News W oczekiwaniu na Pokemon Go 8

Pokemon Go – nowy patch 0.25.0 i kilka słów o poprzednim (0.23.1)

Nowy patch dla beta wersji Pokemon Go 0.25.0 oraz poprzedni o numerze 0.23.1

 

Wyszedł nowy patch dla gry Pokemon Go. Poniżej informacje podesłane przez Phar0sa! Miłej lektury 🙂

 

1. Gra przedstawia nam lepszy tutorial.

Ogólna jakość tutorialu została poprawiona. Nowym graczom łatwiej zrozumieć zasady i mechanikę gry.

 

2. Transfer Pokemonów.

Nie ma już możliwości wypuszczenia Pokemonów na wolność. Opcja ta została zamieniona na przetransferowanie złapanego Pokemona do Profesora. Nie mniej jednak, wysłany tak Pokemon jest nie do odzyskania.

 

3. Dzienny Bonus – Obrońca.

Pokemon Go nagradza teraz trenerów nagrodą “Dzienny bonus obrońcy”. Trenerzy otrzymują Gwiezdny Pyłek (Stardust) oraz PokeCoinsy za każdego Pokemona zdeponowanego do obrony Gymu swojej drużyny. Bonus ten zdobywamy po kliknięciu w ikonkę naszego trenera z boku ekranu.

 

4. Power Up – czyli LVLowanie w stylu Pokemon Go.

Używając Gwiezdnego Pyłku oraz Cukierków, Trenerzy mogą wzmocnić zarówno CP jak i HP własnego, wybranego Pokemona. Działa to dosłownie jak podnoszenie LVL w klasycznej serii gier (pamiętajmy – w Pokemon Go NIE JEST TO NAZYWANE LVLOWANIEM!)

 

5. Nowe przedmioty.

 • Cukierki (zamiast Shardów): Zdobywane za złapanie Pokemona, wyklucie się z jajka czy przetransferowanie do Profesora. Cukierki używane będą do podnoszenia CP i HP oraz do ewoluowania (wszystkie PokeShardy zostaną zmienione na Cukierki).
 • Cukierki, podobnie jak Shardy Ewolucji będą typowe dla danego Pokemona. Dla przykładu: Cukierki Bulbasaura będziemy otrzymywać za złapanie Bulbasaura, Ivysaura oraz Venusaura oraz również podczas transferowania czy klucia się z jajek któregokolwiek z ww. z rodziny/drzewka ewolucji Bulbasaura.
 • Gwiezdny Pyłek: Zdobywany przy złapaniu, kluciu (klucie daje ok 1000 Pyłku) oraz jako dzienny bonus. Pyłek umożliwia wzmacnianie naszych Pokemonów (+CP, +HP).
 • Wabidełko 😛 (tylko poprzez zakupy w aplikacji): Może zostać zainstalowany w PokéStopie. Wabidełko będzie zwabiać dzikie Pokemony do danego PokeStopa tym samym umożliwiając nam ich schwytanie.

6. Dodatkowe, zupełnie nowe funkcje:

 • “Nickname” dla Pokémona: Trenerzy mają od teraz możliwość nadawania Pokemonom ksywek. Są one widoczne tylko dla trenera, który takową nadał. Nadawanie imion będzie się odbywało w menu po otwarciu okienka z informacjami na temat danego Pokemona.
 • Ulubiony Pokémon: Trenerzy mają od teraz możliwość nadania Pokemonom statusu “Ulubiony”. Jak wyżej, odbywa się to z okienka z informacjami na temat danego Pokemona. Dodano opcję sortowania po “Ulubionych”
 • Pokemon Lidera Gymu: Pokemon, którego używa Lider Gymu do obrony wyświetla się teraz na górze ikonki Gymu. Jest on widoczny z już z poziomu mapy!
 • Czas i lokalizacja schwytania: Data, czas oraz dokładna lokalizacja ukaże się teraz na każdym okienku schwytanego Pokemona. Lokalizacja zostanie przedstawiona jako obrazek mapy ze znacznikiem.

 

7. Nowe odznaki/achivementy:

Dodano nowe odznaki:

 • Całkowita liczba przypisanych do Gymów Pokemonów
 • Całkowita liczba walk jako wyzywający
 • Całkowita liczba zwycięstw jako obrońca
 • Całkowita liczba wygranych walk
 • Całkowita ilość Punktów Prestiżu zdobyta podczas trenowania
 • Całkowita ilość Punktów Prestiżu zdobyta podczas walk
 • Liczba specyficznych typów złapanych Pokemonów (np. Ogień, Woda, Duch etc.)

Drobne naprawy:

 • Możliwość używania kilku Potionów/Revivów na raz
 • Naprawiona błąd wyświetlania czasu dla Kadzidełek i Szczęśliwych Jajek
 • Naprawiono błędy layoutu Pokedexa

 

 

I drobne podsumowanie poprzedniego patcha o którym nie wspomniałam na stronie (czyli 0.23.1).

 

1. Przebudowano aplikację pod względem logowania i uwierzytelniania.

Jest wzmianka o ograniczeniach wiekowych i minimalnym wieku graczy. Prawdopodobnie będzie to miało zastosowanie przy niektórych akcjach, które można podejmować w grze. Możliwe, że nieletni gracze nie będą mogli wymieniać się Pokemonami lub walczyć z dorosłymi graczami (jednak to tylko przypuszczenie). Na razie nie panikujmy, może nawet tego nie odczujemy 🙂

 

2. Wprowadzono nowe przedmioty do Poke Marketu (które możemy kupić za przyznawane codziennie PokeCoinsy).

 • 100x Pokeballs.
 • Egg Incubator – niezbędny do wylęgu jaj (posiada 9 slotów na umieszczenie jajek).
 • Lucky Egg – podwójne XP przez 30 minut.
 • Kadzidełko – zwiększa spawn Pokemonów przez 30 minut. Po użyciu na ekranie pojawia się zegar, który odlicza nam 30 minut. Kadzidełko ma do nas zwabić większą liczbę Pokemonów, które możemy złapać 🙂 Po przekopaniu kodu aplikacji widzimy trzy dostępne kadzidełka (Ordinary Incense, Floral Incense, Spicy Incense). Niestety nie znamy jeszcze różnic w ich zastosowaniu.

 

3. Aparat fotograficzny.

Na liście itemów pojawia się aparat. Dzięki niemu możemy robić zdjęcia spotkanym dziko Pokemonom. Nie trzeba używać screenshota 🙂

 

4. Dodano kilka elementów do kodu gry związanych z Pokemon Go Plus.

Ale nadal nie są to żadne konkrety (bo jak wiadomo, urządzenie nie jest jeszcze wypuszczone do użytku). Pewnie kod będzie uzupełniany stopniowo aż do premiery Pokemon Go Plus.

 

5. Zmiany w radarze.

Wcześniej widzieliśmy na radarze dzikie Pokemony z odległości 150 metrów. Odległość ta została zwiększona do 200 metrów. Możemy też “przypiąć” w dolnym prawym rogu ekranu jednego z widocznych Pokemonów i obserwować zmniejszającą się odległość między nami 🙂

 

6. Dodano możliwość otwierania (podglądania) PokeStops i Gymów jeśli nie mamy ich w zasięgu naszego radaru.

Wcześniej nie było to możliwe. PokeStops i Gymy mogliśmy wyklikać dopiero, jak były w okręgu naszego pola radaru. Teraz np. jadąc autobusem możemy wcześniej już otworzyć np. PokeStops i jak już będzie w naszym zasięgu, zgarnąć z niego przedmioty 🙂 no tak, dokładnie jak Ingress i hackowanie portali.

 

7. Usunięto znak wodny, który był wcześniej widoczny na ekranie Pokemon Go Plus.

 

8. Zmieniono wygląd Pokedexa.

Lista Pokemonów jest widoczna w kwadracikach z ich numerkami. Jeśli nie spotkaliśmy lub nie mamy jakiegoś Pokemona, widoczny jest tylko zarys jego sylwetki. Podobno wygląda to bardzo dobrze, w pełnych i ładnych kolorach.

 

 

Na razie to tyle 🙂 czekamy na kolejne beta testy gry Pokemon Go.

 

P.S. Jak zwykle zapraszam do rejestracji i dyskusji na forum: http://www.forum.pokemon-go.pl

 

Pozdrawiam

beti89

 

 

8 komentarzy

 • Reply
  Dominika
  Cze 06, 2016 2:02 pm

  To jest niesamowite jestem tak podjarana, ale mam jedno małe pytanko a moze byc tablet samsung galaxy tab 2 na Android 7.0 ?

  • Reply
   Adam
   Cze 06, 2016 4:25 pm

   Dominika, nie przejmuj się, Android 7.0 jeszcze nie powstał

   • Reply
    Green
    Cze 10, 2016 6:50 pm

    Sorki, ale… powstał już parę miechów temu 😀

    Android N dokładnie 😀

  • Reply
   Luka Wars
   Cze 07, 2016 12:58 pm

   Minimalna wersja Androida wymagana do gry to chyba 4.3, poza tym GPS, akcelerometr, oczywiście Wi-Fi i ewentualnie bluetooth (do tego zegarka). Co do żyroskopu to niby nie ma informacji, ale już w podanym minimalnym modelu iPhona tego żyroskopu nie ma na wyposażeniu.

   Aktualnie czekam na Samsun Galaxy J5 i mam nadzieję, że gra pójdzie.

  • Reply
   Robert
   Cze 07, 2016 1:02 pm

   hahahahahah :DDD

 • Reply
  Luka Wars
  Cze 07, 2016 12:53 pm

  Rozwijając temat. Oddanie pokemona do profesora skutkuje ponoć otrzymaniem Candy. Ktoś na Reddicie pisał, że np. za oddanie Machoke otrzymał 10x Candy. Wychodziłoby na to, że łapanie Pokemonów to będzie dobry sposób na zdobywanie Candy i pyłu.

  Kolejna sprawa to wartości pyłu. Pokemony wyklute z jajka dają więcej pyłu niż te złapane na wolności.

  Odnośnie bonusu defendera. Na pewno chodzi o ilość pokemonów w gymie? Ja zrozumiałem, że chodzi o ilość pokonanych pokemonów w wyniku obrony w czasie 24 godzin.

  I inna dosyć ważna wzmianka. Do tej pory minimalna odległość dzikich pokemonów wynosiła 50 metrów. Teraz już może wynosić 20 metrów, a to oznacza większe zagęszczenie dzikich pokemonów.

  A tak poza aktualizacją. Zauważyłem na swoim koncie (oznaczonym jako konto z Polski) dodanie zakładki Pokemon GO, w której znajduje się regulamin gry do zaakceptowania. To też zrobiłem na wszelki wypadek, gdyby byłą to droga do otrzymania bety na e-maila. Kolejna sprawa odnośnie Pokemon.com – czy wiadomo coś, czy Coiny z tego konta (zdobyte np. przez grę Pokemon Trading Card Game Online) można wykorzystywać w sklepie Pokemon GO?

 • Reply
  Darek
  Cze 13, 2016 7:07 pm

  Hej no halo co to maja być za długie beta testy??

 • Reply
  Lexi
  Lip 27, 2016 7:49 am

  Ta teraz zniszczyli pokedexa 🙁 jak chce klikać jakiegokolwiek pokemona to przewija mi się na sam początek aż do Bulbasaura i tak cały czas nie ważne jakiego pokemona wybiorę w pokedexie…
  reinstalowanie też nie pomogło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.