News 15

Ranking GO Battle League i Marill GO Battle Day

Niantic zdecydowało się na ciekawy ruch – już niedługo będziemy mogli sprawdzić kto znajduje się wśród najlepszych graczy w GO Battle League.

10 kwietnia (piątek) na stronie pokemongolive.com pojawi się ranking graczy w GO Battle League – w tym samym momencie, w którym Master League zastąpi Ultra League (22:00). Jak będzie wyglądała ‘drabinka’?

  • Ranking pokaże 500 najlepszych graczy, ich nazwy, teamy, rangę oraz liczbę wszystkich odbytych walk,
  • Ranking jest bazowany na dniu poprzednim i będą w nim uwzględniani gracze od rangi 7 oraz wyżej. Aktualizacja ma następować pomiędzy 20:00 a 22:00 czasu polskiego,
  • Trenerzy ukarani ostrzeżeniem/banem lub z niewłaściwą nazwą gracza będą wykluczeni z rankingu bez wcześniejszego powiadomienia.

Celebrując wprowadzenie rankingu 12 kwietnia (niedziela) odbędzie się Marill GO Battle League Day. Im więcej walk tego dnia wygracie między 11:00 a 14:00, tym więcej zyskacie szans na spotkanie Marilla. W trakcie tego okienka Marill stanie się gwarantowaną nagrodą za pierwszą i trzecią wygraną w secie. Jeśli użyjecie Premium Battle Passa to Marill będzie nagrodą gwarantowaną za każdą kolejną wygraną. Trenerzy otrzymają 2x Stardust za łapanie Marilla w tym okienku (prawdopodobnie również tych na dziko). Jeżeli w tym czasie uda wam się zdobyć rangę 10 to nie martwcie się – Pikachu Libre nadal będzie gwarantowaną nagrodą za to osiągnięcie.

Dodatkowo przez cały 12 kwietnia otrzymamy do dyspozycji 20 setów walk w GO Battle League zamiast tradycyjnych 5 – łącznie to aż 100 walk.

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/gobattleleague-leaderboards/

15 komentarzy

  • Reply
    Hejterhejterow
    Kwi 09, 2020 6:41 pm

    Ranking fajna motywacja ale powinien być podział na rangi , pierwsze 500miejsc to będą 10rangi po 3100pkt, to po co od 7 rangirobić? Tylko zbędne obciążenie dla serwerów.

    • Reply
      R
      Kwi 10, 2020 10:25 am

      Hmm, ciekawe jak ten event się rozwinie, przede wszystkim jaka będzie szansa na shiny. 20 zestawów, czyli jak ktoś opędzi to w 3 godziny, to minimum 20 szans na shiny. Czy to oznacza szansę na poziomie Community Day, czy może wyższą jak przy eventach z questami?
      No i czy ta zwiększona szansa przełoży się na pokemony łapane w okienku na dziko? Bo patrząc po bieżących spawnach, to da się ich więcej złapać niż 20 sztuk w 3 godziny. Ja tam bana na wyjście z domu nie mam, więc na polowanie mogę pojechać.

      Oczywiście bez sensu, że robią to w pierwszy dzień świąt, ale ich to przecież nie obchodzi 🙁

      No i jak to serwery wytrzymają? ;-))

  • Reply
    ach
    Kwi 10, 2020 8:09 am

    Nazbierało mi się trochę “tm” macie jakąś sprawdzoną stronę z wszystkimi aktualnymi atakami pokemonów? Tylko proszę nie podawajcie aplikacji… stary telefon ledwo zipie 🙂

    • Reply
      Rev
      Kwi 10, 2020 8:42 am

      Pvpoke.com

      • Reply
        ach
        Kwi 10, 2020 10:40 pm

        dziękuję

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Kwi 12, 2020 9:01 am

    Niantic przechodzi w niektórych sprawach już jakiekolwiek kanony logiki. Za 7 stempli dają alola exeggutora, i jednocześnie dają go za jeden zwykly field. Czasem ich nie rozumiem

  • Reply
    GramGdyMamCzas
    Kwi 13, 2020 11:03 am

    Wiedza, który zupełnie obcy mi trener, jest najlepszym graczem w Go Battle League, nie jest mi potrzebna. Każdy, z którym przegrywam jest lepszy ode mnie. Wystarczy mi informacja, które miejsce ja osiągnęłam na swoim poziomie, ale i to nie jest powodem ani radości, ani zmartwienia.
    Ciekawi mnie zupełnie co innego. Spotkałam się kilka razy z poddanymi walkami. Przeciwnik świadomie wystawiał np. pokemony “shiny” o niskim CP a ja korzystałam z łatwej wygranej. W sumie dzięki temu dwukrotnie miałam po 4 wygrane walki i mogłam upolować Landorusa.
    Tak dzisiaj zrobię. “Komuś” może się też tak udać, jak mi. :))
    Zresztą 5 pod rząd przegranych bitew, to dla mnie “normalka”, więc przysłużyłam się, aby inni mogli mieć przeróżne trofea.

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Kwi 13, 2020 1:18 pm

      To jest sposób na nagrody, jak poprzegrywasz to spada rank, a co za tym idzie w następnych setach dostaniesz słabszych oponentów i łatwiej o te 4 wygrane. Istnieje też możliwość że komuś nie chce się szarpać z walkami i poprostu zgarnia stardust za przegrane sety.

      • Reply
        GramGdyMamCzas
        Kwi 14, 2020 9:50 pm

        Nie lubię walk, ale jeżeli decyduję się na serię 5 bitew, to gram od początku do końca, nawet wiedząc, że przegrywam. Patrzę na pokemony innych trenerów, zdarza się, że takich nie widziałam, i czekam końca, aż moje “mocarne” pokemony polegną.

        Posiadam kilkanaście Fast TM i kilkadziesiąt Charged TM. Dotąd dopóki zamiana ataków będzie losowa, to nie widzę sensu ich używania.

        Poszłam na skróty w ocenie pokemonów; gdy nie ma 3 złotych gwiazdek, to z miejsca jest transferowany. Rzadkie zostają, jako trofeum, ale zapewne dotąd dopóki nie zabraknie mi dla nich miejsca.
        Ataków – nie analizowałam. Ocena po CP i gwiazdkach jest chyba “ułomna”. Skazałam swoje pokemony na “pokemony do bicia”. 🙁

        • Reply
          ach
          Kwi 15, 2020 12:15 am

          no cóż, mnie walki też nie interesują ale wyjścia jakby nie będzie… Za pieczątki już legend raczej nie dostaniemy a rajdy na 5 poziomie mogę sobie darować ze względu na grywalność na moim osiedlu.
          Jeżeli chodzi o pvp w ogóle się na tym nie znam. Biorę sobie trzy silne poki do walki i obserwuję czym grają inni. Zmieniam swoje stworki podczas bitwy żeby zapamiętać z jakimi przeciwnikami sobie radzą lepiej lub gorzej ot, taka zabawa. I tak na jedną ligę wypada z 5 pokemonów z których wybieram moje trio do walki.
          Jeżeli chodzi o TM rezerwuję tylko do legend i pokemonów słabo osiągalnych Tyrek, Dragonite .

          • GramGdyMamCzas
            Kwi 15, 2020 12:46 pm

            Wykorzystałam kilka TM dla pokemonów, które nie potrzebowały za wiele Stardustu i candy. Na teraz mam 44 Charged TM i 13 Fast TM. Czasowo, to narzędzia ze statusem “balast”. Zawsze miałam za mało Stardustu. 🙁
            Mam po dwa Dragonity i Tyranitary płci obojga. Nie używam ich, bo dla mnie są bezużyteczne w starciach, pomimo zadowalającego IV. Czasami “wypoczywają” na arenach. 🙂
            Dotąd dopóki tylko gromadziłam pokemony w Pokedexie, to wszystko grało.
            Dzięki za odp. 🙂

  • Reply
    Ach
    Kwi 13, 2020 6:49 pm

    Ja tez tak wystawiam, shiny w jednym kolorze z jednego i drugiego powodu a trzeci to taki ze jak mam 5 i wiecej takich samych legend to wiecej mi nie trzeba.

  • Reply
    Ach
    Kwi 13, 2020 6:52 pm

    Ten ranking mozna wylaczyc?

    • Reply
      Hejterhejterow
      Kwi 15, 2020 5:03 pm

      Jaki ranking? Ten przy randze informuje o tym ile brakuje do kolejnego poziomu, wyłączenie go byłoby głupotą. Ranking na stronie www jest i wystarczy nie wchodzić w zakładkę.
      Zamiast myśleć o wyłączeniu czegoś radzę najpierw włączyć myślenie.

  • Reply
    R
    Kwi 14, 2020 9:21 am

    No i “event” do powtórki. Oczywiście wszystko się sypało, co dla wszystkich było jasne, że tak będzie, tylko nie dla mega programistów Niantic. Kiedy go te bałwany powtórzą? Dla odmiany w Wigilę o 16-tej?
    Jestem fanem ich eventów, maniakiem polowania na shiny i zawsze się dostosowywałem. Tym razem jednak przegięli – dali event w rodzinnym “prime time”. Nie było szans, żeby pograć – jak się siedzi w domu, to nie ma możliwości, żeby na kiblu 3 godziny przesiedzieć. A tak, to ciągle jest coś do zrobienia, mało tego – walki są absorbujące i nawet nikt nie może z nami pogadać, bo skupiamy się na grze. Także chała na całej linii, mi się udało zaledwie 9 setów zaliczyć i to też na zasadzie jednej wygranej i poddania reszty walk lewą reką obsługując telefon, a prawą widelec. Po pół godziny moich wygibasów żona się zwyczajnie wkurzyła i było dla mnie po zawodach.

    Co miałem zrobić? Olałem event, bo nie było szans na grę. Normalnie jak jest w zwykłą sobotę po południu, to się do południa załatwia sprawy, a potem mówi “mam event, wracam za 3 godziny, to na razie i cześć”. Gdyby jeszcze pozwolili te 20 setów zrobić w 9 godzin, to jakoś by się udało i im serwery by może to wytrzymały. A tak, to kicha na maksa. No ale Niantic zawsze wie lepiej…