News 34

Spinda, nowe shiny i zadania!

houndour

W końcu wypełnimy kolejną lukę w naszych pokedexach – Spinda została wprowadzona do gry! Oprócz tego niespodziewanie dodano również wariant shiny dla dwóch kolejnych pokemonów. 

Wraz z wybiciem 22:00 naszego czasu w Special Research pojawił się Raikou a razem z nim również nowe zadania do znalezienia w PokeStopach. Okazało się, że nagrodą za jedno z nich jest właśnie Spinda.

Zadanie: Land 3 curveballs in a row (trzy podkręcone [trafione!] rzuty z rzędu)

Co ciekawe, w tym momencie w grze obecny jest tylko jeden z ośmiu wzorów jakie widnieją w pokedexie – nie wiemy czy to błąd czy zamierzone działanie Niantic i umyślnie będą udostępniać po jednej wersji co jakiś czas.

Niedługo później zaczęły się pojawiać doniesienia o dwóch nowych wariantach shiny, które pojawiły się w grze: Houndour oraz Snubbull.

 

To pierwsze shiny, które zostały wprowadzone do gry bez specjalnego eventu oraz zwiększonych spawnów tych konkretnych pokemonów. Houndour oraz Snubbull są jednak nagrodami w nowych zadaniach, które pojawiły się wraz z wejściem Raikou do Special Research – w nich również macie szansę na zdobycie shiny wariantu. Poniżej pełna tabela obecnie dostępnych questów z PokeStopów, których nagrodami są pokemony:

Zadanie Tłumaczenie Nagroda
Catch a Skitty or Poochyena Złap Skitty lub Poochyene Snubbull
Evolve a Meowth Ewoluuj Meowth Houndour
Land 3 curveballs in a row Traf trzy podkręcone rzuty z rzędu Spinda
Catch a Meowth or Growlithe Złap Meowth lub Growlithe Electrike
Catch 5 pokemon with weather boost Złap 5 pokemonów z boostem od pogody Poliwag lub Vulpix
Catch a Dragon type Złap pokemona typu smoczego Dratini
Evolve a Pokemon Ewoluuj pokemona Eevee
Transfer 10 Pokemon Transferuj 10 pokemonów Misdreavus
Use 5 berries to help catch a Pokemon Użyj 5 malinek podczas łapania pokemonów Girafarig
Catch 10 Pokemon Złap 10 pokemonów Magikarp
Catch 5 electric Pokemon Złap 5 pokemonów typu elektrycznego Mareep
Battle in a Gym Walcz w gymie Mankey
Win 3 Gym Battles Wygraj 3 walki w gymie Jynx
Battle in a Gym 5 times Walcz w gymie 5 razy Machop
Hatch an egg Wykluj jajko Lanturn
Hatch 3 eggs Wykluj 3 jajka Magmar
Hatch 5 eggs Wykluj 5 jajek Chansey
Make 5 nice throws Wykonaj 5 rzutów z bonusem nice Voltorb
Make 3 Great Throws in a row Wykonaj 3 rzuty z rzędu z bonusem great Onix
Make 3 Great Throws Wykonaj 3 rzuty z bonusem great Gastly
Make 3 excellent Throws in a row Wykonaje 3 rzuty z rzędu z bonusem excellent Larvitar
Power up a Pokemon 5 times Ulepsz pokemona 5 razy Squirtle lub Charmander lub Bulbasaur
Use a Super Effective charge attac 7 times Użyj superefektywnego ładowanego ataku 7 razy Electabuzz
Win a level 3 raid or higher Wygraj raid poziomu 3 lub wyzszy Dratini

Źródłó: reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/93sfbu/questmegathread_01082018_raikou_edition/

Źródło obrazka z nagłówka: twitter.com/LeekDuck/status/1024760898433507329

34 Comments

  • Reply
    Dogz20
    Sie 02, 2018 8:31 am

    Chciałabym bardzo Shiny Houndoura

  • Reply
    ADI
    Sie 02, 2018 9:29 am

    Ja wczoraj złapałem shiny Roselie a dziś shiny Shelldera. Ot,tak sobie w domu 🙂

  • Reply
    adaś
    Sie 02, 2018 10:34 am

    Dostałem zadanie na field następującej treści:
    quest_catch_specjal14_singular
    Czy może ktoś wie o co tu chodzi?

  • Reply
    Dogz20
    Sie 02, 2018 10:43 am

    Ja przed chwilą Shiny Plusa zlapalam

  • Reply
    foowcio
    Sie 02, 2018 11:56 am

    Jest też zadanie „Win a gym battle”. Ja dostałem za nie Bulbasaura.

  • Reply
    Dysiol
    Sie 02, 2018 12:30 pm

    A co jest za zlap ditto. Lub miał lub 1 formę arcanine?

    • Reply
      Ttt
      Sie 02, 2018 2:03 pm

      Ratata i pidgey 🙂

  • Reply
    matthews
    Sie 02, 2018 12:44 pm

    Wiem, że powienem łapać wszystko, ale pod jakimi Pokémonami ostatnio mieliscie Ditto?

  • Reply
    Tomek0806
    Sie 02, 2018 3:15 pm

    Czy Wy też tak macie, że jak łapicie pokemona to on od razu ma jakiś owoc „podczepiony” ?
    Nie wiem o co z tym chodzi.
    To jakaś sugestia czego warto użyć ?
    Bo owoc nie działa – na ananasie sprawdzałem, jak jest „podczepiony” to i tak dostaję 3 candy.

    • Reply
      sleepwalker
      Sie 02, 2018 8:01 pm

      To jest błąd w grze. Zapamiętuje użytą malinkę z poprzedniego poka. Jeżeli łapałes coś i użyłeś pinapa, to na łapanym poku się nie pojawi, ana następnym w którego wejdziesz już tak.

  • Reply
    denis0011@wp.pl
    Sie 02, 2018 5:35 pm

    Ktoś mi podpowie? Jak dostałem zaproszenie na EX-Raida to wystarczy podejść o danym czasie w te miejsce i zebrać grupe? I czy to jest na 20 osób czy wiecej? Żeby nie było problemu z grupą? No i jak sprawdzić gdzie ten RAID?

    • Reply
      PlutoVALOR
      Sie 02, 2018 7:02 pm

      Jezeli o 11 jest raid to na tym gymie czarne jajko od 10:15 bedzie. Wykluje się mewtwo. 20 kont bije, jak jest Was więcej co podzielcie się. Warto być na danym gymie chwilę przed wykluciem.

      • Reply
        Rick (40)
        Sie 02, 2018 9:56 pm

        6-7 kont robi go bez problemu.

        • Reply
          Ruda Śląska
          Sie 02, 2018 10:11 pm

          6-7 kont w miarę dobrych
          To jest jak normalny rajd na 5gwiazdek tyle że widoczny tylko dla tych co mają zaproszenie

  • Reply
    adaś
    Sie 02, 2018 6:47 pm

    Kto wie co oznacza takie zadanie na field;
    quest_catch_specjal14_singular

    • Reply
      Janko
      Sie 02, 2018 9:27 pm

      to jest „Catch a meowth or growlithe”

  • Reply
    Jacek
    Sie 02, 2018 8:42 pm

    Ja mam inne pytanie. Pewnie dla wielu śmieszne ale ja nie mogę sobie z ty poradzić 🙂 Jak zdobyć medal Ace trainer ? Chyba próbowałem już wszystkiego i już podejrzewam że mam jakiś błąd i muszę przeinstalować grę…

    • Reply
      Knak
      Sie 05, 2018 9:36 am

      Już nie da się go zdobyć 🙁

  • Reply
    Jacek
    Sie 02, 2018 10:01 pm

    Dlaczego znikają moje komentarze??? Pytałem o to jak zdobyć medal za Ace Trainer? Nie wiem czy nie mam jakiegoś błędu i czy nie przeinstalować gry? Jakbym nie wchodził to nigdy żadnej rękawicy nie widziałem… Pomoże mi ktoś?

    • Reply
      Ivrin
      Sie 02, 2018 11:00 pm

      Nic nie znika, czasem filtr nie przepuszcza od razu komentarza i muszę go ręcznie zaakceptować żeby trafił na stronę.

    • Reply
      Eleranya
      Sie 02, 2018 11:53 pm

      Nie zdąbędziesz już tej odznaki, dotyczyła ona wbijania poziomów w gymach. Teraz system jest inny a odznaka sobie została.

      • Reply
        Jacek
        Sie 03, 2018 11:05 am

        Ok, dzięki 🙂

  • Reply
    adaś
    Sie 03, 2018 10:48 am

    „Catch a meowth or growlithe” co siedzi pod tym zadaniem w field ?

    • Reply
      A
      Sie 03, 2018 2:53 pm

      Catch a Meowth or Growlithe Złap Meowth lub Growlithe Electrike

    • Reply
      Marcin
      Sie 03, 2018 4:51 pm

      Masz w artykule

  • Reply
    sebek
    Sie 05, 2018 7:58 pm

    Ktoś już złapał Spinde?

    • Reply
      Levy
      Sie 06, 2018 8:51 am

      Tak mam spinde. Ma nr 8 na 8. Fajny poksik.

  • Reply
    Lewa
    Sie 07, 2018 10:12 am

    A ja za zadanie hatch an egg miałam excutte (wcześniejsza forma exzekutora)