News 27

Rekompensata za Pokémon GO Tour: Kanto

Niantic postanowiło w jakiś sposób zrekompensować posiadaczom biletu problem, na którym zyskała pewna grupa graczy.

Jeśli wstęp jest dla Was enigmatyczny i nie natknęliście się na informacje o wspomnianym błędzie to spieszymy z wyjaśnieniami.

W momencie rozpoczęcia Pokémon GO Tour: Kanto we wschodnich częściach świata okazało się, że Niantic w dość specyficzny sposób wymusza na niezdecydowanych graczach wybór wersji Red lub Green. Jeżeli jakiś gracz po starcie wydarzenia nadal nie wybrał wersji eventu, to po próbie wejścia w menu zadań (lornetka w prawym dolnym rogu ekranu w widoku mapy świata) pojawiał się ekran identyczny jak ten, który wyświetlał się po kliknięciu na bilet w plecaku – z informacjami na temat daty, godziny oraz dwoma przyciskami do wyboru wersji eventu. Problem polegał na tym, że na początku ekran ten pojawiał się również tym… którzy nie kupili biletu. Niantic “rozwiązało” problem blokując ekran wyboru dla nieposiadających biletu (który mimo to ciągle się wyświetlał, ale nie pozwalał przejść dalej), co z kolei spowodowało, że na jakiś czas wszyscy gracze bez biletu nie mogli się dostać do zadań oraz eventowego Special Research dostępnego dla wszystkich graczy.

Warto dodać, że gracze, którzy skorzystali na błędzie mogli w pełni uczestniczyć w wydarzeniu a Special Research na shiny Ditto oraz shiny Mew nie został im odebrany (i jak zapewnia Niantic nie zostanie odebrany).

Niantic już wcześniej zapowiadało pewnego rodzaju rekompensatę dla wszystkich, którzy zakupili bilet. Nie będzie to niestety dodatkowy event ze spawnami czy zwiększonymi szansami na shiny a jedynie zestaw zadań w postaci Timed Research z nagrodami takimi jak:

  • 30 Ultra Balli
  • Lure Module
  • Poffin
  • Super Incubator
  • Lucky Egg
  • 3x Silver Pinap Berry
  • Star Piece
  • Elite Fast TM
  • Elite Charged TM
  • Charged TM
  • Fast TM
  • 100 Mew Candy

Dodatkowo w sklepie gry pojawi się darmowa paczka z 3x Remote Raid Passem.

Zestaw zadań będzie dostępny od 5 marca o 10:00 i trzeba ukończyć przed 5 kwietnia o 10:00. Tak jak wspominaliśmy wyżej, zarówno zadania jak i darmowa paczka z Raid Passami mają być dostępne wyłącznie dla graczy, którzy kupili bilet na Pokémon GO Tour: Kanto.

Źródła:

https://pokemongolive.com/post/gotourkanto-bonus/?hl=en

27 komentarzy

  • Reply
    mat556
    Mar 03, 2021 7:57 pm

    Chujowa ta rekompensata ale przynajmniej elite TM się przydadzą (wcale nie, poprostu kolejne elite TM leżące w moim plecaku)

    • Reply
      R
      Mar 03, 2021 10:02 pm

      Dokładnie to samo myślę. Te elite TM są tak rzadkie i drogie, że… z nich nie korzystam oszczędzając ja na nie wiadomo co.
      Na szczęście ja akurat na nic nie ucierpiałem, więc nie narzekam. Dają coś ekstra, to się weźmie.

      Zwyczajnie myślę, że łosie są tak denni w programowaniu, że z wpadką eventu poprawkowego w zeszłym roku nie chcą teraz ryzykować kolejnej wpadki 🙂

      Swoją drogą – co za bałwan wypuścił wersję aplikacji z takim bugiem, jaki jest teraz! Aż się boję najbliższego CDay – zwykle jestem w ruchu, żeby jak najwięcej klikać pokemonów. A teraz błąd jest taki, że jak się wyjedzie z zakresu mapy, który gra pociągnęła z serwera, to mamy jedynie zieloną pustkę z siatką ulic. Giną areny, pokestopy i niestety pokemony. Niby restart gry pomaga, ale w czasie CDay to czysta rozpacz – polujemy na pokemony, a w ten event łapiemy ich przecież jak najwięcej dla punktów doświadczenia. Każdy restart gry to jednak strata czasu.

      • Reply
        Piasecki88
        Mar 03, 2021 10:30 pm

        Najnowszy Patch naprawił ten błąd tak jest u mnie.

        • Reply
          Cobra
          Mar 03, 2021 10:39 pm

          oo jutro przetestuję sobie tego patcha, w starej wersji nie można masowo transferować meltanów 🙁

        • Reply
          R
          Mar 03, 2021 10:40 pm

          Dzięki stokrotne! Już instaluję…

          Przy okazji – skąd dorwać mroczne pokemony? Co teraz się respi? Nic? Raidy to płatne przepustki, zadania na pokestopach z mrocznymi są mega rzadkie, a Sierrę też nie każdego dnia się zrobi.

          Dawniej był Murkrow, alolańska Rattata… Teraz nie ma nic 🙁 A zadania na Mew trzeba jakoś do przodu przecież popychać, choć i tak na tym etapie trzeba spędzić ponad 4 tygodnie.

          • ach
            Mar 03, 2021 11:53 pm

            Rocket babeczka “Wherever there is light, there is also shadow.” (skunks lub sableye) poochyena ostatnio była czy jest?

          • ach
            Mar 04, 2021 12:04 am

            użyj incense masz Grimera alola

          • R
            Mar 04, 2021 9:32 am

            Poochyena to była, niestety już nie ma. Grimer może być nadzieją, jednakże w ostatnich dwóch Incence ani jednej sztuki 🙁
            Na pokestopach trafić mroczne w zespole R to bardzo duży łut szczęścia. Prościej już te 6 walk zrobić i Sierrę zaliczyć. No nic, w trzy tygodnie myślę, że uda się to zrobić. Niemniej jednak wykluczenie mrocznych ze spawnów (na obu półkulach) to albo jakiś mroczny żart, albo zwykły skok na kasę za przepustki do raidów.

          • ScorpioPce
            Mar 04, 2021 7:17 pm

            Ja mam już wyłapane wszystkie. Brakuje mi właśnie jeszcze 10 DARK.

            Trochę nałapałem Poochyena w zeszłym miesiącu.

            Teraz poluję na Grunty – mają Houndoura i Sableye. Przez te jeszcze 20 dni chyba się uda nałapać.

            Z incensów nic mi nie wypadło dark.

            Jedyne co zostawili to Sneasel w rajdach.

            Ciekawe co będzie w pozstałych etapach?

          • ach
            Mar 04, 2021 7:34 pm

            przepraszam za niedokładność zadanie z pokestopa Use an Incense-nagroda Grimer

          • ScorpioPce
            Mar 04, 2021 8:35 pm

            @ach, dzięki. Zapomniałem o tym zadaniu.

            Oczywiście Houndour jest u Gruntów “Do You know how pokemon breath can be…” – o ile nie trafi się na vulpixa.

      • Reply
        Cobra
        Mar 03, 2021 10:33 pm

        Gdzieś w poprzednim wpisie napisałem jak to rozwiązać, u mnie gra hula aż miło

  • Reply
    Cobra
    Mar 03, 2021 10:35 pm

    Sama rekompensata jest w miarę ok chociaż pewnie większość wolałaby 3-4 godzinne spawny kanto z incensa ze zwiększoną szansą na shiny. No ale mamy co mamy i nie można wybrzydzać.

    Wkurza mnie natomiast fakt że nieuczciwi gracze dostaną nagrodę za to że grają nieuczciwie… – tu jest problem z tą rekompensatą. Nie wiem czy wiecie ale większość graczy która skorzystała z tego błędu to spooferzy masowo teleportujący się w okolice Australii i Oceanii. Dostali oni dostęp do płatnego eventu ZA DARMO a teraz jeszcze dostaną dodatkowe nagrody.

    BRAWO NIANTIC czapki z głów :)))

    • Reply
      Ot_er
      Mar 04, 2021 5:37 pm

      Te jak to nazwał*ś “dodatkowe nagrody” są dla osób które faktycznie kupiły bilet a nie wykorzystały błąd w grze.

      • Reply
        Cobra
        Mar 05, 2021 5:50 pm

        Proszę sobie przeczytać to
        https://pokemongolive.com/post/gotourkanto-bonus/?hl=en

        “Trainers who inadvertently received access to the ticketed portion of Pokémon GO Tour: Kanto without purchasing a ticket will still be able to access the Pokémon GO Tour: Kanto Special Research.”

        Każdy kto miał dostęp w legalny sposób lub nie do tour kanto dostanie tego questa

        • Reply
          ScorpioPce
          Mar 05, 2021 5:59 pm

          Tu chodzi o to, że dostaną ‘Pokémon GO Tour: Kanto Special Research’ – czyli zadanie na shiny mew.

          A ta rekompensata to ‘Pokemon Go Tour: Kanto – Bonus Event’ i tego nie dostraną

    • Reply
      ScorpioPce
      Mar 04, 2021 7:25 pm

      Ci “nieuczciwi gracze” nie dostaną dodatkowej nagrody.
      Ale myślę, że akurat na tych kilku przedmiotach to im już nie zależy.

      Nie rozumiem, jakim cudem takie aplikacje do cheatowania mogą istnieć i Niantic nie jest w stanie nic z tym zrobić.

      A może jest w stanie tylko nie chce? Jeśli ta grupa to 50% ich użytkowników, którzy pomimo cheatów wydają kasę w sklepie? To może NIanticowi bardziej opłaca się ich zaakceptować i zgarniać kasę, niż zablokować?

  • Reply
    Marcinomeyer89
    Mar 03, 2021 11:05 pm

    Powinny być dodatkowe sprawny ze smokami i mrocznymi ich sie nie da złapać do questu

  • Reply
    Marcinomeyer89
    Mar 03, 2021 11:06 pm

    Powinny być smoki i mroczne do questu

    • Reply
      ScorpioPce
      Mar 08, 2021 5:33 pm

      Coś mogli dać. Albo jeszcze dadzą.

      Ja już wyłapałem wszystko, łącznie z mrocznymi.

      Mroczne oczywiście od Gruntów. Ale dało radę.

      Teraz tylko czekam, aż miną dni.

  • Reply
    adaś
    Mar 05, 2021 3:20 pm

    Co to znaczy “wykonaj 10 zadań badań terenowych” ?????

    • Reply
      Cobra
      Mar 05, 2021 5:51 pm

      zapewne chodzi tu o zadania z pokestopów 🙂

    • Reply
      ScorpioPce
      Mar 05, 2021 6:04 pm

      Oczywiście chodzi o zadania “Field Research”, które wypadają z pokestopów.

      Ale nie warto tego tłumaczyć na polski 🙂 Prawie ssam nie zrozumiałem o co pytasz 🙂

  • Reply
    Gracz
    Mar 05, 2021 9:50 pm

    Bla bla bla… Marudzić, marudzić i narzekać… Po co po prostu sobie grać… A tak przy okazji to czy na “dziko” dostępna jest męska firma FRILLISH? (niebieski)

    • Reply
      ScorpioPce
      Mar 05, 2021 10:50 pm

      O, to ja też przyłączam się do tego pytania.

      Wszystkie jakie złapałem to różowe. Myślałem, że to przypadek, ale widzę, że nie jestem odosobniony.

      • Reply
        Miki
        Mar 06, 2021 7:53 am

        Niebieski jest tylko w PVP bodajże od rangi 10.

        • Reply
          Gracz
          Mar 07, 2021 11:15 am

          Ok. Dziękuję za informację… Chyba trzeba będzie poświęcić parę godzin ekstra na PVP.