News W oczekiwaniu na Pokemon Go 8

Pokemon Go – przecieki z beta testów cz. 4!

Hej 🙂

Mam dla Was dużą dawkę nowych informacji w formie wywiadu. Zapraszam do czytania 🙂

 

I. Pytania podstawowe:

Pytanie: Czy Pokéstops albo Gym’y są w miejscach, które NIE są portalami Ingress’a? (ważne dla małych miasteczek i wiosek)

Odpowiedź: Około 30-50% portali Ingress’a zostało przekształcone na Pokestops. (Od SilphR: Do wszystkich osób zamieszkujących tereny mało zaludnione- ostatnie przecieki z kolejnych wersji Ingress’a pokazują możliwość ponownej aktywacji kreowania portali, będzie to jak zawsze ściśle restrykcyjne względem LVL gracza).

 

P: Czy Pokemony, które otrzymały kolejną ewolucję w następnych generacjach posiadają licznik shard’ów ewolucji? Najłatwiejsze do sprawdzenia: onyx, lickitung, chansey, tangela, scyter, electabuzz, magmar and porygon. Lub jako trzecie etapy ewolucji: seadra, rhydon, magneton, golbat.

O: Żadne z Pokemonów, które otrzymały ewolucję w kolejnych generacjach nie posiadają licznika shard’ów (teoretycznie więc nie mają możliwości ewolucji, np. Onyx. Pewnie licznik pojawi się jak dojdzie kolejna generacja do Pokemon Go).

 

P: Czy można zmienić swój wygląd/płeć/ciuchy po pierwszym wyborze na początku gry?

O: Na chwilę obecną jesteśmy skazani na pierwotnie wybrany wygląd.

 

II. Pytania o mechanikę gry:

P: Czy jest limit prędkości poruszania się jeżeli chodzi o pasek postępu klucia się jajka? (np. czy z jajkiem trzeba chodzić, czy można wsiąść do tramwaju i przejechać kawałek, aby przyspieszyć klucie?)

O: Wygląda na to, że gra posiadać limit prędkości poruszania się. Gra wie, że poruszasz się za szybko (jechałem przez chwilę autobusem i gra nie zaliczyła tego do paska postępu klucia, więc każdy pojazd będzie za pewne uznany za zbyt szybki).

 

P: Ile różnych rzutów Pokeballami można wykonać? Czy jest tylko w linii prostej i podkręcony?

O: Można rzucić Pokeballa w prostej linii,co jednak nie jest tak łatwe, gdy Pokemon jest dość daleko od nas (ta odległość nie jest adekwatną odległością jaką pokazywał nam GPS. Niektóre Pokemony są mega blisko “Ciebie” gdy się pojawiają, jak np. Horsea. Inne z kolei są praktycznie zawsze baaaardzo daleko, jak np. Krabby). A więc mamy piłkę podkręconą, w tym przypadku musimy lekko potrząsnąć Pokeballem na ekranie robiąc małe kółeczka i rzucić nim na lewo lub prawo od Pokemona; jeżeli zrobisz to poprawnie Pokeball wyląduje idealnie w centralnej części ekranu/Pokemona. Na chwilę obecną wychodzi na to, że nie ma szczególnego efektu na łapanie. Wygląda to ciekawe, gdy używamy AR a dzięki akcelerometrowi w telefonie Pokemon porusza się po “żywym otoczeniu”.

 

P: Czy Pokemon może zrobić unik przed Pokeballem? Czy jedne Pokemony reagują inaczej od innych podczas próby ich złapania?

O: Tak, Pokemony mogą robić uniki przed Pokeballami. I robią to bardzo chętnie! Od czasu do czasu mogą nas zaatakować. Jeżeli rzucimy w tym samym czasie Pokeballem – ten się odbije, nawet jeżeli był to rzut na 100% szansę schwytania. Dodatkowo mogą skakać, w różnych odstępach czasowych. Nie do końca jest to unik, ale zwykłe chybienie. Jeżeli jednak przerzucisz Pokeballa lub rzucisz za wysoko w trakcie gdy ten skoczy – złapiesz go. Pokemony nie reagują jednak bezpośrednio na rzut. Ich ruchy wydają się być odgórnie losowo generowane.

 

P: Czy podczas chodzenia, zwiedzania Pokestops znalazłeś nowe ciuchy, fryzury etc?

O: Dobiłem do 7LVL (co wymaga nie lada roboty…) i bez względu na odwiedzane Stops czy lvl’owanie – nie znalazłem dodatkowych rzeczy do “wyglądu”.

 

P: Jaki jest drop jajek/Pokeballi z Pokestops? Czy z jajek klują się Pokemony, których wcześniej nie widzieliśmy, czy raczej Pokemony często widziane w danej okolicy?

O: Jajka mają całkiem duży drop (około 20-25% szansy). Jeżeli aktualnie nie posiadasz żadnego przy sobie. W jednym czasie najwięcej ile miałem to 2. Nie jestem pewien, czy jest to jakiś ukryty limit, czy po prostu drop po wypadnięciu 2 tak drastycznie spada. I wychodzi na to, że nie ma nic rzadszego w jajkach. Jednakże Pokemony wyklute z jajek, są znacznie silniejsze od swoich braci i sióstr z dziczy. (Inny tester obliczył, że jajko wypada po około 33,6 odwiedzin w PokeStop.)

 

P: Jeżeli złapiesz jakiegoś Pokemona na lvl1 trenera, a później, np.. Na 5lvl, czy jest widoczna różnica w jego CP?

O: Tak, skok w CP jest bardzo duży w miarę lvlowania trenera. Nad pokemonem, obok ilości CP jest coś w rodzaju pasku postępu, który różni się znacząco przy różnych lvl trenera jak i samych Pokemonów tego samego gatunku. Jednak z powodu braku walk i gym’ów, nie do końca wiadomo co konkretnie oznaczają. Można spekulować, że owy pasek postępu pokazuje maximum jakie może dany Pokemon osiągnąć jeśli chodzi o CP.

 

P: Czy te same Pokemony mogą posiadać inne ataki?

O: Tak, pokemony tego samego gatunku mogą posiadać jeden lub oba ruchy różne od siebie. Jedynym wyjątkiem wydaje się być Magikarp, który zawsze zna: splash i struggle.

 

III.  Pytania o lokalizację Pokemonów:

P: Czy jest jakaś różnica w wodnych Pokemonach spotkanych na plaży, koło fontanny, przy stawach?

O: Środowiska nie zostały aż tak zróżnicowane. Mieszkam tuż nad oceanem i faktycznie, jest znacząca większość wodnych Pokemonów. Ale innych typów również jest tu dużo. Nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy w Pokemonach a “rodzaju” wody jaka mnie otaczała (ocean/staw etc).

 

P: Jak powtarzalne było pojawianie się Pokemonów? Np., jeżeli spotkałem Spearowa w jednym miejscu, czy po re-spawnie również pojawił się w tym samym miejscu?

O: Wygląda na to, że Pokemony generują się losowo. Więc jeśli znalazłeś jednego Pokemona w danym miejscu, jest duża szansa, że jutro go w tym miejscu w ogóle nie będzie.

 

P: Czy godzina ma wpływ na to rodzaj pojawiających się Pokemonów?

O: Im dłużej czasu spędzam grając stwierdzam, że raczej nie, godzina nie ma wpływu na pojawianie się konkretnych typów/gatunków.Sama mapa zmienia się jednak koło 17/18 na tryb nocny/wieczorny, więc jak dla mnie na 100% będzie to miało odzwierciedlenie w finalnej wersji gry.

 

P: A czy pogoda ma wpływ? (np.. Ogniste Pokemony pojawią się częściej podczas gorącego dnia, albo wodne podczas deszczu).

O: Jak do tej pory nie zauważyłem takiej różnicy, jednak ze względu na krótki czas grania i okres wiosenny (gdzie przeważnie jest chłodniej i pada) – nie mogę tego potwierdzić w 100%

 

IV.  Pytania czysto-techniczne:

P: Czy grę można przenieść na kartę SD? Ile wtedy miejsca zajmuje?

O: Nie próbowałem jej przenosić na pamięć zewnętrzną. Aktualna wersja jest tak lekka, że stwierdziłem, że nie ma to sensu.

 

P: Czy da się grać w miarę płynnie w sieci GPRS/EDGE?

O: Wydaje mi się, że samo chodzenie po mapie powinno być OK. Jednak dość dużo czasu może zająć ładowanie informacji na mapie z Twojego otoczenia.. Po każdej próbie złapania, czy chociażby zaglądnięcia do ekwipunku  gra przeładowuje całą mapę w Twojej okolicy.

 

P: Ile pakietów internetowych zużywa gra? (ile MB ssie)

O: Z PokemonGO jest całkiem całkiem dobrze. Od samego początku gram PRZYNAJMNIEJ póltorej godziny dziennie. Bywały dni w weekendy, że gra była włączona przez 6, nawet 8 godzin. Jak do tej pory zużyłem 304MBs [w czasie ok. 2 tyg.].

 

V. Eevee…jak go nie kochać?

P: No dobra…jak ewoluuje Eeevee?

O: Eevee jest mega ciężko złapać… I dodatkowo potrzeba aż 30 shardów do ewolucji.W ciągu tych 2tyg udało mi się złapać…2!  Jak złapie 30 dam Wam znać 😛

 

VI. Kilka pytań od SilphR:

P: Nie sądziłem, że Eeevee będzie tak ciężko złapać…gdzie w innyc przypadkach wydaje się, że niektóre Pokemony występują o wiele częściej w danej okolicy niż inne.

O: Niektóry Pokemony faktycznie dość ciężko znaleźć, nie mówiąc już o ich złapaniu! Zarówno Pikachu jak i 3 startery (do tej pory nie znalazłem Bulbasaura) i kilka innych są przykładami tych rzadszych. Na pewno jednak wiem, że w końcu je znajde, ponieważ niektóre Pokemony widziałem tylko raz czy dwa.Wydaje mi się jednak, że coś kombinowane jest z rate’m spawnowania (czyt. jest manipulowany od góry :P). Bo gdy ciągle widzę popularne w okolicy Pokemony, albo w ogóle ich nie widzę, to podczas 10minutowego spaceru z domu do pracy znalazłem Farfetch’da, Golducku i Laprasa (wszystkie nowe, nie schwytane wcześniej i nie widziane w Pokedexie). Już nie wspomnię o tym Eevee, gdzie znalezenie drugiego zajęło mi ok 10dni.

 

P: Czy wydaje Ci się, że część Pokemnów jest faktycznie przypisana do miejsca pod względem środowiska? Np.. Jaka była okolica, gdzie znalazłeś Eevee?

O: Było to dokładnie na zewnątrz galerii handlowej. Coś jakby ulica przed galerią naładowana małymi sklepikami. I owszem, ponieważ mieszkam praktycznie nad oceanem, widzę znaczącą przewagę wodnych typów.Przeważają takie gatunki jak Shellder, Goldeen, Krabby czy Staryu. Niektóre są dość pospolite (można było się spodziewać) jak pidgey, rattata i caterpie. Ale pomimo tego, ze część faktycznie jest dość częstych i pospilitych, udało mi się złapać 81 z 99 napotkanych.

 

Tłumaczenie Phar0s, dzięki życzliwości subreddit “TheSilphRoad”

 

Pozostałe wpisy na temat przecieków:

[część 6.5]

[część 6.0]

[część 5.5]

[część 5.0]

[część 3]

[część 2]

[część 1]

 

P.S. Jutro wrzucę wam wszystkie screeny związane z Pokemon Go, które udało się zebrać do tej pory 🙂

 

Pozdrawiam

beti89

8 komentarzy

 • Reply
  Mati
  Kwi 13, 2016 5:13 am

  W ingress znowu da się dodawać portale???

  • Reply
   beti89
   Kwi 13, 2016 6:52 am

   Jeszcze nie, ale może chodzi o to że przy premierze Pokemon Go odblokuję taką możliwość 🙂

 • Reply
  Mati
  Kwi 13, 2016 5:19 am

  Czemu powiązanie portali z ps jest ważne dla małych wsi? Żeby gdzieś znalazł się portal, to ktoś musi go stworzyć (raczej nie panowie z niantic). To czemu tego nie zsynchronizować?

 • Reply
  Dominika
  Kwi 13, 2016 11:52 am

  Rozumiem wszystko o co chodzi ale nie wiem czy mozna pokemon go na tablecie
  Bo mam wszystko co potrzeba no to oco chodzi

  • Reply
   Siaenk
   Kwi 13, 2016 2:50 pm

   Jeżeli takowy tablet posiada tryb aparatu AR, to tak.

 • Reply
  Ash
  Kwi 13, 2016 2:51 pm

  Mam pytanie. Pokemony które ja będę widział, będą też widoczne dla kogoś innego? Tzn. jeśli zobaczę pikachu, to ktoś może sprzątnąć mi go z przed nosa? Czy dla każdej osoby pokemony są generowane osobno?

 • Reply
  Sam
  Kwi 14, 2016 5:06 pm

  Tak beda tak samo generowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.