News 45

Shiny Horsea i pierwsze wyzwanie

Już dziś rozpoczyna się GO Fest w Chicago – atrakcje nie ominą również graczy znajdujących się na całym świecie. 

Dla przypomnienia – każdy GO Fest wiąże się z globalnym wyzwaniem, które pozwoli nam odblokować cały tydzień specjalnych bonusów. Co ważne, każdy team odblokowuje inny bonus, ale ostatecznie wszystkie z nich będą dostępne dla graczy niezależnie od barw jakie reprezentują.

Podczas pierwszego wyzwania zadania i nagrody są następujące:

  • Team Instinct – 15 milionów zadań Field Research, nagroda do odblokowania dla wszystkich: gwarantowany Rare Candy z raidu,
  • Team Mystic – 15 milionów zadań Field Research, nagroda do odblokowania dla wszystkich: 2x candy z jajek
  • Team Valor – 15 milionów zadań Field Research, nagroda do odblokowania dla wszystkich: 1/2 dystansu jajek,
  • Uczestnicy GO Fest Chicago – 1 milion zadań Field Research, nagroda do odblokowania dla wszystkich: 2x candy za łapanie.

Okno na wykonanie wyzwania trwa od dziś 18:00 polskiego czasu (czwartek, 13 czerwca) do 2:00 w nocy polskiego czasu 17 czerwca (poniedziałek). Za pomyślne ukończenie wszystkich zadań otrzymamy dodatkową nagrodę – Raid Day z Raikou w roli głównej (data wydarzenia zostanie podana w nadchodzących dniach, prawdopodobnie będzie to któryś z dni kolejnego weekendu). Odblokowane bonusy będą dostępne od 18 do 25 czerwca (w obu przypadkach 22:00 polskiego czasu).

Wzorem poprzednich GO Fest/Safari Zone na czas trwania wydarzenia na całym świecie będzie zwiększony spawn określonego pokemona wraz ze zwiększoną szansą na zdobycie wariantu shiny. Tym razem będzie to Horsea – poniżej porównanie modeli w wariancie zwykłym oraz shiny całej rodziny ewolucyjnej. Spawny oraz zwiększona szansa na shiny pokryje się z czasem przeznaczonym na wykonanie wyzwań i jednocześnie trwaniem GO Festu (od 18:00 13 czerwca w czwartek do 2:00 w nocy 17 czerwca w poniedziałek).

Źródła:

https://pokemongolive.com/en/post/globalchallenge2019/

https://twitter.com/PokemonGoApp/status/1138853525075746816

45 komentarzy

  • Reply
    shrek
    Cze 13, 2019 10:12 am

    Sabotujemy i nie robimy zadań, pokażmy niezadowolenie z tego w jakim kierunku zmierza ta gra!!

    • Reply
      Geralt z Rivii
      Cze 13, 2019 10:30 am

      No chyba ty

    • Reply
      BENY
      Cze 13, 2019 10:35 am

      Jak Ci się nie podoba to grać nie musisz. Gra idealna nie jest ale w ciągu ostatnich prawie 3 lat zdecydowanie rozwinęła się dobrym kierunku nie wiem czego się czepiacie.

      • Reply
        Matael
        Cze 17, 2019 11:49 am

        Masz Racje w ciągu 3 lat ta gra zmieniła się strasznie na dobre: legendy,shiny,trade itd.
        Tym którym się ta gra się nie podoba niech odajdą i się od tej gry odwalą.
        Respect za to że lubisz pokemon go.

    • Reply
      BornOfDarkness
      Cze 14, 2019 1:54 pm

      Najlepszym „sabotażem” byłoby to, gdyby wszyscy, którym coś nie pasuje przestali grać.

    • Reply
      A.
      Cze 18, 2019 2:38 pm

      A mnie denerwuje co innego. Że jakiś po…. „lata” wirtualnie oczywiście po świecie i wrzuca na gyma poki regionalne które u nas MOŻE będą za 2 lata i którego już mam na szaro A go nie zdobęde. Powinni zablokować możliwośc dodawania poków na gymy które nie są u nas dostępne i tyle. Oszuści góra jak zwykle

  • Reply
    mirek
    Cze 13, 2019 12:24 pm

    Tylko zeby nie było teraz z Horseą jak ostatnio ze Slakothem

  • Reply
    Machrid
    Cze 13, 2019 1:51 pm

    oni i tak zrobia tak ,zeby zaliczylo to zadania ,przesuna pare suwakow i zaliczone.
    chodzi tylko o to zeby sztucznie zwiekszyc chwilowo zainteresowanie gra.
    widac juz od dawna -ze maja zero pomyslow na rozwoj gry ,zero nowosci i tak tylko wyciagaja co tam jeszcze golda z USA i bogatszych krajow .
    aha -oczywiscie znajda sie osoby ,ktore napisza ze : „gra zmierza ku dobremu „

    • Reply
      Franczesko89
      Cze 13, 2019 2:14 pm

      Szczerze to wypierdzielaj w trawę jeść robaki 😉 nie masz do powiedzenia nic na temat to nie komentuj, widać Twój mały osiąga coraz mniejsze rozmiary.

      • Reply
        Wiktor
        Cze 13, 2019 8:50 pm

        Jak małego trzeba mieć żeby jarać się grą, która rozwojowo stoi w miejscu. Jednym klikiem zmienią kolor pokemona na wersję shiny a wszyscy podnieceni.

        • Reply
          CarbonLuki777
          Cze 14, 2019 7:37 am

          To nie Niantic robi shiny tylko The Pokemon Company. One sa tylko przeniesione tak jak byly na gameboya

        • Reply
          BornOfDarkness
          Cze 17, 2019 1:03 pm

          Jak małego trzeba mieć i jakie trzeba mieć umysłowe wady rozwojowe, żeby srać żarem o jakąś grę…

  • Reply
    Majka8
    Cze 13, 2019 6:04 pm

    Szkoda, że shiny horsea nie jest różowy 🙁 A tak troszkę mała różnica, chociaż w wyższych ewolucjach wygląda całkiem fajnie i jest większa ta różnica.

  • Reply
    belzebub
    Cze 13, 2019 9:32 pm

    Ja palcem nie kiwne specjalnie moze jakby wiecej osob zbojkotowalo te ich wypociny to by gra stała się w koncu lepsza i porządnie rozwijana.

    • Reply
      Tyski
      Cze 14, 2019 5:16 am

      Jednosobowy bojkot przy 60mln aktywnych graczy, powodzenia życzę, na pewno cię zauważą w tym tłumie.

  • Reply
    Tyski
    Cze 14, 2019 5:17 am

    Jako że strona jest trochę opóźniona w rozwoju, informuje że 21 lipca jest community day na mudkipa

  • Reply
    R
    Cze 14, 2019 10:37 am

    Ech, miała być Horsea, a jest w bardzo śladowych ilościach. Za to sypnęło tak pokemonami, które mogą mieć wersję shiny, że nie wiadomo co klikać. Oczywiście jak to z shiny – jedni szczęście mają, inni nie.

    Mam takie fartowne konto jedno – przy safari, gdzie była shiny kaczka dostałem tam dwie sztuki (na innych kontach nic). Niedawno znowu były w jakimś evencie kaczka ze zwiększonym spawnem, dostałem kolejne dwie. A dzisiaj z rana na tym samym koncie kolejne dwie sztuki. Ki diabeł? 6 sztuk na jednym koncie w trzech eventach, a na trzech innych kontach nic? To jest zaiste zagadka!

    • Reply
      TechnoPoke
      Cze 15, 2019 12:19 am

      Na moim koncie też mam dziwnie małą szansę na spotkanie shiny. Zacząłem grać od premiery (2016-07-08). Nie gram jakoś dużo ale odpalę raz dziennie na kilkanaście minut, mam prawie 11 tysięcy złapanych poków. Pierwszego shiny na dziko złapałem dopiero jakoś pod koniec maja 2019 . Znajomy zaczął grać jakoś w lato rok temu, i w pierwszym tygodniu trafił shiny swablu. No ale nic takie życie 🙂

      • Reply
        Emi
        Cze 15, 2019 2:03 pm

        Ja zaczęłam grać w kwietniu czyli dwa miesiące temu, mam shiny Aipom, Absol, Sunkern (chociaż po nim praktycznie nie widać że jest shiny bo różni się tylko delikatnie odcieniem) i Feebas.Chciałam bardzo zdobyć shiny Snubbula ale chociaż złapałam ich setki to niestety shiny nie trafiłam

        • Reply
          R
          Cze 16, 2019 11:04 am

          Szansa na shiny jest zawsze większa dla nowych graczy. Wiem, bo mam porównanie – założyłem drugie konto 😉
          Niemniej jednak i tak trzeba się mnóstwo nasprawdzać. Jak szansa jest 1/450, to bywa, że się za dziesiątym czy dwudziestym sprawdzeniem trafi, ale za to bywa, że i osiemset sprawdzeń i nic! Tak właśnie miałem z niedawnym Liliepem.

          Obecny weekend jest jednak genialny. Horsea jest w moim odczuciu ciut więcej, mam po dwie sztuki na swoich kontach, syn ma jedną sztukę. Do tego złapaliśmy jeszcze sześć innych shiny, co w dwa dni daje zdecydowanie ponadprzeciętny wynik!!!

          • Majka8
            Cze 16, 2019 9:29 pm

            Zgodzę się, że ten event był super pod względem shiny poków Złapałam shiny snubbulla, horsea, psyducka, swinuba i cubona w ciągu dwóch dni. Nigdy nie miałam aż takiego szczęścia jak w ten weekend. Jeszcze przydałby się shiny wielorybek, ale może nie przesadzajmy 😀 Gram już długo w każdym razie, nie jestem nowa.

          • ach
            Cze 18, 2019 8:39 am

            u mnie na dzielnicy totalna kicha pod względem takich eventów, żadnego shiny jak teraz tak i wcześniej jedynie na CD się coś się trafi. W centrum Gdańska na pewno by się coś upolowało ale nie zawsze jest czas, żeby wyskoczyć.

  • Reply
    Majka8
    Cze 14, 2019 3:29 pm

    Ja już uwielbiam ten event, wreszcie udało mi się złapać shiny Snubbulla mojego ulubionego pokemona 😀 I w ogóle są całkiem fajne respy.

  • Reply
    Harry51021
    Cze 14, 2019 6:25 pm

    Witam
    Wiecie jak otrzymać ithems do ewolucji takich pokemony jak aipom itp ?

    • Reply
      R
      Cze 16, 2019 10:58 am

      Walki PVP – jedna dziennie z automatem, trzy dziennie z kimś innym. Wtedy są szanse na otrzymanie kamienia Sinnoh Stone (dosyć duże, co nie oznacza, że gwarantowane).

  • Reply
    Emi
    Cze 14, 2019 6:26 pm

    Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza która wykona mi zadanie „podkręcony rzut excellent”?
    Podam hasło i login do konta.
    Możecie mnie zjechać że nie potrafię rzucać ale niestety, próbowałam mnóstwo rady i nie umiem rzucać tymi podkręconymi rzutami- nice throw jeszcze zrobię ale excellent nie ma szans.

    • Reply
      R
      Cze 16, 2019 11:00 am

      Po pierwsze próbuj na niektórych tylko pokemonach, które mają duże kółko do rzucania. Np. legendy z 7-dniowych zadań, ewentualnie spotykane na dziko ewolucje. Obecnie próbuj na Wailmlerze – powinno być stosunkowo łatwo. Jak rzucasz podkręconego Nice, to i Excellent na tym pokemonie powinnaś dać radę.

      • Reply
        Emi
        Cze 16, 2019 6:33 pm

        Właśnie na nim próbuję 🙂 i prędzej po prostu udaje mi się go złapać niż rzucić excellent 😀

    • Reply
      Ach
      Cze 17, 2019 12:10 pm

      Nikomu hasla nie podawaj pytaj przy gymach na rajdach

      • Reply
        Emi
        Cze 18, 2019 1:43 am

        Właśnie udało mi się! 🙂 po odebraniu nagrody z tygodniowej paczki na łapaniu legendy jak pisał Kolega wyżej, łapałam Ho- Oh i po wielu próbach się udało 🙂 W moim mieście nigdy nie udało mi się spotkać nikogo przy gymie i rajdy też robię samotnie, a szkoda bo sama mogę zrobić tylko te 1 lub 2 poziomu,ale cóż widocznie mało kto gra… Mam w queście „Trade a Pokemon” i też niestety nie ma z kim zrobić wymiany. W sobotę jadę do Władysławowa na wakacje, może tam ktoś będzie grał 🙂

        • Reply
          ach
          Cze 18, 2019 8:45 am

          gratuluję pierwszego ex… u mnie na osiedlu też pusto pod gymami ale jak jest możliwość to zawsze na większe impezki do centrum miasta tam są ludziska co lepsze, fajni ludzie.

        • Reply
          bart
          Cze 18, 2019 11:56 am

          Ludzie nie stoją pod każdym gym-em … są wybrane gymy gdzie pada hasło i ekipa się zbiera na określoną godzinę, na osiedlu mam z 9 gymów (często w jednym czasie 3-4 rajdy 5*) i nigdy nikogo tam nie ma a 2 przystanki dalej jest miejsce zbiórek i zawsze o każdej godzinie są chętni.
          Jedną z przyczyn to – ex gymy , inną że zwolennicy ingresa mieli ulubione miejscówki i nie każdemu chce się chodzić po obcych osiedlach.

          Odnośnie wymiany – załóż mamie/tacie/rodzeństwu konto w pokach i wymień sobie poka.

  • Reply
    TechnoPoke
    Cze 14, 2019 9:27 pm

    Też macie zwiększony spawn wodnych pokemonów? U mnie masa wailmerów, marillów, magikarpiów no i hersea. Gdzie normalnie na mieście nic wodnego prawie się nie respi. Ciekawe czy to jakiś bug.

    • Reply
      TechnoPoke
      Cze 14, 2019 9:42 pm

      A no i 5 psyducków pod pokestopem

    • Reply
      Emi
      Cze 14, 2019 9:44 pm

      U mnie to samo Cubone też się pojawiają

    • Reply
      casual
      Cze 16, 2019 10:11 am

      Tak, zgadza się. Wyszedł im taki bardziej Wodny Event. Ja jestem z tego faktu bardzo zadowolony, zebranie 400 cuksów dla Wailmera, czy Magikarpia będzie drobnostką 😀

  • Reply
    diabelniik
    Cze 16, 2019 9:05 am

    Na wstępie przepraszam, że tutaj piszę ale forum jest martwe. Czy jest jakaś grupa do szybkiego umawiania się na raidy na śląsku? Albo całościowy sląska, albo jeśli mozna na południowej części tego województwa.

  • Reply
    gangster
    Cze 16, 2019 11:09 am

    podobno adventure week na 50km bedzie dzialac jeszcze raz takze star piece odpalamy o 8:55 i czekamy na 75 000 dusta 😀 tylko trzeba zrobic te 50 km, i poza tym polecam zrobic 3 sloty na jajka bo 2×10 km i 1x5km otrzymujemy za nagrody z adv sync 😀

  • Reply
    Tosskaa
    Cze 16, 2019 3:36 pm

    To jakaś porażka gram codziennie 3-4 godziny i nic totalne zero shiny mam konto z obniżoną szansą na shiny

  • Reply
    19dysiol91
    Cze 18, 2019 10:04 pm

    Bonusy aktywowane a informacji nie ma

    • Reply
      Franczesko89
      Cze 19, 2019 4:50 am

      Informacje są podane już tutaj w tekście jakie bonusy i jakie okno ramowe ich jest

  • Reply
    Anetos
    Cze 19, 2019 7:17 am

    Chyba jest jakiś błąd bo bez specjalnych lurów można ewoluować Eevee. Wystarczy wpisać tylko imię i zamiast pytajnika pokazuje sie postać na którą się chce ewoluować…
    Troche bez sensu.

    • Reply
      Kefir
      Cze 19, 2019 8:15 am

      To nie jest błąd. Z pozostałymi formami Eevee jest tak samo, ale ewolucja przez zmianę nazwy działa tylko raz. Drugiego możesz sobie zrobić dopiero jak będziesz w zasięgu odpowiedniego lura.