News 71

PvP w Pokemon GO!

PvP w końcu pojawiło się w Pokemon GO – co wiemy o nowej funkcji?

Walki PvP posiadają wszystkie zapowiadane i ujawniane przez testerów funkcje, czyli przede wszystkim:

  • Możliwość walki z dowolną osobą face to face po zeskanowaniu kodu QR oraz na odległość z przyjaciółmi na poziomie Ultra i Best,
  • Odblokowywanie (na stałe) drugiego charged ataku za candy + Stardust,
  • 3 ligi określające limit CP walczących pokemonów – Great (do 1500 CP), Ultra (do 2500 CP) oraz Master (bez limitu CP),
  • Możliwość dwukrotnego użycia tarczy przeciwko ładowanym atakom w trakcie walki i wzmacnianie używanego ładowanego ataku poprzez mini-grę polegającą na szybkim uderzaniu ekranu,
  • Możliwość trenowania z liderami teamów – w ten sposób też możemy znów zyskiwać progres na medalu Ace Trainer,
  • Nagrody za PvP z graczami otrzymujemy maksymalnie 3x dziennie, za walkę z liderem tylko raz.

Koszt drugiego ataku

Do czasu wejścia PvP do gry nie wiedzieliśmy jak „drogie” będzie odblokowanie drugiego ładowanego ataku, bo Niantic na etapie testów nie wiedziało jeszcze jakie wartości ustali. W tym momencie wiemy, że koszt ten zależy od gatunku pokemona – dla jednych jest wyższy a dla innych niższy. Dla przykładu podajemy kilka pokemonów oraz ilość cukierków/Stardustu potrzebną do odblokowania ataku:

  • Pokemony legendarne  – 100 candy i 100 000 Stardust
  • Metagross, Tyranitar, Dragonite, Slaking, Gardevoir i inne pokemony z jajek 10km – 75 candy i 75 000 Stardust
  • Machamp, Electivire, Alakazam, Gengar, Exeggutor itd. – 50 candy i 50 000 Stardust
  • Startery, Gyarados, Pidgeot (i inne ewolucje pospolitych pokemonów) – 25 candy i 25 000 Stardust.

Pełna lista pojawi się w osobnym wpisie.

Jeśli odblokujecie drugi atak na nieewoluowanej wersji pokemona to po ewolucji zmieni się on losowo tak jak podstawowe ataki. Co ciekawe w tym momencie podstawowe formy często mają niższy koszt odblokowania dodatkowego ataku niż ewolucje – nie wiemy czy jest to zamierzone, czy też Niantic dostosuje niedługo koszt, by dla wszystkich form ewolucyjnych danego gatunku był taki sam.

Limit poziomu

W tej chwili trenerzy od 10 poziomu mogą używać funkcji PvP (funkcjonalność wystartowała w nocy naszego czasu i na starcie dostęp do niej mieli tylko gracze z 40lvl).

Nagrody

Tak jak mogliście przeczytać na początku – nagrody można otrzymać maksymalnie 3 razy dziennie za walki z innymi graczami oraz raz za walkę z liderami teamów. W puli nagród jest obecnie Stardust (500 za walkę z graczem i 300 za walkę z liderem) oraz Sinnoh Stone. Na ten moment można otrzymać więcej niż 1 Sinnoh Stone dziennie.

Usprawnienia

Wraz z PvP pojawiły się drobne usprawnienia:

  • W walkach w gymach możecie teraz wybrać cały team naraz, nie trzeba już pojedynczo wchodzić i wybierać każdego pokemona osobno,
  • Dla każdej ligi PvP możemy ustawić 5 różnych predefiniowanych teamów (party).

Ligi

W tym momencie ligi służą jedynie do określania maksymalnego CP jakie mogą posiadać używane w walce pokemony. Warto pamiętać, że CP nie skaluje się samo po wyborze pokemona (czyli Mewtwo 4000 CP nie dostosuje się automatycznie do np. Ultra Ligi) – stworzenie już przy wyborze nie może przekraczać konkretnej wartości CP, by móc wziąć udział w danej lidze.

Bugi

PvP nie jest jeszcze doskonałe – cierpi na kilka problemów, z którymi musi jak najszybciej poradzić sobie Niantic. Np. pokemony Alola podczas walki PvP posiadają typy swoich odpowiedników z Kanto, zdarzają się również lagi oraz utrata synchronizacji w trakcie walki.

Warto wiedzieć

  • Pokemony po walce PvP nie wymagają leczenia – są w pełni wyleczone zaraz po walce,
  • Wybór ligi nie jest permanentny – obejmuje tylko jedną walkę i wybiera się ją przed każdym starciem.
  • By zawalczyć z liderem dowolnego teamu lub pobliskim graczem, należy wejść w nearby (radar) i przejść do odpowiedniej zakładki (battle).

Jeśli macie jakieś pytania lub chcecie by coś zostało dodane do tego wpisu – piszcie komentarze bezpośrednio pod artykułem oraz

 

 

71 komentarzy

  • Reply
    Combi
    Gru 13, 2018 9:10 am

    Jak wejść w walkę z liderem?

  • Reply
    TonyOginski
    Gru 13, 2018 9:46 am

    Byc może ja jestem nieogarem, ale moje pokemony w czasie walki w ogóle nie reagują na polecenia. Naciskam i naciskam i nic. Tez tak macie? W tych walkach z „komputerem”?

    • Reply
      BLACKSHADOW245
      Gru 13, 2018 10:00 am

      To jest problem ze synchronizacją też tak miałem trzy razy teraz jest ok.

      • Reply
        TonyOginski
        Gru 13, 2018 10:08 am

        Okej, to zobacze co sie będzie działo 🙂

        • Reply
          Shersken
          Gru 13, 2018 2:25 pm

          u mnie natomiast pojawia się problem, jak rzucam pierwszego pokemona mam tylko widok jak przeciwnik mnie uderza, przy drugim pokemonie już jest ikonka możliwości zmiany pokemona (czasem są pokazane ilości dostępnych pokemonów) a przy trzecim pokemonie już jest ikonka ładowanego ataku, mój pokemon czasem może a czasem nie może atakować….

          • TonyOginski
            Gru 15, 2018 11:10 pm

            Dalej mam te same problemy… tak jak opisujesz

      • Reply
        psychoRafter
        Gru 13, 2018 3:48 pm

        Widzę, że nie tylko ja mam problem z udziałem w walkach.
        Trochę to pocieszające bo ogólnie mam problem w tej grze z naliczaniem kroków (w ogóle nie są naliczane) i już myślałem, że tylko mi nie działają walki i że gra POKGo jest niekompatibilna z moim tel i że go roztrzaskam, oraz odrzucę wyznawanie smartfonów i wrócę do życia na łonie ignorancji technologicznej (a raczej wyparcia technologicznego) żyjąc z telefonem na klapkę i zajmę się trenowaniem nie Poków, a gołębi pocztowych.

        Sam próbowałem walczyć w grze na wiele sposobów, ale nic to nie dało. Stoczyłem jedną działającą walke w Master Lidze z niebieskim Liderem i tylko tam mogłem coś zrobić (ale dopiero wtedy gdy miałem możliwość użycia tarczy -w tym jednym momencie się wszystko odblokowało).

        No nic zostaje czekać na wiele wiele usprawnień i aktualizacji.

        Ps. Nie wiem czy ktoś ma tego samego BUGA, ale mam LUCKY Dragonita 2523 i od dziś nie mogę go bardziej zmaksować inne LUCKY Poki mogę tylko na tego dostałem „bana” 😀

    • Reply
      patrycy
      Gru 13, 2018 1:52 pm

      U mnie pomogło wybranie w ustawieniach telefonu „Ustaw automatycznie” w zakładce data i czas

  • Reply
    Diezu
    Gru 13, 2018 9:48 am

    Jak odbyć walkę z trenerem? Z innym graczem wiek a z trenerem?

  • Reply
    Simi
    Gru 13, 2018 10:02 am

    A jak wyzwać swojego lidera do walki ?

  • Reply
    LOLMOL
    Gru 13, 2018 10:02 am

    JAK WALCZYĆ Z KOMPUTEREM ? GDZIE TRZEBA KLIKNĄĆ ?

  • Reply
    sempai
    Gru 13, 2018 10:03 am

    Jak zacząć walkę z liderem teamu? nigdzie nie mogę tego znaleźć…

  • Reply
    bori
    Gru 13, 2018 10:03 am

    w nearby macie

  • Reply
    Kordeks
    Gru 13, 2018 10:04 am

    w Nearby poza raidami i pobliskimi pokemonami jest zakładka BATTLE

  • Reply
    Sebastian
    Gru 13, 2018 10:28 am

    magikarp nie ma drugiego ataku 🙂

    • Reply
      Adi
      Gru 13, 2018 12:30 pm

      Za to Gyarados potrzebuje tylko 10000 i 25 cukierków na drugi atak 🙂

  • Reply
    R
    Gru 13, 2018 10:36 am

    No i wystartowało. Mogę „poskrzeczeć” trochę? 🙂

    Jedyna rozsądna rzecz to kamień Sinnoh i to wszystko. 3-4 paczki nagród otrzymamy i do kolejnego dnia – taki jest sens tych walk. Dostałem dzisiaj 2 kamienie i jestem happy, jutro może znowu coś wpadnie. Fajnie, że są kamienie, oznacza to, że szybko się pokedex uzupełni, co dalej oznacza, że sensu walk za 2-3 tygodnie nie będzie, bo o co walczyć, jak wszystko będzie już wyewoluowane? Ilość stardustu w nagrodzie jest upadlająco niska i śmieszna w porównaniu do kosztu odblokowania drugiego ataku, więc w ogóle można o tym zapomnieć.
    Dodam jeszcze, że walki to sobie można ustawiać – mam do dyspozycji dwa konta moich synów, także możemy sobie zagrać jak chcemy – zero wyzwania…

    Tak naprawdę jedyna interesująca rzecz w tej całej hecy to jest ten drugi atak. Chciałbym go mieć w legendach i chciałbym go móc sprawdzić przy zmierzeniu się z bossem na rajdach. To mnie interesuje, bo to może żywotnie zwiększyć moje szanse w walkach zbyt małym teamem ze zbyt silnym bossem. Tyle, że koszt odblokowania tego drugiego ataku jest masakrycznie wysoki. Żebym go sobie zrobił na Lugii czy Kyogre to nie taka prosta sprawa – 100 cukierków to dobre kilkadziesiąt rajdów do zrobienia, czyli 2-3 miesięce ganiania na rajdy. I znowu najbardziej bolesne jest to, że nie wiadomo co robić z tak cennymi cukierkami na legendy – czy najpierw maksować pokemona, czy wyrabiać mu drugi atak?

    Żeby ta gra miała sens, to powinni zmienić te nagrody. Wywalić całkiem fajny Sinnoh Stone z powrotem do gwarantowanych nagród za questy 7 dni (i tak za parę tygodni sobie wtedy wszystko zewoluujemy), a dać w nagrodę ciasteczka dla pokemonów biorących udział w starciu lub te ciasteczka ogólne. I tylko i wyłącznie dla zwycięzcy – żeby ten element rywalizacji miał sens, choć jak wyżej napisałem walkę i tak można ustawić.

    „Poskrzeczałem” trochę, myślę jednak że konstruktywnie. Fajnie, że coś w grze się dzieje, dobrze za to by było, żeby nad usprawnieniem tego i sensem jeszcze trochę Niantic popracowało.

    • Reply
      SameTuGruszki
      Gru 13, 2018 12:34 pm

      Jak na początek, to chyba jest ok. Brakuje przycisku „RANDOM BATTLE” i łączenia z losowym graczem, wtedy można pomyśleć o lepszych nagrodach (po cichu liczyłem na TM’ki…), jakiejś osobnej punktacji, czy nawet rankingach?

      • Reply
        psychoRafter
        Gru 13, 2018 4:02 pm

        Zgadzam się :3

        Cicho też liczę na urozmaicenie PokeBalli.
        Aprikorny!!!

      • Reply
        Machrid
        Gru 14, 2018 5:29 pm

        no tak jak sie spodziewalem .
        mialo byc pvp hitem pokemon go .
        a wyszlo jak wyszlo…xd.

    • Reply
      Dzinks12
      Gru 13, 2018 1:51 pm

      Hahaha takich jak ty to niantic wkrótce wyłapie 1ip zewn 1ip wewn 3 konta. Na 5 kontach i 12 komorkach graj hahaha wspolczoje dzieciom tatuska .BTW jak chcesz miec wszystkie poki i lv40 to sa specjalne progrqmy na pc a.potem zrzucasz pliki do telefonu … aha i nie musisz nawet z domu wychodzic… dla przykladu bronie juz 3 dzien gymu w Vegas .hhehe pozdro dla kumatych

    • Reply
      Grubcio
      Gru 14, 2018 8:17 am

      Po co walczyc?? Bo to swietna zabawa. Daje mozliwosci. Mozna robic turnamenty o flaszke ze znajomymi. I wielle innych nieodkrytych jeszcze zalet….

  • Reply
    Kordeks
    Gru 13, 2018 10:45 am

    Ja mam problem w bitwach z trenerami. Moje ładowane ataki praktycznie nie wyrządzają żadnej krzywdy przeciwnikowi. Jedynie zwykłe ataki robią krzywdę. Nie chodzi tu o tarcze bo są dwie na walkę a ładowanych odpalam kilka.

  • Reply
    CarbonLuki777
    Gru 13, 2018 11:43 am

    Pospolite baby i startery potrzebuja 10000 stardust a nie 25000.

  • Reply
    Mapka1321
    Gru 13, 2018 11:46 am

    Nie wiem czy cos zle robie ale ustawiam sobie juz grupy 3 pokemonow daje na walke z liderem wybieram limit wszystko pieknie i zaczyna sie walka nie mam wogole przycisków walki sa poprostu 2 pokemony i to wszystko pomocy

  • Reply
    Kicia
    Gru 13, 2018 1:49 pm

    Pokemony po walce musiałam uleczyć gra się zaginęła podczas walki

  • Reply
    Shersken
    Gru 13, 2018 2:36 pm

    u mnie przy wyrzuceniu pierwszego pokemona nie mogę zrobić nic, przy drugim już pojawia się możliwość zmiany pokemona, dopiero jak te dwa zostaną pokonane to przy walce moim trzecim dopiero pokazuje się reszta ( no i czasem mogę atakować)

  • Reply
    Siwy218
    Gru 13, 2018 2:47 pm

    Przy walkach z przyjaciółmi brakuje jakiegoś statusu lub znacznika że jest online bo tak wchodzisz klikasz czekasz, czekasz, czekasz i nic bo się okazuje że gościa nie ma teraz w grze.

  • Reply
    pytacz
    Gru 13, 2018 3:39 pm

    Odblokowywanie (na stałe) drugiego charged ataku za candy + Stardust – na stałe czyli tylko na wszystkie walki PvP, czy też przechodzi to na walki w gymach i raidach również?

  • Reply
    bart
    Gru 13, 2018 3:58 pm

    Już widzę płacz tych co grają sami, że nie mają z kim walczyć a domyślne trzy boty w grze są za głupie 😛

  • Reply
    Pan Piksel
    Gru 13, 2018 4:27 pm

    Warto dodać, że
    Efektywność ataków została zmieniona, teraz Super Effective to 1.6x (było 1.4), a Not very effective to 0.625 (było 0.714).

    Także zbijanie GYM oraz Rajdy bedą łatwiejsze

    • Reply
      Pan Piksel
      Gru 13, 2018 4:32 pm

      oraz to, że koszt oblokowania ataku jest powiazany z buddy distance
      1km – 10k + baby + startery
      3km – 50k
      5km – 75k + mocne poki (pseudo legendy)
      20km – 100k

  • Reply
    ramos7í
    Gru 13, 2018 4:56 pm

    Jak walczyc z kompem ??? Moje ataki sie nie laduje

  • Reply
    psychoRafter
    Gru 13, 2018 5:14 pm

    Yo

  • Reply
    Żwirek
    Gru 13, 2018 5:41 pm

    Jaki to ma być kod i skąd go wziąć?

  • Reply
    Żwirek
    Gru 13, 2018 5:47 pm

    Skąd mogę wziąć pitrzebny kod do walki?

  • Reply
    Felix Pauper
    Gru 13, 2018 6:23 pm

    A mi jak chce walczyć to jak klikam to nic się nie dzieje charged atak się nie ładuje mimo że lecą te cosie do niego ,tylko działa tarcza mówię o walczę z graczem i z botem

  • Reply
    Robert
    Gru 13, 2018 7:57 pm

    Nie wiem czym tu się jarać że jest PvP.Fajne jest kolekcjonowanie pokemonów i ich wzmacnianie do rajdów.A tu jest rywalizacja gimbusów o to który ma mocniejszego PsyDucka.

  • Reply
    Ramirez
    Gru 13, 2018 10:16 pm

    „W puli nagród jest obecnie Stardust (500 za walkę z graczem i 300 za walkę z liderem) oraz Sinnoh Stone.”
    Ja za walkę z liderem dostałem 500.

  • Reply
    Radek
    Gru 13, 2018 10:46 pm

    Zrobiłem przed chwilą 3 walki dla każdego z limitów cp i wszystkie easy win. Jedynie przy no limit cp zapdos namieszał bo dośc mocnie klepał mi poki ale tyrek zrobił z nim porządek. +300exp sinnoh nie wypadł

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Gru 13, 2018 11:08 pm

    dobrze jak na tych bezskillowych walkach z liderami będzie można elegancko farmić sinnoh stone’y 😉

  • Reply
    Kenu
    Gru 14, 2018 1:07 am

    Czy równe 1500 jest jeszcze liczone do niższej ligi?

  • Reply
    Dragonek
    Gru 14, 2018 7:16 am

    Witam i zarazem proszę o pomoc z błędem, który podobno jest dosyć popularny i związany z pvp. Tak jak jeden przedmówca napisał, „pokemon nie reaguje na kliknięcia” co z tym zrobić? Gdzie to ustawić by było ok? Proszę o bardziej szczegółowe wskazówki

  • Reply
    Blackdragon1991
    Gru 14, 2018 7:20 am

    WItam, proszę o pomoc z znanym już problemem synchronizacyjnym w pvp Pokemon go. Pokemon nie reaguje na ataki, jak to ustawić? Proszę o szczegółowe info dotyczące ustawienia synchronizacji.

  • Reply
    TonyOginski
    Gru 14, 2018 10:06 am

    Witajcie ponownie. Dalej mam problem z tymi walkami z „komputerem”, pokemony kompletnie nie reagują. Dopiero przy końcu walki, gdy włącza się tarcza, zaczynają słuchać poleceń.
    Top jakiś bug? Ktoś tak jeszcze ma?

    • Reply
      asdfef
      Gru 14, 2018 3:56 pm

      Mnie w ogóle nie działa z innymi graczami. Przyjęcie zaproszenia do walki nie skutkuje pojawieniem się ekranu czekania, gdy ja zapraszam, przeciwnik ma to samo. Gdy raz się udało, moje pokemony nie mogły atakować, brak też było wszelkich ikonek. Porażka.

    • Reply
      Shersken
      Gru 14, 2018 6:03 pm

      też mam podobny problem, pokemon dopiero słucha komend kiedy dwa wcześniejsze zostaną pokonane

      • Reply
        TonyOginski
        Gru 15, 2018 11:17 pm

        Tak jak u gory pisano w ustawieniach telefonu trzeba uaktywnić w „data i czas”- opcje automatyczne. Mi tez pomogło.

  • Reply
    Nysanin
    Gru 14, 2018 11:35 am

    Kto ma ochotę trochę powalczyć to zapraszam. 047009841345

    • Reply
      bart
      Gru 14, 2018 4:24 pm

      lol, skąd mam wiedzieć, czy za 30 dni będzie mi się chciało walczyć ?
      Bo wiesz o tym, że na odległość można walczyć od 30 dni znajomości ?

      • Reply
        R
        Gru 14, 2018 5:14 pm

        Walka na odległość to największa bzdura tego PvP – dostałem już parę zaproszeń do walk i nigdy nie zareagowałem na czas. W efekciu żadnej walki nie było. Bez kontaktu graczy nie ma szans się zgrać w czasie, a przy wymianie kodów przez internet nawet nie wiemy jak się skontaktować z drugą osobą.

        A w ogóle to bzdura kwadratowa, że pokemona nie można wymienić, a walczyć można… Dlatego kwadratowa, że wymianę pokemona można byłoby zrobić asynchronicznie (oferta, kontroferta, akceptacja itp.), a walka musi być synchroniczna. Oczywiście rozumiem posunięcie Niantic – nie chcą, żebyśmy się z powymieniali na regionalne z ludźmi na świecie, ot co… Ale po kiego grzyba w takim razie walczyć na odległość?

        I jeszcze raz powtórzę, to co już raz napisałem tu: to całe PvP żeby robić progres, to wystarczy mieć dostęp do drugiej komórki (syna, dziewczyny, teściowej, kota sąsiadki) i można sobie usiąść wygodnie w fotelu i stukać bezmyślnie w klawiaturę (bądź nie, zależy czy lewa czy prawa ręka ma wygrać) dopóki walka się nie skończy. Odbierzemy nagrody i po wszystkim. Dzisiaj wygrywam ja, a jutro wygra drugie konto. Minie 2-3 tygodnie, pokedex na obu komórkach się wypełni ewolucjami kamieniem Sinnoh i o PvP będzie można zapomnieć.

        • Reply
          Bart
          Gru 14, 2018 5:22 pm

          Wada PvP jest jedna – brak informacji o ludziach online i tylko tyle , co do walki bardzo fajnie im wyszła juz mam sporo podwójnych ataków znajomi też ciekawe strategie się tworzą by wygrać.

          • Casual
            Gru 14, 2018 5:34 pm

            O, to by było ciekawe – trenerzy w pobliżu. Tylko co na to RODO 😉 ?

          • Azumaril
            Gru 15, 2018 8:58 am

            Casual, a co ma do tego RODO???
            Ech…. jeszcze się taki nie urodził, który by Polakom dogodził. Wyobrażam sobie „grę marzeń dla Polaka”: najlepiej, żeby każdy grał sam, ale i zespołowo, ma kontakt z innymi trenerami, ale jednocześnie go sobie nie życzy, łapie poki, ale tylko wybrane ( inne niech mu się nie pokazują, bo mu niepotrzebne), a najlepiej, żeby same przychodziły do domu- nie trzeba będzie łazić. Z jajek niech się klują legendy ( chociaż one po miesiącu już się znudzą, więc niech Niantic wymyśli nowe). XP poczwórny, a w eventy- razy 10. Coins- niech wypadają z pokestopa ( chociaż nie, bo trzebaby iść i zakręcić). Pvp? Noooo, fajneee, aleee … w sumie do d****y, bo ja bym to zrobił inaczej i lepiej….

  • Reply
    Dragon
    Gru 14, 2018 12:38 pm

    TOnyOginski ja tez tak mam to samo co Ty. Nie wiem czym to jest spowodowane…

    • Reply
      TonyOginski
      Gru 15, 2018 11:19 pm

      Luknij na komentarze u gory, to ze zmiana ustawien w dacie i czasie w telefonie dziala.

  • Reply
    Marek
    Gru 14, 2018 8:57 pm

    Ja mam problem na HTC one m9… Przed walką nie widzę odliczania a potem w walce nie zadaje obrażeń i nie ładuje się atak. Niby jest animacja lecącej smugi to ladowanego ataku ale nic więcej… Kto miał coś takiego?

  • Reply
    asia
    Gru 14, 2018 9:51 pm

    a gdyby zrobic zrzut ekranu kodu do zeskanowania? mozecie go wtedy zeskanowac i wyzwac kogos na pojedynek

  • Reply
    JacekA11
    Gru 15, 2018 1:26 am

    Kto gra w Bydgoszczy?

  • Reply
    P
    Gru 15, 2018 12:35 pm

    Czy tylko ja mam takiego pecha, że przyznało mi pierwszego dnia kamień za walkę z graczem, a w pozostałe dwa za walkę z tym samym graczem już tylko stardust? Czy ktoś walczy z tym samym graczem a dostaje kamienie?

  • Reply
    P
    Gru 15, 2018 12:38 pm

    Pierwszego dnia dostałam dwa kamienie za walkę z dwoma różnymi graczami. Kolejne dwa dni – walka z jednym graczem, za każdym razem tylko pyłek. Czy mam pecha czy kamień otrzymuje się tylko w nagrodę za pierwszą grę z danym graczem? Ktoś to jeszcze zauważył?

    • Reply
      Twin
      Gru 16, 2018 1:05 pm

      Ja 3 dni walczę z jednym i tym samym graczem. Żadnego sinoh Stone po mojej stronie, ale raz było 1000 sturdust. Po drugiej stronie 2 kamienie. Dodam że drugie konto stale przegrywało. Nie ma reguły chyba.

  • Reply
    Aleppocisk
    Gru 15, 2018 11:10 pm

    Jakie nowe ataki ładowane dostaliście? Czy do tego samego rodzaju pokemona zawsze dostaniemy taki sam dodatkowy atak czy jest tu jakaś losowość etc? Czy charged tm działa na oba ładowane ataki? próbował już ktoś takich kombinacji?

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Gru 16, 2018 2:29 pm

    zdecydowanie zgadzam się że brak tu znacznika kto jest online. bez tego ni hu hu nie utrafię kogo z moich friendów teraz wyzwać. a klikanie każdego licząc na to że akurat teraz jest w grze to totalny bezsens.

  • Reply
    Gracz
    Gru 17, 2018 10:55 pm

    Witam mam problem walczę codziennie z moja partnerka ale raz dostaliśmy sino Stone a od kilku dni gramy i ani ja ani dziewczyna niedostajemy kamienia ewolucji powie mi ktoś czemu

  • Reply
    Ziem
    Gru 18, 2018 4:46 pm

    Jak skadować kod QR ?? U mmnie przy wejsciu w skanowanie jest cały czarny obraz.

  • Reply
    Hideharu Mijahira
    Gru 19, 2018 7:18 am

    Odkryłem że widać kto jest „online”. Gracz który jest zalogowany ma niebieską obwódkę wokół awatara na liście friends 🙂

    • Reply
      Kordeks
      Gru 19, 2018 10:02 am

      Ta niebieska obwódka oznacza, że w dniu dzisiejszym dokonaliście między sobą jakąkolwiek akcję zwiększającą wskaźnik „przyjacielstwa” -jeden z was odebrał prezent, dokonaliście wymiany poków lub walczyliście.