News 44

Początek końca spooferów?

Niantic było wielokrotnie krytykowane za swoją bierną postawę wobec spooferów, którzy bezkarnie korzystają z oprogramowania fałszującego lokalizację – aż do wczoraj.

Wczorajszego dnia Niantic w końcu podjęło działania prowadzące do blokady kont spooferów – w tym momencie jedynie używających zmodyfikowanego klienta gry na urządzeniach Apple. Mimo iż bany dotyczą tylko pewnej grupy oszustów to miejmy nadzieję, że to dopiero początek walki z problemem, który pozostaje nierozwiązany od czasu premiery gry.

Do niedawna próżno było szukać jakichkolwiek poważniejszych działań producenta Pokemon GO w kierunku pozbycia się spooferów z gry. Jak dotąd w grze funkcjonują jedynie półśrodki, które nie prowadzą do permanentnej ani czasowej blokady konta, ale działają w następujący sposób:

 • Softban – jeżeli serwer gry wykryje, że postać zbyt szybko pokonuje ogromne odległości to może nałożyć tzw. softbana. Trwa on od kilkudziesięciu minut do kilku godzin i w tym czasie wszystkie pokemony uciekają a z PokeStopów nie wypadają przedmioty;
 • Shadowban – jeżeli serwer gry wykryje, że gracz może używać oprogramowania fałszującego lokalizację to nakłada na postać tzw. shadowban, który trwa od kilku dni aż do kilku tygodni. W tym czasie “ukarany” gracz nie może zobaczyć ani złapać określonej puli pokemonów a jedynie najbardziej pospolite z nich.
 • Ostrzeżenie – czasami “podejrzane” zachowanie gracza jest nagradzane ostrzeżeniem, czyli powiadomieniem o możliwym złamaniu zasad przez użytkownika, które pojawia się przy każdym włączeniu gry. Spowodowane może być nie tylko oprogramowaniem do fałszowania lokalizacji, ale także udzieleniem dostępu do konta innym aplikacjom jak np. IVGo (nie mylić z GoIV), które przy pomocy konta odczytuje dane bezpośrednio z serwerów Niantic. Samo w sobie nie wpływa na rozgrywkę, ale może być połączone z nałożeniem wspomnianego wyżej shadowbana.

Wspomniani na początku użytkownicy zmodyfikowanego klienta gry spotkali się z czymś, czego Niantic używało do tej pory tylko w stosunku do kont ewidentnie używanych przez tzw. boty, czyli blokadą konta. Nie wiemy jeszcze czy jest ona czasowa czy też stała, ale można spodziewać się najsurowszej kary.

O ile wykrycie użytkowników klienta gry z wbudowanym modułem do fałszowania lokalizacji było ułatwione ze względu na naturę aplikacji, tak walka z graczami używającymi zewnętrznego oprogramowania może być nieco trudniejsza.

 

44 komentarze

 • Reply
  GnollPL
  Kwi 19, 2018 11:11 am

  W przypadku Fake GPS to rozumiem, ale w czym Nianticowi przeszkadzają wszelakie kalkulatory IV? To komuś robi jaką krzywdę jak się człowiek dowiaduje czy ma mocnego poka?

  • Reply
   patrykknights
   Kwi 19, 2018 11:29 am

   Cały czas dziwi mnie ten fakt . Już dawno taki kalkulator powinien być wbudowany w grze przy podglądzie na pokemona ! Ułatwiło by to życie wszystkim graczom .

  • Reply
   Ivrin
   Kwi 19, 2018 1:45 pm

   Tu nie chodzi o samą aplikację (przecież CalcyIV czy GoIV działają normalnie i nie ma za nie kary), tylko fakt, że IVGo pobiera dane bezpośrednio z serwera Niantic. Mało który producent lubi jak mu się nieautoryzowane aplikacje podpinają pod serwer.

  • Reply
   Michal
   Kwi 20, 2018 9:18 am

   Bo złapiesz 200 połów i nie sprawdzisz ich po koleji

 • Reply
  patrykknights
  Kwi 19, 2018 11:28 am

  Ciekawe jak to się ma ( lub będzie miało ) do osób korzystających z gps boosterów ? Sam używam aplikacji ActiveGPS , dzięki której poprawiam maksymalnie stabilność sygnału gps i mogę normalnie grać w Pokemony . Jeśli mam ten program wyłączony postać w grze lata mi po całym mieście jak nie gminie nawet 😀 ( i weź przejmij gyma lub zró raida człowieku… ). Póki co obyło się bez jakichkolwiek konsekwencji , ale nie pewność cały czas pozostaje .

  • Reply
   BotPrzemek
   Kwi 19, 2018 11:46 am

   Ja mam tak samo jestem w jednym miejscu a postać biega po okolicy :c

  • Reply
   GnollPL
   Kwi 19, 2018 11:52 am

   Dosyć łatwo dogadać się z supportem Niantic, więc jak im udowodnisz że masz tylko taki program (i pokażesz datę od kiedy masz go zainstalowanego) to powinni zdjąć ci blokadę. Generalnie bany idą za konkretne apki, nie za wszystkie w tle – bo zablokowano by mnie nawet za Messengera 🙂

 • Reply
  DawidPolakL
  Kwi 19, 2018 12:03 pm

  Po ostatniej aktualizacji zniknęła mi pogoda na po go. Też tak macie?

 • Reply
  Shiroi
  Kwi 19, 2018 2:29 pm

  Pogoda nie zniknęła…jest teraz w prawym górnym rogu ekranu 🙂

 • Reply
  nudziarz
  Kwi 19, 2018 6:19 pm

  polowa dochodow (jesli nie wiecej)dla niantic pochodzi od spooferow.myslicie ze im WSZYSTKIM dadza perma ?! to jest polityka ,liczy sie kasa

 • Reply
  Levy
  Kwi 19, 2018 7:13 pm

  Mam mieszane uczucia. Fakeowcy czasem pomagali w raidach jak brakowało osób. Napewno tez wydawali kasę przynajmniej na raid passy. Tak się zastanawiam jaki jest obecnie % graczy na fake. Moim zdaniem 50. Jak totalne blokady wpłyną na kondycję gry? Pożyjemy zobaczymy.

  • Reply
   Michał1997
   Kwi 19, 2018 7:57 pm

   Obawiam się że pokemon go straciło by conajmniej 40% graczy bo rzeczywiście większość gra na fly’u :/ Ja na miejscu niantic zostawił bym teraźniejszy układ rzeczy : za normalne latanie na fly (pomaganie od czasu do czasu bić raidy kiedy nie możesz się stawić, szczególnie w małych miejscowościach) nie ma nic, lub jest soft ban. Za agresywne latanie na fly (tepanie się do Tokio po legendy, setki snorków, tyrków itd.) Jest shadow ban, soft ban i ostrzeżenie, które MOŻE doprowadzić do utraty konta. Także nie mam nic do fly’ów, które nie przesadzają, pomagają kiedy potrzebna jest 1 osoba na raid a nie mogą przyjść i uważam, że takie fly’e nie są tak naprawdę fly’ami tylko rzetelnymi graczami (o ile nie latają “agresywnie” XD

   • Reply
    PlutoVALOR
    Kwi 20, 2018 7:44 am

    To nie jesy wytłumaczenie. W grze chodzi o chodzenie i przebywanie na świeżym powietrzu. Chcesz grac w Pokemony z domu to zainstaluj emulator nitendo lub kup ds’a i sobie graj

    • Reply
     Ildhur
     Kwi 20, 2018 9:17 am

     Ja jestem zdania, że powinno się współpracować, a nie walczyć. Znam osoby, które grają uczciwie, ale jak siedzą w pracy i dostają informację, że potrzebna jest pomoc to “lecą” na Raid 🙂 Nikt nie traci, wszyscy korzystają.

    • Reply
     Gal anonim
     Kwi 20, 2018 10:29 pm

     A co mają powiedzieć Chińczycy którzy czasami mają takie brudne powietrze że nic nie widać i jak tu wyjść jak nie chce ukrucić sobie życia ;p

    • Reply
     elo
     Kwi 26, 2018 1:48 pm

     miałbyś rację, gdyby to była aplikacja mająca na celu zachęcić ludzi do chodzenia po dworze i FINANSOWANA PAŃSTWOWO. Nie jest i nie będzie, dlatego liczy się hajs z mikrotransakcji. Koniec.

  • Reply
   Tomic0981
   Kwi 19, 2018 8:01 pm

   Niantic jest jeszcze bardzo daleki od zlikwidowania fejkowców, więc nie trzeba się martwić…

  • Reply
   das
   Kwi 19, 2018 9:52 pm

   jakby chcieli to już by dawno zablokowali bo w ich innej grze Ingress od razu wykrywa pozorowanie lokalizacji. Tam sama aplikacja i w pokemon go cisza. Fejki muszą kupować raid passy 😛

 • Reply
  Paweł Pstrągowski
  Kwi 19, 2018 8:53 pm

  Dobre pomarańczowe

 • Reply
  Fendi
  Kwi 19, 2018 9:34 pm

  Nie oszukujmy się. Niantic ma ze spooferow takie same zyski jak z uczciwych graczy. Wszyscy na fejkach są zbyt leniwi na bieganie po miescie wiec jesli zablokuje sie im mozliwosc grania z domu.. Poprostu przestaną grac calkowicie. I gdzie niantic ma w tym interes?

 • Reply
  Yoggen
  Kwi 20, 2018 12:27 am

  Wiadomo czy w questach bedzie tylko moltres czy cos innego?

 • Reply
  evoLucjan
  Kwi 20, 2018 8:06 am

  Ja przyznam uczciwie, ze mi to nie przeszkadza dopuki trzymaja sie jakichs zasad. Jak chodzi i wrzuca poki do gymu w swoim team-ie oki! Pomaga przy biciu legedy gdy jest mala grupa oki! Szuka rzadkich i cennych okazów w Pernambuko oki! Ale jak trafi sie cwaniak co blokuje gymy na zasadzie ty zbijesz on w 10minut odbija to mnie to juz denerwuje!!!

  • Reply
   lambler
   Kwi 20, 2018 8:46 am

   U nas lata jakiś k…..s zbija gymy i zostawia puste. Sam nie zje i drugiemu nie da

  • Reply
   Ildhur
   Kwi 20, 2018 9:24 am

   Ale takie zbijanie, nie ma sensu przecież 🙂 To chyba tylko z czystej złośliwości. Ja sam jak chodzę, po znajomych rejonach, w których mniej więcej znam rotację Gymów, jak wsadzę jednego Poka i wiem, że zarobi mi dzienną ilość monet, to już do innych nie wsadzam, bo to sensu nie ma 🙂 A co do graczy na Fly, to też nie mam nic przeciwko. Często ich pomoc jest bezcenna 🙂

 • Reply
  chyba obiektywny
  Kwi 20, 2018 8:45 am

  Naprawdę Was nie rozumiem. Jak fejkuś pomoże Wam zbić bossa to fejkujś cacy. Jak zbije Wam gyma to be. Czysta demagogia i obłuda. Ta gra z zasady ma polegać na ruszeniu z domu dupy, więc każdy fejkuś powinien być pernamentnie zbanowany. w domu niech sobie pogra w szachy ( jak umie ) :).

 • Reply
  PlutoVALOR
  Kwi 20, 2018 9:19 am

  Nie widzę opcji by dać +1
  Święte słowa

 • Reply
  Filo
  Kwi 20, 2018 11:10 am

  Wiem, że nie na temat, ale mam pytanie pod jakimi pokemonami złapaliście Ditto?

 • Reply
  EDiox
  Kwi 20, 2018 12:08 pm

  No nareszcie, mam nadzieję że pójdą za ciosem i wytną wszystkich (pomału żeby kasa się nagle nie urwała – ale konsekwentnie). Ale żeby nie było za słodko, to powiem że rozumiem część z fejków, choć nie usprawiedliwiam. Kretyński pomysł poków regionalnych i brak pokestopów w wielu miasteczkach – są ogromną pokusą dla takiego postępowania – a niantic wydaje się mieć to w poważaniu i nie robi nic, mimo że ma gotowe narzędzia do rozwiązania tych kwestii w innych grach … Oraz awansem dla obrońców regionalnych. One nie motywują do podróżowana. Jak Cię nie stać to cie nie stać i już – a jak Cię stać to żadne namowy nie są potrzebne…

 • Reply
  bart
  Kwi 20, 2018 12:56 pm

  Info:
  Poszła kolejna fala nowych pokestopów i gymów na podstawie portali z Ingresa.

  • Reply
   ddd
   Kwi 20, 2018 2:34 pm

   to u mnie w miescie są jakies tłuki bo nic nowego od dawna, robie swoje konto na ingressie 😛

  • Reply
   demento26
   Kwi 20, 2018 3:07 pm

   W d… niech sobie wsadzą podstawy z ingresa… Tam gdzie ludzie mieli mało albo wcale to i tak nic to nie zmieni. Uzależnianie atrakcyjności rozgrywki w jednej grze na podstawie drugiej gry jest chore. Brak możliwości tworzenia nowych portali za pomocą samego PoGo niestety boli i pewnie jeszcze długo się to nie zmieni.

 • Reply
  Wielka postac
  Kwi 20, 2018 3:46 pm

  Od kilku miesiecy nie moge grac…po zalogowaniu mam wieeeelka postac ktora stoi i nic wiecej sie z opcji nie pokazuje….ktos pomoze bo chetnie bym wrocil po okresie zimowym do spacerkow.

 • Reply
  DawidPolakL
  Kwi 20, 2018 4:20 pm

  Przecież to proste. Chcę pograć w po go to ruszam du…pę i wychodzę z domu a nie odpalam kompa np. Nie ma żadnego wytłumaczenia dla grających na fake gps. To po prostu oszustwo i tyle. Jak robimy raidy to zawsze tworzymy prywatną grupę bo nie potrzebna nam pomoc oszustów. Jak widzimy że jest nas mało na rajdzie to po prostu odpuszczamy a nie liczymy na drapane. Zresztą z tego co słyszałem fejki wchodzą tylko do rajdu i nic nie biją tylko trzeba za nich robotę robić. W moim mieście jest jeden fejk na całe szczęście w takim samym kolorze co ja bo potrafi złośliwie kolegom zbić gyma o 23:55 tak dla jaj.

 • Reply
  Jacek
  Kwi 20, 2018 8:41 pm

  A ja coś powiem na usprawiedliwienie „oszustów” Mieszkam w mieście około 100tyś. Jeszcze nie spotkałem nikogo na żadnym raid a gram co najmniej 2-3 godziny dziennie, często jeżdżąc samochodem tak więc odwiedzam masę raidów. Praktycznie nie widzę opcji aby wygrać raid 4 lub 5 gwiazdkowy. Pokemony do uzupełnienia pokedexu te spotykane na ulicy, tu jest jak jest ale z czasem da się zrobić. Zainstalowałem sobie kiedyś TutuApp. I jak tam wyglada gra? Dopiero wtedy można się przekonać jak jest ona niesprawiedliwa. Mam dwa konta, jedno całkowicie legalne a drugie zrobione na potrzeby TutuApp. Na tym fakeowym w niecały miesiąc zrobiłem 38 level plus cały pokedex, brak tylko aktualnie dostępnych legend. Przez pierwszy tydzień tak żeby nie przesadzać z teleportem, pozbierałem wszystkie regionalne a potem siedziałem tylko na Manhatanie przeważnie w miejscu gdzie jest 7 pokestopów w kupię które są nęcone 24/h. Pokedex sam się zapełniał w momencie a ja tylko raz dziennie szedłem na rajd po jakąś legendę bo i tak gdzie bym nie poszedł to za każdym razem był komplet 20 osób do walki. I gdzie tu jest sprawiedliwość. Zresztą rozmieszczenie pokestopów może sobie każdy tam sprawdzić. Tam grając uczciwie nawet nie trzeba się nachodzić żeby w 2 miesiące mieć wszystko…

 • Reply
  evoLucjan
  Kwi 20, 2018 9:09 pm

  Licz sie z tym, ze na wioskach nie po grasz wiec daj innym szanse jesli graja uczciwie to niec sobie graja. Ja sam mieszkam na wsi i mam jeden pokestop, ale miasto blisko. Wiem, ze im dalej od miasta juz tak kolorowo nie ma i nawet gminne miejscowosci nie maja pokestopa, o gymie nie wspominajac.

  • Reply
   Gal anonim
   Kwi 20, 2018 10:34 pm

   To zacznij w mieście grać w ingressa wbij 11lvl i sobie pokestop stwórz myślenie nie boli kolego ! ;*

   • Reply
    Masza i niedzwiedz
    Kwi 21, 2018 3:55 pm

    Bym sie musial z koniem na łby zamienic zeby grac w jakiegos durnego ingresa zeby sobie dodac pokestopy lub gymy… mother of god…

   • Reply
    evoLucjan
    Kwi 21, 2018 5:04 pm

    Ale widze,ze przy czytaniu ze zrozumieniem juz chyba boli kolego. Przeciez pisalem, ze miasto mam blisko a tam 35 gymow i ze 150 pokestopow, wiec po co mi ingress?!

  • Reply
   Masza i niedzwiedz
   Kwi 20, 2018 11:37 pm

   Tez mieszkam za miastem i do miasta mam 5km, ale co z tego jak miasto to 15tys dziura zabita dechami gdzie mamy 20pokestopow w tym 1/4 na cmentarzu i 6 gymow ;/ teraz i tak dobrze ze fejki przestaly grac bo odbijali chwile przed polnoca gymy frajerzy…

 • Reply
  Endi
  Kwi 21, 2018 9:24 am

  Powinni liczyć się z tym że są osoby niepełnosprawne. Mój sąsiad ma 11lat i jeździ na wózku inwalidzkim. Musi używać fałszowanie lokalizacji bo w okolicy nie ma żadnego pokestopu. Najgorsze jest to że gra jest nie dla wszystkich.

  • Reply
   .
   Kwi 21, 2018 8:37 pm

   Jest wiele innych gier o pokemonach, nie tylko Pokemon Go.

 • Reply
  Damianus
  Lip 08, 2018 8:21 pm

  Witam . Od miesiąc jak się loguje wyskakuje mi
  „If you believe your account has been terminated in error incorrectly, you may appeal the termination.”

  Napewno to ban ale jestem ciekawy czy już na stałe czy jakiś tymczasowy .

  Help

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.