News W oczekiwaniu na Pokemon Go

Pokemon GO v0.21.1 – analiza najnowszej aktualizacji

Wszystko oczywiście dzięki Phar0s i SilphRoad!

 

Wersja 0.21.1 przyniosła na początek kilka gadżecików do samego UI gracza (jak na przykład sortowanie Pokemonów po ich CP, HP itd.). Jednakże przede wszystkim aktualizacja wprowadziła kilka bardzo dużych zmian, a o co poniektórych nawet nie było wzmianki na samym początku zapowiedzi gry:

 

1. Cooldown – czyli PokeStops na chwilowym czerwonym świetle. PokeStops po wybraniu z nich przedmiotów zmieniają kolor na fioletowy (z niebieskiego), dzięki czemu widzimy czy w danym już byliśmy, czy warto do niego podejść zebrać łupy. Estymacyjny czas odświeżania się to ok. 5 min (nieoficjalny – być może tylko w tej wersji bety).

 

2. Medal “Wielkiego Magikarpa” – do gry dodano nowy achievement“Złapanie wielkiego Magikarpa”. Na tę chwilę nie wiemy o nim nic, oprócz tego, że jak każdy inny ma poziom brąz, srebrny i złoty. Być może jest to swoista zapowiedź “shiny” Pokemonów, jednakże sama APKa nie ma o shiny wzmianki. Nie wiemy także, w jaki sposób w ogóle zdobyć ten medal, istnieje bowiem podejrzenie… wędkowania w “wodzie”! Wiemy jednak, że złapanie Magikarpa (normalnie), który jest większy niż 1M (różnice w wielkości!) skutkuje zdobyciem brązowego medalu.

 

3. PokeMart = Store – wielka niespodzianka tej wersji bety – ujawnienie wewnętrznego sklepu z itemami. Na dole menu nawigacyjnego została dodana ikonka sklepu, który działa adekwatnie do swojej nazwy.
W sklepie zaś możemy nabyć przedmioty zupełnie nową walutą: PokeCoins. Gems (które już wcześniej znaleźliśmy w kodzie apki) są niedostępne. Co więcej, wydaje się, że zostały prawie całkowicie usunięte z kodu gry! Zamiast nich weszły – PokeCoins! Monety pozwalają w sklepie kupić zarówno przedmioty użytkowe jak i… upgrady ekwipunku!

 

APKa pokazuje nam całkowicie nowe, nie przedstawiane wcześniej pozycje:

pokemon go aplikacja

4. Zakupy wewnątrz aplikacji – pojawiła się aktualizacja tego systemu wewnątrz kodu gry. Zamiast paczek przedmiotów, Gemów i waluty premium – które były w pierwszej wersji bety, gracze będą mogli kupić teraz przedmioty ze sklepu, PokeCoins oraz Upgrady.
W samej aplikacji nie widnieje żadna wzmianka o walutach, cenach itp.

 

5. PokeCoinsPokeCoins zostały rozdane przez postać “Profesora” (nadal używany obraz samych kontur jakiejś postaci) w ilości po 100 PokeCoins. APKa pokazuje, że PokeCoinsy będą się „pojawiać” na mapie, zupełnie jak XM w Ingressie.

Nie jest jednak pokazane, czy będą po prostu “leżeć” na ziemi, czy będą zaimplementowane do PokeStops czy np, będą się pojawiać w konkretnych miejscach co dany okres czasu. Jednakże wiemy na 100%, że codziennie gracz otrzymuje “Daily Bonus” w postaci jakiejś ilości Coinów.

 

6. Poprawa Walk – widzieliśmy wszyscy pasek ataku Pokemonów. Był jeden, podzielony na dwie połówki. Aktualizacja wprowadza dość istotną zmianę – niektóre ataki u niektórych Pokemonów mają paski 3-częściowe. Skutkuje to tym, że wybrane Poki mogą używać ataków specjalnych/ładowanych częściej niż raz/dwa. Ilość możliwych ataków specjalnych widnieje teraz przy każdym ataku u każdego Pokemona (w domyśle, możemy to potraktować jako “odnowienie PP ataku” – gdzie każdy Pkmn miał wcześniej tylko 2PP do specjalnego ataku, teraz ma ich 3, a nawet 4.)

W kodzie gry wprowadzono kilkanaście zmian dotyczących system uników podczas walki, jednak jeszcze nie widzieliśmy tego “w akcji”.

W końcu! Został dodany krótki kres oczekiwania przed rozpoczęciem się samej walki. Poprzednio wyglądało to tak, że przeciwny Pokemon już kilka razy zdążył nas zaatakować zanim nam w ogóle załadowała się walka. Na szczęście – zostało to już poprawione.

 

7. Pokemon GO Plus – Największy news tego update! W kodzie aplikacji umieszczono wsparcie dla urządzenia Pokemon Go Plus. Pamiętajcie, że nie jest to jednoznaczne z tym, ze testerzy latają teraz z opaskami Pokemon na łapkach 🙂

Dementuje to jednoznacznie plotki, jakoby Pokemon Go Plus miało nigdy nie wyjść i było tylko super produktem marketingowym podczas zapowiedzi.

Co więcej, udało nam się wyciągnąć kilka jego funkcji. Poniżej przedstawiamy listę jaką Pokemon Go Plus ma w zamyśle obsługiwać:

pokemon go plus

Aplikacja jak było nam wiadome, łączy się w tych przypadkach z urządzeniem przez Bluetooth. Połączenie jest stale monitorowane i utrzymywane. Według naszych typowań (jak wspominano podczas pokazu), urządzenie będzie wykorzystywać najnowszą wersje Bluetooth, która zużywa znacznie mniejsze wartości baterii niż kiedykolwiek wcześniej.

Podejrzewamy również, ze odpowiednia kombinacja kliknięć “guziczka” na urządzeniu zainicjuje odpowiednią akcje w grze. Jednak o tym jak na razie nie ma również mowy zarówno w aplikacji jak i w jej kodzie.

 

 

Pozdrawiam

beti89

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
PokeStops w Pokemon Go

Pigułka wiedzy na temat PokeStops w Pokemon Go - zebrałam wszystkie informacje, które pojawiły się do tej pory w postach opublikowanych na...

Zamknij