News 27

Pokemon Day 2020 w Pokemon GO!

Oficjalne święto pokemonów po raz kolejny będzie celebrowane również w Pokemon GO – jakie atrakcje nas czekają?

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Czy wiecie, że Pokemon Day odbywa się każdego roku 27 lutego, ponieważ tego dnia w 1996 roku zadebiutowała pierwsza gra z serii Pokemon? My również zapraszamy was do świętowania podczas specjalnego wydarzenia.

Co więcej film Pokemon: Mewtwo Strikes Back zawita na Netflixie 27 lutego! By uczcić tę chwilę, Armored Mewtwo powróci do Pokemon GO, wraz z niektórymi jego pokemonami-klonami z filmu!

Celebracja Dnia Pokemon

Data i czas

Wtorek 25 lutego o 22:00 czasu polskiego do poniedziałku 2 marca 2020 o 22:00 czasu polskiego

Atrakcje

  • Niektóre pokemony są tu by świętować! Wypatrujcie Pikachu i Eevee w specjalnych imprezowych czapeczkach na dziko. Bulbasaur, Charmander i Squirtle w takim samym imprezowym stroju będą wykluwać się z jajek 7km. Istnieje szansa, że każdego z tych pokemonów spotkacie w wariancie shiny!
  • Armored Mewtwo powraca do raidów poziomu piątego! Nie tylko powróci do raidów, ale też będzie mógł nauczyć się specjalnego ataku ładowanego – Psystrike.
  • Pamiętacie sklonowane pokemony? Niektóre z nich zmierzają do Pokemon GO! Świętując Pokemon Day i premierę filmu Pokemon: Mewtwo Strikes Back – Evolution na Netflixie, specjalne sklonowane pokemony z filmu – takie jak Venusaur, Charizard i Blastoise – będą dostępne w raidach poziomu czwartego. Sklonowany Pikachu będzie mógł również zaskoczyć was podczas wykonywania zdjęć!

Bonusy

  • Trenerzy będą mogli wykonać dwie specjalne wymiany na dizeń

Raid Day z Nidorino i Gengarem w imprezowych czapkach!

Data i czas

  • Niedziela 1 marca od 14:00 do 17:00 lokalnego czasu

Atrakcje

  • Nidorino w imprezowej czapce w raidach poziomu drugiego
  • Gengar znający atak Lick oraz Psychic w imprezowej czapce w raidach poziomu czwartego
  • Jeśli będziecie mieli szczęście, możecie spotkać shiny Nidorino i shiny Gengara w imprezowej czapce!
  • Pięć darmowych raid passów do odebrania w trakcie wydarzenia – pamiętajcie, że możecie posiadać w plecaku tylko jeden naraz 

Podczas tego eventu zobaczymy najwięcej pokemonów w przebraniach/innych formach w historii Pokemon GO – i to w zasadzie najważniejsza atrakcja wydarzenia. Oprócz pokemonów w imprezowych czapkach (Pikachu, Eevee na dziko, startery z Kanto w jajkach 7km, Gengar oraz Nidorino podczas Raid Day), pojawią się również tzw. sklonowane pokemony (Charizard, Blastoise, Venusaur), które pojawiły się w pierwszym filmie pokemon (1998) oraz jego remake z ubiegłego roku. Klony posiadają charakterystyczny paski/cętki na skórze:

Znalezione obrazy dla zapytania: cloned pokemon"

Łącznie w trakcie eventu będzie dostępnych 11 pokemonów w różnych strojach/wariantach.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/pokemonday2020/

27 komentarzy

  • Reply
    Miki
    Lut 05, 2020 8:55 pm

    Beznadzieja – kolejne zapychacze plecaka angażujące kupę czasu a content praktycznie nie rusza się do przodu.

  • Reply
    Girmal
    Lut 05, 2020 9:00 pm

    Bonusy

    Trenerzy będą mogli wykonać dwie specjalne wymiany na dizeń

  • Reply
    endrju
    Lut 05, 2020 9:44 pm

    eeee tam, nie znam żadnej innej gierki gdzie producenci tak ją urozmaicają.
    może nagrody są większości znane ale nie zapominajmy że co chwile dołączają nowi ludzie, im też trzeb dać szansę na kolekcjonowanie dexu

    dziś byłem na raid hour w Gdańsku przy PPP (Gdańsk wie o co chodzi)..średnia wieku 30 lat, dziewczyny chłopaki których po części znam lub kojarzę z widzenia, zimno ciemno a jednak przyszli, trochę śmiechu zabawy przy łapaniu – moim zdaniem o to chodzi w tym wszystkim.

    • Reply
      Kryniek89
      Lut 05, 2020 11:13 pm

      Niestety nie miałem tyle szczęścia. Postałem przy 3ech gymach i tyle- nikogo więcej

      • Reply
        Endrju
        Lut 06, 2020 12:25 am

        Postaraj się kiedyś przyjść przed 18:00, uwierz mi, nie będziesz tam sam

        • Reply
          Kryniek89
          Lut 06, 2020 12:47 am

          Tak właśnie było byłem o 17:55. Mam 4 gymy pod domem i nikogo nie było

          • Ach
            Lut 06, 2020 4:22 am

            U mnie na dzielnicy tez zawsze pusto jak mam czas to do centrum miasta jade . (A gym oblegany)

          • bart
            Lut 06, 2020 9:36 am

            Słowo klucz- pod domem, czyli lokalizacja dogodna dla Ciebie a nie dla innych. U mnie też pod domem mam 2 gymy i wiem, że nikt tam nie rajduje a kilkanaście metrów dalej jest miejsce zbiórek ekip przy gymie ex-owym.
            To, że są obok siebie 2-3 gymy nie znaczy, że są przydatne dla innych. Dołącz do lokalnej społeczności albo taka stwórz. Wystarczą 3 osoby po 2 konta i zrobicie każdy rajd 5*

        • Reply
          Kryniek89
          Lut 06, 2020 2:53 pm

          Oczywiście masz rację aczkolwiek jest to centrum miasta

          • Kryniek89
            Lut 06, 2020 6:12 pm

            W każdym bądź razie dziękuję za kulturalną wymianę zdań pozdrawiam

    • Reply
      Remik
      Lut 08, 2020 11:02 pm

      Wybieramy się na ferie do Gdańska, gdzie najlepiej zacząć RH żeby było z kim bić ?

  • Reply
    Gracz
    Lut 05, 2020 10:01 pm

    Endrju widzę że jeszcze są gracze z pasją nie tylko te parówki od marudzenia i pierdzenia w stołek że latem za gorąco a zimą za zimno aw dzień za jasno a w nocy za ciemno…
    Pozdrawiam

    • Reply
      R
      Lut 06, 2020 9:32 am

      Nie wyzywaj od parówek! Ja sobie lubię pomarudzić, bo czasem gra w mojej opinii idzie w niewłaściwym kierunku. A zasuwam w terenie ile wlezie bez względu jaka jest pogoda. Mróz, upał, codziennie rano przebieżka rowerem po okolicy, wieczorem też często, a i nocne włóczenie się jest mi nieobce. I to codziennie!
      Co nie oznacza, że nie marudzę… Gra doprowadza mnie do szału z licznymi bugami, których to absolutnie nikt nie ma zamiaru poprawić: błękitny ekran, problemy z Pokemon Go Plus, problemy z logowaniem przy logowaniu z PTC, niemożność kliknięcia pokemona po przewinięciu godziny na 00, wywałki podczas raidów itd. itp. To wszystko doprowadza wręcz do szaleństwa, a do pełni szczęścia gracza Niantic wymyślił sobie ligę, która nie tylko raczy nas nową dawką błędów (np. odbieranie nagród), ale i doprowadza bardzo szybko do zniechęcenia. Klasyczna mechanika Niantic polegająca na nie wyrzucaniu z pokestopów tego, co ci brakuje w plecaku (wiadomo: piłki, lekarstwa, maliny jeśli ich nie ma, to nie wylatują) działa identycznie w walkach – jakiekolwiek wymyślne, wzmocnione i sprawdzone poki się nie wystawi do walki (próbuję z dobrymi, polecanymi w internecie pokami z IV blisko 100% i wzmocnione oczywiście tuż pod 1500), to gra nas sparuje z takimi graczami, że nie ma szans na sensowne wygranie. Nagle się okazuje, że przeciwnik ma takie poki, że nas rozwala, a jak my sobie zmienimy na powiedzmy takie same, to złoi nas innymi. I tak w kółko! Chodzi li tylko o to, żeby kupić przepustkę, żeby przy mniejszej ilości wygranych dobrać się do wartościowych nagród. I co ciekawe wycwanili się tak, że tej dziennej użyć się nie da. Słabo?

      I jak tu nie marudzić? Dobra, pomarudziłem sobie. W praktyce jednak zarzuciłem swój udział w lidze. To nie ma sensu, daje dużo więcej szarpania nerwów niż to warte. Lepiej właśnie ruszyć w teren, zapolować na coś fajnego, zrobić raid z przyjaciółmi niż poddawać się bezdusznie i BEZKRYTYCZNIE wymysłom lamerskiej ekipy dusigroszy z Niantic.

      • Reply
        KarlFranz
        Lut 06, 2020 11:26 am
      • Reply
        Regon
        Lut 06, 2020 12:16 pm

        To najwidoczniej jesteś słaby i nie potrafisz myśleć taktycznie w walkach i nie jest to wina Niantica. Ja radzę sobie Feraligatr z 1 gwiazdką, Raikou z 2 gwiazdkami i Magmortar z 2 gwiazdkami, mój obecny bilans to 20 wygranych na 30 walk. Wystarczy myśleć i dobrze używać tarcz i praktycznie każdą walkę da się wygrać. Większość moich znajomych ok. 30 lvl bez problemu radzi sobie w walkach na dość przeciętnych pokemonach, więc to nie wina Niantica tylko najwidoczniej twoja.

      • Reply
        Lasinus
        Lut 06, 2020 12:52 pm

        I tu odnośnie samej ligi słowo klucz: IV blisko 100%. Większość poksow na ligę powinno mieć staty w okolicy 0/15/15

      • Reply
        GramGdyMamCzas
        Lut 06, 2020 1:30 pm

        Cały czas brakuje mi Stardustu. Pomimo niepowodzeń w Go Battle League [na 35 rozegranych walk aż 24 przegrane] liczę na „zarobiony” Stardust po zakończonym Pre-seasonie Great League. Chociaż tyle „na otarcie łez”. Ależ mnie tłuką 🙁

  • Reply
    CHARLESXAVIER
    Lut 05, 2020 10:18 pm

    A wie ktoś może jaki był wczoraj pokemon między 18, a 19, bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, a przegapiłem xD

  • Reply
    Maslo_Ziomal Valor TEAM
    Lut 06, 2020 12:02 am

    Rozumiem to wszystko, ale najgorsze jest to że dają 2 super trade’y na dzień, bez 2x stardust’a do końca eventu, te 2 super trade’y są nie potrzebne…

  • Reply
    Arczi
    Lut 06, 2020 1:38 am

    Miutu w zbroji, najs 😀

  • Reply
    A
    Lut 06, 2020 6:25 pm

    Napiszcie mi wtf bo nie kumam. Mam metwo na byddym, bawię się w to całe karmienie itp. Już ponad 30 dni go mam i nie chce mi przejść z ultra na best frienda A już ewidentnie powinno się to skończyć. Co jest nie tak? Codziennie robię Full (11 serc dziennie)

    • Reply
      Bart
      Lut 06, 2020 9:14 pm

      A ukryte aktywności też robisz? Bo to 11serduszek nic nie znaczy, trzeba to powtarzać co najmniej3X dziennie co 30min i te czynnosci mają różne punkty. Najlepiej walczyć bo 1walka (serduszko)jest za 3pkt. Na ostatni poziom przyjaźni trzeba 300pkt

    • Reply
      Bart