News 22

Special Research z Giovannim – etapy i zadania

We wpisie znajdziecie wszystkie etapy i zadania nowego Special Research zakończonego walką z szefem Team GO Rocket. 

Zgodnie z zapowiedzią od północy (28 lutego) dostępny stanie się nowy Special Research prowadzący do walki z Giovannim. Od 28 lutego i przez cały marzec po walce z bossem Zespołu R będziemy mogli złapać shadow Articuno.

Jeśli zamiast Articuno wolicie np. dwa shadow Zapdosy to możecie dojść do etapu, w którym otrzymacie Super Rocket Radar i poczekać z jego użyciem do kwietnia (shadow pokemon z Giovanniego jest determinowany tym kiedy z nim walczycie, nie kiedy zdobędziecie Radar). Pamiętajcie jednak, że do czasu ukończenia obecnie posiadanego Special Research nie otrzymacie kolejnego – tak więc Super Rocket Radarów nie da się zbierać na zapas, można jedynie “przetrzymać” ten obecnie posiadany.

Dodatkowa uwaga – shadow pokemon jest do złapania bezpośrednio po walce z Giovannim, dlatego nie ma go wśród nagród ze Special Research.

Przypominamy też o Raid Day i towarzyszącym mu mini evencie z Zespołem R, podczas którego można m. in. pozbyć się Frustration u shadow pokemonów (więcej TUTAJ).

Etap 1

  • Win a raid (Wygraj raid) – 15x Poke Ball
  • Defeat 3 Team GO Rocket Grunts (Pokonaj 3 członków Zespołu R) – 3x Hyper Potion,
  • Catch 1 Shadow Pokémon (Złap shadow pokemona) – 3x Revive

Nagrody za etap: 10x Pinap Beery, 10x Nanab Berry, 10x Razz Berry

Etap 2

  • Catch 5 Shadow Pokémon (Złap 5 shadow pokemonów) – 1x Sun Stone
  • Make 3 Nice Curveball Throws in a row (Wykonaj 3 podkręcone rzuty z bonusem typu Nice pod rząd) – 15x Great Ball
  • Catch 10 Flying-type Pokémon (Złap 10 pokemonów typu latającego) – Doduo

Nagrody za etap: 1500 XP, 500x Stardust, 10x Pidgeot Mega Energy

Etap 3

  • Purify 5 Shadow Pokémon (Puryfikuj 5 shadow pokemonów) – 30x Pidgeot Mega Energy
  • Defeat 5 Team GO Rocket Grunts (Pokonaj 5 członków Team GO Rocket) – 30x Pidgeot Mega Energy
  • Earn 3 Candies walking with your buddy (Zdobądź 3 cukierki chodząc z buddy) – 30x Pidgeot Mega Energy

Nagrody za etap: 2000 XP, 1x Rocket Radar, Pidgeot

Etap 4

  • Defeat Team GO Rocket Leader Arlo (Pokonaj Arlo) – 1250 XP
  • Defeat Team GO Rocket Leader Cliff (Pokonaj Cliffa) – 1250 XP
  • Defeat Team GO Rocket Leader Sierra (Pokonaj Sierrę) – 1250 XP

Nagrody za etap: 2500 XP, 1000x Stardust, 1x Super Rocket Radar

Jeśli chcecie zachować Super Rocket Radar to zatrzymajcie się tutaj i dokończcie Special Research w kolejnym miesiącu.

Etap 5

  • Find the Team GO Rocket Boss (Znajdź szefa Team GO Rocket) – 5x Max Potion
  • Battle the Team GO Rocket Boss (Walcz z szefem Team GO Rocket) – 20x Ultra Ball
  • Defeat the Team GO Rocket Boss (Pokonaj szefa Team GO Rocket) – 5x Max Revive

Nagrody za etap: 3000 XP, 1x Fast TM, 1x Charged TM

Etap 6

  • 2000 XP
  • 2000 XP
  • 2000 XP

Nagrody za etap: 2x Golden Razz Berry, 2x Silver Pinap Berry, 1x Premium Battle Pass

Źródło:

https://serebii.net/pokemongo/specialresearch/thehighertheyfly….shtml

22 komentarze

  • Reply
    Piasecki88
    Lut 28, 2021 12:11 am

    Utknąłem na innym specjalnym więc w dupę sobie wsadzie bez urazy oczywiście to tylko gra.

    • Reply
      ScorpioPce
      Lut 28, 2021 11:45 am

      A na czym utknąłeś? Tak z ciekawości.

      Ale przecież tamten może poczekać, a Ty robić inne. Czy poprostu się zniechęciłeś tak bardzo?

      • Reply
        Piasecki88
        Lut 28, 2021 1:42 pm

        Utknołem na etapie gdzie mam pokonać tych leaderów z zespołu R przy okazji Balon z Jessie i Jamsem jest?

        • Reply
          Kosiarcia
          Lut 28, 2021 3:09 pm

          Balon z nimi kończy się dzisiaj. Następne pewnie przy jakiejś eventowej okazji.

        • Reply
          Bez komentarza
          Lut 28, 2021 3:17 pm

          To faktycznie musisz być bardzo zaawansowanym graczem, jeżeli Cliff Sierra i Arlo są dla ciebie przeszkodą… Może zacznij częściej grać zamiast żalić się w postach pod każdym artykułem.

          • Piasecki88
            Lut 28, 2021 4:18 pm

            Gdzieś wyczytałem,że tych leaderów można pokonać grając tylko w drużynie.

          • Hideharu_Mijahira
            Lut 28, 2021 7:30 pm

            Czasem się nawet uda ich rozklepać bez straty poka, nie są jacyś ultra trudni

        • Reply
          Ach
          Lut 28, 2021 9:21 pm

          Ale bossy nasz aktualne do zbicia? Czy wyskakuja Tobie inne niz obecnie?

  • Reply
    Coberetti
    Lut 28, 2021 11:01 am

    A dlaczego ja na 31 lvl-u nie m tego specjalna. Wie ktoś?

  • Reply
    Arczi
    Lut 28, 2021 2:36 pm

    Mi też się special research nie pojawił

  • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Lut 28, 2021 3:10 pm

    Przecież shadow ptaki już były. Co za żenada

    • Reply
      Seba
      Lut 28, 2021 4:56 pm

      Nie bądź zdziwiony. W tej grze są cały czas powtórki.
      Miesiąc legend też zaczynają od powtórek. Niektóre legendy były powtarzane 6 razy!

  • Reply
    Ach
    Lut 28, 2021 9:58 pm

    Dobrze rozumiem, ze jedna shadow legenda na miesiac? Nie miozna robic w kolko perzez caly miesiac, np w marcu Articuno kilka sztuk?

    • Reply
      Cobra
      Mar 01, 2021 12:02 am

      Z tego co ja rozumiem mamy tylko 1 szansę, tzn musimy sobie wybrać którą legendę chcemy

      • Reply
        ach
        Mar 01, 2021 12:21 am

        z wcześniejszego wpisu, już kumam…

        “Wracają comiesięczne Special Research prowadzące do walki z Giovannim, czyli szefem Team GO Rocket. Każdego miesiąca po walce z nim będziemy mogli złapać poniższe shadow legendarne pokemony:”

        Marzec – Shadow Articuno,
        Kwiecień – Shadow Zapdos,
        Maj – Shadow Moltres.
        wygląda na to, że jedna misja na miesiąc.. w marcu mogę sobie skompletować misję a zawalczyć o kwietniową legendę (tracąc tą z marca)

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 01, 2021 12:36 am

    A wogóle to jakie póki ma Giovanni z pokestopów i jakie z balonów?

  • Reply
    ach
    Mar 01, 2021 1:04 am

    nie wiem czy jest jakaś różnica czy balon, czy pokestop ma zestawy określonych poków i na kogo wypadnie na tego bęc. Więc jak nawet przegram pierwszą walkę to wiem już z jakimi pokami będę walczyć aż wygram.

  • Reply
    ach
    Mar 01, 2021 9:34 am

    nie ma mojego komentarza z wczoraj
    wpisz w przeglądarke pokemongohub tam znajdziesz obecne poki z Giovanni i kontry na niego. Jeżeli nie masz danego poka szukaj po typie (np walczacy czy jaki tam potrzebny).

  • Reply
    Piasecki88
    Mar 01, 2021 12:25 pm

    Nie dostałem tego specjalnego czy to ten nazwie looming in the shadows?

    • Reply
      Ach
      Mar 01, 2021 4:02 pm

      Looming in the shadows… Jestes w tyle z tymi misjami specjalnymi.ta misja co teraz jest to The Highter…Sa 3 moze 4 misje specjalne (zalegle) dostepne naraz na miejsce ukonczonej misji wchodzi nastepna i tak w kolko do biezacych zadan. Wpisujesz misje w przegladarke i wiesz co i jak

  • Reply
    Ziaz
    Mar 01, 2021 9:51 pm

    2865 3221 2050 zapraszam!

  • Reply
    kasia
    Mar 11, 2021 1:01 pm

    Nie pojawiły mi się Special Research, za to mam zadania na shadow Mewtwo i co teraz? Giovanni będzie z Mewtwo czy Articuno?