News 30

Shiny Growlithe i nowy wzór Spindy!

Wraz z pojawieniem się Entei w Research Breakthrough zmieniły się także zadania dostępne w PokeStopach. Jakie atrakcje przygotowało Niantic w tej rotacji?

Jak już wiecie producent Pokemon GO zmienia zadania typu Research Task wraz z nową nagrodą za stemple, tak by tematycznie nawiązywały do głównego motywu miesiąca. Tym razem są to pokemony ogniste i tak jak poprzednim razem Niantic zdecydowało się na wprowadzenie nowego shiny, którego można zdobyć poprzez jeden z questów – w grze pojawił się shiny Growlithe!

246d508

Dodatkowo zmienił się nieco quest na Spindę i jednocześnie jej dostępny wzór – po wzorze nr 8 przyszedł czas na na nr 3.

bba26c6

Poniżej wszystkie dostępne obecnie questy – w pierwszej tabeli te, które pojawiły się w grze po wejściu Entei do nagrody za stemple.

Nowe zadania

Zadanie Tłumaczenie Nagroda
Catch a Rattata or Pikachu Złap Rattatę lub Pikachu Phanpy
Catch 5 Fire-Type Pokemon Złap 5 pokemonów typu ognistego Silver Pinap Berry
Send 5 Gifts to Friends Wyślij 5 prezentów do przyjaciół Roselia*
Earn a Candy walking with your buddy Zdobądź cukierek chodząc ze swoim buddy Numel
Use 10 Berries on Pokemon Użyj 10 malinek na pokemonach Growlithe*
Power up Pokemon 3 times Ulepsz pokemony 3 razy Koffing
Make a Great Curveball Throw Wykonaj podkręcony rzut z bonusem great Spinda (wzór nr 3)
Evolve 5 Fire-Type pokemon Ewoluuj 5 pokemonów typu ognistego Ninetales

* szansa na shiny

Starsze, ale wciąż dostępne w PokeStopach zadania

Zadanie Tłumaczenie Nagroda
Make 3 Great Throws Wykonaj 3 rzuty z bonusem great Gastly
Make 3 Great Throws in a Row Wykonaj 3 rzuty z bonusem great pod rząd Onix
Make 5 Nice Throws Wykonaj 5 rzutów z bonusem nice Voltorb
Make 3 Excellent Throws in a Row Wykonaj 3 rzuty z bonusem excellent pod rząd Larvitar*
Battle in a gym Walcz w gymie Mankey
Win a Gym Battle Wygraj walkę w gymie Squirtle*/Charmander*/Bulbasaur*
Win 3 Gym Battles Wygraj 3 walki w gymie Jynx
Win 5 Gym Battles Wygraj 5 walk w gymie Machop
Use a Supereffective Charged Move in 7 Gym Battles Użyj 7 superefektywnych ładowanych ataków w walkach w gymie Electabuzz
Evolve a Pokemon Ewoluuj pokemona Eevee*
Hatch an Egg Wykluj jajko Exeggcute
Hatch 3 Eggs Wykluj 3 jajka Magmar
Hatch 5 Eggs Wykluj 5 jajek Chansey
Catch 5 Pokemon with Weather Boos Złap 5 pokemonów z boostem pogodowym Vulpix/Poliwag
Catch a Dragon-Type Pokemon Złap pokemona typu smoczego Dratini*
Catch 10 Pokemon Złap 10 pokemonów Magikarp*
Power Up Pokemon 5 Times Ulepsz pokemony 5 razy Squirtle*/Charmander/Bulbasaur*

*szansa na shiny

 

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9c62e7/field_research_september_entei_edition/

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9c6exv/my_shiny_growlithe_as_proof_that_its_out/

30 komentarzy

  • Reply
    TotototoToJa
    Wrz 02, 2018 11:24 am

    A czy przypadkiem shiny Roselia była dostępna tylko przez dwa dni?

    • Reply
      PlutoVALOR
      Wrz 02, 2018 11:42 am

      Miała premiere i zwiększona szabsa była na shiny. Tak jak obecnie z wingulem

  • Reply
    048784756744
    Wrz 02, 2018 12:20 pm

    Super wkoncu 🙂 do ewolucji się przyda obieram wysyłam :p

  • Reply
    Mewa
    Wrz 02, 2018 12:54 pm

    Komuś udalo sie zlapac spinde z w wczesniejszego zadania? pytam bo nawet to zadanie nie wypadlo mi nigdzie.. Wiec.. Istnieje wgl szansa?

    • Reply
      Dysiol
      Wrz 02, 2018 12:59 pm

      Tak mi 3 razy wypadło tamto zadanie

    • Reply
      Domi69101
      Wrz 02, 2018 2:36 pm

      Bez problemu poprzednią, a dzisiaj już nową.

    • Reply
      Pietras
      Wrz 03, 2018 4:58 pm

      Ja tak samo jak Ty przez cały miesiąc bez zadania, tyle co się na przekręcałem i nie poleciało…

      • Reply
        Eleranya
        Wrz 03, 2018 7:38 pm

        Ja mam tak samo… tyle pokestopów obleciałam i spindy nie miałam… oby teraz się poszczęściło bardziej…

        • Reply
          Xxxx
          Wrz 04, 2018 11:25 pm

          Gram w jednym mieście 45 tys albo w drugim 30 tys. W sierpniu ze spindą był faktycznie problem. Tylko raz była w jednym i raz w drugim mieście. W obu są grupy na Messenger więc informacje od razu idą w świat jak ktoś napotka zadanie. We wrześniu w obu tych miastach spinda jak do tej pory jest na jednym lub 2 pokestopach każdego dnia.

  • Reply
    9748 1133 8996
    Wrz 02, 2018 2:54 pm

    w pierwszym zrzucie dolaczony jest kalkulator IV, wiecie moze co to za dodatek (program)?

    • Reply
      pimpim
      Wrz 02, 2018 9:12 pm

      Calcy iv na androida. Jest w sklepiku

      • Reply
        9748 1133 8996
        Wrz 03, 2018 2:34 pm

        dzieki. teraz trzeba to ogarnac

        • Reply
          pimpim
          Wrz 03, 2018 2:54 pm

          Dajesz zezwolenia.
          Istawiasz poziom trenera.
          W oknie pokemona klikasz ikonkę.
          Jak nic nie jest zasłonięte to pokazuje IV. Jak jest to na dole w ramce z palca uzupelniasz współczynnik.

  • Reply
    Ramzes
    Wrz 02, 2018 3:15 pm

    Haha dzieci

  • Reply
    ghost
    Wrz 03, 2018 1:43 pm

    Jaki jest limit prędkości w PG? Biegam z prędkością 10-12 km/h i mi połowy dystansu w jajkach i buddy nie zalicza. PATOLOGIA

    • Reply
      pimpim
      Wrz 03, 2018 2:53 pm

      Około 10km/h, ale realnie pewną górną granicą jest niby 9km/h
      ale znaczenie ma jeszcze „jak”. Jeżeli rozbisz kółko to co czas pomiaru liczy od a do b. a nie po okręgu. Jeżeli biehgniesz prosto, to w większości powinno policzyć dobrze.

    • Reply
      Mandeide
      Wrz 03, 2018 2:54 pm

      Serio? Śmigam na rowerze często z większą prędkością naturalnie.. I jajka wykluwają sie hurtowo bez żadnych strat

  • Reply
    lambler
    Wrz 03, 2018 4:44 pm

    Liczy się nie tylko prędkość ale też trasa. Aplikacja nie nalicza kilometrów jak np.Endomondo ciągle lecz co jakiś czas. Jak w czasie biegu robisz skręty lub np pobiegniesz w przeciwnym kierunku to naliczy ci odległość pomiędzy punktem startu i punktem kiedy zalicza odległość niezależnie od trasy jaką pokonałeś. Należy biec po możliwie po linii prostej wtedy odległość przebiegnięta będzie najbardziej zbliżona do naliczonej!.

    • Reply
      Ghost
      Wrz 03, 2018 9:03 pm

      Biegam naz endomodo w tle. Widocznie tjest wina. Szkoda. Moje odcinki sa w wiekszosci proste. Dzis przebieglem 10km a naliczylo mi 1,5km . Jeszcze troche i oleje bieganie z wlaczinymi pokemonami.

      • Reply
        Ghost
        Wrz 03, 2018 9:06 pm

        Srednia predkosc 11,38km/h . Ten limit to mogą sobie w 4litery wsadzić. Nie pomysleli o ludziach aktywnych.

      • Reply
        Zuzek
        Wrz 04, 2018 11:32 pm

        Czy ty pracujesz w Endomondo? Większego szajsu nie widziałem. Idę sobie na miasto. Łażę 2 godziny. Wykluwa mi jajko 7km, a Endomondo pokazuje, że przeszedłem 100m. I czasem jeszcze napiszą, że to mój rekord miesiąca. I pogratulają. To jak? na Pokemonach GPS działa, a na tym superextra programie nie?

  • Reply
    Marcin
    Wrz 03, 2018 7:13 pm

    Ktoś z Warszawy ogarnia gdzie jest pokestop z zadaniem na growlitha?

    • Reply
      Lanca
      Wrz 03, 2018 8:31 pm

      Krzyż przy trasie toruńskiej / mural koło Arkadi / skrzyżowanie senatorskiej i marszałkowskiej / filtrów przy Narutowicza / hard rock Cafe przy złotych

      • Reply
        Lanca
        Wrz 03, 2018 8:31 pm

        Jeeeja sorry to na spinde

        • Reply
          Marcin
          Wrz 03, 2018 8:57 pm

          Spinde sam znalazłem ale marzę o shiny growlith bardziej niż mewtwo

  • Reply
    Hihilolczyk
    Wrz 03, 2018 9:18 pm

    Co z eventem na stardust?

    • Reply
      pimpim
      Wrz 03, 2018 9:55 pm

      Od 22. Czyli dla nas za parę minut.

  • Reply
    adaś
    Wrz 04, 2018 12:09 pm

    Szukam w Warszawie pokestop z zadaniem na growlitha na dzień 04.09.
    Może ktoś podpowie!

  • Reply
    adaś
    Wrz 04, 2018 12:13 pm

    Szukam też na S[inda na dzień 04.09.

  • Reply
    Mengara
    Wrz 05, 2018 9:36 am

    Jeśli chodzi o Growlitha to również z zadania jest zwiększona szansa na shiny ? , i tam jak mi się wydaje tylko z zadania można to zdobyć?