News W oczekiwaniu na Pokemon Go

Pokemon Go – przecieki z beta testów cz. 1!

Mamy już kilka ciekawostek z beta testów Pokemon Go w Japonii. Po przeczytaniu jeszcze bardziej nie mogę się doczekać premiery 🙂 Przetłumaczone i podesłane przez Phar0s!

 

1. Jak będą działać Gymy w Pokemon Go?
Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu trenera w Pokemon Go będziemy zapytani o przynależność do jednej z 3 grup : Red, Blue, Yellow. Uzyskamy tym samym przynależność do Pokemon Gymu , będziemy w stanie zobaczyć listę innych użytkowników w Gymie a nasz profil stanie się „publiczny”.
Automatycznie wszystkie Gymy przejęte przez naszą grupę zostaną otwarte na treningi dla nas, wszystkie inne będą wrogie. W okolicy zaprzyjaźnionego stadionu będziemy mieli możliwość zdeponowania Pokemona w celu obrony Gymu (oczywiście później możemy go odebrać) lub trenowania go. Pokemony muszą mieć full HP, inaczej obie opcje będą niedostępne. Nie wiadomo jeszcze ile trwa sam trening, osobiście podejrzewam, że będzie to uzależnione od naszego lvl, poziomu samego Gymu i ilości GP. GP będą to GymPoints, które otrzymujemy razem z Exp za trenowanie w Gymach.
Gymy posiadać będą lvl oraz prestiż. Im więcej ww. tym więcej możliwych Pokemonów do zdeponowania przez trenerów. Oczywiście każdy Gym posiadać będzie Gym Leader’a.

2. System walki w Pokemon Go (dużo spekulacji).
W pobliżu wrogiego stadionu możemy wybrać sobie drużynę atakujących Pokemonów i zaatakować Leadera Gymu. Będzie możliwość dodania itemów przed samą walką (podejrzewam Berry, X –Stats). Podobnie jak łapanie dzikich Pokemonów, walka może się odbyć z użyciem kamery w AR lub na wirtualnej arenie.
Walka jest dość ciekawa. Jest ograniczona czasowo! A atakowanie odbywa się w systemie turowym. Uwaga – może nam się skończyć czas, bez zwycięstwa z Gym Leaderem. Walka będzie podobna do znanej nam z gier – jeden na jednego. Po pokonaniu pierwszego Pokemona – przechodzimy do kolejnego. Pokemony mają dwie główne statystyki: HP i Energy. Podczas walki będziemy mieli do wyboru kilka opcji: Dodge (próba uniku ataku przeciwnika), Use Item (wiadomo) i Attack. Najprawdopodobniej będziemy mieli kontrolę nad „jakością” ataku sterując celownikiem i naszym palcem. Coś w stylu namierzania. Unik i atak kosztuje nas Energy. Podczas atakowania będziemy mogli przytrzymać palec na ekranie i załadować atak w celu zadania większego DMG. Atak potrzebuje jednak czasu do zrechargowania się.
Każdy z naszych Pokemonów będzie posiadał dwa ataki: Quick Attack i Signature Move. Ten drugi będzie warunkowany typem naszego Pokemona, i tak: oficjalne typy Pokemonów będą również zawarte w grze Pokemon Go. Podejrzewam, że wodne Pokemony będą używały HydroPump, roślinne SolarBeam/LeafTornado, duchy ShadowBall etc etc.
Jak było wspomniane – może nam się skończyć czas. Podobno za posiadanie w drużynie Allies (Pokemon pożyczony od znajomego?) dostaniemy bonus do czasu. Zwyciężamy po pokonaniu wszystkich Pkmn Leadera. My dostajemy XP a prestiż Gymu spada/rośnie w zależności czy i ile Pkmn uda nam się pokonać.
Sam Leader ma do wykorzystania daną ilość ataków i wybór którego Pkmn ma atakować. Podejrzewam, że będzie to w stylu: pierwszy atakujący Pkmn – 2x quick i Charge, drugi – Charge, Charge, 3x Quick. Coś w tym stylu.
Dostaniemy za każdego Pokonanego Leadera odznakę i Rank, który będzie miał „nijaki” efekt na samą grę. Po prostu – zwykły achivement. Podejrzewa się, że będzie jednak to miało wpływ na statystyki indywidualne samego trenera jak i Pkmn z naszej drużyny.
Tak, są indywidualne statystyki w Pokemon Go, więc teoretycznie – każdy trener będzie inny, każdy Pkmn będzie inny.
Same Pkmny mają indywidualne statystyki, niektóre ataki będą leczyć jego HP, a do użycia niektórych potrzebować będziemy danego lvl trenera. Np. Aby nasz Raichu mógł użyć ataku Thunder, musimy mieć 15lvl trenera itd.

3. Łapanie pokemonów w Pokemon Go.
Na razie widać tylko Gen1. Być może to tylko do Bety, być może Japonia (jako odwzorowanie Kanto) będzie miała tę właśnie generację. Przedstawiono 3 kategorie Pkmnów : Normal, Legendary i Mythic. Różnica między Legendary a Mythic? Nie wiem.. być może każde legendarne trio to Legendary, a dwa główne z serii to Mythic. Czyli w Gen1 mamy Legendary: Articuno, Zapdos, Moltres. Mythic: Mewtwo, Mew.

4. System i tryb „walki” w Pokemon Go, lub raczej – natrafienia na dzikiego Pkmna można przełączać pomiędzy wirtualnym i rzeczywistym widokiem terenu. Lepsze Pokeballe łapią bardziej efektywnie, ale – również łatwiej nam złapać Pokemona po dobrym wycelowaniu w niego (jak zapewne widzieliście na filmiku – za coś w rodzaju CriticalThrow dostajemy dodatkowy bonus do EXP).
Dzikie stworki atakują nas, my jednak ich nie możemy (przynajmniej na razie!). Udany atak skutkuje w pozbawieniu nas części Energii Trenera. Podczas próby złapania będziemy mogli jednak rzucić im Berries. Pewnie jak im posmakuje, będą łatwiejsze do złapania. Jak na Safari Zone. PokeBalle możemy również rzucić jako „podkręconą piłkę” – podobno drastycznie zwiększy to szansę na złapanie pokemona.
Z walki oczywiście można uciec.

5. PokeStops w Pokemon Go – czyli przystanki pełne rozpusty.
Uwaga! Są uzależnione od pory dnia! Co z tego nam przychodzi? Przypuszczam, że część będzie otwarta i zamknięta o danej porze, a same będą pojawiać się w danym okresie, np. 10-18 pon-środa. Who knows?
W punktach tych możemy dostać (chyba losowo) przydział: Item (PokeBalle podobno też – wszystkiego typu), EXP, Eggs (jajka Pkmn) i .. GEMS! (Gemsy to waluta premium w grze).
Na wpływ wypadających itemów ma wpływ nasz Lvl trenera. Brzmi znajomo? Tak jest, podobnie jak w Ingressie im wyższy lvl tym tym lepsze XPM wypadał z portali, tak tutaj podejrzewam lepsze PokeBalle i rzadszy Pkmn w jajku. Ano tak – jest większe prawdopodobieństwo wyklucia rzadkiego Pokemona z jajka, niż znalezienia go na mapie.

6. PokeDex w Pokemon Go.
No tutaj sprawa ciekawa, bo oprócz zwykłych statystyk mamy… Evolution Stone Shards. Co to, z czym to się je? Podejrzewa się, że jak już wcześniej było wspomniane: złap 3x Pikachu to będzie mógł ewoluować go w Raichu, ma sens, gdy Pkmn będą trzymać ze sobą cześć kamienia ewolucji albo cały kompletny. Będzie to więc niejako wymuszało na nas ciągłe chodzenie w poszukiwaniu konkretnych Pokemonów i ewoluowania ich w grze. Spoko fajnie.
Kolejna ciekawa rzecz to…indywidualne statystyki Pkmn. Mówiłem, że każdy będzie unikalny? Ano! Podejrzewam, że im dłużej dany Pkmn będzie z nami, im więcej km z nami przejdzie i im więcej walk wygra – tym jego poziom indywidualny wzrośnie. Trzymajmy więc nasze pierwsze zdobycze 🙂 Mogą być później bardzo silne!

7. Poznano listę większości przedmiotów: Pokeball, Great Ball, Ultra Ball, Master Ball, Potiony (zwykły, super, hyper, max), Max Revive, X-attack, X-Defense, X-Miracle. Dodatkowo 5 berries – Razz, Bluk, Nanab, Pinap, Wepear. I “specjalna nakładka na aparat” (spekulacja – widoczna większa ilość Pokémonów na ekranie, wykrywanie rzadszych Pokémonów etc).

Aha no tak: ekran pokazuje maksymalnie 3 Pokemony, nie widać Pokémonów poza obszarem radaru (ok 100m) wiec trzeba będzie się nachodzić naprawdę, a nie iść w wybranym kierunku do konkretnego stworka.

8. Achievementy:

Od góry mamy: – aruitakyori, dosłownie “pieszo” czyli odległość która przeszliśmy zapewne
Potem: – Pokemon zukan czyli kolorowa encyklopedia… Czyli Pokedex 🙂
Tokaekaetakazu czyli liczba schwytań, czyli ilość schwytanych Pkmn
Shinkasasetakazu czyli liczba ewolucji
Kaeshitatamagonokazu czyli liczba wyklutych/odchowanych jajek
I na końcu Pokestoppu czyli ilość pewnie odwiedzonych Poke Stopów
Dodatkowo: eggs potrzebują kilometra przejścia na pieszo do wyklucia, PokeStopsy wydają itemy po “podkręceniu nimi” (spójrz jak wyglądają) a nie po zwykłym kliknięciu na nie 🙂

pokemon go medaleA tu mamy jeszcze tryb nocny z gry 🙂

pokemon go

Pozostałe wpisy na temat przecieków:

[część 6.5]

[część 6.0]

[część 5.5]

[część 5.0]

[część 4]

[część 3]

[część 2]

 

Pozdrawiam

beti89

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.