News W oczekiwaniu na Pokemon Go 11

Pokemon Go – przecieki z beta testów 6.5!

Wystarczył jeden dzień I już mamy mini-aktualizację na temat Pokemon Go!

 

Nowe informacje na temat dzikich Pokemonów.

 

1. Drop jajek Pkmn zwiększony:

I to drastycznie! Niektórzy testerzy donoszą o tym, że aktualnie posiadają “na raz” 5-7 jajek! Gdzie wcześniej limit wynosił tylko 2! (Ku przypomnieniu – limit posiadanych w ekwipunku wynosi 500, więc mając na raz tylko 2 – ciężko mówić w ogóle o jakimkolwiek zapełnieniu plecaka).

 

2. Update dt. Środowisk pojawiania się Pokemonów:

Wygląda na to, że została w końcu zaimplementowana funkcja lokalizowania środowiska. Jak głosiły spekulacje – dane typy Pokemonów będą występowały tylko na danym, dogodnym dla siebie terenie. Nasz przyjaciel opowiada:

“Wychodzi na to, że funkcja środowisk (Biomasa) została włączona. Nie jestem w stanie określić jak bardzo jest teraz aktywna, jednak zmiany są zdecydowanie zauważalne. Kiedyś nie miałem problemu ze znalezieniem wodnego Pokemona, teraz jednak muszę być dosłownie nad samą wodą! (spekulacja – radar trenera musi nakładać się na dany zbiornik wodny). Od wprowadzenia zmian jedynie udało mi się znaleźć Goldeen i to tylko przechodząc po moście nad rzeką! Tereny w centrum miasta, zatłoczone uliczki sklepikowe roją się teraz od Rattata czy Pidgey (słodki Jezusku…same Rattaty!). Obok nich dodatkowo inne normalne Pokemony. Dodatkowo – dużo Robaków w parkach I ogrodach, dużo Elektrycznych na parkingach, w centrach handlowych (z których głównie Voltorb i Magnemite).”

Ostanio przyjaciel doniósł także, że chyba jako jedyny (do tej pory) złapał Flareon’a.

 

Dodatkowe pytania i odpowiedzi nt dzikich Pokemonów:

P: Czy widziałeś Porygona? Czy ma jakieś specjalne wymogi co do łapania?

O: Tak, widziałem. Łapie się normalnie.

 

P: Czy musimy posiadać skamieniałości do niektórych Pokemonów (Aerodactyl, Omanyte, Kabuto)?

O: Nie.

 

P: Czy silniejsze Pokemony ciężej złapać jeżeli masz dość niski LVL trenera?

O: Trudność w schwytaniu Pokemona nie zmienia się w żaden sposób w stosunku do LVL trenera. Jedynie poziom CP pjawiających się Pokemonów zwiększa się wraz ze wzrostem Twojego CP.

 

P: Czy samodzielnie wy-ewoluowane Pokemony są silniejsze od swoich pobratymców z wolności?

O: Tak, są o wiele, wiele silniejsze. Dla przykłądu dziko złapany Graveler ma CP na poziomie 500. Ten, którego ewoluowałem sam z Geodude ma aż 800CP. Oba były ewoluowane/schwytane na tym samym LVL trenera..

 

3. Nowe informacje nt Gymów:

PokeStops I Gymy – lokalizacja :

W związku z redukcją ilości PokeStops przekształconych z portal Ingr**su zauważamy czytelniejszą I bardziej przejrzystą mapę (pamiętajcie – ok 30-50% portal zostało przekształconych na miejsca akcji w PkmnGO). Bardzo ważna informacja dla osób ze słabo zaludnionych miejsc – dodano PokeStopsy i Gymy w miejscach, gdzie nigdy nie było nawet portali Ingre**. Podobno każde widoczne na mapie „miasto/wioska ze swoją nazwą” posiada przynajmniej po jednym z ww.!!! (nie możemy jednak osobiście zweryfikować tej informacji, było natomiast kilkanaście takich doniesień) .

 

4. Dodatkowe info o Gymach I sytemie walki:

Większość z testerów na razie stara się rozgryść system walk I funkcjonowania Gymóm, ponieważ dostajemy ciągle informacje zbieżne, lub całkowicie się negujące. Jeżeli dojdziemy w końcu do konkretnej I jednolitej informacji – powiadomimy asap. Jak na razie, oto kilka zmian, które na pewno zostału zauważone:

 • Zdeponowanie Pokemona w Gymie dodaje mu 500pkt prestiżu (za każdego jednego dodanego, przy założeniu jeden trener = jeden Pokemon). Limit ten tyczy się pojedynczych Gymów, więc możemy mieć w 10 po jednym swoim. Nie wiadomo, czy zdeponowanie kilku w neutralnych Gymach sprawi, że będziemy liderami 10 Gymów (jeżeli brać pod uwagę doświadczenia z Ingr**sa to tak, będziemy ich liderami, tak jak właścicielami portali)
 • Dostajesz jako lider EXP I prestiż za KAŻDEGO POKONANEGO Pokemona podczas treningu. Jeżeli ktoś więc będzie trenował u nas 10 razy, i 10 razy wygramy – dostaniemy 500Exp i 10x wartość pkt prestiżu.
 • 120 sekundowy licznik do pokonania Pokemonów lidera został zmieniony – teraz 120sek odświeża się na “każdego Pokemona” – czyli jeżeli pokona naszego – znów 120sek, jezeli my pokonamy pierwszego broniącego Gymu – znów reset na 120sek. Z tego co widzimy I z tego co donoszą testerzy – pokonanie jednego Pokemona lidera to ok 60-70 sekund.
 • Testerzy donoszą, że da się przerwać ChargeAttack broniącego Pokemona w Gymie, nie rozgryźli jeszcze jednak co konretnie na to wpływa.
 • Magikarp jest wręcz absurdalnie słaby. Ma mało HP i zadaje ułamek DMG wrogom.
 • W jednym Gymie spotkaliśmy Oddisha używającego Absorb – tak, atak regeneruje jego HP.

 

P: Co się dzieje z Pokemonem broniącym Gym’u jeżeli wygramy? Czy są odsyłane do właściciela?

O: Przy treningu nie. Praktycznie nie mamy żadnego wpływu na Pokemona w Gymie kiedy trenujemy. Za każdym razem, po skończonej walce jest uzdrawiany. Jedyna różnica to taka, że Gym dostaje 50pkt prestiżu za każdą wygraną z nami walkę. (Pytanie bezpośrednio od Phar0s : a co jeżeli ktoś pokona nasz Gym? Co z naszym Pokemonem broniącym? Znika? Odp.: Nie. Zostaje automatycznie odesłany do kolekcji jako „fainted”)

 

P: Czy jest jakiś czas odnowienia przed kolejnym treningiem, jest jakiś limit treningów per czas (jak wiemy w Ingr**ie portale się wypalały po 3 próbach hackowania)?

O: Nie ma żadnego, ALBO jest niesamowicie długi. Biorąc pod uwagę tych, którzy trenują z własnym najsilniejszym zostawionym Pokemonem do obrony, którego nie mogą pokonać (a nie mówiłem…), ja użyłem najsłabszego ze swojej drużyny i walczyłem i walczyłem i walczyłem….bez żadnej informacji o Cooldownie. Raz po razie.

 

P: Jaki jest więc sens trenowania, skoro jest tak dużo innych możliwości zdobycia EXP?

O: Tak się może wydawać, szczególnie jeżeli chodzi o pokonywanie Gymów, jednak trenowanie to jak najbardziej efektywny sposób biorąc pod uwagę EXP/czas.

 

P: Czy wiemy już coś więcej o Berries?

O: Nie, jak na razie tylko jeden typ. [SilphR: Jak na razie są tylko doniesienia o wypadaniu Razz Berries.]

 

P: Zastanawiamy się, czy mozemy zmienić Pokemona po jego zdeponowaniu do obrony, czy musimy czekać aż Gym zostanie kompletnie pokonany?

O: NIe, nie można z nim zrobić nic po zostawieniu w Gymie. Przynajmniej w aktualnej wersji. [SilphRoad: Wygląda to tak, że Pokedexie Pekemon jest poszarzały (jego ikonka) I nie da się z nim nic kompletnie zrobić. Wygląda na to, że nie ma na razie możliwości zabrania go lub podmiany.]

 

P: O ile silniejsze są Charge ataki od tych szybkich?

O: NIestety ile dokładnie procentowo to nie wiem, ale są zdecydowanie sileniejsze. Jednakże potrzebują znacznie więcej czasu na naładowanie I odnowienie – musimy mieć naprawdę dobre wyczucie czasu.

 

5. Nowe informacje na tematy różne:

P: W jaki sposób szukamy Gymów/PokeStopsów? Po prostu widać je z oddali, czy jest coś w rodzaju jak mapa Intel’a dla Ingr**s?

O: NIestety nie ma takiej mapy. Jednakże najłatwiej jest ustawić kamerę za naszym trenerem. Ładuje nam wtedy wszystkie Soptsy, Gymy i trawę (ee..że co?!) w promieniu 1000m wprzód.

 

P: A mógłbyś powiedzieć co nieco o samym ulokowaniu Gymów? Jaki jest odsetek PokeStop do Gym?

O: Nie widzę jakiegoś konkretnego schematu. Jednak jak potwierdziliśmy wcześniej Gymy stanowią głownie biblioteki, ratusze, muzea, uniwersytety, kościoły i kaplice. Gdzie PokeStopsy to głownie mniejsze zabytki, pomniki, tablice informacyjne, miejska sztuka etc.

 

P: Do tej pory nie wyszły jakiekolwiek informacje na temat PvP, czy może cytaliście coś na ten temat?

O: Niestety nic mi na ten temat nie wiadomo.

 

P: Podczas samego grania, kiedy tak mniej więcej jesteś proszony o przynależność do drużyny?

O: Wiem tylko tyle, że na pewno niższy od posiadanego przeze mnie. [SilphRoad: Wiemy o graczach z lvl 6, którzy dostali już pytania o przynależność, jednak może być on o wiele niższy.]

 

P: Czy do drużyn dopisana jest jakaś historia?

O: Na tę chwilę nie.

 

P: Czy Potiony są jedynym rozwiązaniem jeżeli chodzi o regenrowanie HP Pokemonów, czy są jakieś sposoby alternatywne?

O: Na mapie na pewno nie ma żadnych PokeCenter, więc jeżeli nie istnieje jakiś ukryty sposób – Potiony to nasza jedyna opcja.

 

P: Czy za pokonywanie konkretnych Pokemonów w Gymie otrzymujemy Shardy do ewolucji?

O: Nie, zarówno trening jak I wyzwanie wrogiego Gyma nie daje shardów, łapanie Pokemonów to nasza jedyna opcja.

 

P: Czy jesteś w stanie zrobić cokolwiek podczas poruszania się pojazdem (np. w drodze do pracy tramwajem) w Gymie labo PokeStop? Czy zostawianie Pokemonów do obrony Gymu jest tak łatwie jak rezonatorów w portalach?

O: Nie ma mowy… chyba, że jedziesz bardzo bardzo wolno, albo masz naprawdę ultra szybkie palce I sprzęt (don’t ask…). Próbowałem raz jadąc wolno autobusem, jednak zanim wczytało się UI Gymu I zaczytało informacje – dawno już byłem poza jego zasięgiem. I tutaj ogromna różnica pomiędzy PkmnGo a Ingr**s – nie da się wcześniej zaczytać danych Gymu/PokeStopsa zanim nie będzie on w zasięgu radaru trenera. NIe będzie jak w Ingr**sie, że zaczytamy sobie portal I poczekamy aż złapie go nasz zasięg. Aby otworzyć okno, zdobyć drop i zrobić tak naprawdę cokolwiek, kończąc na podejrzeniu statystyk miejsca – musi on być w zasięgu naszego radaru. Jedyne co mi udało się zrobić to zebrać Pokeballe z PokeStops, ale to tylko w momencie jak tramwaj zaczął hamować I praktycznie stanął w miejscu, radar jest mały I dość szybko punkty akcji wypadają nam zwyczajnie z jego zasięgu.

 

(Tłumaczenie Phar0s, dzięki informacjom od SilphRoad na Reddit)

 

Pozostałe wpisy na temat przecieków:

[część 6.0]

[część 5.5]

[część 5.0]

[część 4]

[część 3]

[część 2]

[część 1]

 

Pozdrawiam

beti89

 

 

11 komentarzy

 • Reply
  Mati
  Kwi 15, 2016 7:18 pm

  Czy w miejscach, w których portali nie było a pojawiły się poke stopy pojawiły się tęż portale?

  • Reply
   beti89
   Kwi 17, 2016 11:49 am

   nie mamy na ten temat informacji 🙂

 • Reply
  Dawid
  Kwi 15, 2016 7:48 pm

  Kiedy wyjdzie pokemonGO?

  • Reply
   dsds
   Kwi 15, 2016 8:49 pm

   jutro

  • Reply
   Mirek
   Kwi 16, 2016 2:30 pm

   podobno w maju na początku

  • Reply
   beti89
   Kwi 17, 2016 11:50 am

   też słyszałam plotki o maju 🙂

 • Reply
  Robert
  Kwi 15, 2016 10:08 pm

  Ktoś nie przetłumaczył jednego fragmentu 🙂

  • Reply
   beti89
   Kwi 17, 2016 11:50 am

   już przetłumaczone 🙂 dzięki

 • Reply
  Pawel
  Kwi 16, 2016 12:11 pm

  W takim razie gdzie bedzie mogl wystepowac charmander?

  • Reply
   Andrzej
   Kwi 16, 2016 7:54 pm

   W weekend przy grillu

  • Reply
   Dawid
   Kwi 16, 2016 8:46 pm

   Z tego co mi wiadomo naturalnie charmander występuje w górach xD
   Moje pytanie brzmi: Jaki trzeba mieć dobry telefon żeby to ruszyło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.