News 26

Prima Aprillis w Pokemon GO

W zeszłym roku po raz pierwszy „celebrowaliśmy” 1 kwietnia w Pokemon GO – w tym roku nie jest inaczej, ale forma świętowania tego specyficznego dnia się zmieniła.

W 2018 Niantic zrobiło nam psikusa przy pomocy rozpikselowanych ikon pokemonów oraz wprowadzenia shiny Murkrowa do gry. Tym razem producent Pokemon GO nieco inaczej podszedł do 1 kwietnia i postanowił wykorzystać w tym celu najnowszą funkcjonalność związaną ze zdjęciami.

Od niedawna podczas robienia zdjęć złapanym już pokemonom za pomocą funkcji GO Snapshot mamy szansę na to, że sesje zakłóci Smeargle i pojawi się na jednej z fotografii, po czym możemy go złapać. Z okazji 1 kwietnia Smeargle zastąpił Pikachu z czapką znanego z anime Pokemon Asha Ketchuma:

Dodatkowo szansa na pojawienie się niespodzianki podczas robienia zdjęć została zwiększona z jednego aż do pięciu możliwych spotkań pokemona.

Warto jednak zaczekać do północy – Niantic uruchamia „event” stopniowo, wraz z lokalnym nadejściem 1 kwietnia. Nie wiemy do kiedy potrwa nieogłoszone oficjalnie wydarzenie.

Dodatkowo, do gry został wprowadzony shiny wariant Pikachu z czapką Asha, którego można spotkać podczas robienia zdjęć:

26 komentarzy

  • Reply
    KuboX
    Mar 31, 2019 9:58 pm

    A są 8 bitowe grafiki pokemonów?

  • Reply
    Ryuumei
    Mar 31, 2019 10:05 pm

    Pytanie a’propos Snapshota. Mama Samsunga A7, ale kamerka działa mi jak w starym telefonie, czyli ze stojącym w jednym miejscu pokiem. Telefon teoretycznie posiada żyroskop, który wiele osób utożsamia z dobrze działającym Snapshotem, ale nic to nie zmienia. Czy ktoś wie, czy mogę jakoś uruchomić to tak, aby móc robić zdjęcia z różnych perspektyw?
    Z góry dzięki za odpowiedzi 🙂

    • Reply
      Dzik
      Mar 31, 2019 10:13 pm

      Jezeli możesz pobrac z gp arcore to bedzie dzialac

    • Reply
      Gregorosaur
      Mar 31, 2019 10:22 pm

      Musisz mieć AR+

    • Reply
      jj
      Mar 31, 2019 10:30 pm

      w ustawieniach Pokemon GO włącz AR+ a potem spróbuj zrobić zdjęcie pokowi. Aplikacja może poprosić o zainstalowanie apki Core. Jeśli apka jest na twój model to będziesz mógł używać AR+

    • Reply
      miut
      Mar 31, 2019 11:58 pm

      Jeśli chodzi o A7, to tylko model z 2017 ma oficjalne wsparcie ARCore. Wejdź w Sklep Play i poszukaj ARCore – jeśli nie ma, to pewnie masz model z innego roku. JEDNAKŻE na A7 z 2018, na którym nie da się zainstalować ARCore ze Sklepu, udało mi się go zainstalować z pliku .apk (nie najnowsza wersja, bo ona chyba się blokuje sprawdzając model, ale któraś na pewno działa). Jak już Ci się uda znaleźć działającą wersję (leć od nowszych w tył), trzeba w opcjach gry włączyć AR+ i powinno śmigać, choć nie da się zagwarantować, że na niewspieranych oficjalnie modelach będzie to działało idealnie. Ale na A7 2018 jako-tako działa 😀

      • Reply
        Ryuumei
        Kwi 01, 2019 4:44 pm

        Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc- ar już działa i mam frajdę jak jasny gwint ^^
        Jakby ktoś jeszcze z Samsungiem A7 2018 będzie szukał ARCore’a w dobrej wersji, to podpowiem, że ta z 1 marca tego roku mi weszła ^^

  • Reply
    Syv7
    Mar 31, 2019 10:21 pm

    @Ryuumei – nie, o ile nie masz wsparcia dla AR+ w telefonie – pokemon bedzie stał w jednym miejscu bez mozliwosci zmian perspektywy.

  • Reply
    psychotata44
    Mar 31, 2019 10:38 pm

    A czy ktoś może mi wyjaśnić, czemu u mnie jakość zdjęć w snapshocie wygląda tragicznie? Zdjęcia są ciemniejsze, rozmazane i jest o wiele więcej szumu niż na zdjęciach z aparatu. Tak jakby były robione na max zoomie

    • Reply
      miut
      Kwi 01, 2019 12:00 am

      Czy masz LG? Też mam ten problem, czasem zdjęcia są tak ciemne, że kompletnie nic nie widać, podczas kiedy to samo zdjęcie zrobione aplikacją aparatu, jest całkiem ładne i dobrze naświetlone. Z tego co udało mi się znaleźć w internecie, ten problem dotyczy aparatów w wielu modelach LG… Nie udało mi się znaleźć rozwiązania.

      • Reply
        psychotata44
        Kwi 01, 2019 11:52 pm

        Tak
        LG V10

        Gdybyś kiedyś znalazł informację to czekam na info

  • Reply
    Erazz69
    Kwi 01, 2019 9:10 am

    Ile wyskakuje Pikachu? Mi po 5 złapaniach przestał wyskakiwać

    • Reply
      Wiktor
      Kwi 02, 2019 7:26 am

      Czytać głąby:

      „Dodatkowo szansa na pojawienie się niespodzianki podczas robienia zdjęć została zwiększona z jednego aż do pięciu możliwych spotkań pokemona”

  • Reply
    viscera
    Kwi 01, 2019 9:15 am

    A ja mam problem. Pikachu pojawił mi się dziś od razu na wejściu przy pierwszym zdjęciu ale nie dało się go w żaden sposób złapać. W sumie wykonałam 3 podejścia do zdjęć na rożnych poksach. Za każdym razem przy 1 zdjęciu Pikachu się pojawiał ale tylko na fotce. Nie było możliwości go załapać. W ten sposób mam teraz 3 zdjęcia z tym pokemonem zapisane w telefonie ale w złapanych pokemonach go nie mam:( ktoś coś?

    • Reply
      jamful67
      Kwi 01, 2019 11:44 am

      może byłeś za daleko od miejsca zrobienia zdjęcia

    • Reply
      Ej
      Kwi 01, 2019 4:21 pm

      Po zrobieniu zdjęcia pikachu się respi obok ciebie więc widocznie musiałeś odejść za daleko

  • Reply
    pytacz
    Kwi 01, 2019 11:07 am

    z okazji święta gra mi się nie loguje, ha ha ha

  • Reply
    Jan bez nerki
    Kwi 01, 2019 4:15 pm

    Czemu pojawia mi się inny Raichu w możliwej ewolucji Pikachu z czapka?

  • Reply
    Machrid
    Kwi 01, 2019 6:14 pm

    widze ze pomyslow juz nie maja tworcy gry na cokolwiek sensownego i nowego zeby dodac do tej zabugowanej aplikacji.
    a jak maja jakis nowy pomysl – to okazuje sie to niewypalem.
    takim niewypalem i klapa okazalo sie np: robienie fotek.
    widac ze staraja sie udowodnic graczom, ze robienie fotek ma sens .
    wiekszosc co zlapala smirglea z fotki juz nie wlacza tej funkcji wogole , bo jest ona beznadziejna .
    wiec wymyslili ze dadza „to” i to zacheci graczy do robienia fotek.

    • Reply
      macka89
      Kwi 02, 2019 7:15 am

      Sam możesz zrobić coś nowego w grze, usuń apkę, problem z głowy 😉

    • Reply
      R
      Kwi 02, 2019 10:26 am

      No tak, to nic odkrywczego co piszesz. Oczywiście, że jest to nudne i bezsensowne i wystaczy 2-3 owce w plecaku i nikt nie będzie łapał.

      Dlatego właśnie dali Pikachu! I może dadzą jeszcze coś innego – właśnie, żeby urozmaicić i uatrakcyjnić bezsensowną funkcję.

      I masz absolutną rację, tylko weź chłopie walnij z setkę na dobry humor 🙂 I nie chodzi o to co piszesz, tylko o to jak się czujesz. Głowa do góry, ciesz się życiem, ciesz się grą i nie narzekaj. To akurat nasza narodowa cecha, która chlubą wcale nie jest.

    • Reply
      BLACKCHAOS245
      Kwi 03, 2019 8:06 am

      A Ty znowu swoje. Ale jeszcze chwila wejdzie ACTA2 i już nie będziesz marudził.

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Kwi 03, 2019 8:07 am

      Machrid masz rację eventy nie są do końca udane ale to event na Prima Aprilis.

    • Reply
      PlutoVALOR
      Kwi 03, 2019 11:33 am

      Zacznij grać w ingress. Brak eventow, wiecej portali

  • Reply
    Robert
    Kwi 02, 2019 11:10 am

    Machrid ma racje co do Pokemon GO.Aplikacja robi się coraz bardziej dla 6 latków.Ciekawe kiedy dadzą kolorowanki do złapanych pokemonów.

    • Reply
      Gregorosaur
      Kwi 02, 2019 1:05 pm

      Kolorowanek nie chcę. Puzzle byłyby super