News Niezbędnik gracza 9

PokeStops w Pokemon Go

Pigułka wiedzy na temat PokeStops w Pokemon Go – zebrałam wszystkie informacje, które pojawiły się do tej pory w postach opublikowanych na stronie.

 

Warto wspomnieć, że około 30-50% portali z Ingress przekształcono w Gymy lub PokeStops, które możemy spotkać podczas gry w Pokemon Go. PokeStops znajdują się nawet w miejscach, które wcześniej nie były portalami w Ingress. Podobno (musimy to jeszcze zweryfikować), każda wioska/miasto posiadające swoją nazwę na mapie ma przynajmniej jeden taki PokeStop w okolicy. To taka ciekawostka dla osób mieszkających w małych miejscowościach, które obawiają się, że mogą mieć ograniczony dostęp do PokeStops 🙂

 

Gymy stanowią głownie biblioteki, ratusze, muzea, uniwersytety, kościoły i kaplice. Z kolei PokeStops to głownie mniejsze zabytki, pomniki, tablice informacyjne, miejska sztuka etc.

 

Niestety jest też problem ze złapaniem PokeStopa w podróży np. autobusem do pracy czy autem. Nie da się wcześniej wczytać statystyk, zanim nie będzie on w zasięgu naszego radaru. Nie będzie to działać tak jak w Ingress, że zaczytamy sobie PokeStop i poczekamy aż złapie go nasz zasięg. Aby otworzyć okno, zdobyć drop i zrobić tak naprawdę cokolwiek, kończąc na podejrzeniu statystyk miejsca – musi on być w zasięgu naszego radaru.

 

PokeStops obsypują nas różnego rodzaju prezentami, wystarczy je tylko odwiedzić. W PokeStops możemy dostać (pewnie losowo): Itemy (np. Potiony, PokeBalle – prawdopodobnie każdego typu), EXP, Eggs (jajka Pokemon) i Gems! (Gemsy to waluta premium w grze).
Na wpływ wypadających itemów ma wpływ lvl trenera. Tak jest, podobnie jak w Ingressie im wyższy lvl tym tym lepsze przedmioty wypadają z PokeStops (podejrzewam, że są to np. lepsze PokeBalle i rzadszy Pokemon w jajku.

 

Każdy PokeStop możemy odwiedzać tyle razy, ile tylko chcemy. Jednak mają one pewien cooldown. Jak już raz wypadną nam przedmioty, musimy odczekać jakiś czas, aż PokeStop wyrzuci nam kolejne przedmioty (jeszcze nie wiemy ile taki cooldown trwa).

 

I na koniec screeny, jak wyglądają PokeStops w Pokemon Go:

 

pokestop pokemon gopokestop pokemon go pokestop pokemon go

 

 

Pozdrawiam

beti89

 

 

9 komentarzy

 • Reply
  Budynga
  Lip 06, 2016 10:44 pm

  Cooldown trwa 5 minut

 • Reply
  Lepir
  Lip 08, 2016 4:31 pm

  Ale jak zaliczyć te PokeStopy? Bo byłem dzisiaj przy kilku i wyświetla mi się ten obrazek i dupa. Nic nie dostaję.

  • Reply
   Zlatan
   Lip 08, 2016 5:52 pm

   Musisz zakręcić żetonem, który jest na środku. Wypadną itemki, które zbiera się klikając na nie.

  • Reply
   venzuuuu
   Lip 08, 2016 5:54 pm

   Musisz zakręcić kołem jak już wejdziesz w PokeStop gdy jesteś przy nim, a potem szybko klikac w babelki zeby zebrac fanty 🙂

  • Reply
   Lepir
   Lip 09, 2016 6:16 am

   Dzięki za odpowiedzi. Dzisiaj spróbuję.

 • Reply
  Shejku
  Lip 08, 2016 6:08 pm

  Niektóre PokeStopy są odrobinę kuriozalne np. Pomnik Archanioła Michała dający Pokeballe (autentyk 😀 ) lub też niezbyt możliwe do osiągnięcia, dla przykładu rzeźba na ścianie budynku zakładów alkoholowych Polmos w Białymstoku 😉

 • Reply
  Loveismyweapon
  Lip 09, 2016 7:02 am

  wczoraj pojawiła mi się informacja że muszę doinstalować PokeStopy :/

 • Reply
  Nika
  Lip 13, 2016 10:04 am

  Czy ktoś wie o co chodzi z pokestopami z których spadają płatki kwiatów?

  • Reply
   Nitka
   Lip 28, 2016 9:06 pm

   Wydaje mi się że to są miejsca gdzie ktoś podłączył Lure module i są tam przyciągane pokemony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pokemon Go – zbiór filmików i screenów z beta testów!

Podsyłacie mi duużo filmików i screenów z beta testów Pokemon Go :) za co ogromnie dziękuję. Dziś w zamkniętej społeczności...

Zamknij