News 53

Shedinja i shiny Caterpie!

Niantic ogłosiło „zawartość” paczek w Research Breakthrough w listopadzie oraz tematykę zadań związanych z tym miesiącem.

Na twitterze Pokemon GO pojawiła się informacja o następującej treści:

Przygotujcie się, trenerzy. Zadania typu Field Research skupiające się na pokemonach typu robaczego pojawią się w listopadzie! Zbierzcie wystarczającą ilość pieczątek w listopadzie, by mieć szansę złapać Shedinje w Research Breakthrough!

Dodatkowo powiadomienie w grze wskazuje na nowy wariant shiny, który zostanie wprowadzony wraz z nowymi zadaniami – będzie to shiny Caterpie.

Shedinja to jeden z niewielu brakujących pokemonów trzeciej generacji i jego obecność w Research Breakthrough to jasny znak, że Niantic mogło mieć niemałe problemy próbując zaprogramować proces w jakim ten pokemon „powstaje”. Na konsolach po ewolucji Nincady w Ninjaska, jeśli posiadamy wolnego poke balla oraz miejsce w naszym teamie, to oprócz ewoluowanego pokemona tajemniczo pojawia się właśnie Shedinja.

Nincada, Ninjask i Shedinja

Prawdopodobnie Nincada zostanie udostępniona na dziko lub poprzez zadania Field Research i efektem ewolucji będzie jedynie Ninjask a Shedinja stanie się możliwy do zdobycia własnie poprzez Research Breakthrough.

Poniżej porównanie standardowych modeli rodziny ewolucyjnej Caterpie oraz wariantów shiny:

Źródło:

53 komentarze

  • Reply
    Oscar
    Paź 27, 2018 5:53 am

    Super wiadomość

  • Reply
    ZYGIDRYS
    Paź 27, 2018 7:46 am

    ładnie

  • Reply
    Andro
    Paź 27, 2018 9:19 am

    Piękny jest shiny brrtfly

  • Reply
    Pan Piksel
    Paź 27, 2018 9:32 am

    wolałbym lugie

    • Reply
      bart
      Paź 27, 2018 10:47 am

      Tylko Ty.
      Nowy pokemon, który nie był w grze vs pokemon który był miesiąc na rajdach + kilka tygodni później znów na rajdach jako shiny…
      Nawet jeśli nie złapałeś lugii to masz jej cień w pokedexie a Shedinja?? Jak mieć jej cień w pokedexie albo złapaną ?

      Bardzo dobra informacja.
      Popieram „Nareszcie coś czego nie było wcześniej dali do nagrody za stemple!”

      • Reply
        SameTuGruszki
        Paź 27, 2018 11:28 am

        Nie tylko.
        Pokemon użyteczny vs wpis w pokedeksie. Podpowiem Ci, że Lugia stanowi tę pierwszą opcję. Dodatkowo, dla tych co nie za bardzo raidują: +1 miesiąc do czekania na Kyogre/Groundoon. Pozdrawiam.

        • Reply
          BSRF
          Paź 27, 2018 11:46 am

          Lugia użyteczna? Są zdecydowanie lepsze poki od niej zarówno latające jak i psychiczne

          • SameTuGruszki
            Paź 27, 2018 11:59 am

            1. Oczywiście, że jest UŻYTECZNA.
            2. Oczywiście, że są lepsze.
            Jedno nie wyklucza drugiego, a popraw mnie jeżeli się mylę.

      • Reply
        TechnoPoke
        Paź 27, 2018 11:50 am

        Mieszkam w mieście ok 30000 mieszkańców i tutaj zebranie paru ludzi do raidu jest niemożliwe. Jak był mewtwo, to przez 3 tygodnie najwięcej chętnych udało mi się zwerbować 3 osoby… Także ja np wolałbym Lugie.

        • Reply
          Wojtek
          Paź 27, 2018 2:14 pm

          My mamy miasto około 18000 tys i jest grupa pogo 100 osób blisko nawet z okolicy przyjeżdżają mamy profile do czatu i do rajdów

        • Reply
          Levy
          Paź 27, 2018 8:00 pm

          Nie chce mi się wierzyć, że w 30tys mieście nie znajdzie się 20 osób grających w pokemon. U mnie w 25tys mieście jest grupa 50 osób co regularnie codziennie umawia się na raidy. Często 5 gwiazdek bijemy na 2 grupy bo na jedną jest za dużo osób. Dużo jezdze po kraju i widzę, że ta gra ciągle żyje i ma się dobrze. Pozdrowienia.

          • Ciemo
            Paź 28, 2018 6:47 pm

            Ja we Wrocławiu na M2 zebralem ledwo 3 osoby…

      • Reply
        Wojtek
        Paź 27, 2018 1:18 pm

        Wolisz pokemona gniota i wpis s niżeli np lugie, Groudona lub Rayquaza? No brawo Ty

        • Reply
          MV
          Paź 27, 2018 2:39 pm

          Ta gra nie ma jasno wyznaczonego celu i gracze wyznaczają sobie własne. Jedni chcą mieć jak najsilniejsze stworki, inni wypełniony pokedex, jeszcze inni walczą o poziom 40… Nie widzę w tym nic dziwnego.

          • ShutteR
            Paź 27, 2018 4:03 pm

            Już nie ma czegoś takiego jak walka o poziom 40sty

          • MV
            Paź 27, 2018 8:39 pm

            Ja mam aktualnie poziom 36 mimo, że gram praktycznie od wyjścia PoGO (z dość długimi przerwami, ale jednak). Nie każdy ma tyle czasu żeby specjalnie gdzieś wychodzić i grać, ja tam gram prawie wyłącznie wtedy gdy i tak gdzieś idę w innym celu.

            W każdym razie jestem żywym przykładem, że niektórzy wciąż walczą o poziom 40. W swoim tempie.

          • Cass
            Paź 28, 2018 7:44 am

            Noo oczywiście bo 3/4 graczy wybocila poziom 40, ja mam też 36 i też gram od początku z przerwami, i uczciwie

          • R
            Paź 29, 2018 11:01 am

            Do Cass:

            – chrzanisz Waść, wcale nie wybociła… Obecnie nie jest już trudno wbić 40-ty poziom, wystarczy grać. Wbiłem z parę tygodni temu (też gram prawie od początku) i obecnie mam już 4M punktów ponad wymagane 20M… – teraz bardzo łatwo te punkty się zdobywa (najłatwiej przez system „przyjaźni”). Z tego wszystkiego odpaliłem nowe konto (właśnie po wbiciu 40 na podstawowym) i już mam 30 poziom. Do wiosny osiągnę na 100% Twój 36-ty na drugim (!) koncie.

            Ludki – macie stare komórki, komórki dzieci, czy komórki rodziców – odpalcie tam grę i powoli róbcie poziomy, choćby sam system przyjaźni. Z czasem konta urosną, będziecie wtedy już mieć 2-4 konta do gry na rajdach. Jak się już te więcej niż jedno konto ma, to łatwo się zgadać nawet i w małym mieście z 2-3 podobnymi osobami i już rajdy się trzepie. Na legendy wystarczy 6-8 kont, gdzie muszą być ze 2-3 mocne, a reszta koło 30-tego poziomu da radę.

            Jak Wam zależy to naprawdę grajcie. Najgorsze to tylko usiąść przed komputerem i ponarzekać :-/

          • MV
            Paź 31, 2018 6:01 pm

            Multikontowanie uważam za zwykłe oszustwo więc podziękuję.

            Czy ja narzekam? Po prostu tłumaczę, że wciąż jest wielu graczy, którzy nie mają poziomu 40.

          • Kwachu
            Lis 01, 2018 8:38 pm

            A powiedz mi, kolego, co jest złego w tym „oszukiwaniu”? Co za różnica, czy na rajdzie będzie ktoś z dwoma telefonami, czy 2 osoby mające po jednym? Jeśli nie ma odpowiednio dużej społeczności w danym mieście to nie widzę innych możliwości.

      • Reply
        Hideharu Mijahira
        Paź 28, 2018 9:37 am

        Jak dla mnie lipa. Zbierać 7 dni stemple za jakiegoś mało ciekawego poka-kupę. Za Stempelki albo jakaś legenda, albo rzadki i robiący różnicę pok, a nie takie gówno.

  • Reply
    KedarZS
    Paź 27, 2018 10:17 am

    Nareszcie coś czego nie było wcześniej dali do nagrody za stemple! Za Lugię też bym się cieszył, ale po raz pierwszy dali coś nowego w grze.

  • Reply
    TelMati
    Paź 27, 2018 12:38 pm

    Shedninja jest evolucją nicady więc powinno się go dostawać z evolucji a nie z jakiś tam sobie paczek.

    • Reply
      Pakus
      Paź 27, 2018 3:05 pm

      Nie jest ewolucją bezpośrednio, przeczytaj sobie chociaz powyższy artykuł bo piszesz głupoty. Nincanda będzie pewnie do złapania na dziko i jej ewolucja ninjask będzie do zdobycia pewnie normalnie przez zebranie odpowiedniej ilości cukierkow. Zresztą wszytsko jest w artykule…

      • Reply
        TelMati
        Paź 30, 2018 5:48 pm

        Gdybyś grał w jakąś inną gre pokemon to byś wiedział że z ewolucji nicady powstaje ninjask a jeżeli masz pokeball dostajesz również shedninja. Nawet w grach typu Pokewars za ewolucje nicady dostajesz 2 pokemony.

  • Reply
    Pokemaniak
    Paź 28, 2018 3:41 pm

    Dla mnie Shedninja jest lepsza niż lugia ponieważ nawet w takim małym mieście z 40.000 mieszkańcami gra około 100 osób (nie licząc tych pięciolatków co się przechwalają swoim Mewtwo) więc łatwo jest zdobyć lugię. Dla mnie celem w tej grze jest złapać je wszystkie, a nie mieć najsilniejsze poki. Moim zdaniem lugia może być w grudniu, ale ja i tak czekam na rayquayzę bo to jedyna legenda której nie mam. Jeśli przeczytałeś ten wpis do końca to szacuneczek gościu.

  • Reply
    anuś
    Paź 28, 2018 9:41 pm

    GDZIE!!!!!!!!!!! GDZIE!!!!!!!!!!!? tylu graczy można zebrać , bo ja to już nawet z podstawówki dzieciaków nie widzę. Poksy umarły.

    • Reply
      Damian
      Paź 29, 2018 2:07 am

      U mnie mają się dobrze a mieszkam na wsi (800 mieszkańców), 5 poziomowe RAID’y bijemy bez żadnego problemu, gorzej trochę z RAID passami

  • Reply
    Wolf
    Paź 29, 2018 12:02 pm

    A czy w opolu jest ktoś chętny na raidy? Z tego co widzę tutaj dopiero posucha…

  • Reply
    SameTuGruszki
    Paź 29, 2018 2:05 pm

    Z innej beczki: wie ktoś kiedy finalnie nastąpi zmiana CP?

  • Reply
    ada
    Paź 29, 2018 4:59 pm

    Witam,
    Czy ma ktoś może jakąś stronę z obecnymi wszystkimi pokestopami?

  • Reply
    ach
    Paź 29, 2018 8:21 pm

    wie ktoś może jak rozpoznać prestiż gymu?
    czy można go podnosić w nieskończoność czy jak?

  • Reply
    Avs
    Paź 29, 2018 11:19 pm

    Gdzie zgłosic błąd z research? Miałem nabite 3dni z 7 w zadaniu(codzienne odwiedzanie pokestopu), a w poniedziałek rano zamiast 4dnia wyskoczył mi 1-szy…

    • Reply
      shrek
      Paź 30, 2018 11:12 am

      Trzeba było nie bawić się w zmianę strefy czasowej…

      • Reply
        Avs
        Paź 30, 2018 11:12 pm

        Nic się nie bawiłem, wydaje mi się że to przez zmianę czasu, bo nie widzę innego wytłumaczenia 🙂

    • Reply
      Kordeks
      Paź 30, 2018 12:49 pm

      ten sam problem miałem z łapaniem poksów dzień po dniu. W poniedziałek mi zadanie zresetowało. Pewnie przy zmianie czasu coś namącili.

    • Reply
      Pikachu
      Paź 30, 2018 7:42 pm

      Mnie też zamiast 3 dnia w ponidziałek wbił mi się pierwszy

  • Reply
    emde
    Paź 30, 2018 1:00 am

    Ludzki mam pytanie nie związane z tematem. Którego elektrycznego poksa lepiej wzmacniac: Raikou czy Mewtwo z elektrycznym atakiem?

  • Reply
    Najlepsiak
    Paź 30, 2018 2:49 pm

    Byłoby super gdyby można się było porozumiewać pomiędzy treneraminp. na razie.

    • Reply
      Pawerxon
      Paź 30, 2018 3:30 pm

      Przecież możesz się odezwać do osoby obok ciebie…

  • Reply
    Gellos
    Paź 30, 2018 5:55 pm

    Panowie spokojnie to tylko gra. Ja gram 2 lata i zrobiłem tylko 4 rajdy na 5 lewelu. Pozdrawiam pokemaniaków

  • Reply
    sempaje
    Paź 30, 2018 7:45 pm

    skąd te wszystkie nerwy- skoro to tak relaksacyjna i odprężajaca gra, miała być ( i jest, pomimo wszystkiego).. się pytam ‚sprężonych’ i nie tylko..

  • Reply
    Najlepsiak
    Paź 31, 2018 8:46 am

    Chciałem napisać : Doo zobaczenia na Rajdzie

  • Reply
    Konkonster
    Lis 01, 2018 7:53 am

    Witam.
    Napiszcie mi kiedy należy otworzyć ostatni prezent tygodniowy, żeby łapać shedinje? Czy nie aby czasem po 22?

  • Reply
    bryk00
    Lis 01, 2018 9:27 am

    Tak, wbij pieczatkę dziś po 22.

  • Reply
    Marzka
    Lis 01, 2018 10:13 pm

    Właśnie zamiast Shedinjy’a wyskoczył mi Moltres. Ciekawe co by było jakbym wstrzymała się z obiorem paczki do 22 albo jutra.

    • Reply
      hombrre
      Lis 01, 2018 10:24 pm

      Ja też mam Moltresa. Pewnie kolejna wtopa Niantica.

    • Reply
      Ivrin
      Lis 01, 2018 11:40 pm

      To błąd ze strony Niantic, którego nikt nie przewidział – równo od 21 powinien być Shedinja, a był około 21:10 przez tę wpadkę.

  • Reply
    Ptyś
    Lis 01, 2018 10:13 pm

    1 listopada, 21.04, miała być shedinja, a jest molters, dzięki pokemon-go

    • Reply
      Ivrin
      Lis 01, 2018 11:39 pm

      Podziękuj Niantic a nie nam – to wina producenta gry, po kilku minutach poprawili Moltresa na Shedinję.

  • Reply
    Admin
    Lis 01, 2018 10:18 pm

    Jest moltres

  • Reply
    Effa
    Lis 01, 2018 10:29 pm

    No chyba suicune. Mi niestety też.

  • Reply
    Baron
    Lis 01, 2018 11:31 pm

    To jakiś przypał z tą paczką. Rozumiem że mógł wkraść się błąd ze zmianą czasu czy coś… ale zamiast Moltresa powinien być przypisany do paczki Suicune. Teraz trzeba popylać przez 7 dni po kolejne zadania żeby otrzymać ”robaka” chamsko się zachował Niantic. Ciekawe jak zamierzają podejść do tych osób co dostali tego ptaszora, ale jak znam życie będą mieli to głęboko w du..ku!!!