News 22

Poprawki bugów i kody QR (0.117.2)

update obrazek

Nieco ponad dwa tygodnie po ostatnim update otrzymujemy kolejny, w którym Niantic w końcu naprawiło kilka irytujących błędów z poprzednich kilku wersji gry.

Jak już większość z was wie producent Pokemon GO lubi do update naprawiającego jeden błąd dorzucić kilka innych, nowych. Tak było w ostatnich wersjach gry czego efektem były bugi z dziwnie zachowującą się kamerą podczas spotkania z pokemonem, medale z rozpikselowanymi, czarnymi dodatkami, czy inne tego typu „atrakcje”. W tym update nie pojawiły się żadne znaczące zmiany, ale Niantic w wersji 0.117.2 uporało się z kilkoma irytującymi problemami.

Jakie błędy naprawiono?

  • Kamera na początku spotkania z pokemonem wróciła do normalności,
  • Na medalach w profilu nie wyświetlają się już więcej czarne pola pikseli,
  • Tła z pokedexu dla lucky pokemonów są teraz poprawnie wyświetlane np. w przypadku Eevee.

Nowa funkcja – kody QR (działa również na poprzedniej wersji aplikacji)

Teraz możecie dodawać przyjaciół za pomocą kodu QR. By wyświetlić swój kod QR należy nacisnąć na ikonę znajdującą się pod avatarem na karcie „my trainer code”. W sekcji dodawania przyjaciół pojawiła się teraz także druga zakładka ze skanerem do przed chwilą wspominanych kodów. Teraz nie trzeba już przepisywać kodów i wystarczy w kilka sekund zeskanować czyjś kod QR.

Inne

Co ciekawe z kodu nowej aktualizacji została usunięta wzmianka o „dzieleniu się” EX Raid Passami – jeśli Niantic planuje jeszcze wprowadzić taką funkcję to najwidoczniej przesunięto ją nieco w czasie.

Link do apkmirror dla niecierpliwych:

Źródło: https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9biz6i/the_silph_roads_apk_teardown_of_v01172_is/

22 Comments

  • Reply
    bart
    Sie 30, 2018 5:44 pm

    Wyjdę na hejtera ale… jak trzeba być kretynem by robić aktualizację gry i nawet nie sprawdzić czy gra działa ?
    Przecież błąd z kamerą to karygodne zaniedbanie! to podstawa tej gry, jakoś się nie słyszy by twórcy NFS (wyścigów samochodowych) zapomnieli dodać sterowania prawo/lewo , albo twórcy strategi zapomnieli o kursorze ? A tu podstawowa jedyna czynność – łapanie wirtualnego stworka i problem z kamerą. Jedyne czym można to przebić to niedziałającym wczytywaniem się gry.

    • Reply
      mystic40
      Sie 30, 2018 6:24 pm

      Nie wywołuj wilka z lasu 🙂

    • Reply
      BSRF
      Sie 30, 2018 8:20 pm

      Przecież ten problem z kamerą w żaden sposób nie przeszkadzał, po prostu po kliknięciu na pokemona kamera nie pokazywała go,by po sekundzie obrócić się na niego

      • Reply
        Captivity
        Sie 30, 2018 8:53 pm

        Nie zgodzę się z Tobą. W przypadku shiny nie było gwiazdek. W przypadku Natu nie było praktycznie żadnej różnicy. Może nawet jakieś przez to ominęłam. Gdyby nie to, że większość różni się kolorem to wtedy bym pewnie więcej przeoczyłam.

        • Reply
          MV
          Sie 30, 2018 11:53 pm

          Powodzenia z rozpoznaniem na przykład shiny plusle’a na podstawie koloru gdy nie widać gwiazdek. Jest taki sam, tylko te czerwone kawałki ma minimalnie ciemniejsze.

          • R
            Sie 31, 2018 1:30 pm

            Plusle to pół biedy, bo w ostatnich dniach go nie było, teraz jest z powrotem ale nie za często. Gorzej rzeczywiście z Natu, bo ten jest podobny.
            Inna sprawa, że przez brak tych gwiazdek nie zauważyłem shiny Sunkern’a, którego zaraz ewoluowałem, czego zazwyczaj nie czynię przy shiny…

      • Reply
        Assff
        Wrz 01, 2018 10:39 am

        A wystarczylo usunac Pokemon Go z telefonu i zainstalować go ponownie z App Store lub Google Play. Blad z kamera wtedy znikal.

  • Reply
    xsardas
    Sie 30, 2018 8:48 pm

    Szczerze mówiąc myślałem że to ficzer

    • Reply
      akima
      Sie 30, 2018 9:52 pm

      hahahah ja tak samo 😀

  • Reply
    truskafcia
    Sie 30, 2018 9:31 pm

    Tylko że nie widać gwiazdek od shiny .

  • Reply
    Gruboringo
    Sie 31, 2018 12:27 am

    A ja dalej mam tego buga z kamerą, e mi to nie przeszkadza xD tak samo jak z ostatnią piłką na raidze, która prawie zawsze nie złapie pokemona… Niby ten bug jest ,,naprawiony” ale u mnie dalej tak jest, tylko że to już przeszkadza :/

  • Reply
    Bozon
    Sie 31, 2018 6:57 am

    A mi się wydawało że nowe zachowanie kamery takie miało być. I wcale mi nie przeszkadzało. A tu się dowiaduję że to był bug… hehe

  • Reply
    Czikorita
    Wrz 01, 2018 6:57 pm

    To prawda, że nowa aktualizacja zeruje quest przekręć 7 dni z rzędu pokestop na 6/8, jeśli jest się w trakcie questa, a zrobi aktualizację gry?

  • Reply
    sempaje
    Wrz 02, 2018 7:19 am

    ..mnie tam nic nie wyzerowało..

  • Reply
    macopco
    Wrz 02, 2018 9:17 am

    Podkręcony Great to nowa Spinda

  • Reply
    majkovsky
    Wrz 04, 2018 12:33 pm

    A ja dalej po resecie questa na celebi po 5/7 zresetowalo na 1 i stoje na jedynce caly czas.

  • Reply
    lenasztajner111
    Wrz 05, 2018 12:57 pm

    Witam, potrzebuję wymienić się pokemonami do zadania na celebi. Warszawa Wola.

    • Reply
      sol
      Wrz 05, 2018 4:45 pm

      Również potrzebuje. Mogę po godz 15 okolice ronda Daszyńskiego (najlepiej pod Warsaw Spire)

      • Reply
        lenasztajner111
        Wrz 06, 2018 8:06 am

        Mogę być około 16-tej przy wyjściu z Metra Daszyńskiego. Przejeżdżam codziennie.

    • Reply
      JoanJoan321
      Wrz 07, 2018 11:09 am

      Cześć.
      Jeśli aktualne, to napisz na mail:
      joanna.pokemongo.2@gmail.com
      Będzie prościej się umówić na konkretny dzień i godzinę.
      Pozdrawiam

  • Reply
    JoanJoan321
    Wrz 07, 2018 11:15 am

    Szukam osób do wymiany na zadanie.
    Najlepiej, gdyby można się spotkać w Ogrodzie Saskim pomiędzy godz 10 a 17. Ewentualnie w Centrum lub przy Ratuszu ok 9-10 lub 17-18.
    Zainteresowanych proszę o kontakt na mail:
    joanna.pokemongo.2@gmail.com
    Pozdrawiam

    • Reply
      JoanJoan321
      Wrz 07, 2018 11:15 am

      Zapomniałam dodać – w dni robocze 🙂