News 39

Slakoth Community Day – co warto wiedzieć

Slakoth Community Day zapowiada się na prawdopodobnie jeden z najmniej emocjonujących i spokojnych wydarzeń tego typu w historii.

Poniżej szczegóły wydarzenia:

  • Data i godzina: 08.06 (sobota) w godzinach 15:00-18:00
  • Główny pokemon + wersja shiny: Slakoth
  • Bonus 1: 1/4 dystansu dla jajek
  • Bonus 2: 3-godzinne lury
  • Specjalny atak dla Slakinga: Body Slam

Ważne informacje, które zdecydowanie powinniście znać przed rozpoczęciem wydarzenia:

  • Atak Body Slam można zdobyć podczas eventu oraz godzinę po zakończeniu Community Day,
  • Podczas tego eventu warto używać inkubatorów – pamiętajcie jednak, że tylko jajka włożone do inkubatorów po rozpoczęciu eventu zyskają bonus do skróconego dystansu,
  • Slaking z Body Slam nie wnosi praktycznie nic do Pokemon GO – szybki atak praktycznie nie zadający obrażeń i tak czyni go nieprzydatnym. Gratka jedynie dla kolekcjonerów.

Body Slam

Jeśli nie wierzycie powyższemu fragmentowi o bardzo niskiej przydatności Slakinga nawet z eventowym atakiem to poniżej tabela obrazująca pokemony typu normalnego z najwyższym DPS (obrażeniami na sekundę):

Slaking wśród pokemonów typu normalnego plasuje się za takimi tuzami jak Stantler, Wigglytuff czy Raticate. Jeśli chodzi zaś o bronienie gymów to pierwszy atak praktycznie dyskwalifikuje Slakinga jako dobrego obrońcę – Blissey czy Snorlax posiadają przynajmniej w swojej puli szybkie ataki będące zadawać superefektywne obrażenia największym zagrożeniom (pokemony typu walczącego).

Shiny Slakoth, Vigoroth, Slaking

Poniżej porównanie modeli Slakotha oraz jego rodziny ewolucyjnej – w wariancie zwykłym oraz shiny:

 

Źródło: https://pokemongolive.com/events/community-day/

Arkusz do obliczania DPS: https://pokemongo.gamepress.gg/comprehensive-dps-spreadsheet

 

39 komentarzy

  • Reply
    cowartowiedziec
    Cze 08, 2019 12:12 pm

    Dzięki!

  • Reply
    gangster
    Cze 08, 2019 12:25 pm

    dramat myslalem ze zrobia z niego naprawde dobrego poka, a tak… mogli chociaz dac jakis bonus z dustem na ten event bo z tych jajek 10km to gowno nie gible wychodzi…

    • Reply
      Kosiarcia
      Cze 09, 2019 11:12 am

      Gible, Beldum, Ralts i 2xShinx. Moje 10. Można? Można 😛

      • Reply
        gangster
        Cze 09, 2019 11:30 am

        miałeś po prostu farta i tyle ja tych 10km od momentu „pojawienia” sie gibla wychodzilem około 30 i ani jeden sie nie trafil, z kolei mojemu znajomemu trafil sie wczoraj a wychodzil moze 2 jajka 10km, faktem jest ze szansa procentowa na gible od eventu wzrosła bo wczesniej było 0.5%(1/260) a teraz 3,4%(2/58) choć ja jeszcze nie trafiłem

        • Reply
          colin89
          Cze 09, 2019 12:42 pm

          30 ja ponad 60 i nadal brak -.-

  • Reply
    Machrid
    Cze 08, 2019 2:27 pm

    w kolko to samo.
    zero nowosci.
    pokemon tylko potrzebny jako wpis w pokedexie.
    zal.

  • Reply
    Spectru
    Cze 08, 2019 2:38 pm

    Poda ktoś wartości cp na cm?

  • Reply
    pytacz
    Cze 08, 2019 2:54 pm

    No nie wiem, jak atakuję gymy to najtrudniej mi się zbija Blisseye, Chanseye i na trzecim miejscu właśnie Slakingi… właściwie tylko na te 3 zwróciłem uwagę że ciężko się je zbija, każdy inny leci dość lajtowo

  • Reply
    belzebub
    Cze 08, 2019 3:26 pm

    znowu bieda nic ciekawego

  • Reply
    pokeczub
    Cze 08, 2019 5:19 pm

    od 17 slakoth przestal sie respic xd

    • Reply
      Lucjan
      Cze 08, 2019 6:36 pm

      Wyszedłem o 16.30 i do 18 złapałem 68 Slakothów i tylko jednego shiny. Marnie 🙁 (łapałem w centrum Krakowa)

    • Reply
      gangster
      Cze 09, 2019 11:41 am

      mialem ten sam proble z tym ze od ok 17:30 przestały sie respic i o 17:50 znow sie kilka pojawilo…

      • Reply
        Małaaa
        Cze 10, 2019 7:39 am

        Dokładnie, ja złapałem chyba z 80 sztuk w tym 4 albo 5 shiny, najlepszy miał 98% IV a tak to bez szału

  • Reply
    Koło zuzolo
    Cze 08, 2019 8:20 pm

    Taka lipa że szok od 17 złapałem tylko 3 sztuki

  • Reply
    Lolo zuzolo
    Cze 08, 2019 8:23 pm

    Jajek nie dawało z zakrecenia z prezentów też to co było w plecaku tylko do wyklucie

  • Reply
    Ryuumei
    Cze 08, 2019 8:42 pm

    Zdecydowanie najgorszy CD ever. Respy marne, tylko dwa shiny, przy czym jeden do niczego sie nie nadawał.
    Miejmy nadzieję, że za dwa miechy dadzą coś porządnego :/
    Teraz wszyscy będą mieli nadzieję na jak najszybszy CD z Giblem xD (podpisuję się, żeby nie było ^^)

    • Reply
      Wooper
      Cze 09, 2019 9:49 am

      Na Gibla to sobie poczekamy dobre pół roku. Teraz będzie na 100% Mudkip, a później Ralts tak strzelam.

      • Reply
        Ryuumei
        Cze 09, 2019 11:15 am

        Faktycznie, poza oczywistymi starterami najbardziej prawdopodobny jest Ralts. Chociaż po tym co się wczoraj odwaliło to chyba wszystkiego można się spodziewać :\

        • Reply
          colin89
          Cze 09, 2019 12:44 pm

          Raltz bedzie shiny na go fest w chicago wiec odpada

          • Ryuumei
            Cze 10, 2019 7:46 am

            No raczej nie może odpaść, bo Nianticowi kończy się pula poków z trzema etapami ewolucji, a przecież tylko takie puszczają do CD. Tym bardziej, że jeżeli idziemy tym tropem, w czwartej genie mamy w sumie tylko Garchompa, który by się do tego nadawał ( starterów nie licząc)…

        • Reply
          Smutnazaba
          Cze 12, 2019 7:18 pm

          Może trapinch?

    • Reply
      gangster
      Cze 09, 2019 11:40 am

      zrobią na poliwaga zoabczycie 😀

  • Reply
    R
    Cze 08, 2019 9:37 pm

    Potwierdzam, coś im się sypnelo. Nędza, na koniec w ogóle nie było Slakothów.

  • Reply
    Bart
    Cze 08, 2019 10:48 pm

    Nie trzeba być geniuszem by wiedzieć, że „coś” się popsuło podczas CD a mianowicie pogoda. Zginęła ikonka pogody od godziny 17.00.
    Nie zmienia to faktu, że przez pierwszą godzinę sporo udało się złapać shiny.

    • Reply
      pokeczun
      Cze 09, 2019 12:01 am

      Pogoda nigdy aż tak nie wpływała na ilość poksów tylko na ich cp.

  • Reply
    Kempesiak
    Cze 08, 2019 11:22 pm

    Ja na cd miałem całkuem spore szczęście złapałem 13 shiny slakothów i nawet shiny eevee XD

  • Reply
    Leniox
    Cze 08, 2019 11:39 pm

    CD spoko. 502 cukierki. Duzo leniwców. 5 shiny w tym dwa ponad 90iv.

  • Reply
    Lubieee
    Cze 09, 2019 12:24 am

    będzie powtórka to przez brak pogody

  • Reply
    Nick
    Cze 09, 2019 9:07 am

    Będzie powtórka CD niantic potwierdziło.

  • Reply
    kati
    Cze 09, 2019 10:17 am

    W Przemyślu od nawalenia bylo slakothow 😀

  • Reply
    Pkmn_mikcuo
    Cze 09, 2019 10:25 am

    Ja xd zlapalem 28sztuk shiny mój kolega nie złapał żadnego. Po prostu zależy od szczęścia. Od godziny 17.00 respiły się nadal slakothy tylko że nie były pokazane przy jakim pokestopie bo ludzie puszczali lury i wtedy respił się inne poki i były pokazywane przy jakich poke stopach.

  • Reply
    Stefanbalon
    Cze 09, 2019 10:28 am

    Juz Niantic opublikowało na tweeterze o tym ze dali ciała i slakoth wróci w te wakacje.

  • Reply
    Szyszkaaa93
    Cze 09, 2019 11:17 pm

    Community udane chociaż shiny powpadały fatalne, to skończyło się złapaniem setki i lucky shiny z chłopakiem ^^ Ta gra bywa irytująca, bo namęczyłam się żeby nazbierać łakoci na pierwszego Slakinga, a tu boom community xP ale jest zabawa żeby znaleźć coś lepszego niż się ma ^^

  • Reply
    NieMaLipyx3
    Cze 10, 2019 4:33 am

    Uwaga komunikat 😀 jest ktoś może z Władysławowa, jakaś dobra dusza i dobry gracz 🙂 który byłby w stanie pomóc mi w zadaniu „wykonaj podkręcony rzut excellent” bo od kilku tygodni wisi quest na Mythical Discovery i nie mogę tego przejść. No i chętnie umówię się na wymianę Pokemonów albo wspólny rajd, za kilka dni będę we Władysławowie, tak w ogóle to jak tam z Pokestopami, Gymami? Dużo osób gra? Bo w moim mieście pusto…

  • Reply
    MałyPenis
    Cze 10, 2019 7:41 am

    100 szt. Złapane na wsi w tym 6 shiny, najlepszy 98% IV dlaczego nie 100%?! Tak liczyłem na perfekta

  • Reply
    Assan
    Cze 10, 2019 5:50 pm

    A ja jutro idę do kina

    • Reply
      casual
      Cze 11, 2019 12:27 am

      Cieszymy się Twoim szczęściem 🙂
      Obstawiamy, że do Multikina na Detektywa Pikachu?