News 15

Skaner kodów QR i Exclusive Raid

The Silph Road dokładnie przeszukało kod nowej aktualizacji i znalazło kilka wskazówek dotyczących tego, czego możemy się spodziewać w nadchodzących tygodniach.

Artykuł ten jest oparty na liście znalezisk umieszczonej na reddicie The Silph Road (https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/6o6uuq/the_silph_roads_apk_mine_of_v0690_is_complete/).

1. Mechanizm sprawdzania obecności na eventach

Wielokrotnie pojawiały się już pytania jak Niantic zamierza wyłączyć spooferów oraz innych oszustów z uczestnictwa w eventach, które będą się odbywać na określonym terenie. Teraz w kodzie pojawiła się wskazówka, że bronią na cheaterów może być skaner kodów QR.  W tym momencie nie wiadomo jak będzie on uruchamiany lub w ogóle używany, ale do klienta gry została dodana nowa biblioteka o nazwie zxing – odpowiada ona właśnie za skaner kodów QR zintegrowany z silnikiem Unity, na którym oparte jest Pokemon GO.

Do procesu sprawdzania obecności na evencie mają być także używane specjalne PokeStopy i inne mechaniki dostępne w grze, ale The Silph Road nie widzi powodów by w tym momencie udzielać oszustom informacji jak to może działać. Jak widzicie Niantic jest przygotowane bardziej niż wielu myślało.

2. Specjalna odznaka dla uczestników GO Fest

W plikach graficznych aplikacji pojawiła się odznaka, którą otrzymają wszyscy uczestnicy GO Fest w Chicago.

Badge_Event_Chicago_2017

3. Ekskluzywne Raidy 

W kodzie pojawił się nowy typ raidów i nazwane jest on Exclusive Raid. Nowy Raid Pass wygląda w ten sposób:

xaJGQcK

Te specjalne raidy posiadają swoje własne zaproszenia/bilety, które zawierają szczegóły wydarzenia, obrazek, tekst gratulacyjny, czas eventu oraz link z lokalizacją w Google Maps. Nie wiadomo jeszcze jakie będą miały zastosowanie – mogą to być zarówno lokalne eventy jak i dedykowane wydarzenia.

4. Eventowe PokeStopy i gymy

W kodzie pojawiło się dodatkowe wsparcie dla PokeStopów związanych z eventami. Nie wiemy czy będą się one zachowywały inaczej niż zwykłe a wszelkie zmiany w tym kierunku będą zapewne dokonywane po stronie serwera (tak więc nie odkryjemy do czego służy ten kod póki nie zostanie wykorzystany).

Okazuje się też, że gymy mogą być “zamykane” dla tych, którzy nie uczestniczą w evencie. Posiadają one nowy atrybut w kodzie o nazwie “InEvent”. Areny posiadały też jak dotąd dwa typy obrazów wyświetlanych nad nią – logo o kolorze teamu oraz to związane z raidem. Teraz w kodzie pojawił się także trzeci typ nazwany “Hidden” (ang. ukryty). Może to być zarówno ikona, które będzie wyświetlana nad gymem dla nieuczestniczących w evencie, jak również specjalne oznaczenie dla samego wydarzenia.

5. Legendy

Informacje w tym kierunku nadal są spekulacjami, ale faktem jest, że w kodzie pojawiło się kilka nowych zapisów dotyczących legend.

 • Dla wszystkich pokemonów został dodany nowy atrybut o nazwie IsLegendaryOrMythic – najpewniej sprawdzający czy dany pokemon należy do grupy legendarnych lub mitycznych;
 • Dodano nową wiadomość ostrzegawczą dla próby transferu legendarnego pokemona;
 • Dodano nową wiadomość z błędem przy próbie umieszczenia legendy w gymie o nazwie DISABLED_LEGENDARY_KEY;
 • Dodano nową funkcję sprawdzającą czy boss w raidzie jest legendą – get_IsEventLegendary.

Do biblioteki obrazów aplikacji dodano także:

 • Iknokę z głową Lugii dla oznaczenia legendarnego raidu w gymie;
 • Nowy banner dla gymów wyświetlający się po zakończeniu legendarnego raidu (chodzi o ikonę, która pojawia się nad gymem gdy ukończymy raid).

Mniejsze zmiany:

 • Do kodu zostało dodane wsparcie dla ogłoszonego oficjalnie karmienia malinkami na odległość;
 • Kod został rozszerzony o nowe zapisy dla lepszej obsługi błędów związanych z GO Plusem;
 • Odznaki gymów były przedtem skompilowane w jeden gigantyczny obraz, teraz wszystkie są rozbite na osobne “kawałki”;
 • Pewne zmiany zaszły w stosunku do paska zdrowia pokemonów, być może w celu płynniejszego działania podczas walk;
 • Poprawiona została także animacja leczenia – miejmy nadzieję, że teraz używanie potionów będzie przebiegało sprawniej;
 • Poprawki dotknęły także systemu tłumaczenia tekstów na inne dostępne w grze języki;
 • W kodzie pojawił się nowy typ sponsora – Whisk.

15 komentarzy

 • Reply
  volfiblu
  Lip 19, 2017 11:34 am

  Roaming niby zniesiony, do Pragi godzina pociągiem, dobre piwo ale jakoś motywacji brak na safari:D

  • Reply
   Outlawek
   Lip 19, 2017 12:35 pm

   Z roamingiem trzeba uważać, bo jeśli chodzi o transfer danych to nadal mogą być naliczane koszty. Wszystko zależy od operatora i lepiej się upewnić co i jak, bo reklamy kuszą, a prawda dotycząca opłat za transfer danych może być nieco inna.

   Co do Safari Zone w Pradze to dobrze byłoby żeby Czesi napisali jakieś szczegóły. Zwłaszcza czy wzorem Holendrów wprowadzą ograniczenie ilości graczy. Bo jeśli tak, może się okazać, że wyjazd do Pragi będzie zbyteczny.

   • Reply
    volfiblu
    Lip 19, 2017 12:46 pm

    W ramach pakietu ma być bez kosztów czyli jak mam 1GB miesięcznie to tyle mogę wykorzystać czy w PL czy w UE bez opłaty, opłaty mogą być naliczane ale tam muszą być spełnione jakieś warunki, przesadne przesyłanie danych czy coś takiego. Nie testowałem, trzeba będzie pojechać na piwo do Czech i sprawdzić 😛

    • Reply
     Pi0trek
     Lip 19, 2017 1:51 pm

     To zależy od sieci. W play masz cześć pakietu tylko dostępną za granicą a te za free np. Kody pod nakretkami dające gb są dostępne tylko w Polsce

 • Reply
  Michel_tata
  Lip 19, 2017 2:45 pm

  I bardzo dobrze tym oszustom co to grają zdalnie. Teraz ja się będę z was śmiał debile jedne . I co teraz?

  • Reply
   Nowystary
   Lip 19, 2017 7:00 pm

   Dlaczego mnie obrażasz, a w zasadzie znieważasz ? Co to za nowy zwyczaj w Rzeczpospolitej.

   • Reply
    Michal_tata
    Lip 19, 2017 9:54 pm

    Nie myślałem, że ktoś kto oszukuje może pytać o szacunek. Nie mam czasu ani ochoty na rozmowe z tobą. Sukcesów ci życzę.

 • Reply
  QQ
  Lip 19, 2017 6:08 pm

  Miał ktoś tak, że poks niby stoi w gymie ponad 2 dni, ale czas obrony to ledwo dzień/godzina? Bug czy coś w tym stylu? Da się go odzyskać?

  • Reply
   evoLucjan
   Lip 19, 2017 9:25 pm

   To zalezy na co patrzysz. Jesli na licznik samego pokemona i on nie przesuwa sie to bug. Jesli zas na czas obrony samego gymu to on aktualizuje sie dopiero jak ci pokemona zbija.

 • Reply
  Igor czerniecki (igicze)
  Lip 19, 2017 8:55 pm

  Ja jadę do Holandii i nic nie wiem ale wiem że 1 rzadki i 1 częsty pokemon pojawia się na dzień

 • Reply
  Porsche Cayenne
  Lip 19, 2017 10:08 pm

  a to karmienie to zaprzeczenie tego co wprowadzili czyli chodzenie pod dany gym stale by go nakarmić także dali coś i zaprzeczyli samym sobie, ale dobra skoro tak to dokarmię stojące tydzień drzewko w gymie na uboczu

  a te kangury i te całe “legendy” to chyba ich nie ujrzymy prędko (jeśli w ogóle), akurat Pepiki was przyjmą z otwartymi ramionami aby złapać pokemona, już prędzej dadzą te bilety swoim niż obcokrajowcom

 • Reply
  Wooper
  Lip 20, 2017 9:51 am

  To nie rozumiem. Można karmić na odległość czy nie? Mnie pokazuje komunikat, że mam podejść bliżej gymu. A w jeszcze dalszych, nie pokazuje żadnych informacji.

  • Reply
   FoxMan
   Lip 20, 2017 10:14 am

   Na moje oko karmienie na odległość działa do max 100 metrów. Jak klikniesz w pokedeksie na pokemona, który jest w gymie to pojawia ci się znaczek z zasięgiem, ala wifi, i wskazuje on jak daleko jesteś i czy możesz nakarmić.
   No i nie zapominaj o tym, że karmienie na odległość jest mega nieefektywne.

   • Reply
    Qksi
    Lip 20, 2017 10:43 am

    no nie wiem czy 100 metrów, wczoraj dokarmiałem poki w gymie oddalonym o 25 km i się dało 😀

 • Reply
  PlutoVALOR
  Lip 20, 2017 2:39 pm

  Mam poka w gymie 80km od miejsca zamieszkania, normalnie go karmię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Update z usprawnieniami

Pokemon GO otrzymało właśnie nową aktualizację, która zawiera kilka mniejszych usprawnień i zmiany dotyczące karmienia pokemonów. Poniżej oficjalna notka ze...

Zamknij