News 13

Raidy i GO Fest z domu?

Wiele można Niantic zarzucić, ale na pewno nie to, że słabo  reagują na obecną, naprawdę ciężką sytuację na świecie. 

Dotychczasowe działania producenta Pokemon GO pokazują, że mimo idei jaka przyświeca grze (wyjście na zewnątrz, interakcje z innymi ludźmi), ważne jest również nasze bezpieczeństwo oraz zdrowie. Niantic dało nam już kilka udogodnień, które pozwalają na lepsze wrażenia z gry w domowym zaciszu, a będzie ich jeszcze więcej. Niektóre z nich w normalnych warunkach najpewniej nigdy by się w grze nie pojawiły, ale specjalna sytuacja wymaga specjalnych środków.

John Hanke (prezes Niantic) w notce opublikowanej na oficjalnym blogu firmy napisał:

Stworzyliśmy Niantic z misją, by pomóc ludziom wyjść na zewnątrz, zachęcić do ruchu i odkrywania świata, jednocześnie łącząc się z innymi ludźmi. Dziś wspieramy globalna społeczność tworzoną przez setki milionów ludzi, którzy szukają w naszych grach rozrywki oraz szansy na wyjście i grę z przyjaciółmi. 

Zawsze wierzyliśmy, że nasze gry mogą zawierać elementy domowej rozgrywki, która jest uzupełnieniem aktywności na zewnątrz. Nadszedł czas żebyśmy skupili się właśnie na tym elemencie, mając jednocześnie za wyzwanie, by domowe aktywności były tak ekscytujące jak gra na zewnątrz. 

W naszym planie pojawiło się dodanie nowych możliwości na grę z domu i w jego pobliżu, kiedy świat najbardziej tego potrzebuje.

W tym momencie niemożliwym jest przewidywanie kiedy i w jaki sposób rozwinie się sytuacja z COVID-19, tak więc planujemy następujące zmiany w grze oraz dotyczące wydarzeń live.

Poniżej rozwiązania przedstawione przez Johna Hanke, wraz z moim komentarzem:

 • Ćwiczenia: Niantic planuje usprawnić Adventure Sync, tak by lepiej działał podczas aktywności np. w domu podczas poruszania się w nim i ćwiczeń.
 • Społecznościowe: Usprawnienie dla funkcji społecznościowych w grze, które pozwolą nam być w kontakcie z innymi. Mamy mieć m. in. możliwość wykonywania raidów z przyjaciółmi z naszych domów.
 • Eksploracja: Niantic szuka sposobów jak pomóc graczom w wirtualny sposób odwiedzać i dzielić się wspomnieniami na temat ulubionych miejsc na świecie, do czasu gdy będą mogli ponownie udać się tam osobiście.
 • Live Eventy: W tym roku doświadczenie dostępne na GO Festach ma być również możliwe w naszych domach, Niantic pracuje nad zupełnie nowym sposobem doświadczania tego wydarzenia.

Sytuacja na świecie jest bardzo dynamiczna – na ten moment np. letnie duże imprezy sportowe (EURO, Igrzyska Olimpijskie) zostały już przełożone, tak więc ciężko jest powiedzieć, czy Niantic będzie w stanie zorganizować jakikolwiek GO Fest na świecie. Być może tak jak w przypadku Safari Zone specjalne spawny/zadania/shiny zostaną udostępnione posiadaczom biletu tam gdzie aktualnie się znajdują. Mogłaby to być również dodatkowa opcja dla wszystkich chętnych, obok odbywającego się w jakimś miejscu wydarzenia, ale to mniej prawdopodobny scenariusz. Informacje na ten temat będą udostępnione w późniejszym terminie.

Szczegóły dotyczące nowych funkcjonalności takich jak np. raidy z przyjaciółmi bez wychodzenia z domu, zostaną również przedstawione w nadchodzących dniach/tygodnaich.

Źródło: https://nianticlabs.com/blog/stay-safe/

13 komentarzy

 • Reply
  PoProstuRoju
  Mar 30, 2020 10:11 pm

  Brzmi ciekawie,oby to jakoś wyglądało.

 • Reply
  cowartowiedziec
  Mar 30, 2020 10:59 pm

  Nie mogę się doczekać kolejnego artykułu :]

 • Reply
  Zenwolfero
  Mar 31, 2020 7:14 am

  Ciekawe 😉 fajnie będzie pograć w domu tym bardziej że ostatnio mam krucho z prezentami bo mam zaledwie dwa pokestopy po drodze do pracy :/ Co poradzisz jak nic nie poradzisz nie warto się narażać dla kilku paczek więcej…

  • Reply
   R
   Mar 31, 2020 9:20 am

   Jak to “narażać”? 😉

   • Reply
    Zenwolfero
    Mar 31, 2020 3:07 pm

    Obecnie rządzi wirus na ulicach , straż i policja zaganiają do domów a pech bo nie mam pokestopa pod domem :/ Mogliby zrobić żeby pokemon na z którym chodzimy kręcił tarczami to by było całkiem dobre na ten trudny czas 😉 Bo grając w domu stoję w miejscu ale budy się szwęda tu i tam 😀

    • Reply
     Efczun
     Kwi 04, 2020 8:14 am

     To by było zajebiste

 • Reply
  Krzysztof018
  Mar 31, 2020 1:01 pm

  Ostatnia aktualizacja 0.171.0 wyłącza ekran po 15 lub 30 sek, wcześniej ekram działał cały czas.

  • Reply
   Pio
   Mar 31, 2020 8:48 pm

   Tak, to wylaczanie ekranu to beznadziejny pomysł. Gdyby jescze gra pracowala jak z podswietlonym a tak to kicha.

 • Reply
  lamikato lol
  Mar 31, 2020 5:26 pm

  Superancko

 • Reply
  Pity
  Mar 31, 2020 8:35 pm

  Ba na ekranie pojawiają się glitche jak na uszkodzonej grafice w PC. Dodatkowo są błędy podczas tradów.

 • Reply
  konrad
  Kwi 01, 2020 5:10 pm

  czekam na to że można wchodzić do raidów bez premium raid passa

  • Reply
   Kryniek89
   Kwi 02, 2020 9:42 am

   Póki co to zmienili tylko wymagana odległość od gym’ów. Dla mnie super bo zawsze mi brakowało z 10m żeby raidowac z domu. Dobrze mieć 4 gymy pod domem

 • Reply
  Husarz92
  Kwi 03, 2020 5:32 am

  ja mam 7km do najbliższego gymu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Today View i kolejne zmiany

Niantic nie ustaje w staraniach, by ten trudny czas był dla nas nieco mniej uciążliwy, przynajmniej w kwestii Pokemon GO....

Zamknij