News 19

Raid Week i Lapras Raid Day!

Niantic zapowiedziało specjalny event związany z raidami oraz kolejne 3-godzinne raidowe wydarzenie, którego głównym bohaterem będzie Lapras.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

[…] Przygotujcie swoje najlepsze teamy oraz Raid Passy na nadchodzący Niezwykły Tydzień Raidów (Extraordinary Raid Week). By przetestować wasze umiejętności w walce, przygotowaliśmy dla was cały tydzień ekscytujących raidów.

Extraordinary Raid Week

Data i czas: wtorek 21 maja 2019 od 13:00 czasu PDT do 28 maja 2019 o 13:00 czasu PDT (w obu przypadkach 22:00 polskiego czasu)

Raidy

  • Tier 1: Machop, Slakoth, Shinx, Bronzor
  • Tier 2: Misdreavus, Kirlia, Mawile, Feebas, Clamperl, Bibarel
  • Tier 3: Alolan Raichu, Chansey, Scyther, Aerodactyl, Floatzel
  • Tier 4: Alolan Marowak, Dragonite, Tyranitar, Absol, Metagross

Atrakcje

  • Jeśli wam się poszczęści, możecie spotkać shiny Bronzora!

Bonusy

  • 2x Stardust z raidów
  • 2x XP z raidów

Raid Hour

Data i czas: środa 22 maja od 18 do 19 lokalnego czasu

Atrakcje

  • Liczba raidów wszystkich poziomów zostanie zwiększona podczas tej godziny

Lapras Raid Day

Data i czas

  • Ameryki, Grenlandia, Europa, Bliski Wschód, Afryka, Indie: sobota 25 maja od 11 do 14 lokalnego czasu

Atrakcje

  • Lapras będzie dostępny w raidach,
  • Zyskajcie do 5 darmowych raid passów z gymów,
  • Jeśli wam się poszczęści, możecie spotkać shiny Laprasa!

Podsumujmy – w trakcie specjalnego tygodnia (21-28 maja) zostaną udostępnione raidy z listy wymienionej przez Niantic, do gry zostanie wprowadzony shiny Bronzor a z raidów zyskamy mnożnik x2 do XP oraz Stardustu. 22 maja od 18 do 19 na godzinę Niantic „podkręci” liczbę raidów na gymach – być może raid pojawi się na każdym gymie. 25 maja od 11 do 14 odbędzie się 3-godzinny event z Laprasem, który pojawi się na każdym gymie, zapewne zostanie również zwiększona szansa na zdobycie shiny.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/raidsonraidsonraids2019/

19 komentarzy

  • Reply
    xcv
    Maj 16, 2019 11:34 pm

    Shiny Bronzor tylko z raidów?

  • Reply
    5160 9785 7523
    Maj 17, 2019 9:31 am

    Zapraszam do znajomych

  • Reply
    Gege
    Maj 17, 2019 10:33 am

    Witam, mam problem w Motorola One z wibracjami. Nie ma ich w grze i nie mam pojęcia co może być nie tak. Próbowałem już różnych wariantów i niestety nic nie pomaga.

    Ma ktoś jakiś pomysł lub rozwiązanie?

    • Reply
      ach
      Maj 22, 2019 8:46 am

      nie mam motoroli ale pod latarnią najciemniej:)
      czy w ustawieniach pokemon go masz włączone vibration?

  • Reply
    Mateo
    Maj 17, 2019 12:57 pm

    Lapras? Serio? Ech.

  • Reply
    Pawerxon
    Maj 17, 2019 3:40 pm

    Pomysł fajny, ale mogli by zmienić legendę na ten czas.

  • Reply
    Nabu
    Maj 17, 2019 7:18 pm

    Hej. Czy absola lub metagrossa można zrobić solo? I czym bić najlepiej? Pzdr

  • Reply
    Arekx23
    Maj 17, 2019 7:23 pm

    Samemu nie, Absola machampami a meta ognistymi

  • Reply
    FizjoSobanski
    Maj 17, 2019 9:59 pm

    LAPRAS SOLO ALBO DUA się da?
    Dragonita duo?

  • Reply
    Both
    Maj 18, 2019 1:56 pm

    Guys, tak przy okazji Grenlandia należy do Ameryki, więc niepoprawnie jest pisać Ameryki i Grenlandia 🙂 to coś w deseń jak widzę czasami zwierzęta i ptaki 😀 Wybaczcie, jestem nauczycielem, zboczenie zawodowe 🙂

    • Reply
      Bart
      Maj 19, 2019 2:21 pm

      Grenlandia to autonomiczne terytorium Danii.

  • Reply
    POZIOM RAIDA
    Maj 19, 2019 9:31 am

    Na jakim poziomie jest Lapras?

  • Reply
    Karolina z Obłuża
    Maj 21, 2019 8:41 pm

    Fajnie, że dali od 18 do 19 godzinę rajdów i to zwykłych a nie legendarnych . Przykładowo zrobiony raichu normalnie 4 000 mnożnik to 8 000 plus jeszcze Lucky egg to wychodzi 16 000 za trzy gwiazdkowy rajd. Ciekawie się zapowiada.

  • Reply
    R
    Maj 22, 2019 11:21 am

    Od rana trwa „event”. Złapałem Bronzola, oczywiście na szajni z rajdu pierwszego poziomu nie ma co liczyć.
    Generalnie gówniany temat tego eventu – Mesprit jako potworek 5 poziomu jest mega szajsem, nieprzydatny, a do tego paskudny do złapania (ciągle wyskakuje, nawet 16 trafień nie gwarantuje złapania tego gada). Przez tego durnego pokemona wypstrykałem się z wszystkich srebrnych i złotych malinek. Co w takim razie w tym tygodniu tłuc na raidach? Znowu Raichu, Absole, Mawile i inne z szansą na shiny? Sam nie wiem, generalnie jestem raczej zdegustowany. 2 razy XP sensowne jest przy raidach 5 poziomu (które są bezsensowne obecnie z racji występującego pokemona), a podwójny stardust to kupa śmiechu – jego jest i tak mało, że szkoda sobie d..y zawracać. Gdyby dawali razy 5, to byłby jakiś sens.

    Zostanie w takim razie spokojnie poczekać na sobotę i spróbować szczęścia z Laprasami. Nikt tylko nie wie jak ustawią te raidy – zgaduję, że będzie na 4 poziomie i do stłuczenia podobnie ciężko jak dawniej Gengar.

    Reasumując – bez napinki na ten tydzień, bo nie ma po co. Nie ma absolutnie nic, co by mnie skusiło na kupno dodatkowych raidpassów (zobaczymy dopiero w sobotę). Jedynie zachęcić mogą ludzi, co i tak olewają raidy i z reguły nie wykorzystują nawet dziennych przepustek.

    • Reply
      R
      Maj 22, 2019 2:52 pm

      Jeszcze co do Bronzola – na thesilphroad.com jest świeżutki i ciągle aktualizowany artykuł dotyczący szansy na szajni wersję. Co prawda mają jeszcze zbyt mało danych (raptem próbka 300 złapanych sztuk), jednakże wychodzi na to, że szansa jest 1/100. Rzekomo oznacza to, że jest zwiększona, że jest „boosted”.
      Co to oznacza? Cholera wie – w tej próbce są zmieszane wyniki z raidów, zadań („wygraj 1 raid”) oraz sztuk spotkanych na dziko. Nawet jeśli jest większa, to ja zadania na raid u siebie nie spotkałem (mam za to 3 zadania na Absola, czyli „wygraj 3 raidy”), a pokemona też na dziko nigdzie nie widać. Jak rzadkim był, tak rzadkim pozostaje. Także co z tego, że „boosted”, jak szans na złapanie 100 sztuk za bardzo nie ma? U mnie w pokedexie widnieje, że do tej pory widziałem 18 sztuk (do wczoraj 17).

  • Reply
    Krystian
    Maj 22, 2019 7:55 pm

    Lapras na raidach. Według mnie niezbyt przydatny pokemon, do tego jeszcze niedawno był dostępny w zadaniach z pieczątek, więc zdobycie go nie było trudne.

    Raid hour. Dzisiaj byliśmy w naszej okolicy ekipą (4 konta), mamy 6 gymów, w 5 były Mesprity, a w jednym Aerodaktyl.

    • Reply
      R
      Maj 23, 2019 11:49 am

      Raid hour – w mojej okolicy były zaledwie dwa raidy 5 poziomu i jeden 3 poziomu. Szok, bo gymów w zasięgu mam około 10 i pozostałe stały spokojnie. Czyżby durny pomysł Niantic się spalił?

      BTW – chcę właśnie zrobić jakiś raid (do zadania) i na arenach nic akurat nie ma. To co kuźwa za Raid week, jak nie ma żadnego raidu? Naprawdę durniejszego eventu to Niantic nie mógł wymyślić.

      Ale czekam spokojnie do soboty – jutro raidu nie zrobię, bo trzeba przepustkę na sobotę zostawić 🙂

  • Reply
    KitsuneNoYami
    Cze 02, 2019 5:18 pm

    Dlaczego nikt nie napisał że podczas trwania eventu można było trafić quest „Win 3 Raids” na Absola?! Nie mam z kim pójść na raid, a z jajka go chyba nie wykluję (w większości Trapinche trafiam -.-‚). BTW ma ktoś Moltresa na zbyciu? Wymiana tak do 100km od Dębicy.