News 46

Pokemon Day w Pokemon GO!

Po raz kolejny celebrujemy Pokemon Day – czyli rocznicę wydania pierwszych gier z serii Pokemon. 

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Kochamy pokemony i wiemy, że wy także! Nigdy nie przegapimy szansy by celebrować wydarzenia związane z pokemonami. Pokemon Day odbywa się każdego roku 27 lutego. Czy wiecie co czyni ten dzień tak specjalnym? Powstał dla uczczenia premiery pierwszych gier wideo z serii Pokemon w 1996 roku. Do wspólnego świętowania zaprosimy też niektóre znane pokemony pierwotnie odkryte w regionie Kanto!

Data i czas

  • 26 lutego od 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu) do 28 lutego o 13:00 czasu PST (22:00 naszego czasu)

Atrakcje

  • Pokemony, które trenerzy mogli spotkać na wczesnych etapach ich podróży przez region Kanto będą pojawiać się częściej na dziko!
  • Pokemony pierwotnie odkryte w regionie Kanto będą dostępne w raidach.
  • Pikachu oraz Eevee w kwiecistych wiankach będą dostępne w Field Research oraz na dziko. 
  • By uczcić Pokemon Day, będziecie mogli spotkać shiny Pidgeya oraz shiny Rattatę!

Dziękujemy wam za bycie częścią tej podróży. Świętujmy Pokemon Day razem!

Poniżej porównanie rodzin ewolucyjnych Rattaty oraz Pidgeya w wariancie zwykłym i shiny:

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/pokemonday2019/

46 komentarzy

  • Reply
    nimue193
    Lut 25, 2019 11:22 pm

    gdybym to skomentował, to i tak cenzura by usunęła

  • Reply
    jj
    Lut 25, 2019 11:27 pm

    przecież to nie 1 kwietnia, o co kaman?

  • Reply
    Bart
    Lut 25, 2019 11:29 pm

    Jak coś to nowy pok – owca z zielonym ogonem jest już dostępna

    • Reply
      Pefr
      Lut 26, 2019 11:13 am

      U mnie Smeargle już wczoraj złapany.
      Można mieć jednego dziennie więc dziś też próbuję.
      Zabawne, że trzeba mieć 9999999 cukierków żeby dodać nowy atak. Chyba jeszcze nie mają koncepcji na atak więc dali taką zaporową ilość.

      • Reply
        bart
        Lut 26, 2019 11:27 am

        Smeargle przejmuje ataki poków którym robi się zdjęcia. Nie muszą to być nowe poki. Obecnie zrobiłem jednego smoczego Smeargla , jutro zrobię jakiegoś z atakiem psychicznym z espeona. Wczoraj trafił się przypadkiem i ma beznadziejny atak.

        • Reply
          Anetos
          Lut 26, 2019 6:15 pm

          Robie zdjecia i nic. Cos jeszcze trzeba zrobic zeby Smeargle wyskoczyl? Nie wiem… stanac na glowie? 😉

  • Reply
    Pawerxon
    Lut 25, 2019 11:34 pm

    Mnie się podoba

  • Reply
    Yorickai
    Lut 25, 2019 11:35 pm

    W sumie czekałem na wieści w jaki sposób gołąb i sratatatatata będą shiny. Spodziewałem się eventu i chyba dobrze trafiłem 😀 sratatata czy gołąb to bez różnicy bo i tak prędzej czy później musieli by je do gry wprowadzić a tak przynajmniej zrobili krótki event i dziękuje. Nic ekscytującego ale przynajmniej nie rozwlekli tego na okres jednego tygodnia tylko raptem na dwa dni.

  • Reply
    West
    Lut 25, 2019 11:39 pm

    Co regent to coraz gorzej .

  • Reply
    BogusAFC
    Lut 25, 2019 11:45 pm

    Pokemony regionalne typu Taurus nie będą występowały prawda? :/

  • Reply
    Majka8
    Lut 25, 2019 11:54 pm

    A ja bym chętnie przygarnęła shiny rattate 😀 Eevee i Pikachu we wiankach brzmią uroczo. Lubię kiedy coś się dzieje w grze.
    A z tych nowych pokemonów z czwartej geny złapałam już Glameow 🙂

  • Reply
    Ceriell
    Lut 25, 2019 11:56 pm

    Zdumiewa mnie, że pod KAŻDYM ogłoszenie o evencie zawsze są tylko narzekania. Chyba jedyne, co by zadowoliło polskich graczy, to masowe rzucanie Pokemonów legendarnych na każdym rogu…

  • Reply
    Pika
    Lut 26, 2019 12:04 am

    Oh marzyłam o shiny ratata a pidgey to moj drugi ulubieniec!!!

    • Reply
      KacpiMaru
      Lut 28, 2019 7:38 pm

      To brzmi ironicznie, czy taki miało zamysł?

  • Reply
    R
    Lut 26, 2019 12:07 am

    Tradycyjnie zastanawiam się jaki będzie shiny rate. Czy jak zwykle (1:450), czy nieco wyższy… Wszak to krótki event, zaledwie 3-dniowy. A z drugiej strony to szczury się tak pospolicie respią, że wielkiej różnicy nie będzie 😉

    A tak w ogóle to powoli wchodzimy w okres, gdzie łatwiej będzie kliknąć w pokemona z potencjalną wersją shiny, niż zwykłego. Czyli już niedługo będzie trzeba praktycznie klikać wszystko, jak się będzie polowało na shiny.

    • Reply
      Mate0
      Lut 26, 2019 1:39 am

      Ja tam łapie prawie wszystko co spotykam, o ile mam jakieś pokeballe w zapasie, a shiny (poza eventami) jak się trafi to wielkie święto. Także nie sądzę, żeby cokolwiek się tutaj zmieniło.

  • Reply
    Xyz
    Lut 26, 2019 12:22 am

    A co z wersją alianska ratata?

  • Reply
    Wiktor
    Lut 26, 2019 12:41 am

    Niestety…

  • Reply
    pyta
    Lut 26, 2019 12:52 am

    Mam pytanie, da się jakoś wymianę na odległość zrobić? Utknąłem z zadaniem na Celebi od dawna a nie mam z kim zrobić wymiany pokemona by zaliczyło :/

  • Reply
    Mynia
    Lut 26, 2019 6:57 am

    Dali byście lepiej tego małego różowego gluta

  • Reply
    Alex
    Lut 26, 2019 6:57 am

    Kurcze rattaty jeszcze nie mam… Oby tylko nie zmienił się w ditto…:)))

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Lut 26, 2019 7:18 am

    wreszcie event z Kanto! jakby kur*** nigdy tego było 😀

  • Reply
    Matex890you
    Lut 26, 2019 7:41 am

    Ja pierdziele no to wymyślili jedynie mi się podoba eevee z wiankami bo niedługo nowe evolucje eevee więc okok.ale i tak słabo

  • Reply
    Kordeks
    Lut 26, 2019 8:35 am

    Nie bardzo rozumie o co Wam chodzi? Gracie w Pokemony a jednocześnie przeszkadza Wam rocznica powstania gry o Pokemonach. Że z pokemonami z Kanto? A niby z kim? Z tego co wiem to one były na początku. Poza tym to tylko DWA DNI i do tego w środku tygodnia. Zresztą ten event to nie tylko pikachu, eeve, rataty i pidgeye. To Rodziny ewolucyjne alakazama, golema, machampa, dragonita, gengara, exeggutora, rhydona, gyaradosa. Zresztą wielu zbiera cuksy na ewolucje regionu Sinnoh. A to w Kanto jest wspomniany już rhydon ale taż tangela, electabuzz, magmar, porygon, lickitung.
    A może by tak reginalne w zadaniach? Żarcik 😉

  • Reply
    Machrid
    Lut 26, 2019 9:07 am

    w koncu doczekalem sie …tyle lat … shiny pidgey wzmocniony na maxa bede go uzywal do zbijania blissey w gymach.

    • Reply
      sempaje
      Lut 26, 2019 9:58 am

      ..ttrryytt.. 🙂
      .. mało..
      ..pociągnie jeszcze 24-tonowy zestaw myśli, które się skiśli..hihii

    • Reply
      Mr Parapet
      Lut 26, 2019 7:04 pm

      Pidżejami to bij obecne legendy bo mają smoczy atak

  • Reply
    Irek
    Lut 26, 2019 10:02 am

    A co alola rattata?

  • Reply
    Assan
    Lut 26, 2019 10:21 am

    Uwielbiam Wasze komentarze

  • Reply
    Alex
    Lut 26, 2019 11:07 am

    No trudno , idę robić obiad

  • Reply
    Andrew
    Lut 26, 2019 11:24 am

    Witam wszystkich. Od dzisiaj nie zlicza mi km. W ogóle, nie mówię tylko o adventure sync ale także normalnie. Jaja stoją i nic nie przechodzi. Reset telefonu, przeinstalowanie aplikacji nie pomogło. CZy ktoś spotkał się z tym problemem?
    Z góry dziękuję za pomoc.

  • Reply
    hackan
    Lut 26, 2019 2:48 pm

    dopiero od 22:00 będzie tak??

  • Reply
    A.
    Lut 26, 2019 7:41 pm

    Smeargle już się wtrynia w kadr

  • Reply
    BogusAFC
    Lut 26, 2019 7:59 pm

    Jak zdobyć tego Smeargle’a? Robię te zdjęcia i nic :/

    • Reply
      A.
      Lut 28, 2019 6:39 am

      Mi wyszedl po pierwszym zdjęciu 🙂

  • Reply
    AnaP
    Lut 27, 2019 11:27 am

    próbuje robić zdjęcia ale pokemony się nie pojawiają, nie widać nawet błysków ani śladów jak wcześniej . szukam ich po 15min i nic. coś jest nie tak?

    • Reply
      Knautia
      Lut 27, 2019 11:17 pm

      Na razie nie miałam specjalnie warunków, żeby się tym pobawić, ale z bardzo ograniczonych testów wynika, że ta funkcja – przynajmniej w moim przypadku – jest mocno kapryśna. Po pierwsze, tam działa jakieś wykrywanie licho-wie-czego; prawie nie udaje mi się wywołać tych „śladów” do ustawienia pokemona w pokoju i nie udało mi się, kiedy kierowałam aparat na niebo. Musiałam jak twórcy przykazali zrobić nudny widoczek typu pokemon na szarym i zmarzłym trawniku. Chyba musi „widzieć” dostatecznie dużo miejsca i jakieś podłoże, ale pewna nie jestem. Po drugie, niestety cała funkcja wiesza się bardzo często w dowolnym momencie – albo przy wykrywaniu terenu, albo po zapisaniu zdjęcia. To może być problem mojego telefonu, ale pewna nie jestem. W każdym razie jeśli ślady nie pojawiają się względnie szybko, to można spróbować ich „poszukać” na innej powierzchni w pobliżu.

      • Reply
        Levy
        Lut 28, 2019 12:23 am

        Spróbuj na dworze. Znaczenie szybciej, praktycznie od razu masz ślady i poka do zdjęcia.

  • Reply
    adaś
    Lut 27, 2019 11:13 pm

    Są, ale cierpliwości, jak pokażą Ci się na ekranie po chwili żółte plamki dotkini je palcem.

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Lut 28, 2019 7:29 am

    U mnie po prostu pojawia się pok na ekranie. mniej więcej jak przy łapaniu 🙂

  • Reply
    Dada
    Lut 28, 2019 11:15 am

    Dobry sposób to zrobić 3 fotki pokemonowi, a potem zmienić na nowego, znowu 3 fotki itd itd W niedługim czasie pojawi się Smeargle

  • Reply
    pimpim
    Lut 28, 2019 12:11 pm

    Do łapania owcy:
    1. Wyłączcie tryb AR+. On utrudnia fotografowanie, a nie jest do niczego potrzebny. Szkoda czasu na „ustawianie” się aż wyskoczy pokemon.
    2. Jedno zdjęcie, wstecz, oglądamy w galerii. Jak go nie ma na 1. zdjęciu to nie ma. Robienie 20 zdjęć pod rząd nic nie da.
    3. Jeden pokemon i jedno zdjęcie. Nie ma, to następny pokemon.
    4. Duży rozrzut, ja miałem raz za 67 zdjęciem, potem za 5, a dziś za 21.

    • Reply
      bart
      Lut 28, 2019 12:30 pm

      Łatwiejszy sposób:

      Szukasz w pokedexie jakiegoś fajnego poka z ciekawym atakiem (owca przejmuje atak poka któremu robi się zdjęcie),
      korzystasz z funkcji aparatu robisz zdjęcie i liczysz że owca wkradnie się w kadr.

  • Reply
    Michau
    Lut 28, 2019 3:05 pm

    Czy wie ktoś jakie poki będą od marca za pieczątki? Te które były miały się skończyć na koniec lutego.

  • Reply
    Michau
    Lut 28, 2019 6:12 pm

    Jakie poksy będą za steple w marcu? Bo jak wiadomo te, które są teraz miały być do końca lutego.