News 7

Pokemon GO na Mistrzostwach Świata

Pokemon GO dołącza do grona gier, które są częścią oficjalnych Mistrzostw Świata Pokemon. 

Na stronie pokemongolive.com pojawiła się informacja dotycząca e-sportowej przyszłości Pokemon GO:

Trenerzy,

W naszym wpisie o 9 sezonie wspomnieliśmy, że ranking na koniec tego sezonu będzie bardziej istotny niż zwykle.

Teraz z radością ogłaszamy dlaczego: pierwsze zawody Pokemon GO Championship Series odbędą się w 2022 roku! Trenerzy z całego świata będą mieli okazję walczyć z najlepszymi i zyskać zaproszenie na Mistrzostwa Świata Pokemon 2022.

Podczas pierwszego roku Pokemon GO Championship Series, Pokemon GO będzie obecne na wybranych wydarzeniach, włączając regionalne oraz międzynarodowe Mistrzostwa Pokemon. Topowi gracze Pokemon GO na tych wydarzeniach otrzymają zaproszenie na Mistrzostwa Świata. Będą się one odbywać w kategoriach Senior (urodzeni w 2006, 2007, 2008 lub 2009) oraz Masters (urodzeni w 2005 i wcześniej). 

Otrzymacie możliwość rejestracji na wyżej wspomniane wydarzenia w dwuetapowych okienkach. Gracze, który osiągną rangę Legend w obecnie trwającym sezonie GO Battle League, otrzymają wcześniejszy dostęp do krótkiego okienka rejestracji, które otworzy się w pierwszych miesiącach 2022 roku. Po tym czasie trenerzy z każdej rangi będą mogli rejestrować się na pozostałe dostępne miejsca. Obecny sezon trwa do 29 listopada. Następny sezon zapewni kolejną pulę wejściówek. 

By zarejestrować się na wydarzenia z tej serii, zainteresowani gracze muszą połączyć konto Pokemon Trainer Club, wygenerować Player ID (instrukcja) oraz zaakceptować warunki “Play!”. 

Informacje dotyczące harmonogramu wydarzeń, formatów turniejów, nagród oraz porady dotyczące łączenia kont z usługą znajdują się na oficjalnej stronie.

Pokemon GO pojawiło się na scenie Mistrzostw Świata Pokemon podczas pokazowych starć w 2019 roku. Od tego czasu w grze wystartowało GO Battle League, które wyniosło walki w Pokemon GO na światowy poziom i trwa już od dziewięciu sezonów. Z radością dajemy szansę walczącym w GO Battle League na pokazanie swoich umiejętności na Mistrzostwach Świata Pokemon. 

Podsumowując powyższe informacje:

 1. Pokemon GO oficjalnie staje się częścią Mistrzostw Świata, do których prowadzą regionalne i międzynarodowe kwalifikacje,
 2. Zarejestrowani gracze mogą wziąć udział w tych regionalnych/międzynarodowych wydarzeniach a najlepsi wezmą udział w finale Mistrzostw Świata,
 3. Do wzięcia udziału trzeba połączyć konto w Pokemon GO z Pokemon Trainer Club (jeśli macie je założone na koncie google lub facebook) – na moment pisania newsa opcja ta nie jest dostępna o ile nie założyliście konta bezpośrednio przez PTC, ale jeszcze w tym roku opcja ma zostać włączona dla wszystkich,
 4. Trzeba również wygenerować specjalne ID bezpośrednio na stronie pokemon.com (instrukcja w tekście powyżej),
 5. Wydarzenia mają ograniczoną liczbę miejsc – pierwsi będą mogli rejestrować się gracze, którzy w danym sezonie GBL osiągnęli rangę Legend; po tym krótkim okienku miejsce będzie mógł spróbować zdobyć każdy gracz,
 6. Mistrzostwa będą się odbywać w formacie Great League, jednak mogą mieć dodatkowe zasady (jak np. wymóg używania pokemonów o danym typie lub z danej puli),
 7. By zapewnić równe szanse gracze będą korzystać z urządzeń zapewnionych na miejscu wydarzenia.

W roku 2022 finały Mistrzostw Świata Pokemon mają odbyć się w Londynie. Wydarzenia kwalifikacyjne Mistrzostw Pokemon zazwyczaj odbywają się w Niemczech lub Wielkiej Brytanii, ale nie wiemy jeszcze w jaki sposób ani gdzie będą one organizowane w przypadku Pokemon GO. Warto dodać, że takie Mistrzostwa nie są organizowane wyłącznie dla zabawy – do zdobycia są nagrody pieniężne oraz rzeczowe, ale ich pula w przypadku Pokemon GO jeszcze nie została ujawniona.

Źródło: https://pokemongolive.com/post/pgo-championship-series-announce/?hl=en 

7 komentarzy

 • Reply
  Adek
  Paź 07, 2021 1:02 pm

  Ja nie gram w te mistrzostwa

  • Reply
   Alojzy Bombel
   Paź 07, 2021 4:25 pm

   I bardzo dobrze że podałeś tak istotną dla całej społeczności informacje, mam zamiar zgłosić petycje i prosić cię wraz z innymi ludźmi abyś jednak wziął udział. Bez tak ważnej persony to nie będzie miało sensu. Musisz zagrać! Przecież miałeś być faworytem!

 • Reply
  Piasecki88
  Paź 08, 2021 8:31 am

  Nianticu kochany daj nam nowy etap specjal reaserch bo nuuuuuudyyyyyy na kilometr i nie ma co robić

 • Reply
  Krzysztof
  Paź 10, 2021 9:56 am

  Potrzebuje jednego znajomego do zakończenia misji na Meloette kto pomoże: 9244 9624 6654

  • Reply
   Kosiarcia
   Paź 10, 2021 1:47 pm

   Wysłałam zaproszenie, ale pokazało mi nick RychuJan. Mam nadzieję, że to Ty 🙂

 • Reply
  COBERETTI
  Paź 10, 2021 5:00 pm

  628601664048 COBERETTI jak ktos ma malo friendsow to zapraszam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.