce opadają xD

  • Reply
    DanielOlbi
    Lis 14, 2020 8:23 am

    Ja nie mogę uczestniczyć bo mam poziom dopiero 36

  • Reply
    DanielOlbi
    Lis 14, 2020 8:25 am

    Noii lipa ja mam dopiero poziom 36

  • Reply
    Bis
    Lis 14, 2020 8:34 am

    Wyjaśni mi ktoś co to za atrakcja? Siedziec i odwalac brudna robote za pracownikow niantic w zamian za możliwość zdobycia shiny mankeya. Chyba, że ja czegoś nie rozumiem to czekam na wyjaśnienie

    • Reply
      Sceptyczny
      Lis 16, 2020 1:16 am

      Dzbanie jeden to użytkownicy zgłaszają i oceniają nominacje nie pracownicy niantik… XD

      • Reply
        Bis
        Lis 16, 2020 11:40 am

        Incelu, nie rozumiesz na czym to polega. Zobacz jak google poszerzało bazę danych – jeździł specjalny pojazd rejestrujący wszystko w 360 stopniach. A co robi niantic? Daje potencjalną marchewkę młodzieży, żeby jedni wysyłali im zdjęcia realnych miejsc. Drugim z kolei dają marchewkę żeby ocenili zdjęcia tych pierwszych. Nie widzisz, że to jest wykorzystywanie darmowej siły roboczej, często młodzieży. Myślisz, że po co są zagęszczane pokestopy? Myślisz, że w dużym mieście każdy musi mieć dostęp do pokestopu z miejsca zamieszkania? Nie obchodzi ich to. Im więcej pokestopów tym większa powierzchnia objęta w ich bazie, która koniec końców przy odpowiedniej ich gęstość stworzy niemalże trójwymiarową AKTUALNĄ mapę największych miast a co więcej niektórych wiosek i mniejszych miast.
        Wiem, że prawdopodobnie jesteś młody albo nieświadomy, ale takie wielkie firmy nie dają Ci nic za darmo, albo chcą żebyś poświęcał czas i pieniądze na ich grę albo chcą coś od Ciebie uzyskać.

        • Reply
          Cwieko
          Lis 16, 2020 7:51 pm

          Ta darmowa siła robocza to właśnie obchodzi 8 urodziny, bo portali w ingresie jest ze dwa razy więcej niż pokestopów. Jakbyś miał czekać aż pracownicy dodadzą pokestopy to byś jeżdził do miast wojewódzkich żeby te 10 pokestopów przekręcić. To jest praca społeczności dla społeczności danej gry. Mapa wszystkich istniejących obiektów w grze już jest i też jest powiązana z ingresem.

          • b2k
            Lis 17, 2020 2:31 pm

            Tia. Ocenianie nominacji to jakaś parodia. Zdjęcie dodane widać jak na dłoni, że jest dostęp dla pieszych – nie przechodzi bo brak dostępu dla pieszych. Stara willa z końca 19 wieku – stoi pusta, w zasobach Starostwa – własność prywatna. Można długo wymieniać.

  • Reply
    lam
    Lis 14, 2020 9:59 am

    debile szukają darmowych wyrobników niech sobie sami oceniają

    • Reply
      Sceptyczny
      Lis 16, 2020 1:18 am

      Kolejna sierota.xD
      Użytkownicy od 38lvl w pogo i od 10go w ingressie mogą dodawać i oceniać… Nie pracownicy niantik!xddddd

    • Reply
      Cwieko
      Lis 16, 2020 7:57 pm

      Wszystkie pokestopy i gymy jakie masz w okolicy zostały dodane do gry przez innych graczy. Jakbyś miał czekać aż kilkudziesięciu pracowników oceni zgłoszenia (a tych jest kilkaset tysięcy dziennie globalnie) to w Polsce mielibyśmy może ze 4 pokestopy na kraj. Najlepiej oczekiwać pełnej bazy danych wszystkich obiektów sakralnych, rekreacyjnych, kulturalnych wraz ze zdjęciami, lokalizacją i opisami w lokalnym języku od darmowej gry ;).

  • Reply
    Ja
    Lis 14, 2020 1:44 pm

    Noi lipa tylko 7h nagród PogU

  • Reply
    Ja
    Lis 14, 2020 1:44 pm

    Tylko 7h nagród PogU

  • Reply
    Kolonoskop
    Lis 14, 2020 5:27 pm

    Rozpisali się, rozpisali, ale nie wiadomo, o co tu konkretnie chodzi. Zgłaszanie nowych pokestopów? Ocenianie już zgłoszonych? Jakoś średnio wierzę w powodzenie zgłoszenia 15 tys. nowych pokestopów…

  • Reply
    Mikolvski
    Lis 14, 2020 7:53 pm

    Lepszy byłby event jakby każdy przez ten okres mógł np od 30 lvl odawać pokestopy a mniejsze levele oceniać

  • Reply
    dealerszluguf
    Lis 16, 2020 12:54 am

    Pytanie, czy poza tym eventem są jakieś profity z ocenania pokestopów?

  • Reply
    R
    Lis 16, 2020 9:48 am

    Moi drodzy – to ile czekacie na ocenę nie jest związane z ilością oceniających, bo tych wbrew pozorom jest sporo. To jest związane z lokalizacją! Tam, gdzie jest dużo pokestopów trwa to miesiącami, do tego niektóre propozycje są pozgłaszane przez kilka, a może nawet dziesiątki trenerów!
    Tu, gdzie mieszkam, to na ocenę czeka się 7-10 miesięcy i dłużej czasami. Do tego cokolwiek znajdującego się za płotem (na prywatnej posesji) na ogół jest odrzucane. Za to w wakacje jak włócząc się po wsiach pododawałem trochę pokestopów przy krzyżach i kapliczkach, to najdalej po 2 tygodniach już były w grze 🙂 Ale to właśnie po wsiach, gdzie pokestopy są z rzadka. Najwyraźniej takie miejsca są traktowane przez Wayfarer’a priorytetowo.