News 8

Referral program – jak działa w Pokemon GO?

System tzw. poleceń ma na celu przyciągnięcie nowych graczy lub zachęcenie do powrotu tych, którzy od jakiegoś czasu już nie grają. We wpisie pokazujemy jak taki system został zaimplementowany w Pokemon GO.

Na początku chcielibyśmy Was uczulić na bardzo ważny fakt – udostępnianie kodu polecającego prawie na pewno nie przyniesie Wam oczekiwanych korzyści, chyba że udostępniacie go osobom, które znacie i wiecie, iż nie grały nigdy w GO lub nie logowały się bardzo długo do gry. Dlaczego?

 • Konto osoby, która wpisuje kod polecający musi spełniać jeden z dwóch warunków:
  • Gracz nie logował się do gry od 90 dni lub dłużej,
  • Jest to całkowicie nowe konto.
 • Żeby czerpać korzyści z nagród za zadania jakie wykona gracz wpisujący kod musicie go mieć na liście znajomych w grze.

Raczej trudno się spodziewać, że na grupach/fanpage poświęconych Pokemon GO znajdziecie osobę, która akurat wybierze Wasz kod i spełni któryś z powyższych warunków z pierwszego punktu – nie da się ukryć, że większy sukces osiągnięcie sami zakładając kolejne konto (do czego nie zachęcamy, bo jest to mimo wszystko niezgodne z regulaminem gry).

Po wpisaniu kodu polecającego automatycznie wysyłane jest zaproszenie do znajomych do osoby polecającej. Dopiero po zaakceptowaniu tego zaproszenia osoba referująca otrzymuje 50x Stardust, zapraszany dostanie 100x Poke Ball (do odebrania w profilu znajomego) i w dolnej sekcji profilu znajomego pojawią się zadania do wykonania przez osobę, która wpisała kod – z nagrodami za ich ukończenie dla obu stron.

Jak cały proces wygląda w praktyce?

1. Zapraszający

Swój kod polecający znajdziecie po naciśnięciu na ikonę koperty z napisem “INVITE”, która znajduje się w menu nad listą przyjaciół:

Z poziomu tego menu możecie go skopiować w formie tekstowej lub udostępnić jako post w mediach społecznościowych:

Poniżej sekcji z kodem poglądowo znajdziecie wszystkie zadania jakie może wykonać osoba, której udostępniliście kod polecający i dodaliście ją do znajomych – jeśli ukończy konkretne aktywności to będziecie mogli zebrać te nagrody wchodząc w jej profil na liście znajomych (zadania znajdują się na dole pod statystykami aktywności gracza). Na tym Wasz udział w procesie się kończy, bo sami nie możecie ukończyć żadnego z tych zadań.

2. Zapraszany

Gracz, który wpisuje kod polecający ma ku temu dwie możliwości. Gdy po raz pierwszy (po ponad 90-dniowej przerwie lub w ogóle) uruchomi grę zobaczy taki ekran:

Po kliknięciu na “Have a referral code?” otworzy się ekran gdzie można od razu wpisać kod polecający:

Jeżeli gracz pominął ten etap to może wpisać czyjś kod w tym samym miejscu gdzie Wy znaleźliście swój własny kod, tj. pod ikoną z napisem “INVITE” ponad listą przyjaciół – po wejściu w to menu gracz musi wybrać “HAVE A REFERRAL CODE?” i oczywiście wpisać kod w okienku do tego przeznaczonym. Nowy/powracający gracz ma na wpisanie czyjegoś kodu 72h od czasu zalogowania do gry.

Osoba wpisująca kod również otrzyma nagrody za wykonanie zadań, ale będą one nieco inne niż dla polecającego. I tu również tak samo można je odebrać wchodząc w profil polecającego, dodatkowo osoba zapraszana widzi w tym miejscu postęp wykonywanych przez siebie zadań:

Zadania i ich nagrody oczywiście uległy zmianom od czasu testów w Australii – nie ma już m. in. słynnego zadania na 50 Rare Candy za zdobycie przez wpisującego kod 50 candy za chodzenie z buddy. Na moment obecny nie mamy jeszcze pełnej wiedzy dotyczącej nagród w postaci pokemonów z tych zadań, tak więc informacje te udostępnimy gdy już większość z nich będzie znana.

Źródło: https://pokemongolive.com/post/referrals-launch-live/?hl=en

8 komentarzy

 • Reply
  Piasecki88
  Mar 31, 2021 7:17 pm

  No no no
  Brzmi interesująco
  Coś nowego ciekawe jakie poki w nagrodach są co to zadań to ujdzie.

 • Reply
  Bartek
  Kwi 03, 2021 9:19 am

  Juz boom minął na pokemony,juz to sie robi nudne. Przemija jak wszystko.Niantic to widzi.

 • Reply
  Marek
  Kwi 06, 2021 10:20 am

  Ilu można mieć referralinvite przyjaciół?

 • Reply
  KaliInside
  Kwi 11, 2021 1:45 pm

  “e większy sukces osiągnięcie sami zakładając kolejne konto (do czego nie zachęcamy, bo jest to mimo wszystko niezgodne z regulaminem gry).”

  Nie kumam, ja mam trzy konta

 • Reply
  subcom
  Maj 06, 2021 5:51 pm

  brak mi przycisku “invite” między “me” a “friends” – co mogę zrobić?

 • Reply
  lenasztajner111
  Wrz 03, 2021 11:56 am

  GGRQCKRFW
  9619 9422 9147
  proszę dodawajcie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.