News 37

Rusza GO Battle League!

Sieciowa walka między graczami wchodzi do Pokemon GO! Niantic zdradziło nam najważniejsze szczegóły.

Na pokemongolive.com czytamy:

Trenerzy,

GO Battle League nadchodzi! W tym tygodniu GO Battle League będzie stopniowo stawać się dostępne dla graczy na podstawie ich poziomu trenera. Funkcja jest udostępniana stopniowo, by zachować jej stabilność w trakcie wdrażania. Na początku ruszy presezon, podczas którego będziemy optymalizować i dostosowywać funkcjonalność, by pierwszy sezon był jak najlepszy!

Czym jest presezon?

To okres czasu zanim rozpoczną się walki o “stawkę”. Z waszą pomocą chcemy zoptymalizować i zbalansować GO Battle League. Dodatkowo chcemy uczyć się w jaki sposób używacie nowej funkcjonalności by dostosować takie rzeczy jak długość trwania sezonu, wymagania na kolejne poziomy rankingowe i inne. W poprzednim wpisie wspomnieliśmy o czymś, co nadal podtrzymujemy: w GO Battle League będziecie walczyć w trzech zmieniających się ligach (Great, Ultra i Master, przyp. red.), a także zyskacie możliwość walki ze swoimi znajomymi, zdobywając jednocześnie nagrody rankingowe.

W presezonie GO Battle League zacznie od Great League, w kolejnym etapie Ultra League i na końcu Master League. Ligi będą zmieniać się co dwa tygodnie. W presezonie możecie zdobywać rangi, ale zostaną częściowo zresetowane na początku sezonu pierwszego. Możecie także zdobywać nagrody za walki i wygrane, tak więc to świetny czas na trening i zdobycie ciekawych nagród. 

Presezon startuje teraz od Great League, 10 lutego o 22:00 polskiego czasu zmieni się na Ultra League i 24 lutego o tej samej godzinie na Master League. Great League powróci ponownie 9 marca 2020 o  22:00 czasu polskiego. Oczekujcie informacji kiedy zakończy się presezon i rozpocznie właściwy sezon pierwszy.

Nagrody w GO Battle League

  • Nagrody będą determinowane przez rangę i wygrane walki. Trenerzy muszą przejść pięć kilometrów, by zdobyć wstęp do GO Battle League i dostęp do pięciu walk, proces ten można powtórzyć trzy razy na dzień – pamiętajcie, że musicie ukończyć wszystkie pięć przyznanych walk, by zdobyć kolejny pakiet walk za następne pięć kilometrów. Po walce możecie zyskać duże ilości Stardustu, w zależności od rangi i liczby wygranych. Więcej wygranych to więcej Stardustu! Możecie zdobyć także ważne przedmioty jak Rare Candy lub TM oraz ekskluzywne szanse na spotkanie pokemonów!
  • Pikachu Libre i przedmioty dla avatara jako nagrody z GO Battle League! Pikachu w specjalnym przebraniu znany z gier Pokemon Omega Ruby, Alpha Sapphire i Pokken Tournament pojawi się w Pokemon GO. Możecie go spotkać jako nagrodę za udział w GO Battle League. Wraz z progresem w rangach otrzymacie również dostęp do przedmiotów dla postaci inspirowanych tym wariantem Pikachu (…).
  • Premium Raid Pass to teraz Premium Battle Pass. Przedmiot ten może wyglądać znajomo, ale teraz Premium Raid Pass zyska nową nazwę. Teraz oprócz raidów będzie używany do aktywowania “ścieżki” premium w GO Battle League z jeszcze lepszymi nagrodami! Premium Battle Pass pozwoli wam zdobyć lepsze nagrody za zwycięstwo a także obniży liczbę zwycięstw potrzebnych do spotkania niektórych pokemonów. Użycie Premium Battle Passa nie wpływa na rangę oraz ocenę – jedynym sposobem na poprawę statystyk jest wygrana.
  • Użyj Battle Now by zdobyć wczesny dostęp do GO Battle League. Skończyłeś swój spacer a masz wciąż kilometr do zdobycia przepustki GO Battle League? Funkcja Battle Now pozwoli ci wydać PokeCoins, by wejść do walki wcześniej. Koszt tej opcji będzie spadał im bliżej progu pięciu kilometrów się znajdziecie. Co ważne nadal musisz przejść przynajmniej dwa kilometry, by użyć tej możliwości. Nie ma pełnego zastępstwa na wyjście na zewnątrz i chodzenie! Zawsze możecie przejść pełen wymagany dystans bez wydawania monet. 

Włączcie powiadomienia w grze, by widzieć kiedy ruszyło GO Battle League! Z okazji premiery funkcjonalności, pierwszy pakiet walk w GO Battle League otrzymacie bez konieczności przejścia pięciu kilometrów.

Gdy ruszy GO Battle League i poznamy więcej szczegółów na temat wydarzenia, stworzymy dla was osobny informacyjny wpis. Co wiemy już w tym momencie?

  • Zanim rozpocznie się sezon prawdziwej rywalizacji, Niantic będzie przyglądać się GO Battle League i dostosowywać rozgrywkę podczas presezonu.
  • Co dwa tygodnie będzie zmieniała się liga, w której zawalczymy – na start Great League, od 22:00 10 lutego Ultra League, od 22:00 24 lutego Master League i 9 marca o tej samej godzinie powróci Great League.
  • By walczyć w GO Battle League musimy przejść 5 kilometrów – za taką odległość otrzymamy pakiet 5 walk. By zdobyć kolejny pakiet musimy wykorzystać obecnie posiadany i ponownie przejść tę samą odległość.
  • Nagrody będą determinowane przez rangę i liczbę wygranych walk.
  • Jedną z nagród może być spotkanie określonego pokemona z puli.
  • Za udział w GO Battle League będziemy mogli złapać Pikachu Libre i otrzymać przedmioty dla avatara inspirowane tym pokemonem:

Znalezione obrazy dla zapytania pikachu libre

  • Premium Raid Passy zmienia się w Premium Battle Passy – dzięki nim w GO Battle League będzie można zdobywać lepsze nagrody za wygrane. Nie wiemy przez ile walk efekt Premium Battle Passa będzie aktywny.
  • Battle Now to płatna funkcja, która pozwoli skrócić dystans potrzebny do otrzymania pakietu pięciu walk – by ją wykupić musimy jednak przejść najpierw chociaż 2 z 5 wymaganych kilometrów. Koszt funkcji będzie się obniżał im bliżej będziemy obecnie osiągnięcia 5 kilometrów. Nie znamy jeszcze dokładnego kosztu.
  • GO Battle League będzie uruchamiane stopniowo – najpierw dla graczy na 40 poziomie a z godziny na godzinę także dla kolejnych.

Uruchomienie GO Battle League powinno być kwestią godzin.

 

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/gobattleleague-announcement-2/

37 komentarzy

  • Reply
    Dawixx07
    Sty 28, 2020 7:41 pm

    to juz jest?

  • Reply
    zaba1
    Sty 28, 2020 10:26 pm

    Hmmm mi najbardziej brakuje możliwości informowania w grze o chęci walki w danej chwili. Przykładowo wbijasz na buddy listę i widzisz kto w tej chwili chce walczyć.

  • Reply
    Piasecki88
    Sty 29, 2020 11:52 am

    Brzmi ciekawie

  • Reply
    florian
    Sty 29, 2020 3:02 pm

    Nie zdążyli dobrze włączyć i już same bugi i wyłączone

  • Reply
    QBAVSKI
    Sty 29, 2020 6:59 pm

    A gdzie Machrid? Znudziło mu się narzekanie na życie?

    • Reply
      Deklej
      Sty 29, 2020 8:56 pm

      Zmienił ksywke na florian

    • Reply
      ach
      Sty 30, 2020 2:32 am

      no właśnie gdzie On jest?

    • Reply
      Hideharu_Mijahira
      Sty 30, 2020 7:36 am

      Mi też brakuje mi jego komentarzy.

    • Reply
      Kasiabasia
      Lut 01, 2020 2:47 am

      Machrid wróć!! Twój zawsze wierny fan klub czeka

  • Reply
    Miranis24
    Sty 29, 2020 9:36 pm

    przeszedłem dzisiaj ponad 5 km i nie mam dostępu do bitw, może dlatego że mam 31 lvl dopiero

  • Reply
    Gracz
    Sty 30, 2020 5:58 am

    Mie potrzeba starego pajacyka do marudzenia, za chwilę zjawi się cała masa pierdzących w stołek….
    Widać że niestety niektórzy nie wiedzą jak ta gra wyglądała w pierwszym roku od premiery… POKEMON GO to jedna z najbardziej rozbudowanych gier… Zawsze na +

    • Reply
      Zenwolfero
      Sty 30, 2020 1:49 pm

      Co do rozbudowania masz rację 😉 Porównując PGo obecne z tymi na początku to jest progres
      Ale nastał ten moment że zamiast dodając coś nowego mogliby zająć się ustabilizowaniem tego co mają bo jest masakra.

  • Reply
    Syriusz85
    Sty 30, 2020 2:05 pm

    To może ja coś dodam od siebie. Nie będzie to jako takie marudzenie, ale raczej moje propozycje, jakby to lepiej wyglądało.
    1. Dałbym każdego dnia 5 darmowych walk na start
    2. Po wykorzystaniu tych 5 walk masz do wyboru:
    a) czekać 5 godzin na kolejne 5 walk
    b) przejść 5 km, gdzie każdy 1 km = 1 godzina mniej

    W takim trybie jak jest aktualnie, to żeby zdobyć możliwość spotkania pokemona – nagrody, trzeba przejść co najmniej 10 km, żeby wygrać 4 walki (bo wygrać 4/5 walk to duży wyczyn dla większości graczy).

    • Reply
      bart
      Sty 30, 2020 4:42 pm

      Można też zbierać kilometry (do 10km) i spokojnie wieczorem 10 walk zrobić.

      Poczekajmy jak uruchomią walki dla graczy niższego poziomu. w Greate lidze stosuje się 4-5 poków z których każdy na każdego ma kontrą, w kolejnych ligach będzie ciekawiej i większy wybór poków.

  • Reply
    Alex
    Sty 30, 2020 4:29 pm

    A jak to jest w walce z blokami? Powinny być dwa tak jak zawszę na każdego gracza?

  • Reply
    GramGdyMamCzas
    Sty 31, 2020 11:02 am

    Większość z graczy w Pokemon Go chce, jak najszybciej wypełnić miejsca w Pokedexie. Potem ma się wybranych faworytów, których udoskonala się. Mimo wszystko, też chce się posiadać, jak najwięcej “shiny”.
    Wczoraj z ciekawości i z obawą, co do efektów, wzięłam udział w Go Battle League. 2 walki przegrałam.
    Aby uzyskać pakiet na 5 walk, to 5 km jest dystansem optymalnym do pokonania.
    Nawet, gdy będę tylko tą stroną przegraną, to cieszę się, że mogę “potrenować” z innymi niż tylko Blanche, Spark czy Candela.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Sty 31, 2020 7:45 pm

    Szkoda że zlikwidowano nagrody pocieszenia za przegrane walki

    • Reply
      R
      Sty 31, 2020 9:04 pm

      To prawda. Nie ma nic bardziej frustrującego jak przegrana. Ja akurat dobrych pokow tu niestety nie mam. Wcześniejsze walki były nudne do porzygu, to i sobie nic na Great Ligę nie wyhodowałem. Jak ma to teraz oznaczać, że na 5 walk mam dostawać bęcki i wygrywać zaledwie 1-2 walki, to ja motywacji nie mam żadnej. Poki mam nastawione na raidy i walkę z bossami zespołu R. I chyba sobie te ligi odpuszczę. Skręt przez grę w ten kierunek to nie dla mnie, to obrót od pierwotnej idei gry o 180 stopni. I mam na myśli grę jako łażenie w terenie, a nie konsolowe nawalanki. Bo teraz to ta gra to siedzenie na kiblu z telefonem w ręku i klepanie ekranu. A wszystko to poprzedzone wielogodzinnymi studiami nad charakterem kilkuset stworzeń, mechaniką walk i specyfiką ataków. Ta gra miała mnie zachęcić do wyjścia w teren, a nie do nawalania się z tajwańskimi nastolatkami gdzieś po rwącej się sieci (3 walki przegrałem przez słabe połączenie). Jeszcze zrobię parę serii i wysiadam. Pójdę na raid, w community day pogadam z nieznajomymi osobami w parku, narobię kilometrów na rowerze. Walki w lidze do tego zniechęcają. Niby trzeba przejść te 5km,ale można też… zapłacić. Chodzi o kasę, wiadomo, ale ja jestem tym mocno zniechęcony.

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Lut 01, 2020 9:45 am

        Mam to samo, mimo że mam na do tej ligi raikou, enteia i latiasa z paczek to ciągle przegrywam z laprasami, flygonami itd. Choć wiadomo że jak jest się graczem dla chwilowej rozrywki, to nie ma się szans z geekami

        • Reply
          R
          Lut 01, 2020 3:26 pm

          Wycwaniakowalem, ustawilem to co potrzeba i… Jestem lzejszy o prawie milion pylu, a i tak przegrywam. Owszem, w jednej sesji nawet wygrałem 4 walki. I co z tego… Frustracja na maksa – doslownie przed chwilą kolesia praktycznie rozlozylem (został mu jeden pok a mi 3), po czym gra nie pozwalala mi w ogole kliknąć ładowanego ataku. I przegralem!!! Kur-wicy dostałem, malo nie potłukłem telefonu.
          Nie,jeśli gra ma polegać na nerwach, to ja dziękuję. Chcę grać dla siebie, a nie robić jako mięso armatnie. To jest mega nie fair gra, wyścig szczurów już nie dla mnie, nigdy nie aspirowalem na mistrza świata, a innej drogi w grze nie ma. Albo jesteś mistrzem świata, albo klniesz do małego ekranu telefonu.

          • Kryniek89
            Lut 01, 2020 5:23 pm

            Tez często mam to samo, weak connetion i nie reaguje na klikanie

    • Reply
      Ach
      Lut 02, 2020 3:31 am

      jak grasz po “staremu” przez frendy to nagrody za przegrane walki sa(dzis rarusy 2 wpadly) I mam nadzieje ze zostana

  • Reply
    GramGdyMamCzas
    Sty 31, 2020 10:51 pm

    Pierwotnie chciałam tylko uzupełnić Pokedex pokemonami złapanymi “w dziczy” i walki mnie nie interesowały.
    Pokemonów leadera Arlo nadal nie mam “czym” pokonać.
    Na szczęście nadal gra bawi mnie a nie frustruje.

  • Reply
    MAKBETll
    Lut 02, 2020 4:49 pm

    Napisane jest że trzeba przejść 5 km żeby grać. Mi pokazuje 3 km do przejścia po tym jak urzyłem premium battle passa 31 stycznia.

    • Reply
      ach
      Lut 03, 2020 11:48 am

      ja bez premium passa i też 3km

  • Reply
    Xts
    Lut 04, 2020 11:31 am

    Jak ma się premium pass to 3 km do przejścia. Ogólnie zbudowane te walki strasznie. Ale bywa śmiesznie bo dziś dwie wygrane na takim farcie, że przeciwnicy chyba porozwalali telefony 😀

    • Reply
      Helka
      Lut 10, 2020 10:36 pm

      Też tak czasem mam i czasem mam że od wygranej dzieli taki mały przecinek że serio ma się ochotę telefonem o ścianę “cenzura”

  • Reply
    Co jest?
    Lut 10, 2020 3:20 pm

    Nie zalicza questa na walkę z innym trenerem – do dupy. Co to ma być? Przecież walczę z kimś pvp, to powinno zaliczać zadanie. Naprawcie to koniecznie.

  • Reply
    Epsilonrr
    Lut 10, 2020 10:06 pm

    Graniczy z cudem wygranie jakiejkolwiek walki…

    • Reply
      Kryniek89
      Lut 10, 2020 10:22 pm

      Czemu? Jestem w rankingu na 1048 miejscu. Cześć wygrywan ale zdarza się przegrać

    • Reply
      bart
      Lut 11, 2020 10:56 am

      @Kryniek89 “Jestem w rankingu na 1048 miejscu”. – a wiesz jak ten ranking działa ? Podpowiem, że im niższa liczba tym gorzej, optymalne jest 3500 i masz wtedy 10 rangę na 8 randze 2700 to tak średnio, a Twoje 1048 nie wiem skąd wynika.

      @Epsilonrr – pierwszy z brzegu skład na UL – snorlax (z atakami z paczek lick i body slam) jakikolwiek wodny pok z CD specjalnym atakiem HC + ziemny drugi atak za 10k dustu i do tego lodowy pok i spokojnie wygrasz 1-2 na 5, to skład minimum, który każdy ma i nic nie kosztuje. Bardziej zaawansowane zestawy zwiększają szamę na wygraną.

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Lut 11, 2020 10:28 pm

    Na GL to jeszcze jakoś szło. 44 wygrane na 80 walk. Dziś na UL 15 na 15 walk porażki. Ehhh az sie odechciewa

    • Reply
      R
      Lut 12, 2020 11:01 am

      Spróbuj z tym, co polecają. Wczoraj ustawiłem Giratinę, Snorlaxa i Togekissa i wygrałem 5 na 5. Dwóch przeciwników nawet nie miało okazji oglądać mojego trzeciego pokemona… Nie wiem czy to kwestia tego, że gra mi dobrała takich słabych przeciwników (4 poziom na tym koncie był), czy że ludzie wywalili tyle pyłu na GL, że teraz nie chcą inwestować w pokemony, w każdym bądź razie byłem sam zdziwiony, że nikogo mi nie dobrało z Giratiną.
      Mój synek też dobrał sobie Giratinę i wygrał 4/5.
      Generalnie to chyba będzie dla mnie koniec kariery w tych walkach, bo chodziło mi o zdobycie jedynie tego nowego pokemona. Sama walka żadnej frajdy mi nie daje. Owszem, fajnie było wczoraj tak wygrywać, ale ja doskonale pamiętam swoją frustrację z GL, gdzie na ogół przegrywałem.

    • Reply
      florian
      Lut 12, 2020 3:39 pm

      Największy wpływ na PVP ma komunikat weak connection, on ustawia wiele walk. Jeśli nie chcesz korzystać z pyłu, ja nie chcę, skorzystaj z tego co masz, u mnie to:

      Dragonite: Dragon Breath + Dragon Claw
      Swampert: Mud Shot + Hydro Cannon
      Dialga: Dragon Breath + Iron Head

      Wygrasz 3 walki z 5, mnie to w pełni wystarczy 🙂

      • Reply
        Hideharu_Mijahira
        Lut 12, 2020 11:14 pm

        No właśnie kłopot w tym że nie mam naprawdę z czym poszalec. Jedyne co mam dobre to swampert, ale bez HC. Do niego dorzucalem hariyame z CC, salamence z DM, stoutlanda z wild charge, torterre z EQ. Nawet rzucalem blissey, ale efektów brak. Nie mam nawet nic do power upa z sensem ,oprócz togekissa, ale jeszcze tmki bym musiał zużyc i sporo pylu. Widać na UL mam mega kupy, i odpuszczę sobie bycie chlopcem do bicia. Szczególnie że jak wjezdza giratina to nie jestem w stanie jej samej mawet zbić.

        • Reply
          hejterhejterów
          Lut 13, 2020 9:14 am

          Gitatyna to najprostszy pok do ubicia i na wyższych poziomach mało kto ją stosuje a jak jest to ma 2 ataki. Wystarczy swampert z earthquake lub pospolita clefairy z dowolnymi praktycznie atakami. Problem jest z pozostałymi pokami i tu zostaje szczęście. Dragonite – na pewno nie ma miejsca w tej lidze.