News 3

Raidy na odległość i nowe udogodnienia

Niantic informuje, że raidy na odległość pojawią się w grze “niedługo” a gracze otrzymają kilka usprawnień, które zdecydowanie poprawią nasze wrażenia z rozgrywki.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

Z radością ogłaszamy nadchodzące do Pokemon GO zmiany. Dzięki naszym trwającym staraniom o poprawę doświadczeń z gry w domu, niedługo będziecie mogli cieszyć się m. in.:

 • Używając Remote Raid Pass dołączycie do każdego raidu, który widzicie na swoim radarze, 
 • Każdego dnia otrzymacie bonusowy Field Research bez konieczności kręcenia PokeStopem,
 • Wasz buddy będzie mógł przynosić prezenty dla przyjaciół z pobliskich PokeStopów,
 • Zyskacie możliwość ulepszenia pokemona do wybranego poziomu CP za jednym razem,
 • Możliwość wielokrotnego użycia Star Piece, Lucky Egga i Incense – użycie kilku przedmiotów tego samego rodzaju wydłuży czas do ich zakończenia,
 • Inne aktualizacje, w tym poprawiony ekran walki.

Kolejne punkty we wpisie szerzej tłumaczą wypunktowane zmiany – tłumaczenie luźne, wraz z moim komentarzem.

Raidy na odległość

Remote Raid Pass to nowy przedmiot, który pozwala na dołączenie do raidu na odległość – dzięki niemu można dołączyć do każdego widocznego na naszym radarze raidu.

Doprecyzowując – na własną rękę możemy dołączyć do raidów tylko widocznych na naszym radarze/mapie, jednak nasi przyjaciele mogą nas zaprosić do raidów, do których oni byli w stanie dołączyć i vice versa.

Liczba raidujących na odległość w jednym lobby ma być ograniczona (nie wiadomo do ilu) a raidy wykonane w ten sposób zaliczą się do zadań.

Na początku trenerzy dołączający do raidu na odległość będą zadawać te same obrażenia co ci obecni na miejscu, jednak w przyszłości (zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią) obrażenia zadawane przez graczy używających Remote Raid Pass zostaną zmniejszone.

Niantic dokona zmian w funkcjonalności w bliżej nieokreślonej przyszłości, m. in. zmieni się:

 • liczba trenerów, którzy mogą dołączyć do raidu na odległość,
 • dopuszczalna odległość w jakiej mogą znajdować się od nas zapraszani do raidu przyjaciele (na początku ma nie mieć ograniczeń),
 • wspomniane już zadawane przez raidujących na odległość obrażenia.

W sklepie gry niedługo pojawi się box za 1 PokeCoin z kilkoma Remote Raid Passami. Poza tą paczką staną się dostępne w sklepie gry w “przecenie” za 100 PokeCoinów.

Zapowiedź zmian i dostosowywania funkcjonalności w czasie sprawia wrażenie, że raidy na odległość mogą zostać z nami na dłużej – oczywiście im lepsza sytuacja będzie na świecie, tym większe ograniczenia zostaną do niej wprowadzone.

Bonusowy dzienny Field Research

Po północy każdego dnia otrzymamy bonusowy Field Research, który nie wymaga od nas kręcenia PokeStopem – pojawi się w naszych zadaniach automatycznie. Jeśli mamy zapełnione wszystkie 3 miejsca na zadania to pojawi się w tym celu specjalne, czwarte miejsce. Jeśli jednak zapełnimy wszystkie cztery, to nie otrzymamy nowego zadania.

Prezenty od buddy

Nasz buddy (niezależnie od poziomu przyjaźni) przyniesie nam prezenty z pobliskich PokeStopów, które możemy wysłać do przyjaciół.

Ulepszanie pokemonów

Nigdy więcej żmudnego przeklikiwania się przez kolejne poziomy podczas ulepszania pokemona – teraz power-up do dowolnie wybranego CP będzie kwestią jednorazową.

Aktywowanie wielu przedmiotów naraz

Koniec z uważną obserwacją czy Star Piece, Lucky Egg lub Incense się skończy – wielokrotne użycie tego samego przedmiotu sukcesywnie wydłuży czas jego trwania. Efekt każdego przedmiotu można zwiększać aż do uzyskania 24h łącznego czasu trwania.

Inne aktualizacje

 • Ekran walki został zmieniony – pasek życia naszego pokemona/przeciwnika ma wyglądać tak samo w każdym trybie (PvP, raidy, gymy). Typy pokemonów i podpowiedź czy atak będzie superefektywny lub nieefektywny mają wyświetlać się na ekranie.
 • Ikona sklepu ma pokazywać powiadomienia czy pojawiły się nowe boxy lub przedmioty.

Data wprowadzenia wszystkich nowości jest nieznana.

https://pokemongolive.com/en/post/raidbattleupdate-april2020/

3 komentarze

 • Reply
  Tf
  Kwi 15, 2020 7:55 pm

  Brzmi super!

 • Reply
  R
  Kwi 15, 2020 11:44 pm

  No! Konkretnie, nareszcie przydatne rzeczy. I o ile narzekałem na raidy na odległość, to na koronę miło, że będzie bez obostrzeń.

 • Reply
  Ann
  Kwi 16, 2020 8:12 pm

  905105290248 dodajcie mnie. Potrzebuję do wykonania zadania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.