News 21

Pokemon GO – John Hanke z Niantic wydał oświadczenie

Na oficjalnej stronie Pokemon Go pojawiło się oświadczenie Johna Hanke. Szef Niantic wyraża się na tyle jasno, że dziś obędzie się bez zbędnych komentarzy z mojej strony. Poniżej tłumaczenie.

 

Ostatnie tygodnie w Niantic to czyste szaleństwo, ale pomimo wzlotów i upadków, wstajemy codziennie z łóżka, pamiętając o naszych pierwotnych celach. A mianowicie stworzenia gry, która zachęca do zdrowego spędzania czasu poza domem i spotykania się z innymi ludźmi. Każda pozytywna historia (jak ta z Wielkiej Brytanii – Pokemon GO rzekomo pomaga w leczeniu dziecka cierpiącego na autyzm) motywuje nas do dalszego wspierania gry i rozszerzania jej działalności na kolejne regiony. Praca nad produktem działającym w takiej skali to prawdziwe wyzwanie. Stało się ono jeszcze większe przez zewnętrzne serwisy, próbujące uzyskać dostęp do naszych serwerów spoza gry na przeróżne sposoby.

Wielu z was czytało zapewne, że wypuściliśmy grę w Ameryce Południowej, w tym także w Brazylii. Cieszymy się, że w końcu udało się tego dokonać. Opóźnienia spowodowały agresywne działania zewnętrznych serwisów, próbujących uzyskać dostęp do naszych serwerów wbrew regulaminowi. Wczoraj udało się zablokować kolejne z nich. W związku z zaistniałą publiczną dyskusją na ten temat, chcieliśmy wyjaśnić, dlaczego te z pozoru niewinne strony internetowe i aplikacje przeszkadzają nam w zapewnianiu dostępu do gry zarówno nowym jak i obecnym graczom. Poniższy wykres obrazuje spadek zużycia zasobów serwerów po tym, jak zablokowaliśmy dostęp zewnętrznym źródłom. Uzyskane zasoby pozwoliły nam wystartować na południowoamerykańskim rynku.

server_resources

Pomijając utrudnienia w rozszerzeniu działania Pokemon GO na kolejne rejony, zwalczanie opisanego problemu zabiera nam mnóstwo czasu i energii. Twórcy zamiast skupiać się na dodawaniu nowych funkcjonalności do gry, spędzają czas, zwalczając problem zewnętrznych stron. Warto wspomnieć, że część narzędzi używanych w celu uzyskania dostępu do naszych serwerów i wyciągnięcia z nich danych, służy także jako platforma do botów i innych oszustw, wpływających negatywnie na wszystkich trenerów. Motywy osób, wyciągających dane z naszych serwerów są różne. Część z nich chce po prostu zarobić na reklamach, inni są tylko zbyt gorliwymi fanami. Nie zmienia to faktu, że każde tego typu działanie wpływa negatywnie na zasoby serwerów gry.

Oczywiście pojawili się także hakerzy, próbujący włamać się do naszych systemów, przejąć nasze konta w mediach społecznościowych, a także wyłączyć całą usługę. Część z nich ogłosiła nawet swoje zamiary publicznie.

Nie mamy wątpliwości, że będą pojawiać się kolejne próby. Chcemy jednak, byście zrozumieli, dlaczego podjęliśmy takie, a nie inne kroki i dlaczego będziemy się tego trzymać. Wszystko w trosce o stabilność i spójność gry.

Cenimy sobie wasz odzew. Wielu z was pyta o system namierzania pobliskich pokemonów. Wiedzcie, że ciągle nad tym pracujemy. W ciągu ostatnich trzech i pół roku wielu pracowników naszej firmy podróżowało po całym kraju, a właściwie po całym świecie, by poznawać Ingressową społeczność, grać z nimi i uczyć się. Chcemy komunikować się podobnie ze społecznością Pokemon GO. Nie przestawajcie wysyłać nam swoich pomysłów, czekamy na dalszy odzew. Chcemy jak najszybciej rozwiązać problemy ze stabilnością, by móc zacząć wprowadzać nowe funkcjonalności.

Jak zawsze, uważajcie na siebie, bądźcie mili dla innych trenerów i nie przestawajcie odkrywać.

 

jh (John Hanke)

 

Przy okazji wspomnę, że na twitterze twórców pojawił się krótki wpis, dotyczący problemu, który poruszaliście często w komentarzach. Poniżej tłumaczenie.

 

Trenerzy, pojawił się nowy błąd wpływający na celność rzutów. Zwiększa on także szansę na ucieczkę pokemona i sprawia, że czasem nie dostajecie dodatkowego doświadczenia za rzut. Pracujemy nad rozwiązaniem, czekajcie na informacje.

 

Źródła:

http://pokemongo.nianticlabs.com/en/post/

https://twitter.com/pokemongoapp

21 komentarzy

 • Reply
  FU Fake Gprs
  Sie 06, 2016 7:14 am

  Niech zaczną banować cziterów latających na Fake GPRS, pół osiedla u mnie zasuwa na tym, aż odechciewa się grać. Granie na tym jest praktycznie bezkarne….

  • Reply
   NoNieMoge
   Sie 06, 2016 8:58 am

   fake gprs? XDDD dowiedz sie najpierw co to jest, chodziło ci pewnie o fake gps…

  • Reply
   NotDroogie
   Sie 06, 2016 9:39 am

   Jestem tego samego zdania, również odechciewa mi się grać przez oszustów. Nie możesz sobie nawet na moment przejąć gymu, bo jest zablokowany jakimiś Pokemonami, których nawet w okolicy nie idzie złapać, a co dopiero ustawić na nie kontrę, bo CP 3k i więcej. A co mają jeszcze powiedzieć gracze, którzy dopiero co zaczęli przygodę z Pokemon Go.

  • Reply
   Alojzy
   Sie 06, 2016 10:20 am

   Po pierwsze gps.. Po drugie ile razy jeszcze bedzie to walkowane… Juz same te komentaze o banowaniu sa meczace bardziej niz szkody wyrzadzone przez nich … I nie chodzi o ludzi od fake gps bo jest to najmbiejszy problem a tych od botow

   • Reply
    BartekSWT
    Sie 09, 2016 11:07 am

    Boty na fakeGPS to tylko większy problem niż oszuści na fakeGPS. Możesz sobie wmawiać, że to nie problem, ale to g** prawda. Ludzie sobie expią w Central Parku, a później teleportując się przejmują GYM koło Twojego domu, a minutę później 100km dalej. Uczciwy gracz ma w tym momencie przechlapane na maksa. To jest typowy przykład dla przysłowia “Przyganiał kocioł garnkowi”. Bany powinny lecieć na prawo i lewo, zarówno dla botów, jak i dla “tylko” fakeGPS. Jeszcze ta chora polityka Twitcha, który pozwala na streamowanie PokemonGO na fakeGPS. Społeczeństwo graczy schodzi na psy..

 • Reply
  Szaman
  Sie 06, 2016 11:37 am

  Witam, łapie pokemony w mały mieście w którym sa 4gym od tygodnia pojawił sie koleś który w kilka dni wbił 35lvl i zostawia na tych gymach z dwóch kont snorlaxy i dragonite na 3k cp+ zepsuł zabawę w cały mieście. kiedy niantic zacznie banować bo chyba sam zacznę grac na botach bo inaczej nie da rady 🙁 do tej pory balans drużyn u nas był porównywalny i była to fajna rozrywka dla mnie i moich znajomych ale teraz to straciło sens bo jak my gralismy loles miał 9lvl my mamy 16-20 a koles w kilka dni zrobił 35lvl ehh szkoda gadac.

  • Reply
   BartekSWT
   Sie 09, 2016 11:10 am

   Tak, a tacy ludzie jak “Alojzy” będą ci mówić, że fakeGPS to nie problem.. Kur$%&# mnie strzela, jak widzę tych oszustów..

 • Reply
  Dajaman
  Sie 06, 2016 12:32 pm

  Jeszcze chwila i w D. będę miał tę grę… Fake GPS i gra nie ma sensu.

 • Reply
  polonez
  Sie 06, 2016 12:40 pm

  ani nie chcę o tym słyszeć, u nas pojawiają się pojedyncze po 2tys CP ale wyrównane są ogólnie jak kilka słabszych jest po powali takie z 2 tys CP, oby to do nas nie dotarło

 • Reply
  Maxymilian
  Sie 06, 2016 1:43 pm

  U nas w mieście też jest jeden taki nick ma theDostor998 postawił trzy Gymy na 10lvl i powstawiał snorlaxy po 3000 cp i inne pokemony po 3000 cp zjechalismy mu dwa ale trzeci nie idzie pisze Time is out 🙁 powinni zbanowac na zawsze takich kretyno którzy siedza przed kompre żrą chipsy i ważą po 100kg bo sie nie ruszają z prze monitora:)a maja po 19 lat:)

  • Reply
   Ketane
   Sie 07, 2016 9:50 pm

   Z twojego komentarza akurat nie wynika, aby powyższy gracz oszukiwał. 😛 Postawił gymy z najsilniejszymi pokami, a “time is out” oznacza, że czas minął, bo macie tylko 90minut na pokonanie danego przeciwnika. A to już, że siedzi przed komputerem, ile ma lat i ile waży to inna sprawa 😛

   • Reply
    Ketane
    Sie 07, 2016 9:50 pm

    *Oczywiście chodziło mi o 90 sekund.

   • Reply
    BartekSWT
    Sie 09, 2016 11:49 am

    Oczywiście, że oszukiwał. Złapanie Snorlaxów, w takiej ilości i w tak krótkim czasie od premiery, wymaga fakeGPS. Chyba, że masz pod domem gniazdo, ale to jest BARDZO wątpliwe.

 • Reply
  Xez
  Sie 07, 2016 5:20 am

  Ja nie mam z tym problemów. Tam gdzie ja mieszkam w promieniu 8 km są dwa gymy. Najbliższy pokestop to jakieś 3km, a spotkać pokemona praktycznie ma ma szans. W takich warunkach nikt ci zabawy nie popsuje bo ona w ogóle nie istnieje.

 • Reply
  derelict
  Sie 08, 2016 2:00 pm

  Problem bootów był, jest i będzie nie tylko w tej grze. Najrozsądniej jest ich olać. Nie rozumiem tylko tego płaczu nad przejmowaniem gymów, żaden z tego pożytek przecież.

  • Reply
   zen
   Sie 08, 2016 11:32 pm

   za każdego pokemona w gymie po upływie 21 godzin dostajesz 10 pokecoins więc jest o co walczyć

 • Reply
  Vlad Draco I
  Sie 09, 2016 10:19 am

  Problem botów i fake GPS niedługo rozwiąże się sam. Normalni gracze osiągną podobne poziomy i także będą posiadać pokemony z wysokim CP. Będzie trzeba po prostu namierzać takich szkodników i regularnie ich prać (oczywiście w grze).

  Najciekawsze są powody dlaczego niektórzy gracze korzystają z takich nieuczciwych zagrywek. W kilku grach miałem (nie)przyjemność rozmowy z takimi osobami. Są to osoby które czerpią przyjemność i zaspokojenie dla swojego wielkiego ego z tego, że są lepsi od innych. Kompleksy, które mają w realnym świecie próbują leczyć “byciem lepszym” w grach. Prawie zawsze kończy się to tym, że osiągają maksymalne poziomy, a inni gracze powoli zrównują się z nimi… i zaczyna im się nudzić. Już nie są “najlepsi” więc szukają innych gier, albo sposobów by znów móc tam leczyć swoje kompleksy.

  Gorsi od nich są tylko “bogacze”, czyli gracze, którzy inwestują w granie pokaźne ilości gotówki. Ich cel jest podobny – być lepszym od innych. W przeciwieństwie do oszustów, robią to całkowicie legalnie. To ich kasa i ich sprawa jak ją wydają, niestety muszą przy tym informować innych graczy o swoim bogactwie i “lepszości”. Im też najczęściej się nudzi i rezygnują z dalszej gry, gdy przestają być “najlepsi”.

 • Reply
  Dondi
  Sie 09, 2016 3:37 pm

  Ja natomiast wychodzę z założenia że jedną z przyczyn używania fake gpsa jest to że Niantic ustawił zbyt małą szansę na wydropienie jajka 10km z którego jak wiadomo wypadają najrzadsze pokemony typu Aerodactyl czy właśnie Snorlax. W końcu 4,5 % to bardzo mało, gdyby dorzucili opcję wyrzucania jajek na pewno użytkowanie tego nielegalnego sposobu stałoby się mniejsze.

 • Reply
  Michel Angelo
  Sie 31, 2016 10:08 am

  Ja już mam dość łapania weedle, ratat, nic normalnego nie ma usunąłem konto, wrócę do gry jak coś się zmieni.

  • Reply
   jakoushirou
   Sie 31, 2016 5:36 pm

   Farciarz jesteś, skoro udaje Ci się je złapać! średnio tracę 5 pokeballi na jedngo pokemona, a nie chybiam…

 • Reply
  zzz
  Sty 17, 2017 9:13 pm

  Cziter na bródnie – kolekcjoner lub kolektcjoner i kolekctjonerka długa mam liste takich osobników. Obstawiaja wszystkie gymy wna dzielnicy w kilka minut. A słupy rosna momentalne do 50kpkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.