News 25

Pokémon GO Tour: Kanto i… shiny Mew!

Pokémon GO Tour to nowy rodzaj eventu, do którego przepustką będzie oczywiście płatny bilet – w pierwszej edycji zabierze nas do regionu Kanto.

Atrakcji Pokemon GO Tour będzie naprawdę sporo, tak więc poniżej znajdziecie streszczony, ale zawierający wszystkie istotne informacje wpis z pokemongolive.com.

Na początek warto dodać – jest to event w stylu tegorocznego GO Festu, możecie korzystać z atrakcji z dowolnego miejsca na świecie.

 

Data i czas: sobota 20 lutego 2021 od 9:00 do 21:00 lokalnego czasu

Cena: 55,99 zł

Atrakcje dla posiadaczy biletu

  • Wszystkie pokemony z regionu Kanto będą dostępne na dziko, w raidach, zadaniach, poprzez Incense, czy też ewolucje,
  • Wyzwanie w zakładce Today View polegające na złapaniu pierwszych 150 pokemonów z Kanto pokedexu (poza Mew),
  • Możliwość wyboru spawnów oraz zwiększonej szansy na shiny pomiędzy pulami opartymi na ekskluzywnych pokemonach dla konsolowych Pokemon Red i Pokemon Green (szczegóły niżej),
  • Wszystkie pokemony z Kanto podczas eventu będą dostępne w wariancie shiny (również te które do czasu eventu nie będą go miały),
  • Special Research prowadzący do spotkania z wyjątkowym pokemonem,
  • Po ukończeniu pierwszego Special Research, każdy gracz otrzyma drugi, który w zamierzeniu ma być wyzwaniem na długi czas i prowadzi do spotkania… shiny Mew!
  • Więcej cukierków za łapanie pokemonów z regionu Kanto,
  • Zakup biletu do określonej daty pozwoli otrzymać przepustki do płatnych Special Research z Community Day w styczniu oraz lutym zupełnie za darmo.

Atrakcje dla wszystkich

  • Niektóre pokemony z regionu Kanto będą pojawiać się na dziko i w raidach nawet dla tych, którzy nie posiadają biletu,
  • Articuno, Zapdos, Moltres i Mewtwo w raidach dla wszystkich,
  • Każdy otrzyma dostęp do eventowego Timed Research,
  • Dystans wymian zostanie zwiększony do 40 km.

Wersja Red czy Green?

Zgodnie z powyższym będziemy musieli wybrać pulę spawnów, którą zobaczymy z Incense i jaka będzie miała zwiększoną szansę na shiny. Uwaga – wersji nie da się zmienić po wyborze. Wyboru będziemy musieli dokonać już po zakupie biletu, wybierając go w naszym plecaku – Niantic odblokuje tę możliwość kilka tygodni przed eventem.

Red

  • Incense – Ekans, Oddish, Mankey, Growlithe, Scyther i Electabuzz
  • Zwiększona szansa na shiny – Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pidgey, Ekans, Pikachu, Nidoran ♀, Oddish, Diglett, Mankey, Growlithe, Ponyta, Shellder, Drowzee, Krabby, Hitmonlee, Lickitung, Scyther, Electabuzz, Eevee, Kabuto i Dratini.

Green

  • Incense – Sandshrew, Vulpix, Meowth, Bellsprout, Magmar i Pinsir
  • Zwiększona szansa na shiny – Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pidgey, Pikachu, Sandshrew, Nidoran ♂, Vulpix, Meowth, Psyduck, Bellsprout, Geodude, Exeggcute, Hitmonchan, Koffing, Tangela, Horsea, Magmar, Pinsir, Eevee, Omanyte i Dratini.

Zdobycie wszystkich pokemonów będzie wymagało wymian między trenerami – a za zdobycie 150 z nich przewidziana jest specjalna nagroda. Jeśli nie uda nam się to w czasie eventu to Niantic daje nam czas do 27 lutego 2021 na uzupełnienie kolekcji poprzez wymiany, ewolucje, raidy i pokemony-nagrody z zadań. Uprzedzając pytania – nawet jeśli macie te pokemony w pokedexie to wyzwanie będzie wymagało zdobycia ich na nowo.

Ekskluzywne ataki

Legendarne pokemony złapane z raidów będą miały znane już z wcześniejszych eventów ekskluzywne ataki:

  • Articuno – Hurricane,
  • Zapdos – Thunder Shock,
  • Moltres – Sky Attack,
  • Mewtwo – Psystrike.

Bonusy za wcześniejsze kupienie biletu

Tak jak pisaliśmy za zakupienie biletu na Pokémon GO Tour odpowiednio wcześnie możecie otrzymać Special Research z kolejnych dwóch Community Day za darmo:

  • Styczniowy o ile zakupicie bilet do 14 stycznia o 8:59 (Community Day odbędzie się 16 stycznia),
  • Lutowy o ile zakupicie bilet do 4 lutego o 8:59 (Community Day odbędzie się 7 lutego).

Co więcej Niantic nie wspomina bezpośrednio o regionalnych pokemonach – wygląda na to, że będą wśród standardowych spawnów dla wszystkich graczy.

Źródło: https://pokemongolive.com/post/pokemongotour-kanto

25 komentarzy

  • Reply
    R
    Gru 08, 2020 8:58 pm

    Nooooo, brzmi fajnie. Słono trzeba zapłacić, ale cóż, darmocha się w tej grze dawno skończyła.

  • Reply
    Arlune
    Gru 08, 2020 11:01 pm

    Czy będzie można złapać w Polsce Taurosa i Kanghaskana ?? Czy dalej to będą regionalne pokemony ??

  • Reply
    A.
    Gru 09, 2020 10:00 am

    Czy ktoś wie na jakiego maila można zgłosić nieuczciwego gracza?

    • Reply
      hejterhejterów
      Gru 09, 2020 10:46 am

      A jak udowodnisz że jest nieuczciwy ? I co taki gracz może robić ? Chyb nie doniesiesz na kogoś kto chce złotą odznakę mieć w gymie ?
      Teoretycznie można spróbować do supportu napisać tam gdzie się pisze w sprawie straconych raid passów.

    • Reply
      Zenwolfero
      Gru 10, 2020 3:59 pm

      Na policję trzeba dzwonić 😉

      • Reply
        A.
        Gru 11, 2020 3:27 pm

        Jeśli miało być to śmieszne to nie było. Widocznie popierasz cziterów

  • Reply
    DITTO
    Gru 09, 2020 10:37 am

    Okey wszystko fajnie ale zastanawia mnie jedno…

    Co z ditto?

    Czy on też będzie w wariańcie shiny i jak go teraz zdobyć?

  • Reply
    bart
    Gru 09, 2020 10:38 am

    56zł i jeszcze taki trudny wybór dają.
    Z red brakuje mi 11shiny a z green 9 ale z drugiej strony ze względów estetycznych z red tylko 2 poki mi się podobają (i 1 jest dobry w pvp) a w green 5fajnych (ale bezużytecznych we wszystkim).

    • Reply
      R
      Gru 09, 2020 3:20 pm

      Ja tam stresu nie mam 🙂 Od dawna już utrzymuję dwa konta, więc wybór jest prosty :-)))
      Pytanie tak naprawdę, po co ten zabieg z różnymi pakietami? Czy właśnie po to, żeby więcej osób jak ja grało na dwóch kontach i płaciło za dwa bilety??? ;-))

      Morał też z tego taki, że pora na obu kontach zacząć gromadzić poki Kanto do wymiany – tak na wypadek, gdyby za jakimiś pojedynczymi trzeba byłoby się zbyt długo uganiać…

  • Reply
    PokemonTrenerKnopers2000
    Gru 09, 2020 12:27 pm

    No, no!

    Niantic pokazywało nam przez ostatni rok, że jednak potrafi robić eventy. Co prawda myślę, że dało się to lepiej wymyślić, ale… pomysł mają fajny!
    Tym, którzy uważają że się nie opłaca kupywać za 57 zyla powiem, że normalnie to by kilka tysięcy euro za przelot, zakwaterowanie i wstęp by płacili na GO Feście, a my mamy tu taki mini GO Fest tylko że w domu.

    Warto zdobyć shiny Mewa, oraz możliwie shiny wszystkich z regionu Kanto.

    Jednakże według mnie powinno to wyglądać tak:

    1. Według mnie 12 godzin to o wiele za mało. Powinni przedłużyć na ,,Kanto week”
    2. Mewtwo, Articuno, Moltres i Zaptos na legendary raid! No i co z tego, jeśli człowiek nie ma remote? Niantic zbytnio naciąga graczy: event za 57 zl a do tego cena rai passów? Lepiej, jakby pojawiła się wtedy paczka w sklepie za darmo:
    – 3 remote raid pass
    – 200 pokeball (no czymś przecież te cholerne 151 shiny trzeba złapać!)
    – Shiny wyewoluowany pokemon z Kanto
    3. Ten reasarch na cały dzień nie powinien być zbytnio rozbudowany. Według mnie powinno to wyglądać jakoś tak:
    Etap 1/4
    . Złap 10 pokemonów
    . Rzuć 5 nice
    . Pokonaj Team Rocket Grunt
    Etap 2/4
    . Ewoluuj 3 pokemony
    .podnieś poziom pokemona 3 razy
    . Transferuj 3 pokemony
    Etap 3/4
    . Rzuć podkręcony Excelent
    . Złap Ditto
    . Wygraj 5-gwiazdkowy raid
    Etap 4/4
    . 100000 XP
    . 100000 Stardust
    . Shiny Mewtwo
    4. Natomiast inna sytuacja przy challenge na Mewa. Według mnie powinien zawierać całą masę ciekawych historii do wykonania, ok. 14 etapów. Według mnie nie powinien być także limitowany czasowo.

    To tyle uwag. Ale- na 100% kupię bilet!

  • Reply
    Umbreon19
    Gru 09, 2020 1:03 pm

    Mewtwo? Jeszcze nie mam, będę grać na jego rajdach jak tylko będą…

  • Reply
    PKMNTrainerF
    Gru 09, 2020 2:16 pm

    Kolejny skok na hajs ale według mnie spoko

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Gru 09, 2020 3:45 pm

    Przerażająca jest pazerność Niantic i jak ludzie mogą płacić za powtórkę pokow z kanto. Rozumiem, zawsze chodzi o hajs, ale tu nie dość, że nie raz pokazali jak ludzi mają gdzieś to jeszcze robią płatne wszystko co mogą.

    • Reply
      Kosiarcia
      Gru 09, 2020 5:33 pm

      Jak wszyscy, wszędzie na całym świecie. Taki jest to ten nasz dominujący i “inteligentny” gatunek 😛

    • Reply
      Pefr
      Gru 09, 2020 11:55 pm

      Czemu pazerność? To jest normalna działalność biznesowa, a nie organizacja charytatywna. Jak ktoś nie chce płacić to nie musi, a i tak będzie mógł legalnie korzystać z gry, której utrzymanie i rozwój kosztuje niemałe pieniądze. Większość modeli biznesowych nie pozwala nawet na takie przywileje.

    • Reply
      Mate0
      Gru 14, 2020 4:22 am

      No i fajnie, że Kanto. Ja mam największy sentyment do pierwszej generacji i bardzo żałuję, że nie miałem możliwości grać, kiedy tylko ona była w grze.

  • Reply
    Piasecki88
    Gru 09, 2020 8:36 pm

    Nie wiem co tu pisać?Mi z Kanto brakuje tylko Taurosa
    56zł za bilet to jakiś żart?

  • Reply
    ^^^^^^^^
    Gru 10, 2020 12:53 am

    PEFR Dlatego napisałem wiem, że chodzi o hajs w tej firmie, jak w każdej. Serio? No ja jestem innego zdania. Osobiście jakoś mi idzie, ale osobom że wsi gorzej. Niantic nie dość, że ogranicza wszystko do płacenia, to nawet jak się chce postawić pokestop problemy robią. Wiem ponieważ u mnie już kilka osób chciało i zawsze coś. A wiadomo, że takie osoby mogą tylko robić rajdy przez remote. Nie wspomnę, że mam ludzi którzy płacą miesięcznie duże pieniądze i nawet w szansie na shiny, przepaść ogromna. Ja zero oni po 10 potrafili mieć. Jakbym nie zobaczył sam to bym nie uwierzył w takie coś xD kwestia giftow? Teraz nie na co i ball leci na potęgę. Jest godzina z pokiem, czy nawet cd i drop w postaci mp lub mr. Mało tego, obecne cd będzie inne niż poprzednie. Prawda, sprawiedliwe pod względem graczy którzy grają dłuższy czas, ale nowi mogą poki z poprzednich zdobyć tylko z raidow. Mało tego, jeżeli nie masz candy do poka to obecni gracze nie mają szans na ewolucję i atak z CD.

    • Reply
      R
      Gru 10, 2020 11:39 am

      Masz sporo racji – hajs hajsem, a firma jest wyraźnie złośliwa w swoim działaniu. Od lat działają te same algorytmy przydziału przedmiotów czy to z pokestopów, czy z raidów. Dostajesz zawsze to, czego masz w nadmiarze, abyś to, czego nie masz mógł kupić. Ot Niantic…

      Co do pokestopów, to święta racja! Niby obecny system zatwierdzania pokestopów jest OK, ale “kurka wodna”, co mają zrobić osoby, które mieszkają na osiedlu świeżo pobudowanych działek? Kapliczkę w ogródku postawić, żeby w końcu się ktoś zlitował i przyjął im propozycje pokestopu? To jakaś paranoja – jedni mieszkają w średnio historycznym miasteczku, gdzie pokestop na pokestopie, a ja próbuję dodać w okolicy przeróżne propozycje (malunki na budynkach, ładne graffiti etc.) i wszystko odpada, bo “na działce prywatnej”.

      System pokestopów jest bardzo niesprawiedliwy – powinni zrobić coś takiego jak “lotne pokestopy”, które są tymczasowe i pojawiają się tam, gdzie jest koncetracja aktywności w grze. Identycznie jak spawn pokemonów. U mnie w domu i okolicach na raz spawnuje się 8-12 pokemonów, tylko czym je łapać?

  • Reply
    Zenwolfero
    Gru 10, 2020 3:55 pm

    Co do kanto to mam wszystkie ale gdybym nawet miał braki to jeszcze nie zdarzyło mi się wpompować dodatkowej kaski w gierke na telefonie więc i w póki sobie daruję…

  • Reply
    GorulexGamesPL
    Gru 11, 2020 10:14 am

    Nie ma to jak planować event 2 miesiące przed. Na dodatek płatny event

  • Reply
    Adek brak
    Sty 28, 2021 12:11 am

    Ja i nic nie dam

  • Reply
    NinjaWP
    Lut 09, 2021 8:49 am

    ja nie jestem przeciw temu eventowi i mimo że nie jestm pay to win to myślę że kupie bo lubię PvP a startery będą mieć dobre ataki więc mi się opłaca a shiny mew nie pogardze ale zawsze wolę shiny mewtwo

    • Reply
      PokemonTrenerKnopers2000
      Lut 10, 2021 8:59 am

      Ale wiesz, że quest na shiny mew to np. takie zadania podane przez niantic: 40 level, spinowanie 151 unical pokestops, złapanie 30 pokemonów każdego typu, czy ewoluowanie 100 pokemonów? Dla mnie to jak wymagania na jakiś 100 lvl (jeśli kiedyś będzie) a nie na mini GO Fest, w którym quest powinien być łatwy i przyjemny, jak ,,Rocket straight to victory

  • Reply
    PokemonTrenerKnopers2000
    Lut 10, 2021 9:05 am

    Jest na tej stronce wielu mądrych ludzi: R, czy hejterhejterów, ale oni nie zauważyli kilka minusów
    Kanto tour:
    1. 12 Godzin? To chyba jakiś żart! Tyle czasu na złapanie ich wszystkich??? Nie no, wsadźcie to sobie w … A jakby zrobili 2-3 dni???
    2. 56 zyla na bilet, a raid passów ni ma. Co??? Chcą żebyśmy jeszcze coś kupili? I tak już mnie zbytnio nie naciągniecie na kolejny hajs moltresem zapdosem i artticuno oraz kosmitom. Nawet na to nie liczcie!
    3. A po co cholernie trudny quest? na go festach były łatwiejsze