News 13

Powrót Lake Trio – co warto wiedzieć

We wpisie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o powrocie Lake Trio na raidy i towarzyszącemu im evencie.

Data i czas: od 24 listopada o 8:00 do 30 listopada o 22:00

Bonusy

  • Zadania z mapowaniem PokeStopów w AR będą oferować nowe nagrody.

Eventowe spawny

  • Psyduck, Abra, Machop, Goldeen, Magikarp, Ralts, Surskit, Starly, Bidoof, Shellos

Eventowe jajka (5km)

  • Psyduck, Goldeen, Magikarp, Surskit, Starly, Bidoof, Shellos

Nowy shiny – Goldeen

Zadania

ZadanieTłumaczenieNagroda
Use 5 berries to help catch PokemonUżyj 5 malinek łapiąc pokemonyPiplup/Chimchar/Turtwig
Catch 5 Water-type PokemonZłap 5 pokemonów typu wodnegoGoldeen
Win 1 raidWygraj raidBronzor
Send 3 GiftsWyślij 3 prezentyStarly

Raidy

  • T1: Turtwig, Piplup, Chimchar, Shinx, Bronzor, Klink
  • T3: Lumineon, Wobbuffet, Alolan Raichu, Absol, Whiscash, Floatzel
  • T5: Uxie, Mesprit, Azelf (regionalnie)
  • Mega: Gengar, Blastoise, Charizard X, Charizard Y, Pidgeot, Houndoom

Uxie i Azelfa możecie zdobyć będąc zaproszonym zdalnie na raid przez kogoś z Azji/Australii lub obu Ameryk.

Nidoran Research Day

Data i czas:28 listopada od 8:00 do 22:00

Podczas Research Day w PokeStopach znajdziecie zadania nagradzające Nidoranem (męskim lub żeńskim) a w zakładce Today View pojawi się limitowany czasowo zestaw zadań – również z tymi pokemonami jako nagrody.

Na ten moment nie mamy pewności czy szansa na shiny będzie zwiększona.

Źródła:
https://pokemongolive.com/post/lakelegends2020/?

https://pokemongolive.com/post/limitedresearch-nov2020/?hl=en

13 komentarzy

  • Reply
    pytacz
    Lis 24, 2020 2:37 pm

    gdzie się ludzie skrzykują na te raidy gdzieś na necie… tylko nie mówcie o apce bo siedzę na niej od 2 godzin i nic się nie da porajdować

    • Reply
      OG
      Lis 24, 2020 3:31 pm

      Po prostu zapytaj na którejś większej grupie jak Pokemon Go Polska by ktoś Cię dodal do konferencji z raidami zdalnymi.Cos sie wtedy napewno znajdzie.

    • Reply
      Leonidas
      Lis 24, 2020 3:45 pm

      Powiedz jak się w tym zarejestrować bo próbuje i bez szans

    • Reply
      Pozdro
      Lis 24, 2020 5:14 pm

      A słyszałeś może o czymś takim jak discord?

    • Reply
      nek
      Lis 24, 2020 7:23 pm

      Szybciej dodaj sobie znajomych np z malezji itd sam dzisiaj dostałem zapro na uxie 😉
      kody do znajomych brałem z tej strony https://pokemongo.gishan.net/friends/codes/my

      • Reply
        R
        Lis 25, 2020 10:24 am

        Ch.., d.. i kamieni kupa!
        Sorki za wyrażenie, ale to kompletnie nie działa w tej grze. Mam dodane po kilkunastu znajomych z jednej strony półkuli i z drugiej. Właśnie z netu. Większość nawet jak zaakceptowała zaproszenie i wymieniła się prezentami, to i tak jest nieaktywna. Jak jest aktywna, to i tak zaproszeń na raidy nie widzę. Dostałem na jedno z kont wczoraj jedno zaproszenie w USA. Rajd zrobiony, pokemon niestety uciekł – zaledwie 13 piłek przy braku bonusu za przyjaźń i problemach z siecią (?) – nie zadawałem wystarczająco dużo obrażeń.
        I to wszystko. Sam wczoraj zrobiłem z 5 raidów. Zaproszenia wysyłałem, może ze dwie osoby skorzystały. Sam nie potrzebowałem poza zużyciem jednej dziennej przepustki robić tych raidów (legendę i tak mam już dawno z poprzednich raidów). Robiło się dla zasady, żeby komuś zrobić przyjemność… Do tego nie było się jak wycofać z raidów, bo znajomi na miejscu potrzebowali wsparcia, więc przepustki (kasa) stracone.
        Całość wygląda tak, że bez dodatkowej komunikacji takie raidy na odległość to loteria. To, że ktoś jest na zielono nie oznacza, że weźmie udział w raidzie. Bo albo nie widzi zaproszenia (minuta minie i zaproszenie przeleci), albo ma to już gdzieś, bo raz go ktoś z Europy zaprosił i wystarczy. A sam wydawać kasy na przepustki jak ja nie ma ochoty.
        Kicha na maksa! nie wiem co robić. Liczę jeszcze na dzisiejsze Raid Hour. Za 30 minut w Korei, może mnie ktoś zaprosi…

        Szkoda, że tych zaproszeń nie ma na zasadzie przepustek na Ex-raidy. Wysyłałoby się zaraz jak raid jest zapowiedziany na arenie i albo by się ktoś zgłosił albo nie, a na pewno by nie przegapił. Niantic ma to wyraźnie głęboko w… Mógłby też Niantic zrobić, że zaproszenie wyświetla się ponad aplikacją, np. jak przeglądam czy leczę pokemony. To zbyt ważne, żeby było widoczne tylko z głównego ekranu! Ileż już raidów ze znajomymi przez to przegapiłem…

        • Reply
          R
          Lis 25, 2020 1:42 pm

          Raid Hour w Korei przeleciał – nikt mnie nie zaprosił. No to kolejne parę kodów z netu i tym razem ktoś się wywiązał z zadania. Pierwszy raid, ponownie 13 piłek, całkiem wysokie cp poka, ale nie złapałem. Agresywny, od razu wyskakiwał z piłek, może z raz piłka się pokręciła z nim…
          Drugi raid – tu już pewien sukces, bo ten zapraszający zaprosił również moje drugie konto 🙂 Tym sposobem dostałem bonus za “przyjaźń” i było 19 piłek. Poki też były łagodniejsze, od razu się złapały na obu kontach, więc zapas piłek nawet nie został zużyty 🙂
          Cóż, za parę godzin u nas Raid Hour, zrewanżuję się! Szkoda, że nie ma jak napisać zwykłego “dziękuję” – prezent już dawno wysłany.

          • Arri-chan
            Lis 25, 2020 2:16 pm

            No ja jakieś miesiąc temu zaprosiłam kilka osób przez kody z neta z Azji. Tylko jeden Japończyk mnie zaakceptował i(jak mówisz kwestia szczęścia) dziś zaprosił mnie raz- Uxie uciekł.
            Zaczęłam leczyć i na styk zauważyłam, że wysłał drugie zapro i tym razem pok złapany. Także wpis zaliczony. Szkoda, że podziękowania nie da się wysłać ani się dogadać o odwdzięczeniu bo od wczoraj go zapraszam w różnych porach na Mesprita ale nie reaguje…może już ma(oby tak było).

          • Siergiej
            Lis 25, 2020 2:35 pm

            Jest kilka grupek na fejsie, gdzie pełno ludzi podaje kody do znajomych z raidem na ktróy zaprosi, tylko na naprawdę trzeba szybko wpisać kod zeby akurat Ciebie zaakceptowali i weźmiesz udział w rajdzie, do tej pory 3 razy brałem udział w rajdzie na Uxie oraz 1 na Azelfa. Bez problemu wszystkie złapałem 3-4 pokeballem ze złota malinką.

          • R
            Lis 26, 2020 12:25 pm

            Amerykańskie Raid Hour o 12 w nocy zaliczone – wpadło po 3 sztuki. Śmiesznie, bo na podstawowym koncie 3/3, a na drugim 3/7. Strasznie dziwne są te poki – wyskakują z piłek. Fakt, że do tej pory przy trio ani jednego (!) excellent’a nie rzuciłem, co jest aż nieprawdopodobne, bo czasem niechcący się przecież trafia. Przy innych legendach to prościzna. Ale mimo wszystko – większość great, a potrafi i 19 piłek zlecieć na nic :-/
            No i pewna prawidłowość – nick na “R” to ten, który dostał zaledwie 3 zaproszenia. Nick na “G” dostał aż 7. Aż się zastanawiałem, czy nie zmienić nicków na “1R” i “1G”, jednak tu widać, że alfabet ma znaczenie…
            Właśnie zrobiłem raid w Azji – pisząc te słowa – oczywiście kontem na “G” 😉 Pok na szczęście złapany.

    • Reply
      Kosiarcia
      Lis 24, 2020 7:42 pm

      Nie wiem, jak to teraz wygląda, ale kiedyś kręciłam się po parku, widziałam grupkę ludzi i któregoś dnia po prostu ich zaczepiłam, czy mogę z nimi rajd zrobić. Akurat się admin trafił i dodał mnie do grupy na facebooku. Tylko jeszcze zależy ile osób gra w Twojej okolicy. Warto się, najlepiej podczas RH podpatrzeć pod salą, co ludzie robią i może wyłapiesz jakiegoś gracza 🙂

  • Reply
    ach
    Lis 25, 2020 12:21 am

    Ostatniej nocy 23 listopada spodziewaliśmy się zakończenia ostatniego testu handlu na odległość, ale ku naszemu zaskoczeniu Pokémon GO opublikował na Twitterze rozszerzenie testu! Obecnie trwa do 30 listopada, 13:00 czasu PST.

    Zacytowano, że odległość została „ znacznie zwiększona ” i obecnie spekuluje się, że wynosi ona od 40 do 50 km, chociaż raporty są różne.
    kopia z GO HUB

  • Reply
    Farinos88
    Lis 25, 2020 2:55 pm

    Hej,

    serio nikt z Was nie zna takiej aplikacji jak PokeRaid? Wybierasz jakiego poksa poszukujesz, ludzie z całego świata tworzą tu raid room’s, gdzie zawsze masz gwarancję wystarczającej ilości graczy do pokonania danego poksa. Ja dzięki temu mam już całe trio. Fakt, jak będziecie nowi to ciężko będzie Wam się wbić, bez automatycznego dodawania (dostępne za kasę lub regularne otwieranie apki). Jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Pozdro i powodzenia. 😉