News 36

Sezon Legend w Pokemon GO!

Sezon Celebracji dobiega końca, tak więc Niantic przedstawiło nam szczegóły kolejnego sezonu nazwanego Sezonem Legend.

Data i czas: od 1 marca o 8:00 do 1 czerwca o 10:00

Nowe legendarne pokemony

Ten sezon w końcu przyniesie nam debiut nowych legendarnych pokemonów. Na pierwszy ogień pójdą drugie formy (zwane Therian) znanych nam już Sił Natury – Landorusa, Tornadusa i Thundurusa. W późniejszej części sezonu mamy również zobaczyć w grze kolejne nowe legendarne pokemony w raidach. Data debiutu form Therian nie jest jeszcze znana.

Dodatkowo od 1 marca w raidach pojawią się też nowe mega pokemony – w ciągu sezonu będą oczywiście do gry zostaną dodane kolejne, wcześniej niedostępne mega.

Inne pokemony na dziko

Wraz ze zmianą sezonu zobaczymy również inną pulę pokemonów dostępnych na dziko – Niantic wymienia m. in. Mantine oraz Frillisha dla biomu wodnego, Volotrba i Glameow dla biomu miejskiego lub Hoppipa dla biomu trawiastego.

Dodatkowo na półkuli północnej “ekskluzywnie” pojawiać będą się Turtwig, Chimchar, Piplup, wiosenna forma Deerlinga, Scyther, Dratini oraz Cottonee.

Na półkuli południowej ma to być z kolei Mankey, Yanma, Buizel, Woobat, Snivy, Tepig, Oshawott, Pineco, Bagon, Ferroseed i oczywiście jesienna forma Deerlinga.

Inne pokemony z jajek

Sezon Legend oznacza też rotację pokemonów dostępnych w jajkach. W 2 km znajdą się m. in. Treecko, Torchic, Mudkip, Budew, z kolei w 5 km np. Drowzee, Azurill i Munna. W 10 km zobaczymy… Nincadę oraz Alomomolę (oraz inne pokemony rzecz jasna).

Sezonowy Special Research

Sezon Legend nie może się obyć bez Special Research skupionego wokół legendarnych pokemonów. Wraz z profesorem Willowem odkryjemy tajemnicę form Therian Landorusa, Tornadusa i Thundurusa. Za ukończenie go otrzymamy m. in. cukierki do wymienionych pokemonów oraz inne nagrody.

Sezonowe bonusy i przedmioty

  • XP za wykonywanie raidów poziomu piątego zostanie zwiększony,
  • Darmowe Remote Raid Passy będą dostępne w trakcie sezonu – Niantic nie podaje jednak kiedy i w jakich ilościach.

Sezon 7 GO Battle League

Sezon 7 rozpocznie się 1 marca o 22:00, wtedy też dostępne będą do odebrania nagrody za sezon 6 – w tym Elite Fast TM za osiągnięcie rangi 19 lub wyższej.

We wszystkich poniżej podanych dniach jest to godzina 22:00.

  • Great League – od 1 do 15 marca,
  • Ultra League i Premier Cup – od 15 do 29 marca,
  • Master League, Master League Classic i Great League – od 29 marca do 5 kwietnia,
  • Wszystkie trzy ligi – od 5 do 12 kwietnia,
  • Great League i Great League Remix od 12 do 26 kwietnia,
  • Ultra League i Premier Cup – od 26 kwietnia do 10 maja,
  • Master League, Master League Classic i Retro Cup – od 10 do 17 maja,
  • Wszystkie trzy ligi – od 17 do 24 maja,
  • Gry rankingowe zakończą się 24 maja,
  • Nierankingowy Kanto Cup – od 24 do 31 maja.

Great League Remix – nie będzie można używać 10 najczęściej używanych pokemonów w Great League, lista zostanie udostępniona po 15 marca.

Retro Cup – pokemony do 1500 CP, nie będzie można używać typu mrocznego, stalowego i wróżka.

Kanto Cup – pokemony do 1500 CP, tylko stworzenia z pokedexu od nr 1 do 151, podczas turnieju nie będzie naliczany rating.

Nagrody w GBL

Przedmioty dla avatara

  • Ranga 10 – strój Pikachu Libre,
  • Ranga Legend – poza oraz strój Elesy z Pokemon Black/White.

Przedmioty

  • Ranga 19  – Elite Charged TM,
  • Ranga 19 i wyżej – Elite Fast TM (po sezonie).

Pokemony

  • Ranga 1 – Zebstrika (gwarantowany),
  • Ranga 1 i wyżej – Poliwhirl, Flaaffy, Pupitar, Galvantula,
  • Ranga 10 i wyżej – Medicham, Frillish, Stunfisk,
  • Ranga 15 i wyżej – Scraggy, Lampent, Rufflet,
  • Ranga 20 i wyżej – legendarny pokemon dostępny aktualnie w raidach,
  • Ranga Ace i wyżej – Deino,
  • Ranga Legend – Pikachu Libre (gwarantowany).

Bonusy

  • Więcej XL Candy za złapanie Poliwhrila, Flaaffy, Pupitara, Medichama, Scraggy, Galvantuli, Lampenta lub Stunfiska jako nagród z GBL.

Źródła:

https://pokemongolive.com/post/season-of-legends-2021/?hl=en

https://pokemongolive.com/post/gobattleleague-season7/?hl=en

36 komentarzy

  • Reply
    Seba
    Lut 23, 2021 12:25 am

    Nareszcie coś nowego na horyzoncie.

  • Reply
    Cobra
    Lut 23, 2021 4:50 am

    Czas najwyższy, długo czekałem na tego Landorusa! Typ ziemny jest mega przydatny w walce przeciw gruntom a z braku wyboru używałem do tej pory excadrilla (2-barowy atak) Pozostała dwójka chyba tylko wpisik do pokedeksu 🙂

    Po therian formach miło by było zobaczyć znów duo reshiram/zekrom – dawno ich nie widzieliśmy

    • Reply
      Hipek96
      Lut 23, 2021 11:15 am

      Zekrom i reshiram był dla cb dawno ? To co powiedzieć o Dialdze.

      • Reply
        Ot_er
        Mar 02, 2021 1:26 pm

        Dialga na pewno była na Go fest’cie

  • Reply
    R
    Lut 23, 2021 10:38 am

    No i to się chwali! Nowe formy legend – super, oby tylko za długo nie były. Zwiększenie bonusu za raidy – to już jest ekstra. Pytanie tylko o ile… 🙂

  • Reply
    Piasecki88
    Lut 23, 2021 11:44 am

    Co w paczce za Snorlaxa?

  • Reply
    Rolo
    Lut 23, 2021 1:00 pm

    3000 7979 1876 Londyn

  • Reply
    wolffurio
    Lut 23, 2021 1:10 pm

    Potrzebuję zaproszenia na raid z Zapdosem , brakuje mi go do pokedexu, mój kod 6607 5214 7611

    • Reply
      Arty154
      Lut 23, 2021 4:14 pm

      Nie ma sprawy. Mam nadzieję, że dex Kanto uzupełniony w 100% już 😉

    • Reply
      Laraya88
      Lut 23, 2021 6:00 pm

      Vereida#6323 na Discordzie. Napisz, a złapiesz niejednego 😉

      Wciąż mam nadzieję, że odezwie się do mnie tych kilkudziesięciu trenerów, którzy zaprosili mnie x czasu temu po opublikowaniu Trainer Code na tym forum 🙂 Chciałabym umówić się na synchroniczne otwieranie prezentów na Lucky Eggu.

  • Reply
    zemol1916
    Lut 24, 2021 9:35 am

    Zapraszam
    231143319826

    • Reply
      Sosnna
      Lut 24, 2021 9:22 pm

      dodałem nick pokesosnna

  • Reply
    adaś
    Lut 24, 2021 9:51 pm

    3311 8139 5348 proszę

    • Reply
      Sosnna
      Lut 25, 2021 8:42 am

      wysłałem nick pokesosnna

  • Reply
    Robert
    Lut 25, 2021 9:10 am

    Czy nadal jest szansa na shiny robiąc rajdy zdalne na kangaskany? Zrobiłem prawie 30 i nic. Proszę o odpowiedź.

  • Reply
    Hinrai33
    Lut 25, 2021 3:51 pm

    Może jednak nie przypinajcie postów u góry, bo jednak to jest mylące i trzeba przewijać, a tak to było zawsze wiadomo, jaki post jest nowszy. Myślę, że stara metoda była lepsza.

  • Reply
    Piasecki88
    Lut 26, 2021 9:24 pm

    Czy u was też znikają Gymy i pokestopy i trzeba apkę jeszcze raz włączyć?

    • Reply
      Seba
      Lut 28, 2021 4:58 pm

      Ja dziś 2 razy musiałem restartować żeby mi się gymy i pokestopy pojawiły.

  • Reply
    Ach
    Lut 26, 2021 9:36 pm

    Mi tez znikaja do tego pokemonow tez czasami nie ma od momentu GO Tour Kanto tak sie dzieje, najczesciej kiedy aplikacja jest pol dnnia nie wylaczana tylko czuwa, ale inne typy bledow byly bardziej wkurzajace.

  • Reply
    Ach
    Lut 27, 2021 12:18 am

    Postac sie jakos trzyma, ale sa komunikaty typu gra POGO nie odpowiada i trzeba zresetowac… Albo klikam pokemona ten jakby znika+ jakis komunikat i pojawia sie jakby ten sam pokemonCiekawe czy to nie bedzie mialo odbicia w niedziele na rajdach..ech

    • Reply
      Piasecki88
      Lut 27, 2021 11:17 am

      No nie wiem bo u mnie coś ostanio GPS szaleje pokazuje mnie raz w dobrym miejscu raz w złym

      • Reply
        Ach
        Lut 27, 2021 6:05 pm

        Moze pogoda, moze ustawienia sie przestawily na oszczedzanie baterii.Sprawdztez ustawienia na wysoka dokladnosc

  • Reply
    Cobra
    Lut 28, 2021 3:30 am

    Jeśli ktoś ma problemy ze znikaniem pokestopów/gymów polecam wrócić do wersji 0.199.0 dostępna na apk mirror. Pobrałem dzisiaj update do 0.201 i co chwilę musiałem aplikacje resetować. Zainstalowanie starszej wersji załatwiło sprawę

    • Reply
      Piasecki88
      Lut 28, 2021 9:43 am

      Obawiam się, że to nie pomoże ponieważ nie da się wrócić do poprzedniej aktualizacji aplikacja by żądała od nas zainstalowania nowej aktualizacji i gra by nam się zamykała.

      • Reply
        Cobra
        Lut 28, 2021 12:48 pm

        Usuwasz grę, ściągasz wersję 0.199 z apk mirror po czym ją instalujesz. Aktualizacja do 201 nie jest wymuszona póki co więc można spokojnie na starszej śmigać.

        • Reply
          Piasecki88
          Mar 02, 2021 2:40 pm

          Ja bym poczekałbym na łatkę poprawiającą

  • Reply
    adaś
    Mar 05, 2021 5:34 pm

    Kto wie co to za zadanie:
    “Wykonaj 10 badań w terenie”

  • Reply
    Ach
    Mar 05, 2021 6:49 pm

    Normalne zadania z pokestopow

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 06, 2021 11:09 am
  • Reply
    Holwas
    Mar 09, 2021 11:53 am

    I po evencie zrób zdjęcie Landarusa. Co to za pomysł zrób zdjęcie legendy zamiast tego mogli wprowadzic exelent trow to by był quest dostępny dla wszystkich a tak dla wybranych jest do ukończenia.

  • Reply
    Gamer777
    Mar 15, 2021 3:21 pm

    4448 3176 7060
    Zapraszam do wbijania serduszek! Myślę, że około 15 osób będzie w sam raz.
    Niestety często nie wbijam na raidy – nie zawsze mogę kupić rm, albo przegapiam invite.
    Codziennie otwieram i wysyłam gifty i mam szczerą nadzieję, że ci co mnie dodają też 😉
    Aktualnie mam lvl 38 i liczę, że między innymi dzięki parunastu best friendom do końca czerwca będzie level 40.

  • Reply
    DemonSlayer5872
    Mar 15, 2021 4:36 pm

    Kolega potrzebuje friendów, wysyła codziennie gifty.
    4448 3176 7060

    • Reply
      Ach
      Mar 15, 2021 8:52 pm

      Wszystkiego najlepszzego!.