News 28

Poprawki w PvP i kolejne zmiany w atakach

Niantic kontynuuje „łatanie” trybu PvP i przy okazji dokonuje drobnych zmian w istniejących atakach oraz dostępnych dla niektórych pokemonów movepoolach. 

Na pokemongolive.com pojawił się wpis dotyczący PvP i nowych informacji dotyczących ataków:

Poprawki

  • Atak ładowany oraz zmiana pokemona w trakcie walki (PvP) są teraz kolejkowane i aktywowane od razu po zakończeniu obecnego szybkiego ataku, nie będą zakłócane przez kolejne szybkie ataki
  • Niektóre błędy wizualne zostały poprawione

Zmiany w atakach

  • Megahorn – ten ładowany atak typu robaczego zadaje teraz więcej obrażeń
  • Volt Switch – ten szybki atak typu elektrycznego ładuje energię szybciej

Nowe ataki

  • Flying Press – ładowany atak typu walczącego, który niedługo pojawi się w Pokemon GO, w tym momencie Niantic nie zdradza jakie pokemony będą się mogły go nauczyć

Co ciekawe, Flying Press to flagowy atak pokemona z… 6 generacji – Hawluchy. Dodatkowo mógł się go nauczyć jeden z Pikachu w przebraniu (tzw. Cosplay Pikachu) – Pikachu Libre. Jeśli miałbym obstawiać, to tak – postawiłbym na kolejnego Pikachu w przebraniu. 

Nowe (istniejące w grze) ataki dla niektórych pokemonów 

  • Plusle i Minun – Grass Knot
  • Lanturn – Spark
  • Ampharos – Thunder Punch
  • Masquerain – Bubble Beam
  • Vespiqueen – Fury Cutter i Air Slash

Legacy ataki, które dane pokemony będą mogły nauczyć się ponownie

Poniżej lista pokemonów, który przywrócono ataki jakich mogły nauczyć się w przeszłości a Niantic w pewnym momencie usunęło je z ich dostępnej puli.

  • Raichu – Thunder Shock
  • Magneton – Thunder Shock, Discharge
  • Venomoth – Poison Fang
  • Haunter – Shadow Ball
  • Hypno – Shadow Ball

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/combatrebalance-jan2020/

28 komentarzy

  • Reply
    6990 1254 2423
    Sty 24, 2020 8:38 am

    Hypno z shadow ballem – powrót do początków gry kiedy brylował on w gymach 😉

  • Reply
    Colorekk
    Sty 24, 2020 10:03 am

    Wiadomo co jest na exach w następnym tygodniu?

  • Reply
    Kieubass
    Sty 24, 2020 12:34 pm

    a ja mam pytanie gdzie można sprawdzić listę flagowych/sygnaturowych ataków dla wszystkich poków z gier Nintendo? Dość często wspomina się o takich atakach w kontekście legend, na przykład sygnaturowym atakiem dla Mewtwo jest Psystrike, teraz mowa o flagowym ataku Hawluchy 🙂

    Jest gdzieś lista takich ruchów? 😀

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 24, 2020 2:07 pm

    Jeżeli zmienię buddy na inny to muszę od nowa robić te serca?

  • Reply
    R
    Sty 24, 2020 3:25 pm

    Łosie z Niantic się znowu popisali – po jakimś czasie na włączonej grze giną z mapy wszystkie areny. Kurna przepięknie, nic tylko łazić i co 15 minut restartować aplikację! Co za lamerzy!!! Póki co zainstalowałem to tylko na jednym fonie i boję się aktualizować na innych.

    Oczywiście błędu na stałe włączonego AR+ przy braku AR+ w telefonie (starsze modele) i BRAKU MOŻLIWOŚCI wyłączenia AR+ w tej nowej wersji aplikacji nie usunęli (w efekcie nie da się łapać w AR, bo nic nie działa).
    Chłopaki z tymi błędami jadą już tak niemiłosiernie, że ich powinni na zbity pysk wywalić.

    • Reply
      Delaro
      Sty 27, 2020 9:38 am

      Dokladnie to one nie giną tylko się przenieszczaja w inne miejsce 😮 też mnie to irytuje …

  • Reply
    romas0705
    Sty 24, 2020 11:57 pm

    R – to dziwne że masz problem z AR+. Też go miałem jakoś na początku stycznia. Głupiej fotki nie szło zrobić. Jednak to trwało zaledwie kilka dni i upgrade ze Sklepu Play to naprawił (jakieś 2-2,5 tygodnia temu).

    • Reply
      Ach
      Sty 25, 2020 2:06 am

      Tez mam problem, czarny ekran na pokemonach lapanych na dziko. Zlapane moge fotografowac

  • Reply
    Dogz
    Sty 25, 2020 12:04 am

    Mi już naprawili ar+ w Sony xperia xz1. Bo po raz pierwszy ar+ się mizawieszało w październiku 2018.

    • Reply
      Ach
      Sty 26, 2020 12:10 am

      Ivent na prezenty a ja z 7 krecen pokestopami mam 2 szruki!

      • Reply
        Zenwolfero
        Sty 26, 2020 10:21 am

        Potrzymaj mi piwo… Szedłem z pracy dokładnie 20 razy zakręciłem i z tego miałem zawrotne trzy prezenty heh… Coś jest nie halo

        • Reply
          Hideharu_Mijahira
          Sty 26, 2020 12:05 pm

          I miały być Rare Candy z giftow, a jakoś nie wpadają

          • Kryniek89
            Sty 26, 2020 12:27 pm

            Ale powiem Wam, że dzisiaj podczas trade wszedł mi lucky timburr, tak z dupy bez lucky frienda

          • Karim
            Sty 26, 2020 12:49 pm

            A teraz Fraxure

          • ach
            Sty 26, 2020 2:26 pm

            rarusy mi się trafiają, nie zawsze ale zdarza się. Jeżeli chodzi o lucky to jest zwiększona szansa oraz zwiększona szansa na lucky trade przez wymiany poków (tak napisali nie przez gifty)

          • gosialein
            Sty 27, 2020 4:30 pm

            wpadają wpadają, świetna rzecz, mogliby to zostawić na stałe

            0405 0842 0065

  • Reply
    ach
    Sty 25, 2020 1:26 pm

    Wie ktoś może co będzie w lutym za stemple?

  • Reply
    ajajaj
    Sty 25, 2020 4:28 pm

    same plusy przez pół dnia lecą zadania z pokestopów przez drugie pół nie, wczoraj zrobiłem 2 R i za żane nie dostałem elem. dopiero dzisiaj jak zrobiłem to wskoczył , szok a AR raz włącza się cały czas a innym razem nie. Tam faktycznie informatykami są jakieś lamusy.

  • Reply
    ach
    Sty 26, 2020 2:28 pm

    wczoraj też lucky z wymiany miałam, ale te prezenty przy marnym zasobie pokestopów to masakra

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 26, 2020 2:49 pm

    Czy u was też gymy pokazują się w innych miejscach niż powinny stać pierwotnie dopiero ponownie uruchomienie aplikacji naprawa np.Uniwersytet Wrocławski pokazuje się koło fonannty

    • Reply
      R
      Sty 27, 2020 9:29 am

      Tak, pisałem o tym wyżej. Zawsze głąby muszą coś popsuć 🙁

      Co do eventu, to samo „lucky” to jakaś bzdura totalna – wg TheSilphRoad szansę na „lucky” podniesiono z 5% na 9% – tyle co nic. Zwyczajnie szkoda tego 100 Stardustu na bezowocne wymiany, tym bardziej, że po lucky może wypaść coś niekoniecznie w okolicach 15/15/15. Ja odpuszczam.

      • Reply
        ach
        Sty 27, 2020 10:38 am

        ludziska proszę…czytajcie opis pokemonów przed bonusami za przyjaźń, można się w taki sposób umówić na bonus po odpaleniu lucky egg jak ktoś nie może niech napisze „nie” w nazwie pokemona buddy. (można napisać tak lub nie na proponowany termin)

    • Reply
      Czeladź
      Sty 27, 2020 10:35 am

      To samo. Gymy wpiernicza w pola wszystkie razem. Żenujące.

      • Reply
        Zenwolfero
        Sty 28, 2020 3:49 pm

        Ciekawe czy można tam dojść w te miejsce gdzie wywala gymy i mieć wszystkie pod ręką hehe…
        Też przed chwilą wywaliło mi wszystkie gymy za miasto daleko w pola

  • Reply
    Karim