News 4

Pokemon GO i Android Wear?

Około dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że Pokemon GO będzie współpracowało z inteligentnymi zegarkami Apple Watch. Czy użytkownicy urządzeń z systemem Android na pokładzie będą mogli liczyć na podobne udogodnienie?

Gracze korzystający na co dzień ze smartfonów sygnowanych znakiem Apple już niedługo będą mogli cieszyć się rozszerzoną funkcjonalnością i obsługą kilku naprawdę przydatnych udogodnień dla Pokemon GO. Wszystko jednak wskazuje na to, że fani systemu stworzonego przez Google nie pozostaną na lodzie.

W plikach gry dociekliwi (i niecierpliwi) gracze doszukali się kodu poświęconego właśnie urządzeniom Android Wear. Z pewnością wielu z was cieszy ta informacja, zważywszy na fakt, że Pokemon GO Plus nie spełniło wszystkich pokładanych w nim oczekiwań. Dedykowana opaska umożliwia dość nieefektywne łapanie “na ślepo” czy odbieranie przedmiotów z PokeStopów. Najbardziej docenianą opcją jest mierzenie odległości dla jajek i towarzysza mimo zablokowanego ekranu. Co będzie oferował dedykowany program dla Apple Watch oraz prawdopodobnie jego odpowiedników z Androidem?

 • Odbieranie przedmiotów z PokeStopów (tak jak dla GO Plus);
 • wspomaganie dla mierzenia dystansu (jak wyżej);
 • na ekranie zostaną wyświetlone pokemony w pobliżu;
 • bez wyciągania smartfona zobaczymy także, co wykluło się z jajka;
 • możliwe będzie sprawdzenie osiągnięć oraz ekranu trenera wraz z poziomem zdobytego doświadczenia.

Ogromnym udogodnieniem w stosunku do Pokemon GO Plus będzie możliwość śledzenia, co dokładnie znajduje się w naszej okolicy, informacja o wyklutym jajku, czy też możliwość podejrzenia jaki PokeStop jest w zasięgu i jakie przedmioty z niego otrzymaliśmy. Różnicą jest fakt, że przy pomocy inteligentnych zegarków nie złapiemy automatycznie pokemona. Ja jednak wolę na bieżąco wiedzieć, co mogę znaleźć w pobliżu i bez dość uciążliwego elementu losowości złapać pożądanego stworka już na ekranie smartfona. Miejmy nadzieję, że zarówno użytkownicy systemu iOS jak też Android otrzymają wymienione wyżej udogodnienia stosunkowo szybko.

4 komentarze

 • Reply
  polonez
  Wrz 27, 2016 4:25 pm

  nie

 • Reply
  ptasznikova
  Wrz 29, 2016 9:15 am

  nie i nie ma potrzeby

 • Reply
  orbit6
  Wrz 30, 2016 7:35 am

  Na pewno będzie to jakieś ułatwienie. Możemy mieć zablokowany telefon, on wibruje a my możemy sprawdzić czy sie opłaca. Poza tym łatwiej będzie grać np jeżdżąc na rowerze.

 • Reply
  Masek
  Paź 01, 2016 3:34 pm

  Już zacieram łapki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.