News 36

Sezon Aloli w Pokemon GO!

Niantic udostępniło informacje dotyczące zbliżającego się wielkimi krokami nowego sezonu, miesiąca marca oraz debiutujących w Pokemon GO kolejnych pokemonach z siódmej generacji.

Data i czas: od 1 marca o 10:00 do 1 czerwca o 10:00

Region Alola

Wraz z rozpoczęciem sezonu spotkamy następujące pokemony z siódmej generacji:

  • Raidy: Tapu Koko, Rockruff (debiut shiny),
  • Na dziko: Rowlet, Litten, Popplio, Pikipek, Yungoos (debiut shiny), Comfey (pokemon regionalny dla Hawajów), Jangmo-o
  • W jajkach: Yungoos, Pikipek, Rowlet, Litten, Popplio, Rockruff, Jangmo-o

Special Research

Przez cały sezon otrzymamy 5 Special Research do wykonania – ostatnie z nich zdobędziemy za darmo jeśli ukończymy poprzednie 4. Jeśli nie ukończycie któregoś z nich to ostatni Special Research będzie można wykupić za około 25 zł. Będą one udostępniane kolejno 1 marca, 22 marca, 12 kwietnia, 10 maja i 25 maja. Każdy z nich można ukończyć do końca sezonu.

Witamy w Alola!

Data i czas: od 1 marca o 10:00 do 9 marca o 20:00

Pierwszym wydarzeniem nowego sezonu będzie event z pokemonami z regionu Alola. Na dziko spotkamy częściej Rowleta, Littena, Popplio, Pikipeka, Yungoosa, które będą również częścią Collection Challenge.

W raidach spotkamy:

  • Tier 1: Bellsprout, Snubbull, Phanpy, Electrike, Rockruff
  • Tier 3: Alolan Raichu, Nidoqueen, Wigglytuff, Alolan Graveler
  • Tier 5: Tapu Koko
  • Mega: Venusaur

Inne pokemony na dziko

Wraz ze zmianą sezonu zobaczymy również inną pulę pokemonów dostępnych na dziko – Niantic wymienia m. in.:

  • Alolan Exeggutor, Staryu, Dratini, Vaporeon, Tirtouga, Fillish, Corphish i inne dla biomu wodnego,
  • Alolan Rattata, Alolan Meowth, Magnemite, Alolan Grimer, Jolteon, Makuhita, Minccino i inne dla biomu miejskiego,
  • Paras, Exeggcute, Aipom, Pineco, Electrike, Rufflet, Yungoos i inne dla biomu leśnego,
  • Cubone, Alolan Diglett, Alolan Geodude, Flareon, Baltoy, Golett, Archen i inne dla biomu górzystego.

Dodatkowo na półkuli północnej “ekskluzywnie” pojawiać będą się Lotad, Bagon, Snivy, Tepig, Oshawott, wiosenny Deerling, Foongus i inne.

Na półkuli południowej ma to być z kolei Nincada, Beldum, Sewaddle, jesienny Deerling, Chespin, Fennekin, Froakie i inne.

Powyższe pokemony zostały nazwane ekskluzywnymi, ale na przeciwnej półkuli wciąż jest bardzo mała szansa, że któryś z pokemonów z drugiej listy pojawi się również tam (oprócz oczywiście form sezonowych jak Deerling).

Inne pokemony z jajek

Sezon Odkryć oznacza też rotację pokemonów dostępnych w jajkach:

  • 2 km: Yungoos, Pikipek, Chespin, Fennekin, Froakie, Cubone, Exeggcute i inne,
  • 5 km: Rowlet, Litten, Popplio, Tyrogue, Skarmory, Bonsly, Mantyke i inne,
  • 10 km: Rockruff, Janmo-o, Alomomola, Mienfoo, Axew, Noibat, Espurr i inne,
  • Adventure Sync 5 km: Phantump, Munchlax, Happiny, Shieldon, Dedenne, Cranidos,
  • Adventure Sync 10 km: Dratini, Bagon, Beldum, Riolu, Deino i Goomy.

Bonusy sezonowe

Wśród bonusów na kolejny sezon Niantic wymienia:

  • Zwiększona efektywność Incense gdy jesteśmy w ruchu,
  • Zwiększone obrażenia dla trenerów raidujących zdalnie,
  • Gwarantowany prezent podczas kręcenia PokeStopem/gymem gdy mamy na niego miejsce,
  • 2x darmowy raid pass dziennie z gymów,
  • Czas trwania Incense wydłużony do 90 minut.

Tym samym Niantic usuwa z gry zwiększoną efektywność Incense gdy się nie poruszamy.

Marcowe eventy

Oprócz wspomnianego wyżej eventu z regionem Alola czekają nas jeszcze:

  • Festival of Colors: od 15 do 20 marca,
  • Lush Jungle: od 22 do 29 marca.

Szczegóły zostaną podane bliżej daty rozpoczęcia wydarzeń.

W marcu w raidach legendarnych znajdziemy:

  • Tapu Koko: od 1 do 15 marca,
  • Tornadus (Therian): od 15 do 22 marca (debiut shiny),
  • Nieznany pokemon: od 22 marca do 5 kwietnia,

W raidach mega znajdziemy z kolei:

  • Mega Venusaur: od 1 do 15 marca
  • Mega Lopunny: od 15 do 22 marca,
  • Mega Charizard Y: od 22 marca do 5 kwietnia.

Co środę czeka nas oczywiście raid hour.

Community Day

13 marca głównym bohaterem Community Day będzie Sandshrew i Alola Sandshrew. Sandslash otrzyma ataki takie jak:

  • Sandslah – Night Slash,
  • Alolan Sandslash – Shadow Claw.

Oczywiście do zakupu w sklepie gry będzie eventowy Special Research. Dodatkowo wśród bonusów 1/4 dystansu wykluwanych jajek, 3-godzinny Incense oraz Lure, czy też niespodzianki podczas robienia snapshotów.

Inne atrakcje marca

W marcu za stemple otrzymamy Alolan Vulpixa (od 1 marca o 22:00 do 1 kwietnia o 22:00.

Co wtorek tradycyjnie od 18:00 do 19:00 Pokemon Spotlight Hour, a w nich:

  • 1 marca – Cubone i 2x candy za transfer pokemonów,
  • 8 marca – Exeggcute i 2x XP za ewolucje pokemonów,
  • 15 marca – Growlithe i 2x Stardust za łapanie pokemonów,
  • 22 marca – Sudowoodo i 2x XP za łapanie pokemonów,
  • 29 marca – Paras i 2x candy za łapanie pokemonów.

Dodatkowo Niantic ma dodać do gry efekt, który pozwoli nam rozróżnić gdy jesteśmy w zasięgu do 40 m, do 80 m lub poza zasięgiem PokeStopa albo gyma. Nie będzie to miało wpływu na rozgrywkę.

Źródło: https://pokemongolive.com/seasons/alola/

36 komentarzy

  • Reply
    koltom88
    Lut 28, 2022 8:59 pm

    6222 9238 0068 zapraszam

  • Reply
    Lubiepikaczu1
    Mar 01, 2022 2:09 pm

    Zapraszam wszystkich chętnych.
    Gram codziennie 42 lvl.
    7911 7089 1712

  • Reply
    luk
    Mar 01, 2022 7:27 pm

    dodawajcie 9729 7234 4223

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 02, 2022 12:32 pm

    Nowe pokemony szał jest.
    Yungoos wygląda z tymi zębami bardzo groźnie i wygląda jakby zamierzał kogoś ugryźć.
    Popplio wygląda jakby z cyrku uciekł zobaczcie na jego nos.
    Poluję na Tapu Koko nikt nie jest skłonny do rajdu. Wszystkie eventy zrobione w ciągu jednego dnia

  • Reply
    ToJa
    Mar 03, 2022 1:57 am

    Zajebiście. Serio??? Serio normalny resp pokemonów sprzed pandemii jak się nie ruszasz to jeden pokemon na 5 minut?

    • Reply
      ScorpioPce
      Mar 03, 2022 2:19 pm

      Wiem, to jakaś masakra.
      Nie opłaca się odpalać incense w domu bo tylko frustracja się załącza.

  • Reply
    Marzena
    Mar 03, 2022 11:42 am

    Dlaczego pokemon go usunęło w battle do zdobycia Tapu Koko ? To nie fer ! Ciągle toczyłem walki żeby poka zdobyć i nagle paczę i niema Tapu i innych i są nowe ale niema Tapu Koko. Więc proszę żebyście wprowadzili Tapu Koko do nowych ! 🙁

  • Reply
    MysterGo95
    Mar 03, 2022 10:54 pm

    3625 5773 7136

  • Reply
    Skalmar
    Mar 06, 2022 5:45 pm

    “Czas trwania Incense wydłużony do 90 minut. Tym samym Niantic usuwa z gry zwiększoną efektywność Incense gdy się nie poruszamy.”

    2020 rok z wiadomych powodów dał nowe życie grze. Teraz czas na zmiany. zmiany na gorsze. Dlaczego psują coś, co dzbrze działało?

    • Reply
      R
      Mar 08, 2022 10:16 am

      Bo to Amerykanie, do tego “myśliciele” z Niantic… Nie pierwszy raz pokazują skalę swojego idiotyzmu i oderwania od rzeczywistości. Na jakim świecie oni żyją, to ja nie wiem, kasa im w głowach poprzewracała i kompletnie nie widzą jak ta gra wygląda i jak się zachowuje. Od dawna podejrzewam, że nikt z twórców gry w samą grę nie gra, bo inaczej tyle baboli by nie było, ani takich bzdurnych ruchów!

      Cóż, kupowało się paczki Incense, to się przestanie kupować. Trudno. Ktoś ich już w anglojęzycznej części internetu trafnie ocenił – mieli kawałek przychodu z tego tytułu, to co ich podkusiło, żeby z tego rezygnować? I jeszcze, żeby to incense było wcześniej jakoś użyteczne – ale niestety nie było! Dla mnie sens użycia już tego przedmiotu całkowicie zginął. We wtorkowe godziny, albo przy CD jest tyle respów, że jak jestem w ruchu, to incense mi do niczego niepotrzebny. A skoro w domu nie działa, to po co? Także brawo Niantic, oby tak dalej – po mega skaszanionych ostatnich eventach (z piłkami i sama sobota Johto Tour) pora na kolejne podkurzanie graczy. Róbcie tak dalej, to będę mógł dalej opróżniać swoją listę przyjaciół – 400 już dawno osiągnąłem i wyrzucam takich co to zawiśli na CDay parę miesięcy temu. I wcale mnie to nie dziwi, że ludzie nie mają ochoty grać :-/

      • Reply
        ToJa
        Mar 09, 2022 12:14 am

        Dokładnie. Wykorzystam incense które mam robiąc coś w międzyczasie i tyle. Dla mnie to kiepska wiadomość bo ostatnio CD też robiłam z domu, tyle poków co z incense i styknie. Ale teraz przez 3 godziny to 36 poków jeśli będą co 5 minut…. słabo

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 06, 2022 9:41 pm

    Do czego służy srebrny bilet ,który był za friko pytanie od kolegi

    • Reply
      ScorpioPce
      Mar 07, 2022 12:05 pm

      To bilet uprawniający do wzięcia udziału w czasowym wyzwaniu – dotyczy aktualnego sezonu i walk w GBL.

      Po aktywacji tego biletu pojawią się zadania na wygrywanie walk w Lidze.

      Zadania mają 7 etapów, w każdym do odebrania STARDUST.

      Etapy po kolei to 1, 2, 4, 8, 16, 32 i 64 wygrane w GBL.

      • Reply
        NathL
        Mar 07, 2022 8:59 pm

        Tylko weź tutaj wygrywaj te walki. “Weak connection” albo ściny gdzie zanim pokemon zaatakuje to przeciwnik ma już dwa ładunki. Beznadziejne to jest, czy oni nie mają servera w Europie?

      • Reply
        ToJa
        Mar 09, 2022 12:10 am

        Tzn ile razy trzeba walczyć i ile jest na to czasu? Do 1.06? Sorry że pytam ale zazwyczaj szkoda mi czasu na bitwy

        • Reply
          ScorpioPce
          Mar 09, 2022 2:59 pm

          Czas do końca sezonu, czyli do 1.06.

          Musisz wygrać łącznie 127 razy.

          A ile będziesz musiał razy walczyć to zależy ile walk przegrywasz.

          W normalnych warunkach dziennie możesz walczyć 25 razy, zatem przy 100% skuteczności skończysz to w 6 dni. A wygrywając średnio połowę walk uporasz się z tym w 2 tygodnie.

          • ToJa
            Mar 12, 2022 4:53 am

            Dzięki za informację. Za dużo jak dla mnie. Ale jak ktoś lubi to spoko. Wystarczy 5 bitew dziennie.

        • Reply
          ScorpioPce
          Mar 14, 2022 4:24 pm

          Jednak początkowe informacje, że ten research ma 7 etapów okazały się błędne.

          Po 64 wygranych jest kolejny etap na 128 wygranych, I nie wiadomo kiedy to się kończy 🙂

  • Reply
    WiktorR0604
    Mar 09, 2022 2:12 pm

    Poszukuje Anetque oraz Baarbarellax aby wspólnie wbić kolejny poziom znajomosci

  • Reply
    WiktorR0604
    Mar 09, 2022 9:15 pm

    Szukam graczy Anetqe oraz Baarbarellax w celu wspólnego wbicia kolejnego poziomu

  • Reply
    blue
    Mar 10, 2022 6:59 pm

    9865 4510 3442

  • Reply
    Alex
    Mar 11, 2022 3:44 pm

    Ludzie, nie grajcie w żadna lige . To jakaś ściema jest . Dlaczego ktoś może mieć trzy ataki pod rząd a ja mam tylko jeden czasem nawet nie zdążę załadować szybkiego ? ataku . No chyba że meteor mash lub swipe już nie są szybkimi atakami

    • Reply
      I tak nikt tutaj nie patrzy
      Mar 11, 2022 4:10 pm

      Bardziej myślę, że brakuje Ci informacji o tym jak dokłądnie działają walki i ataki, szybkość ich ładowania, długość animacji itp.

      Liga to nie ściema tylko bardzo wymagająca funkcjonalność, którą trzeba poznać, rozpracować i mieć szeroką wiedzę w tym temacie aby coś osiągnąć konkretnego.

      Zwykłego gracza, który włącza od czasu do czasu walki może bardzo irytować właśnie to co napisałeś. A szybki atak, nie jest równy innemu szybkiemu atakowi. Ich czasy ładowania mogą być bardzo różne, dlatego co lepsi gracze szukają i trenują takiego Pokemona aby jego atak był jak najszybszy.

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 14, 2022 11:58 pm

    Czy wiemy coś więcej na temat eventu od 15 marca?

    • Reply
      Kosiarcia
      Mar 16, 2022 9:01 am

      Nie. Obraziliście twórców swoim zachowaniem, więc nic więcej dla was nie zrobią.

  • Reply
    PoProstuRoju
    Mar 16, 2022 10:13 am

    Nikt za Tobą nie będzie płakał powodzenia życzę, bo z tego co widziałem u niego ostatni film był dodany 3 dni temu, więc może jak się aktualny event skończy to dostaniesz info co na nim było

    • Reply
      Piasecki88
      Mar 16, 2022 11:06 am

      No to skoro tu nie ma żadnych nowych informacji z oficjalnego źródła to gdzie szukać??
      Według mnie ta strona już umarła a informacji trzeba szukać z innego źródła jak nie podoba wam się Kushi to są inni gdzie prowadzą kanały i regularnie wrzucają filmik np Bachus (prowadzi kanał o gta online) i prawie codziennie są filmy o nowościach

      • Reply
        R
        Mar 16, 2022 3:36 pm

        Stronki anglo lub niemieckojęzyczne – to nie boli. Siłą rzeczy jeśli się czymś interesujemy, to korzystamy z jak największej liczby źródeł, z czasem mamy te ulubione źródła. A najważniejsze to źródła, które najszybciej dają informacje i to te najbardziej strawne. Wbrew pozorom często najszybsze są same wiadomosci push od Niantic, ale czy one są strawne? Powiem szczerze, że często kur…ca mnie strzela jak mam czytać te rebusy i domyślać się o co chodzi – nienawidzę nianticowskiej nowomowy i męcza mnie historyjki dra Willowa…

        • Reply
          ScorpioPce
          Mar 16, 2022 8:13 pm

          Jasne, że nie boli. Ale myślę, że dla dzieciaków, które grają w PokemonGo wyodnie jest przeczytać info po polsku.

          A może twórcy tej strony poszukują kogoś do współpracy we wrzucaniu newsów?

  • Reply
    I tak nikt tutaj nie patrzy
    Mar 16, 2022 2:44 pm

    Jedno słowo – Arceus.
    Ostatnio byłeś taki pewny, że się pojawi bo Kushi tak mówił – takie to informacje z pierwszej ręki.

  • Reply
    I tak nikt tutaj nie patrzy
    Mar 17, 2022 12:42 am

    No i żegnam Pana. Tęsknić nie będę

    Ale po pierwsze to nie Niantic śpi.

    A po drugie nikt nie kłócił się, że tutaj są najnowsze newsy.

    Zatem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek dyskusji radzę najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

  • Reply
    John
    Mar 17, 2022 11:46 am

    Pomożecie?
    O co dokładnie chodzi w:
    Win 30 raids using a team of all unique Pokemon species (Wygraj 30 raidów używając teamów unikalnych pokemonów)?

    Wytłumaczy ktoś?

    • Reply
      PoProstuRoju
      Mar 18, 2022 8:05 am

      Ustaw sobie lobby z 6 różnymi pokemonami żeby zaliczyło zadanie.

  • Reply
    Marrtinekk
    Mar 23, 2022 12:43 pm

    1741 8240 2126
    Zapraszam do znajomych 🙂