News 85

Pokemon GO – Aktualizacja 0.33.0 (Android) / 1.3.0 (iOS)

W nocy pojawiła się nowa aktualizacja do Pokemon GO. Zanim pokrótce ją omówię, macie tu listę zmian umieszczoną na oficjalnej stronie, facebooku twórców i sklepach Google i iOS. Poniżej tłumaczenie.

 

Trenerzy,

Pokemon GO zostało zaktualizowane do wersji 0.33.0 na Androidzie i 1.3.0 na urządzeniach z iOS. Poniżej zamieszczamy listę zmian i komentarze ze strony naszego zespołu twórców.

 • Dodano ostrzeżenie przypominające trenerom, że nie powinni grać podczas jazdy z większą prędkością. By kontynuować grę, trenerzy muszą potwierdzić, że nie prowadzą pojazdu;
 • wprowadzono poprawki do celności podkręconym pokeballem (curveball);
 • naprawiono błąd, przez który nie przyznawane były dodatkowe punkty doświadczenia za rzuty “Nice”, ”Great”  i “Excellent”;
 • naprawiono błąd, przez który w osiągnięciach wyświetlały się nieprawidłowe ikony medali;
 • trenerzy otrzymali możliwość jednorazowej zmiany pseudonimu. Proszę, wybierajcie swoje nicki rozważnie;
 • naprawiono problemy z systemem oszczędzania baterii (battery saver) na urządzeniach z iOS i przywrócono tę funkcję;
 • dodano wizualizacje liderów drużyn: Candeli, Blanche i Sparka;
 • jesteśmy w trakcie testowania nowego systemu wykrywania pobliskich pokemonów. U części z was może pojawić się odmieniona wersja tego interfejsu;
 • drobne zmiany w tekście.

Mamy nadzieję, że spodoba wam się nowa wersja. Czekamy na wasze opinie!

 

Zespół Pokemon GO

 

Ostrzeżenia dla kierujących nawet nie komentuję, bo to dokładnie takie samo pytanie jak “Czy masz już 18 lat?” na stronach porno. Zaciekawiły mnie za to owe wizualizacje liderów drużyn. Szukałem i nie wiem, gdzie je umieszczono, ale to chyba niezbyt istotne, skoro Niantic w końcu zabrał się za system “stópek”. Wróć, “stópek” już nie ma i nie będzie, ostatni raz użyłem tego wyrażenia. System namierzania pobliskich pokemonów brzmi profesjonalniej i w praktyce profesjonalniej się prezentuje. Ale czy działa? Ogólnie interfejs stał się przejrzystszy, bo nie wyświetla się już tam po kilka ikonek tego samego pokemona, ale ładnie schowane w trawce np. po jednym Pidgeyu i Weedlu, dzięki czemu wiemy, że w pobliżu jest akurat ten gatunek. Myślę, że to dobrze, bo rzadsze pokemony i tak nie pokazują się w naszym otoczeniu po kilka sztuk naraz, a gołębie, szczury i robaki tak czy siak mamy na każdym kroku, więc po co nam wiedzieć, ile dokładnie się ich kryje. Sam nie miałem okazji jeszcze przetestować, jak to działa, ale ludzie na reddicie piszą, że lista aktualizuje się w miarę na bieżąco i pokemony zmieniają kolejność w interfejsie, zależnie od tego, jak blisko spawnu się znajdujemy. Przetestujemy, zobaczymy.


gggg

sight

 

Co ciekawe możliwe, że u części z was twórcy zaaplikowali testową wersję tego systemu, która prezentuje się jeszcze ciekawiej. Tutaj poza ładną trawką podpisaną “Sightings”, pojawia się jeszcze znajome “Nearby”, gdzie widzimy dokładnie, w pobliżu którego pokestopu powinniśmy szukać pokemona. Możemy nawet kliknąć na interesującą nas ikonkę, a na mapie wyświetli się, gdzie ów pokestop się znajduje. Ludzie już się chwalą. Pytanie, co w wypadku, gdy pokemon pojawi się w miejscu oddalonym od jakichkolwiek pokestopów? Wtedy tradycyjne przeczesywanie terenu na oślep?

 


Źródło: http://pokemongo.nianticlabs.com/en/post/update-080816/

85 komentarzy

 • Reply
  realowiec15
  Sie 09, 2016 10:58 am

  „Nice”, ”Great” i “Excellent” u mnie nie działa.
  curveball niestety też niezawsze.

  • Reply
   LordJanusz
   Sie 09, 2016 11:04 am

   Upewnij się, czy aktualizacja się zainstalowała. Ja dziś rano łapałem kilka pokemonów i wszystkie bonusy mi naliczało bez problemu.

 • Reply
  sigviper
  Sie 09, 2016 11:09 am

  Czy macie pewność, że film z pokestopami nie jest fejkiem?

  • Reply
   LordJanusz
   Sie 09, 2016 1:44 pm

   100% pewności nie można mieć nigdy, skoro nie wszyscy dostali do tego dostęp, ale jest już masa podobnych filmików, opisów i screenów z różnych źródeł, więc obstawiam, że jeden troll nie dałby rady oszukiwać ludzi na taką skalę ;).

   • Reply
    wiolkapippi
    Sie 17, 2016 1:45 pm

    to jest stara wersja gry kiedy Wy jeszcze nawet o niej w Polsce nie wiedzieliście 😉

 • Reply
  rumpel
  Sie 09, 2016 11:24 am

  bosko by było gdyby naprawili zawieszanie sie przy grimerach

 • Reply
  Jeden z trenerów Pokemon
  Sie 09, 2016 12:18 pm

  U mnie na wsi system z pokestopami będzie beznadziejny. Mam jeden pokestop

  • Reply
   derelict
   Sie 10, 2016 7:34 am

   Zrób kilka zdjęć ciekawych miejsc i zgłoś je do deweloperów.

   • Reply
    Madzia636
    Sie 10, 2016 1:09 pm

    Jak konkretnie to zrobić? I ile miałoby to potrwać? 🙂

    • Reply
     Nantaran
     Sie 10, 2016 6:47 pm

     Nie da się ich już dodawać.

 • Reply
  Shirou
  Sie 09, 2016 12:21 pm

  “i pokemony zmieniają kolejność w interfejsie, zależnie od tego, jak blisko spawnu się znajdujemy.”
  To tak działało już od pierwszej wersji, system stópek polegał na 2 trackerach. 1 Pokazywał ci odległość stópkach który służył do dokładnego namierzania, drugi za to polegał właśnie na kolejności, pierwszy pokemon na liście w lewym górnym rogu był zawsze najbliżej natomiast ten w prawym dolnym rogu był najdalej. Do dzisiejszego dnia jestem zdumiony, że ludzie jeszcze na to nie wpadli xD Wpadłem na to szukając pokemonów, przetestowałem, zawsze ten w lewym górnym rogu, pierwszy na liście był najbliżej i jak się do niego zbliżałem to liczba stópek pomału malała aż do 0.

  • Reply
   gracz
   Sie 09, 2016 1:35 pm

   System wyświetla chyba te pokemony raczej losowo, ponieważ mam pod nogami gołębia, a na liście jest pomiędzy innymi pokemonami:/

   • Reply
    Shirou
    Sie 09, 2016 5:31 pm

    To, że pojawiały się pokemony nie pokazujące się na radarze tzw. random spawn było rzeczą normalną. Mnie też się pojawiały. Traktowałem to jako taki bonus a przeciez radar nie musi pokazywać wszystkiego.

  • Reply
   LordJanusz
   Sie 09, 2016 1:40 pm

   Myślę, że każdy zdawał sobie z tego sprawę, ale dzięki za sprostowanie. Nie wiem, jak u ciebie, ale u mnie w praktyce nie działało to, jak należy. Pojawiały mi się pokemony nieukazane na na radarze, lista nie aktualizowała się na bieżąco i ogólnie przez nawał pidgeyów i weedlów, sensowne pokemony “znikały w tłumie”. Teraz jest o wiele przejrzyściej i lista aktualizuje się rzeczywiście na bieżąco.

   • Reply
    Shirou
    Sie 09, 2016 5:32 pm

    To, że pojawiały się pokemony nie pokazujące się na radarze tzw. random spawn było rzeczą normalną. Mnie też się pojawiały. Traktowałem to jako taki bonus a przeciez radar nie musi pokazywać wszystkiego. Również, jeśli zamknęło się apke to po ponownym jej otwarciu pokazywała się lista zupełnie innych pokemonów.

  • Reply
   Outlawek
   Sie 10, 2016 7:17 am

   Uważam, że się mylisz, albo nie w każdym przypadku radar wyświetla w lewym, górnym rogu Pokemony znajdujące się najbliżej. Co więcej, dalej jest tak, że dwie idące obok siebie osoby mają różne wskazania radaru mimo, że gps pokazuje to samo położenie, a gra jest świeżo po pobraniu danych.

   Jak jeszcze działały stópki, też nie miałem tak, by te, które znajdywały się blisko mnie (były już nawet wyświetlane przez grę), radar pokazywał w lewym, górnym rogu. Ba, dość często miałem tak, że Pokemon, przy którym był 1 ślad, w oknie radaru był pośrodku lub na samym końcu.

   Wczoraj i dzisiaj rano trochę połaziłem i wiele razy miałem na radarze taką samą sytuację, jak opisana powyżej, czyli Pokemon znajdujący się ode mnie w odległości około 10 metrów, na radarze był wyświetlany np. na końcu. A był to jedyny tego typu Pokemon w okolicy, bo po jego złapaniu znikał z radaru. Nie był to odosobniony przypadek.

 • Reply
  pokemongotrainer
  Sie 09, 2016 12:41 pm

  Jak zmienić ten nick?

  • Reply
   ChisePL
   Sie 09, 2016 2:35 pm

   W settings masz zmiane nicku.

 • Reply
  Vincep0t
  Sie 09, 2016 12:45 pm

  Może wizerunki liderów są przy wybieraniu teamu? To chyba dość oczywiste.

 • Reply
  EverR
  Sie 09, 2016 1:41 pm

  Tylko właśnie teraz pojawia się problem miejsc bez PokeStopów. Myślę, że ten “Radar” powinien działać jak kompas, czyli wskazywać kierunek do danego Pokemona.

  Pozdrawiam 🙂

  • Reply
   Aikel
   Sie 09, 2016 1:58 pm

   Jak nie będziesz mieć pokestopow to bedziesz korzystać normalnie ze standardowego śledzenia.

 • Reply
  eM
  Sie 09, 2016 2:32 pm

  Ktoś rozgryzł które pokemony na liście “sightings” są najbliżej? Bo mi póki co wydaje się, że jeszcze to nie do końca działa. Raz łapię pokemona na samym dole po prawej, a innym razem pojawia się jakisze środka listy

  • Reply
   jakoushirou
   Sie 09, 2016 3:25 pm

   Teraz pokazuje jakie pokemony występują w okolicy, więc jak masz jakiegoś, to on może być w kilku miejscach, a system nie pokazuje ich w kolejności zależnej od ich bliskości.

  • Reply
   Outlawek
   Sie 10, 2016 7:44 am

   Patrząc na moje wczorajsze i dzisiejsze polowania, według mnie zakładka SIGHTINGS na chwilę obecną w żaden sposób nie wskazuje, które Pokemony znajdują się najbliżej nas. Teorie, że Pokemon wyświetlany w lewym, górnym rogu radaru jest najbliżej nas, u mnie nie mają pokrycia.

   Mam nadzieję, że Niantic stanie na wysokości zadania i zakładka SIGHTINGS będzie umożliwiała w miarę dokładne odnajdywanie Pokemonów, jak działające niegdyś “stópki”. Jeśli ma ona tylko służyć wyświetlaniu, co znajduje się obok nas bez wskazania choćby kierunku poszukiwań, to system taki nie ma sensu, zwłaszcza że zasięg radaru jest spory (nawet kilkadziesiąt metrów). W końcu Pokemony pokazują się nie tylko w pobliżu PokeStopów, czy aren.

 • Reply
  alf
  Sie 09, 2016 4:48 pm

  U mnie po restarcie systemu w trakcie gry lista pokemonów w telefonie często pustoszeje. Znikają wszystkie w 30 s.??? czy wcześniej goniłem za pokemonami, które już zniknęły???

 • Reply
  volvo
  Sie 09, 2016 4:56 pm

  czy zrobią coś z botami ?- gracze znikają z ulic za to siedzą przy pc i laptopach
  z mojego domu widać 3 gymy – z tego 1 jest w sklepie zamkniętym w nocy a jeden na środku cmentarza w oba ostatnio zostały podbite o 3 rano(jak wychodziłem do pracy) – nie da się tam podejść przy wystawie czy murze wiec to kpiny z gry

  • Reply
   Noname
   Sie 09, 2016 6:37 pm

   Czytam wasze i dziwię na narzekanie na boty itp. Niantic jakby chciało mogło by zablokować osoby które logują się poprzez pc, tak samo jak zablokowało serwisy typu pokelive.io, narazie im się nie chce. Co do tych gymów nie które osoby mogą mieć do nich dostęp poprzez błędną lokalizacje jaką im pokazuje telefon ( nie mylić z pozorowaniem lokalizacji). Na przykład w moim przypadku mieszkam pod samym gymem, a wskazuje mi ze jestem oddalony parę ładnych metrów. nawet w ciągu 5 minut jestem w kilku różnych miejscach oddalonych od siebie od 100 do 500 metrów. Wszytko to zaczęło się po ostatniej aktulizacji 0.31 a w 0.33 jest to samo. Co do samego wszystko jest wporządku.

   • Reply
    Noname
    Sie 09, 2016 6:39 pm

    *Co do samego telefonu wszystko jest wporządku.

 • Reply
  Evrox
  Sie 09, 2016 5:25 pm

  U mnie po aktualizajci jest błąd “failed to detect location” i nie mogę grać proszę o pomoc

  • Reply
   zen
   Sie 11, 2016 6:48 am

   prawdopodobnie używasz programu do pozorowania lokacji i gra to wykrywa.
   A swoją drogą, potwierdzenie że jest się pasażerem może być pierwszym krokiem do wykluczenia oszustów, możliwe że z każdym wysłanym komunikatem będzie wysyłana info o lokalizacji na serwer, wtedy już prosto będzie można namierzyć gracza który w mieście porusza się z prędkością światła.

 • Reply
  Smok29
  Sie 09, 2016 5:30 pm

  Czy wersja testowania radaru pokemon działa tylko w US?

 • Reply
  witeklyko78
  Sie 09, 2016 6:01 pm

  To wina ludzi, którzy nie mają uczciwości w stosunku do samych siebie. W tej grze nie ma żadnych nagród to ma być zabawa. Wszystko zależy od użytkowników. Gość przy PC w końcu się znudzi, a ktoś kto gra uczciwie będzie grał dalej.

  • Reply
   Whiteangel
   Sie 09, 2016 7:05 pm

   Obyś miał rację. Pomijam hieny,które już znalazły sposób na zarobienie na leniwych graczach ale ci co zwyczajnie oszukują szkodzą tym co grają uczciwie.

  • Reply
   volvo
   Sie 12, 2016 6:07 am

   ”witeklyko78
   Sie 09, 2016 6:01 pm

   To wina ludzi, którzy nie mają uczciwości w stosunku do samych siebie. W tej grze nie ma żadnych nagród to ma być zabawa. Wszystko zależy od użytkowników. Gość przy PC w końcu się znudzi, a ktoś kto gra uczciwie będzie grał dalej.”

   chyba nigdy nie grałeś w gry sieciowe jak gymy opanują 40lvl będą zbijać kasę , już widziałem na sprzedaż konta ,jak tojdzie do PvP to uczciwy poparunastu irytacjach oleje tą grę
   tylko szybka reakcja może uratować sytuację

 • Reply
  Tar
  Sie 09, 2016 8:17 pm

  Heh sie uśmiałem tym porównaniem z porno. Realistycznie jednak takie mamy czasy, ludzi i prawo że trzeba się zabezpieczać poprzez takie any-ułomowe środki. Jakiś tłuk wyrżnie w drzewo albo zabije kogoś łapiąc pidgey’a i jeszcze sie wyprocesuje bo przecież nikt go nie uprzedził że łapanie pokemonów podczas kierowania autem to zły pomysł.
  Znowu 3/4 patcha to mało potrzebne estetyczne zapchajdziury że niby coś tam robią w Niantic’u. Najbardziej cieszy że rusza się coś z trackerem. Co do problemu miejsc bez pokestopów to raczej zostanie zimne ‘deal with it’ albo migracja do miasta. Na pocieche mogę powiedzieć, że w mojej mieścinie fakt mam stopów fartownie 5 z czego 2 przy kościele a 2 to przydrożne kapliczki więc nie ma dnia żeby na mnie mocherowi nie męczyli że opętany przez szatana sodome sieje i jakieś diabły łapie w świętych miejscach. Ciężkie jest życie trenera na prowincji 😉

 • Reply
  derelict
  Sie 10, 2016 7:36 am

  Jak do tej pory najlepsza aktualizacja. System sightings działa wreszcie jak powinien i odświeża na bieżąco sytuację w pobliżu.

  • Reply
   Outlawek
   Sie 10, 2016 7:47 am

   W większości wypadków rzeczywiście odświeża, ale na pewno nie działa jak niegdyś “stópki”, czyli nie pozwala na dokładne wskazanie kierunku poszukiwań.

   • Reply
    derelict
    Sie 10, 2016 7:50 am

    Oczywiście że tak działa, przecież zmienia się kolejność poksów. Im dalej w prawo tym poks bardziej oddalony. Wczoraj testowałem kilka godzin i wszystko się zgadzało.

    • Reply
     Outlawek
     Sie 10, 2016 10:59 am

     Owszem, odświeżanie działa (tak w około 95-98%) tzn. “radar” wyświetla Pokemony znajdujące się w najbliższej okolicy (zasięg wynosi kilkadziesiąt metrów, więc najbliższa okolica nie zawsze jest w pobliżu) oraz znikają te, które zostały wyłapane lub po prostu minął ich czas.

     Jeśli chodzi o miejsce, które zajmuje Pokemon w zakładce SIGHTINGS to wiele razy miałem tak, że ten wyświetlany w środku listy lub na jej końcu, był tym, który w rzeczywistości był już koło mnie i można było go złapać. I nie chodzi mi o osobniki, które mogą występować w większej ilości (np. Pidgey, czy Weedle), a o pojedyncze sztuki, które po złapaniu znikały mi z “radaru”.

 • Reply
  kropianka
  Sie 10, 2016 7:49 am

  Ja zauważyłam, że po aktualizacji jest mniej pokemonów, zdecydowanie rzadziej wyskakują. Akurat systemu śledzenia nie ocenię, bo nigdy z tego nie korzystałam, chodzę po prostu i jak coś wyskoczy to łapię.

  Najlepszy jest ten komunikat o zbyt szybkim poruszaniu. Wczoraj wyskakiwał mi co chwilę, podczas spaceru, a spacerowałam z dzieciakami, więc nie był to nawet szybki marsz. Nie wiem czy ma to znaczenie, bo nie gapię się ciągle w odpalony telefon, tylko zaglądam co jakiś, więc patrząc po GPS, jestem w miejscu A, a 15 minut później pojawiam się miejscu B oddalonym o 0,5km.

  • Reply
   zen
   Sie 11, 2016 7:20 am

   musisz pamiętać żeby nie wyłączać ekranu a pokemony muszą być cały czas na ekranie, jeśli zablokowujesz ekran albo robisz przez jakiś czas coś innego na telefonie to po ponownym włączenie pokemonów na pierwszy plan aplikacja ma jeszcze pozycję którą ostatnio zapamiętała a potem od razu przechodzi do aktualnej i wychodzi że poruszasz się bardzo szybko

   • Reply
    kropianka
    Sie 11, 2016 11:59 am

    rzadko przełączam się między aplikacjami, ale jak gra jest włączona to ekran i tak siłą rzeczy po 15 czy 30 sekundach się blokuje, zauważyłam to, że po ponownym włączeniu przez chwilę widać starą lokację i nagle przenosi w nową, ale chyba nie powinno tego uważać za szybki ruch, bo chyba potrafi obliczyć, że to przemieszczenie nastąpiło w jakimś sensownym czasie

    przecież km w jajkach są zliczane nawet jak ekran jest wyłączony, no i mamy też wibrację jak pojawia się pokemon, czyli chyba twórcy dopuszczają możliwość, że nie każdy chodzi gapiąc się w telefon

    • Reply
     zen
     Sie 11, 2016 12:55 pm

     ja to już przetestowałem z endomondo, jedno jajko 2km otworzyło się po 3km a drugie gdy miałem endomondo na wierzchu nabiło tylko 200metrów.

     • kropianka
      Sie 11, 2016 1:01 pm

      wydaje mi się, że po obecnej aktualizacji lepiej zlicza kilometry, 10 km jajo wykluło mi się zaskakująco szybko, wcześniej 5 km w takim tempie się wykluwały

 • Reply
  adamek
  Sie 10, 2016 8:49 am

  Gdzie można zgłaszać te miejsca żeby postawili pokestopy ? Są jakieś wymagania co do miejsca ?

 • Reply
  morist
  Sie 10, 2016 8:53 am

  U mnie po aktualizacji nie mogę się zalogować do gry, jest ten komunikat o przeciążonych serwerach. Gra działa bo moi kumple normalnie mogą grać. Czy ktoś jeszcze ma ten problem? Próbowałem już reinstalować apke i nic nie pomaga :/

  • Reply
   CaviaProcellus
   Sie 10, 2016 2:56 pm

   Też mam ten problem, ale nie udało mi się go rozwiązać, ani restart telefonu, ani czyszczenie pamięci nie pomogło.

  • Reply
   azji
   Sie 11, 2016 4:27 am

   U mnie to samo…

  • Reply
   bb
   Sie 11, 2016 7:17 am

   Ja miałem to samo Xperia Eg4, nie moglem się zalogować przez google, zrobiłem nowe konto na poke trainer (ta druga wersja do zalogowania> tam się zalogowałem bez problemu) i wylogowałem wtedy przez google i zadziałalo

   • Reply
    CaviaProcellus
    Sie 12, 2016 4:31 pm

    Też mam Xperię E4g, ale metoda z przelogowaniem u mnie nie działa. A to dlatego, że nie mogę utworzyć konta przez poke club. :/

  • Reply
   Rafał
   Sie 11, 2016 11:09 am

   ja tak mam i pae innych osób na chwile obecną można obejść jedynie przez instalacje v.031 i dodanie po odpakleniu konta gogle z poziomu gry, wtedy pobieramy aktualizację, a potem klikamy Retry na wyskakującym ekranie do skutku. Brak odpowiedzi z Niantic support jak do tej pory

  • Reply
   morist
   Sie 11, 2016 5:25 pm

   Patent z przelogowaniem z trainer clubu na konto google rzeczywiście działa, czasami muszę 2x odpalić apke ale w końcu można pograć. Trochę szkoda, że nie można przenieść konta z google na pokemon trainer club i logować się bez problemów no ale cóż czekam do aktualizacji i naprawy tego błędu

 • Reply
  jara88
  Sie 10, 2016 8:58 am

  A u mnie od wczoraj serwery nie działają. ….

  • Reply
   bulba
   Sie 10, 2016 6:30 pm

   U mnie to samo! czemu ja się pytam?, grać nie można !! Kotś coś wie why, reinstale itp nie pomagają

   • Reply
    Grush3k
    Sie 11, 2016 3:33 pm

    Jeśli gracie na koncie google’a (android, bo nie wiem jak to wygląda na iphonie), to musicie je usunąć z pamięci telefonu i wgrać na nowo, a wam ruszy.

 • Reply
  ewa
  Sie 10, 2016 9:03 am

  Dziś wyszłam ze sklepu chyba za szybko, bo pojawiło mi się ostrzeżenie : “you’re going too fast”.ciekawe z jaką szybkością się poruszałam 🙂

  • Reply
   Misza
   Sie 16, 2016 12:40 pm

   Kiedy zablokujesz ekran telefonu gra nie ogarnia Twojego położenia, ale nie wylogowuje Cię – więc kiedy odblokujesz ekran ponownie, gra “myśli”, że się teleportowałaś czy coś. Warto tego unikać, bo łatwo przypadkiem dostać bana za botowanie. 😛

 • Reply
  dloogeee
  Sie 10, 2016 10:36 am

  Ja z kolei odnoszę wrażenie że po aktualizacji zmniejszyła się liczba pojawiających się pokemonów.

  • Reply
   Meg
   Sie 10, 2016 5:05 pm

   potwierdzam, u nas też mniej. i to odczucie wielu graczy ….

  • Reply
   Meg
   Sie 10, 2016 6:57 pm

   No to tak. 1,5h poruszania się po parku, wytuptane jajo 5km, czyli pewnie około 3,5 km w nogach, bo trochę już miało, 6 pokestopów, każdy po kilka razy i złapane …… DWA pidgeye i JEDEN spearow ….. wcześniej po takim spacerku było 7-10 stworków …..

 • Reply
  tatarovsky
  Sie 10, 2016 11:58 am

  Potwierdzenie tego, że nie prowadzisz pojazdu daje później ewentualną przewagę producenta gry w sądzie np. podczas pozwu.

 • Reply
  Jakec
  Sie 10, 2016 2:50 pm

  Pokemonow jest dużo mniej. Za to są takie, których wcześniej nie było, a ciągle chodzę tymi samymi trasami. GPS durnieje bardziej niż wcześniej. Przedtem odpaliłem w pracy blisko okna i prawie cały czas był w tym miejscu. Teraz potrafi się przemiescic błyskawicznie 500 metrów w dowolną stronę… A czasem pół godziny spaceru skutkuje… 0 metrów przebytych.

 • Reply
  malagos
  Sie 10, 2016 3:21 pm

  Aktualizacja to jedna wielka porażka, non stop wywala z gry. Cały czas się zacina, brak możliwości wejścia w GYM bo skutkuje to wywaleniem, to samo przy ewolucjach, transferach a nie raz nawet przy wejściu w swoje pokemony, itemy. PORAŻKA…

  • Reply
   Jakec
   Sie 11, 2016 4:44 am

   A u mnie odwrotnie. Teraz jest stabilnie i nie wywala mnie w ogóle.

 • Reply
  Alvane
  Sie 10, 2016 7:20 pm

  Jak zmienić pseudonim, gdzie jest ta opcja?

 • Reply
  Sierp
  Sie 10, 2016 8:20 pm

  Zostałem wybrany 😀 Mam ten nowy wykrywacz w pobliżu pokemonow, ale dopiero będę testował, bo leje ciągle.

 • Reply
  devnull
  Sie 10, 2016 9:06 pm

  Gdy kilka lat temu pojawiła się idea tego typu gier od razu dałem sobie spokój z deweloperką właśnie przez to że chitòw właściwie nie da się wyeliminować. Nie ma na to sposobu i popsują one w końcu każdy system gry tym szybciej im gra jest bardziej popularna. Szkoda bo idea gier lokalizacyjnych jest bardzo fajna i niesamowicie rozszezaajca możliwości rozgrywki. ludzie oszukuje w standardowych grach typu free2play tym bardziej tutaj.
  Bez rzeczywistej infrastruktury np pokespotach wymagających co jakis czas pokazania QRkodu generowanego przez Server nie wròżę tej grze sukcesu. Powodzenia w polowaniu dla wszystkich pokemaniakow 🙂

 • Reply
  Patryk
  Sie 10, 2016 9:21 pm

  Dzięki nowej aktualce, gra ciągle się zacina, gubi lokalizację, wcale nie działają neaby, ogólnie TRAGEDIA. Podczas gry gdy chce zminimalizować aplikacje w tel wyłącza mi się gra, ale nie mogę normalnie się potem zalogowac, trzeba zresetować telefon. Koszmar….a to nie błąd mojego telefonu, przed aktualka nie było tego problemu

 • Reply
  Jacek Szkutnik
  Sie 10, 2016 9:52 pm

  Pytanie poza tematem: jak zgłosić fakt, że pokestop jest nieprawidłowo opisany (poznawanie ciekawostek z pokestopów to super sprawa więc lepiej wyeliminować błędy)?

  • Reply
   Misza
   Sie 16, 2016 12:42 pm

   Na stronie supportu, ale raczej ich to nie obchodzi. Już kilka osób u nas zgłaszało, że Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego w moim mieście (Międzyrzecz) opisany jest jako “Rzezba duza nad rzekom”. 😀

 • Reply
  orbit6
  Sie 10, 2016 10:21 pm

  Funkcja z pokestopami jest dostępna dla graczy w san francisko

 • Reply
  azji
  Sie 11, 2016 4:23 am

  Mam Sony 4GLTE i po zainstalowaniu aktualizacji nie moge polaczyc sie z serwerami mam info ze probujemy rozwiazac problem. Co moze byc nie tak?

 • Reply
  shg
  Sie 11, 2016 6:40 am

  Witam,
  A jak sie teraz po aktualizacji wylogować, wcześniej była opcja “sigin out” podczas ładowania gry a teraz nigdzie jej nie ma.
  Założyłem drugie konto dziecku i teraz lipa jak sie przelogować ?

  • Reply
   zen
   Sie 11, 2016 12:51 pm

   w ustawieniach na samym dole, tam gdzie dźwięk,wibracje itp

 • Reply
  Arisu
  Sie 11, 2016 10:01 am

  u mnie po aktualizacji przy pokestopach nie ma obrazków jedynie czarne kółko i podpis co to za pokestop, gps też często się zawiesza a przed aktualizacją było wszystko ok..jakiś pomysł czemu tak jest?

 • Reply
  mmati18
  Sie 11, 2016 2:03 pm

  Co mam zrobić, jeśli od ostatniej aktualizacji nie mogę się zalogować do gry, bo ciągle widnieje powiadomienie “Our servers are humbled by your incredible response. We are working to resolve the issue. Please try again soon!”.
  Mam to powiadomienie od czasu aktualizacji i gdy inni sobie grają, ja nie mam takiej możliwości. Proszę o pomoc.

  PS: resetowałem apkę, odinstalowywałem i instalowałem ponownie i nie pomogło. Łączyłem się do gry z google.

  • Reply
   zen
   Sie 11, 2016 3:02 pm

   może masz słabszy zasięg sieci albo skończył Ci się pakiet internetu? Teraz potrzeba chyba szybszego netu, nie wiem czy to wina aktualizacji czy rosnącej popularności gry i serwery nie nadążają.

   • Reply
    mmati18
    Sie 12, 2016 7:10 am

    internet jest nowy, więc to raczej nie problem

  • Reply
   Grush3k
   Sie 11, 2016 3:37 pm

   Jeśli gracie na koncie google’a (android, bo nie wiem jak to wygląda na iphonie), to musicie je usunąć z pamięci telefonu i wgrać na nowo, a wam ruszy.

  • Reply
   morist
   Sie 11, 2016 5:46 pm

   Mam to samo, trochę wyżej napisane jak można jakoś się zalogować

 • Reply
  Minion
  Sie 12, 2016 10:22 am

  Potwierdzam zmniejszoną częstotliwość pojawiania się pokemonów.

 • Reply
  Yoogas
  Sie 12, 2016 9:18 pm

  Pytanie, dlaczego ataki typu ziemia działają na lotne pokemony? przecież zawsze było brak efektu czyli zero dmg. Ktoś mi odpowie?

 • Reply
  Kuben
  Sie 13, 2016 11:55 am

  U mnie (we Wrocławiu) wyskakuje teraz więcej rzadkich pokemonów niż wcześniej (np. Golduck, Dragonair, Snorlax, Magmar). Co do nowego radaru, to te pokemony, które są pierwsze od prawej wyskakują najszybciej.

 • Reply
  KAYKA73
  Sie 26, 2016 6:34 pm

  Czemu u mnie w SIGHTINGS od początku gry przy pokemonach nie ma stopek,ciężko przez to mi ich szukać.Pomocy CO MAM ZROBIĆ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.