News 15

Ralts Community Day – co warto wiedzieć

Ralts to wyjątkowy pokemon – poza Eevee to jedyne stworzenie, które zyskało swój Community Day i posiada więcej niż jedną ostatnią formą ewolucyjną. 

Poniżej szczegóły wydarzenia:

  • Data i godzina: 03.08 (sobota) w godzinach 16:00-19:00
  • Główny pokemon + wersja shiny: Ralts
  • Bonus 1: 1/4 dystansu dla jajek
  • Bonus 2: 3-godzinne lury
  • Specjalny atak dla Gardevoir/Gallade: Synchronoise

Ważne informacje, które zdecydowanie powinniście znać przed rozpoczęciem wydarzenia:
  • Atak Synchronoise można zdobyć podczas eventu oraz godzinę po zakończeniu Community Day,
  • Podczas tego eventu warto używać inkubatorów – pamiętajcie, że tylko jajka włożone do inkubatorów już po rozpoczęciu eventu (i przed jego zakończeniem) zyskają bonus do dystansu,
  • Synchronise to nowy atak typu psychicznego w Pokemon GO, jednak nie zmieni zbyt dużo w przypadku konkurencyjności Gardevoir oraz Gallade wśród pokemonów tego typu,
  • Mimo że jedna z ewolucji wymaga Sinnoh Stone to podczas trwania wydarzenia nie będzie możliwości na zdobycie dodatkowych kamieni ewolucyjnych.
  • Pamiętajcie, że w Gallade ewoluuje wyłącznie Kirlia płci męskiej, w Gardevoir mogą ewoluować Kirlie obu płci.

Synchronoise

Synchronoise jest już w kodzie gry, jednak znalazł się tam dopiero dzisiaj, ponieważ wcześniej nie był dostępny dla żadnego innego pokemona w grze. Tak jak pisaliśmy wyżej jest to ruch typu psychicznego, który posiada 2 paski energii. Poniżej zestawienie pokemonów typu psychicznego pod względem DPS z uwzględnieniem Synchronoise dla Gallade/Gardevoir:

 

Synchronoise jest lekkim „ulepszeniem” w stosunku do posiadanego obecnie przez Gardevoir i Gallade Psychic, jednak nie wystarcza, by pokemony te chociażby ocierały się o czołówkę. Oba pokemony są bardziej wytrzymałe od Espeona i Alakazama, ale brakuje im bardzo wiele do chociażby Mewtwo. W porównaniu można pominąć Deoxys Attack Forme (ze względu na jej nikłą przeżywalność) oraz regionalnego legendarnego pokemona Azelfa, który dostępny jest na kontynencie Amerykańskim.

Shiny Ralts, Kirlia, Gardevoir, Gallade

Poniżej porównanie wariantu zwykłego oraz shiny rodziny ewolucyjnej Ralts:

 

 

 

 

 

Źródła:

https://pokemongolive.com/events/community-day/
https://pokemongo.gamepress.gg/comprehensive-dps-spreadsheet

15 komentarzy

  • Reply
    Alvane
    Sie 03, 2019 12:40 pm

    (Pisałem komentarz z telefonu i się nie dodał chyba, to od nowa)
    Czy 1/4 wyklucia oznacza, że 10km jajko wykluwa się w 2.5km, czy 7.5km?
    Bo nie rozumiem, czy jest to 1/4 dystansu, czy „o” 1/4 dystansu mniej.

  • Reply
    Adi
    Sie 03, 2019 1:56 pm

    4876 8049 9361
    Zapraszam na prezenty.

  • Reply
    Machrid
    Sie 03, 2019 5:01 pm

    nie zacheci to graczy zeby grac , zdajsie kiedys to juz bylo .
    kolejna powtorka .
    zal

    • Reply
      Tyski
      Sie 04, 2019 5:30 pm

      Jaka powtórka? Kiedy ty miałeś shiny raltsa, do tego gardevoir z mega dobrym atakiem psychicznym?

  • Reply
    Alex
    Sie 03, 2019 8:32 pm

    CD się skończył , to teraz we wrześniu czekamy na Trapincha? Byłoby fajnie

    • Reply
      Elvitas304
      Sie 03, 2019 8:51 pm

      Wrzesień będzie pod znakiem Turtwiga 😉

  • Reply
    dejw
    Sie 03, 2019 11:18 pm

    pierwszy i ostatni raz dałem się nabrać. dwa miesiące zbierałem na adventure boxa. z pokestopów leciały same 10km jajka, wyklulem ich 18. w nich były 2 beldumy, 1 feebas i 15 raltsów. nie wiem na wuja mi candy do niego, bezużyteczny pokemon którego nie opłaca się maksować

  • Reply
    Zenwolfero
    Sie 04, 2019 1:00 am

    Wszystko w normie właśnie odebrałem za siedem pieczątek Latiasa (jak co tydzień) i z jajek 10km 5x Ralts 3x Beldum i 1x Larvitar gdzie jest Gible? Ta gra czasami potrafi zdenerwować…

    • Reply
      MasterPokeTrainer
      Sie 04, 2019 1:05 am

      10tki ewentowe wykręcone dziś podczas CD wszystkie zawierały Raltsa – nowy pomysł. Ciekawe czy się przyjmie

      • Reply
        Zenwolfero
        Sie 04, 2019 1:16 am

        No ok rozumiem jest CD ale po co pchają do jajek raltsy jak respią się wszędzie po kilka sztuk… To teraz wiem czemu tak sypało 10km dobrze że miałem jeszcze 4 10tki zebrane wcześniej bo jakby z dziewięciu jajek wyszło mi 9 x Ralts to bym wybuchł…

      • Reply
        Ganguś
        Sie 04, 2019 11:32 am

        Gówno prawda wykręciłem wczoraj z 5 jajek 10km wychodziłem wszystkie 2x larva beldum slakoth i cranidos

        • Reply
          dziabong
          Sie 04, 2019 12:46 pm

          U mnie też z 10 km zdobytych w trakcie CD były same Ralsty (5/5 sztuk). Może Twoje dziesiątki były zabrane wcześniej lub po CD?

      • Reply
        KitsuneNoYami
        Sie 04, 2019 4:33 pm

        Potwierdzam. Z czterech dziesiątek otrzymanych podczas trwania eventu wykuł się Ralts, pomogło to zebrać cukierki ale liczyłem że w końcu zgarnę Absola lub Gibla -.-„

        • Reply
          pth
          Sie 04, 2019 5:32 pm

          Łapałam Raltsy niemal cały event, pod sam koniec bateria mi siadała i akurat podczas powrotu wykluł mi się shiny Ralts, więc narzekać na to nie moge.