News 57

Squirtle Community Day – to już dziś!

Już za nieco ponad dwie godziny od publikacji tego wpisu rozpocznie się Community Day ze Squirtle w roli głównej – co warto o nim wiedzieć?

Poniżej wszystkie atrakcje czekają nas podczas Dnia Społeczności z wodnym starterem z Kanto:

sqcd

  • Godziny trwania: 11:00-14:00
  • Główny pokemon + wersja shiny: Squirtle
  • Bonus 1: 1/4 dystansu jajek
  • Bonus 2: 3-godzinne lury
  • Specjalny atak dla Blastoise: Hydro Cannon

Oprócz tego z zadań typu Field Research można będzie złapać Squirtle w okularach przeciwsłonecznych. Według graczy z regionu Azji oraz Australii praktycznie każde zadanie z PokeStopów nagradza Squritle tej specjalnej wersji – wszystkie z nich polegają na złapaniu 5 Squirtle (liczą się również ewolucje). Ponadto z zadań można również zdobyć shiny Squirtle w okularach a według informacji uzyskanych od trenerów – jeśli z zadania z danego PokeStopu nagrodą jest shiny Squirtle to będzie on shiny dla wszystkich. O ile jest to działanie celowe i Niantic tego nie naprawi to warto informować się wzajemnie z jakiego PokeStopu można uzyskać zadanie na shiny Squirtle w okularach.

Okulary oczywiście zostają na swoim miejscu po ewolucji, co możecie zobaczyć na poniższych modelach.

Rodzina ewolucyjna Squirtle w wersji zwykłej i shiny oraz z okularami:

pokemon_icon_007_00pokemon_icon_007_00_05

pokemon_icon_007_00_shinypokemon_icon_007_00_05_shiny

pokemon_icon_008_00pokemon_icon_008_00_05

pokemon_icon_008_00_shinypokemon_icon_008_00_05_shiny

pokemon_icon_009_00pokemon_icon_009_00_05

pokemon_icon_009_00_shinypokemon_icon_009_00_05_shiny

 

Specjalny atak Hydro Cannon jest co prawda najlepszym dostępnym dla Blastoise ładowanym atakiem, ale ze względu na dość słabe zdolności ofensywne wodnego startera z Kanto nie ma on większego znaczenia jeśli chodzi o przydatność w walkach. Mimo wszystko warto ewoluować kilka Blastoise podczas okienka (tym bardziej shiny lub te z okularami), bo Hydro Cannon będzie dostępny tylko przez te 3 godziny.

Źródła:

reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8wzb47/psa_research_tasks_that_give_shiny_sunglasses/

pokemongolive.com/events/community-day/

57 komentarzy

  • Reply
    M.
    Lip 08, 2018 12:00 pm

    Jak dla mnie jeden z najsłabszych CD. Jedynie ten dystans jest jedynie fajnym dodatkiem.

    • Reply
      Czikorita
      Lip 08, 2018 2:04 pm

      Dodkladnie. Poza tym uważam, że dodanie pikachu z okularami odebrało trochę fajności Squirtlowi dlatego, że to te same – słabe – okulary. Mogli je ładniej wykonać. Mogli dodać okrągłe i szpiczaste. Ogólnie fajny pomysł, ale wykonanie szybko na kolanie jak to się mówi.

  • Reply
    Pan Piksel
    Lip 08, 2018 1:50 pm

    około 200 złapałem w tym:
    4 shiny
    32 w okluarkach
    6 shiny w okularkach
    Event uwazam za udany

  • Reply
    Anela
    Lip 08, 2018 2:13 pm

    Nie ruszyłam tyłka z domu 😀 event uważam za udany 😉

  • Reply
    Pokeshow
    Lip 08, 2018 2:42 pm

    Czy squrtile w pinoklach bedzie jakto wykonam filda juz po evencie? Ktoś testował? Niestety nie bylo mi dane na wsitemat tego wykonać.

  • Reply
    Krzysztof018
    Lip 08, 2018 3:48 pm

    U mnie tylko 1 shin, trochę słabo 🙁

  • Reply
    Isterini
    Lip 08, 2018 4:30 pm

    Żółwie pojawiły się tłumnie. Podobnie całe grupki graczy , którzy licytowali się na ilość tych błyszczących, przynajmniej tak było dziś w Rzeszowie. Tylko z tym krótszym dystansem z jajkami coś mi nie pykło

  • Reply
    PlutoVALOR
    Lip 08, 2018 4:32 pm

    2 setki, jedna zwykła, druga w okularach. Narzeczona trafiła setke shiny

  • Reply
    Wojtek
    Lip 08, 2018 4:40 pm

    Szkoda ze u mnie tak słabo leciały 10KM z pokestopów. Event jak każdy inny na plus

  • Reply
    Lina
    Lip 08, 2018 5:10 pm

    To dlaczego mój shiny stracił okulary po drugiej ewolucji??

    • Reply
      Omg
      Lip 10, 2018 11:02 am

      Moze słońce przestało go razić?

    • Reply
      YoungUkash
      Lip 11, 2018 8:33 pm

      Pewnie ci się pomyliło i zrobiłaś shiny bez okularów, łatwo pomylić

  • Reply
    DawidPolakL
    Lip 08, 2018 5:20 pm

    Ja przeznaczyłem jakieś pół godziny na CD. złapałem ponad 20 żółwi w tym 3 shiny i jednego w okularach. Więc nieźle

    • Reply
      YoungUkash
      Lip 11, 2018 8:32 pm

      Ale fart, ja lapalem 2 godziny i 0 shiny, tak jak przy charmanderach tylko wtedy 3 godziny

  • Reply
    Tom
    Lip 08, 2018 5:26 pm

    Drugi artykuł z rzędu z wyłuskanymi najważniejszymi danymi, brawo, nie trzeba szukać na reddicie 🙂

  • Reply
    W
    Lip 08, 2018 5:44 pm

    Jaki pokemon mógłby mieć swoje CD za miesiąc?

    • Reply
      mrelo
      Lip 08, 2018 6:02 pm

      Wg kilku youtuberów może to być Ralts.

      • Reply
        KedarZS
        Lip 08, 2018 8:03 pm

        To byłoby dobre, bo jeszcze nie mam Gardevoir.

        • Reply
          W
          Lip 08, 2018 8:52 pm

          a ja bym liczył na bagona albo beldum

          • Wooper
            Lip 09, 2018 9:32 pm

            Nie dadzą pokemona z 3 geny

    • Reply
      Krono
      Lip 09, 2018 8:07 pm

      Tez obstwiam beldum/bagon. Hit to bylby eevee.

      • Reply
        bart
        Lip 09, 2018 9:42 pm

        Na CD trafiają poki z 1 i 2 geny, wątpię by dali najnowszą generację (oczywiście jak dadzą baguna nie będę narzekać ale prędzej będzie leniwiec).
        Teoretycznie w 2 genie nie ma już poków, które mają 3 ewolucje poza starterami, w 1 genie jest cała masa pospolitych poków które mają 3 ewolucje i mogą być jako shiny.
        shiny eevee – to byłoby coś!

      • Reply
        W
        Lip 09, 2018 11:28 pm

        To chyba trzeba by bylo zlapac conajmniej 9 shiny Eevee (8 do ewolucji + 1 niezmieniony)

    • Reply
      Corgi610
      Lip 10, 2018 8:54 am

      Ja obstawiam, że za miesiąc może być Ralts albo Machop. Ewentualnie Eevee, ale większego eventu z Eevee w roli głównej (z wersją shiny) spodziewam się raczej w listopadzie, z okazji premiery Pokemon Let’s Go.

      • Reply
        W
        Lip 10, 2018 7:00 pm

        Kiedy mozna spodziewac sie oficjalnego ogloszenia nt sierpniowego CD?

      • Reply
        Krono
        Lip 10, 2018 8:16 pm

        Racja. Idealnie na premierę let’s go eevee pasuje.

      • Reply
        evoLucjan
        Lip 10, 2018 9:29 pm

        Ja obstawiam, ze na raltsa to za wczesnie ale machopa to bym chcial(mogby byc w tych okularach, zajebiscie by wygladal XD). Co do ataku to mogby by byc ten legacy cross chop czy karate chop, albo cos nowego XD

  • Reply
    Marcin
    Lip 08, 2018 8:03 pm

    Czekałem na community day box ale nie było.

  • Reply
    Artur
    Lip 08, 2018 9:55 pm

    Mam blastoisa shainy z okularami i 3 shainy squirtle morze nie zadurze iv na blastoisa ale z tego też bardzo się ciesze

  • Reply
    Saffir
    Lip 08, 2018 11:44 pm

    Nie załapałem się:( ktoś z wawy chce się wymienić na squirtla z okularami i blastoisa z atakiem na jakiegoś innego pokaż? Mam dobry wybór:)

    • Reply
      CzlowiekPracujacy
      Lip 09, 2018 12:30 am

      chetnie przygarne dowolnego shiny, poza larvem,mareepem, bulba, squirtlem i magikarpiem

    • Reply
      Gruboringo
      Lip 09, 2018 1:47 am

      Tylko że to będzie kosztować 1 M stardusta xd

      • Reply
        CzlowiekPracujacy
        Lip 09, 2018 12:04 pm

        tylko wymieniajac od razu, wytrzyma sie miesiac i bedzie taniutko

  • Reply
    Ras
    Lip 09, 2018 8:07 am

    a teraz powiedzcie mi jak wywalić nadmiar tych w okularach^^ bo nałapałem ich jak głupi:D

    • Reply
      Kordeks
      Lip 09, 2018 8:24 am

      Załaduj je do wora i wrzuć z mostu do rzeki… albo po prostu transferuj 🙂

      • Reply
        Ras
        Lip 09, 2018 9:12 am

        Mój błąd.. próbowałem zaznaczyć kilka naraz do transferu… i wtedy jest komunikat „you can’t select Event Pokemon”.
        Pojedynczo działa transfer.

    • Reply
      Domi69101
      Lip 09, 2018 9:13 am

      Każdego pojedyńczo musisz transferować.

    • Reply
      adaś
      Lip 09, 2018 11:00 am

      Ja chętnie wezmę okularnika

  • Reply
    MarkOldMan
    Lip 09, 2018 11:26 am

    7051 5018 1731 zapraszam do wspólnej gry 🙂

  • Reply
    Czarek
    Lip 09, 2018 4:40 pm

    Jak odebrać monety z gymu?

    • Reply
      Wooper
      Lip 09, 2018 6:18 pm

      Musisz mieć pokemona minimum 10 minut w gymie. Wtedy dostaniesz 1 coins. Limit na jeden dzień to 50 coinsów czyli 8h i 20 min w gymie. Po północy czas się resetuje i możesz otrzymać kolejne 50 (niby zrozumiałe, ale lepiej napisać). Czyli albo ktoś Ci zbije (lub sam) pokemona po tych ośmiu godzinach + 20 min. Albo możesz mieć kilka pokemonów i wtedy wiadomo czas się rozkłada. Jeśli przekroczysz dzienny limit, pokonany pokemon wraca bez hajsu.

  • Reply
    Levy
    Lip 09, 2018 11:40 pm

    Z sentymentem czyta się takie wpisy. Fajnie, że są gracze, którzy dopiero zaczynają. Powodzenia od weterana.

  • Reply
    Czerwony
    Lip 10, 2018 10:48 am

    Pokestopy i gymy w Krynicy Zdrój – da się pograć?

    • Reply
      evoLucjan
      Lip 10, 2018 11:35 am

      Bez watpienia pograsz!!! Ja jak mam jakies watpliwosci co do lokacji wpisuje nazwe w gymhuntr, tam co kiedys lokalizacje rajdow sie sprawdzalo, moze nie pokazuje aktualnych statusow gymow, ale napewno sprawdzisz czy jakies tam sa!

  • Reply
    u
    Lip 10, 2018 12:36 pm

    Wam też nagle zmienia nagrody za fielda w „make 3 great throws”? powinien być Gastly, a po wykonaniu zadania mogę odebrać tylko berry …

    • Reply
      PlutoVALOR
      Lip 10, 2018 10:45 pm

      Gastly za jednego great jest
      Lade great row cos takiego

  • Reply
    Kikol
    Lip 10, 2018 1:33 pm

    Kiedyś żeby zdobyć punkty XP łapało się pokemonki a teraz wystarczy podać swój nr ID 5985 4667 4587 ech co to się porobiło przez te dwa lata 🙂

  • Reply
    Arek
    Lip 10, 2018 4:30 pm

    czy ktos mi wytlumaczy do czego sluza charged TM

    • Reply
      YoungUkash
      Lip 11, 2018 8:36 pm

      Do zmieniania drugiego ataku (ładowanego)

  • Reply
    Laura
    Lip 11, 2018 1:21 am

    Zapraszam wszystkich do dodania mojej osóbki do listy przyjaciół: 8630 7818 8973. Dzięki!

  • Reply
    morawcik
    Lip 11, 2018 9:34 am

    Jak mogę zmienić konto Google przez które chcę płacić? W Google play mam dodane dwa konta ale chciałbym zapłacić z drugiego (które nie jest moim głównym kontem).

    • Reply
      morawcik
      Lip 11, 2018 12:37 pm

      Poradziłem sobie – musiałem zainstalować Pokemony z tego konta z którego chciałem zapłacić 🙂

  • Reply
    pytacz
    Lip 11, 2018 10:13 am

    ma ktoś wiedzę jak pominąć łapanie pokemona za stemple? ten Snorek którego mam łapać jest o połowę słabszy niż pok którego już posiadam. A do złapania niestety sporo pokeballi potrzeba bo ciężki skurczysyn w łapaniu i nie warto tego tracić :/

    • Reply
      YoungUkash
      Lip 11, 2018 8:37 pm

      Złota malina ultra ball

    • Reply
      bart
      Lip 12, 2018 10:36 am

      Biorąc pod uwagę system przyjaciół i wymianę prezentów, ultrabole sypią się kilogramami, co do malin to lepszy ananas jak słabsze ma IV.

      ps. wątpię, że jest o połowę słabszy bo jeśli ,masz snorlaxa 100% to za stemple wypada z IV 66,7% – chociaż to rzadkość by dostać najsłabszego możliwego.

      • Reply
        Kordeks
        Lip 12, 2018 11:12 am

        Przypuszczam, iż Pytacz mówiąc o połowie miał na myśli punkty CP a nie wartość IV. Pod względem CP to ten Snorlaks rzeczywiście padaka okrutna jest 🙂