News Niezbędnik gracza Poradniki 30

Starożytne trio

Pojawienie się Groudona w Pokemon GO to dobry czas na przybliżenie sylwetek wszystkich trzech pokemonów z tzw. “weather trio”. Bardzo możliwe, że to właśnie Kyogre a potem Rayquaza będą występować w legendarnych raidach.

W oficjalnym soundtracku do gier Pokemon Ruby oraz Saphire (region Hoenn, trzecia generacja) nazwy utworów odwołujące się do walk z legendarnym trio Groudon, Kyogre i Rayquaza określają je mianem “super-starożytnych”. Fanowskim określeniem jest coś co po polsku może brzmieć nieco dziwnie – trio pogodowe (waether trio).

Te trzy potężne stworzenia mogą być odniesieniami do biblijnych mitycznych bestii, czyli Leviathana (potwór morski), Behemota (bestia ziemska) oraz Ziz (wielki ptak). Ich rolę jako opiekunów żywiołów można łatwo rozpoznać po typach jakie posiadają i które odnoszą się do naturalnych sfer: Kyogre jako hydrosfera, Groudon jako litosfera oraz Rayquaza uosabiający atmosferę. Wszystkie trzy posiadają podobną fizjologię, charakterystyczne znaki na ciele oraz żółte oczy.

W remake gier Ruby oraz Saphire, czyli Omega Ruby i Alpha Saphire, Groudon oraz Kyogre uzyskały możliwość użycia tzw. Primal Reversion, która pozwala przywrócić ich pierwotną starożytną moc a Rayquaza otrzymał swoją megaewolucję (Primal Reversion i megaewolucja to specjalne mechaniki, które umożliwiają przemianę z użyciem specjalnych przedmiotów w silniejszą formę, ale zawsze tylko na czas walki).

W pierwotnym wydaniu gier trzeciej generacji Groudon, Kyogre i Rayquaza posiadały pasywne umiejętności pozwalające na automatyczną zmianę pogody kiedy któryś z tych pokemonów wchodził do walki (odpowiednio słoneczna, deszczowa i usuwająca wszelkie efekty pogodowe). Wspomniane wyżej Primal Reversion i megaewolucje powodują również przemianę tych umiejętności w ich silniejsze warianty (np. deszcz uniemożliwiający użycie ognistych ataków). Chociaż w serii Pokemon istniały już ataki pozwalające na zmianę pogody (Sunny Day, Rain Dance), to trwają one tylko pięć tur.

Rayquaza, jako mistrz trio, został ukazany jako ten, który stłumił gwałtowną konfrontację między dwoma pozostałymi pokemonami podczas wydarzeń w grze Pokemon Emerald. Trójka ta to jedyne legendarne trio, którego członkowie nie posiadają takich samych sum podstawowych statystyk – na konsolach Rayquza ma sumę wyższą o 10, co pasuje do roli mediatora pomiędzy Groudonem oraz Kyogre.

Groudon

File:383Groudon.png

Groudon to flagowa legenda gry Pokemon Ruby. Posiada on umiejętność do tworzenia kontynentów, przez co w starożytnych czasach wdał się w konflikt z Kyogre, który z kolei zdolny jest do ekspansji oceanów. W Pokemon Ruby, Emerald i Omega Ruby Groudon jest poszukiwany przez tzw. Team Magma, jako główna część ich planu do stworzenia większej ilości siedlisk dla pokemonów lądowych, poprzez obniżenie poziomu morza.

Masywny, dwunożny pokemon podobny do dinozaura, pokryty czerwonymi segmentowanymi płytami o grubej skórze działającej jak zbroja. Ma szare podbrzusze i duże, białe kolce biegnące wzdłuż boków głowy, ciała oraz ogona. Każdą łapę zdobią potężne pazury. Jest niezwykle potężnym stworzeniem, posiada umiejętność przywoływania intensywnej suszy i wywoływania erupcji wulkanicznych. Śpi w podziemiach, w dużych komnatach wypełnionych magmą. Jeśli spotka swojego rywala, Kyogre, rozpoczyna się prawdziwy kataklizm. Groudon to jedyny znany pokemon, który może nauczyć się potężnego ziemnego ataku – Percipice Blades.

W Pokemon GO niestety nie uświadczymy wspomnianego przed chwilą ruchu, mimo że istnieje on w plikach gry. Nie przeszkodziło mu to stać się z marszu najlepszym pokemonem typu ziemnego, dystansując tym samym Rhydona. Zdecydowany nr 1 w kwestii kontrowania typu elektrycznego, przy pogodzie typu “clear” jego moc staje się jeszcze bardziej niszczycielska.

Jako raid boss może kontrować wszystkie jego naturalne kontry – Solar Beam pokemony wodne, Fire Blast trawiaste i lodowe, dlatego należy uważnie dobierać atakujących (gra zasugeruje ładowany atak poprzez automatyczne odrzucenie pokemonów na nie wrażliwych).

Statystyki w Pokemon GO:

 • Attack: 270
 • Defense: 251
 • Stamina: 182
 • Maksymalne CP (40lvl:) 4074

Typ: ziemny

Szybkie ataki: Dragon Tail, Mud Shot

Ładowane ataki: Earthquake, Solar Beam, Fire Blast

Słabości: trawiasty (140%), lodowy (140%), wodny (140%)

Odporny na: kamienny (71%), trujący (71%), elektryczny (51%)

Najlepsze kontry: Gyarados (Waterfall/Hydro Pump), Exeggutor (Bullet Seed/Solar Beam), Venusaur (Vine Whip/Solar Beam), Articuno (Frost Breath/Ice Beam lub Blizzard), Sceptile (Bullet Seed/Leafl Blade), Feraligatr (Waterfall/Hydro Pump)

Kyogre

File:382Kyogre.png

Kyogre to maskotka gry Pokemon Saphire. Powody jego konfliktu z Groudonem poznaliście już wyżej – to właśnie on zdolny jest tworzyć oceany. W Pokemon Saphire, Emerald i Alpha Saphire poszukiwany jest przez tzw. Team Aqua, który chce stworzyć większe siedliska dla pokemonów zamieszkujących środowisko wodne.

Pokemon ten jest równie masywny co Groudon i swym wyglądem przypomina wieloryba, z dwoma dużymi piersiowymi płetwami wyposażonymi w cztery białe kwadratowe “paznokcie”. Posiada ciemnoniebieskie ciało i biały obszar podbródka z wystającymi małymi kolcami. Grzbiet zdobią jasne plamy oraz charakterystyczne czerwone wzory. Uważa się, że jest to potężny pokemon o zdolnościach panowania nad żywiołem wody oraz deszczem, który może nawodnić obszary dotknięte suszą oraz rozszerzać morza. Zazwyczaj jest spokojny i wyciszony, ale w starciu z Groudonem nie przebiera w środkach. Mieszka głęboko w oceanie, podobno odpoczywa na dnie głębokiego rowu. Jako jedyny jest w stanie nauczyć się potężnego ataku typu wodnego – Origin Pulse.

Tak jak w przypadku Groudona flagowy atak Kyogre jest w plikach gry, ale nie został do niego nadal przypisany. Kiedy pojawi się w Pokemon GO to zastąpi Gyaradosa na miejscu najlepszego pokemona typu wodnego – 33 punkty ataku więcej oraz 54 defensywy zdecydowanie zrobią różnicę. Tym bardziej, że w chwili obecnej Kyogre może posiadać taki sam (obecnie najlepszy) wodny moveset jak Gyarados czyli Waterfall/Hydro Pump.

Chociaż Thunder nie jest w stanie zagrozić zbyt mocno jego kontrom, to Blizzard może skutecznie wyłączyć z walki pokemony trawiaste a niszczycielska moc Hydro Pump nadwyrężyć zdrowie naszych atakujących mimo przewagi typów.

Statystyki w Pokemon GO:

 • Attack: 270
 • Defense: 251
 • Stamina: 182
 • Maksymalne CP (40lvl:) 4074

Typ: wodny

Szybkie ataki: Waterfall, Dragon Tail

Ładowane ataki: Hydro Pump, Thunder, Blizzard

Słabości: trawiasty (140%), elektryczny (140%)

Odporny na: stalowy (71%), wodny (71%), lodowy (71%), ognisty (71%)

Najlepsze kontry: Raikou (Thunder Shock/Wild Charge), Zapdos (Charge Beam/Thunderbolt lub Zap Cannon), Exeggutor (Bullet Seed/Solar Beam), Venusaur (Vine Whip/Solar Beam), Sceptile (Bullet Seed/Leafl Blade), Jolteon (Thunder Shock/Thunderbolt)

Rayquaza

File:384Rayquaza.png

Rayquaza to główna maskotka gry Pokemon Emerald. Stworzenie to jest znane jako rozjemca pomiędzy Kyogre i Groudonem, który skutecznie zakończył ich konflikt po tym jak liderzy Team Magma oraz Team Aqua przebudzili te starożytne pokemony. Zwany także mistrzem trio.

Jest to duże, zielone, wężowate stworzenie. Posiada charakterystyczne “skrzydełka” osadzone wzdłuż ciała oraz żółte symbole. Kończyny zdobią trzy pazury a na głowie widoczne są dwa elementy przypominające rogi oraz dwa przeciwstawne krótsze elementy u dołu szczęki. Wewnątrz ciała Rayquazy znajduje się organ, który ma taką samą moc jak kamienie megaewolucji. Naukowiec z Devon Corporation nazwał ten narząd organem “mikado”. Poprzez spożywanie meteoroidów w trakcie przelotu przez stratosferę, organ mikado wypełnia się energią umożliwiającą mu megaewolucję. Jest w stanie uspokoić pozostałych dwóch członków weather trio, nawet gdy przybierają oni swoje starożytne formy. Może żyć przez setki milionów lat w warstwie ozonowej, gdzie odżywia się wodą oraz innymi cząstkami. Jest rzadko dostrzegany przez ludzi, ponieważ w locie jest nie do odróżnienia od meteoru. Jest jedynym pokemonem zdolnym do nauki ataku typu latającego o nazwie Dragon Ascent.

W przeciwieństwie do flagowych ataków Kyogre oraz Groudona, Dragon Ascent nie pojawił się jak dotąd nawet w plikach gry – być może zobaczymy go bliżej oficjalnego debiutu Rayquazy w Pokemon GO. W statystykach wypada podobnie do również nieobecnego jeszcze w grze Salamence – jedyna widoczna różnica jest w ataku, którego Rayquaza posiada o 7 więcej. Jednocześnie w kwestii typu smoczego będzie posiadał o 21 więcej ataku niż Dragonite, jednak jest nieco mniej od niego wytrzymały (31 punktów defensywy mniej). Najpewniej stanie się najsilniejszym pokemonem typu smoczego oraz latającego w kwestii zadawanych obrażeń, ale mniej wytrzymałym jak niektóre z innych opcji.

Jako boss raidu będzie posiadał widocznie niższą defensywę niż Kyogre oraz Groudon, ponadto jako jedyny z całego trio posiada podwójną słabość w postaci typu lodowego. Niantic wyposażyło go jednak w pewien mechanizm obronny – jednym z jego ładowanych ataków jest Ancient Power, zdolny kontrować pokemony lodowe (Articuno nawet z podwójną efektywnością ze względu na dodatek typu latającego).

Statystyki w Pokemon GO:

 • Attack: 284
 • Defense: 170
 • Stamina: 191
 • Maksymalne CP (40lvl:) 3645

Typ: smoczy/latający

Szybkie ataki: Dragon Tail, Air Slash

Ładowane ataki: Outrage, Aerial Ace, Ancient Power

Słabości: lodowy (196%), wróżka (140%), smoczy (140%), kamienny (140%)

Odporny na: walczący (71%), wodny (71%), robaczy (71%), ognisty (71%), trawiasty (51%), ziemny (51%)

Najlepsze kontry: Jynx (Frost Breath/Avalanche), Rayquaza (Dragon Tail/Outrage), Dragonite (Dragon Tail/Outrage), Piloswine (Ice Shard/Avalanche), Articuno (Frost Breath/Ice Beam), Cloyster (Forst Breath/Avalanche), Gardevoir (Confusion/Dazzling Gleam), Lapras (Frost Breath/Ice Beam lub Blizzard)

Podsumowanie

Jeżeli Groudona w raidach będą zastępować kolejno Kyogre i Rayquaza to na sam początek trzeciej generacji otrzymamy dostęp do zdecydowanie najlepszych legend. Każdy pokemon z tego trio stanie się najlepszy w swoim typie i wart jest ulepszenia do przynajmniej 30 poziomu (i wyżej jeżeli macie sporo Rare Candy). Gdy ziemna oraz wodna legenda otrzymają swoje flagowe ataki gier na konsole (kolejno Percipice Blades oraz Origin Pulse) to będą jeszcze lepsze niż pozwalają im na to obecnie dostępne movesety. Zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu i zapolować na Groudona oraz oba pozostałe pokemony z trio kiedy już pojawią się w grze. Szkoda tylko, że w obliczu naprawdę chłodnych miesięcy nadal brakuje opcji, która pozwoliłaby zdobywać pokemony z raidów tym, którzy nie mają praktycznie nikogo do pomocy.

W artykule wykorzystano materiały ze stron:

bulbapedia.bulbagarden.net

pokemon.gameinfo.io

thesilphroad.com/catalog

pokebattler.com

Źródło obrazka: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/File:Weather_trio.png

30 komentarzy

 • Reply
  Jako
  Gru 17, 2017 5:47 pm

  Ktoś tutaj kawał dobrej roboty wykonał!

 • Reply
  siwy
  Gru 17, 2017 6:47 pm

  i co z tego jak sam ich nie zlapie w pojedynkę :/Niech cos z tym zrobią w końcu !

  • Reply
   DawidPolakL
   Gru 17, 2017 10:36 pm

   To naucz się w końcu rozmawiać z ludźmi i złapiesz.

   • Reply
    Sebek
    Gru 18, 2017 10:48 am

    Ciekawe z kim… Ktoś wrzuca na FB info o raidzie i zero odpowiedzi ;]

   • Reply
    ggg
    Gru 18, 2017 11:12 am

    W moim mieście są zamknięte grupy, które nie grają z “byle kim”. Zgadują się między sobą na msg, a jak kiedyś się wprosiłem do ich grupy to wywalili mnie po 2 dniach mimo, że nie zdążyłem nawet raz niczego tam napisać… Za to grupy na facebooku są martwe, albo raz na miesiąc pojawi się tam post jakiegoś biednego gracza, który szuka ekipy na raida, ale nikt mu nie odpowie ani słowem… Ot, społęczność Pokemon GO…

  • Zainstaluj fake gps i złapiesz co
   będziesz chciał 🙂

   • Reply
    MikeClaus2001
    Gru 18, 2017 11:29 am

    Syf kiła i głupia porada ………………………. Taki nick bardziej by ci pasował 😉

 • Reply
  DawidPolakL
  Gru 17, 2017 10:42 pm

  Kuźwa gdy daję ogłoszenie na olx to przecież podaję też swój nr tel, ale ludzie zamiast zadzwonić pogadać to piszą mail a na pocztę zaglądam rzadko. Zawsze kontakt w realu jest dużo lepszy tylko że ludzie się tego boją. Gra od początku mówiła ,, wyjdźcie z domu i poznawajcie ,,. A jak poznać jeśli boimy się kontaktu z drugim graczem? Po to raidy abyśmy się poznali i grali wspólnie

  • Reply
   PlutoVALOR
   Gru 18, 2017 9:40 pm

   Za każdym razem czytam jak narzekają.
   Jesteś z małej miejscowosci?
   Poświęć jeden z drugim jakąś sobotę na wypad do wiekszego miasta. Na pewno ludzie na raidach będą.
   Po Kangaskana ze zbajomymi spechalnie do Wawy jechaliśmy, a w Arkadii podczas rajdów na Moltresa multum ludzi w każdym wieku. Grają ludzie w wieku mojego syna jak i w wieku mohego ojca. Nie tylko w Wawie, ale q moim mieście również.

 • Reply
  slash
  Gru 18, 2017 11:49 pm

  W opisywanych grach można było złapać po JEDNYM okazie każdego gatunku! W GO mamy zaś do czynienia ze STADEM legend. Każdy z tych pokemonów niebędący wonderem, simplem bądź the bestem trafia po prostu do ubojni i przemiału na cukierki !! To pokazuje jak ta gra stała się bezmyślna. W dużym mieście rajdów z legendami jest więcej niż jaj z niższym lv. Na Laprasa czy Snora nie przychodzi już nikt, a o Nidokach nie ma nawet co wspominać. Kyogre i Rauquazza zapewne też pojawią się w rajdach. Mewtwo ?? Dziś o 11:30 Niantic ustalił Ex Rajd. Małe miasto, poniedziałek, południe … Efekt taki, że ludzi nie było. Brawo za pomysł! Mew, Celebi, Jirachi … Może choć te małe mityczne stworzenia uchronią od nawalanki w gymach. Latias & Latios i Deoxys pewnie też padną ofiarą oklepanych rajdów. Ale co tam, kasa się zgadza, więc po co zmieniać przyjęty schemat? Ogólnie nie znudziłem się jeszcze grą, ale na litość, legenda to klasa sama w sobie i aby ją zdobyć należy włożyć dużo wysiłku, trochę główkowania, szczęścia i wytrwałości, aby takie stworzenie upolować !!!

  • Reply
   Leon
   Gru 19, 2017 1:43 am

   A co do ubojni najlepiej zobrazuje to case sprzed jakichś 2tygodni,kiedy to w drodze do pracy zrobiliśmy w 6_8 osób cztery ho-oh s ciągu 1h, między 7.15 a 8.10 rano. 3h później w jednym z gymow był kolejny ho-oh.
   1 free raid pass dziennie. Chcąc zrobić 2lub więcej – coiny lecą. Nie ma coinow? Idzie żywa gotowka. I to nie mało. Znam ludzi wydajacych setki euro miesięcznie. Słyszałem o bezrobotnych we Francji na 40lvl mających po kilkaset i więcej rajdów wydajacych fortunę na te grę.
   Ale właśnie dzięki takim zapaleńcom gra jest jeszcze w jakims tam stopniu free i jest, było nie było, rozwijana.

   • Reply
    Leon
    Gru 19, 2017 1:48 am

    Raid o 11.30? Tu byłyby tłumy. Sam robiłem mewtwo o 12.30, w przerwie obiadowej. Lepsze to niż kolejny ex-raid… 25.12 o 15.30
    A w mieście są 3 ex-raid tego dnia, w Boże Narodzenie, od 12.30 do 15.30 tak akurat mewtwo na obiad..

 • Reply
  Leinad
  Gru 19, 2017 1:08 am

  No właśnie co to za legenda, którą każdy ma ba, nawet po kilka czy kilkanaście sztuk. Taki legendarny pok jest lehendarny już tylko z nazwy nic wiecej.

  • Reply
   hejterhejterów
   Gru 19, 2017 3:41 pm

   Gdyby każdy posiadał legendę to nie byłoby tyle narzekań ludzi: że nie mają ekipy, że mają 0 legend, po to są rajdy 5* by pokazać zaangażowanie i zgranie z ludźmi w realu. Im więcej legend tym bardziej można być dumnym że tyle razy spotkało się ludzi na ulicy, a nie tylko w domu siedzieć i czekać jak gps zacznie wariować by postać gdzieś rzuciło po 1 poka bo strach z domu wychodzić.

   • Reply
    Wooper
    Gru 19, 2017 4:33 pm

    Ja zrobiłem kilka raidów i z żadnym człowiekiem nie nawiązałem bliżej znajomości. Spotkałem i zapomniałem już jak wyglądają. Uważam, że faktycznie okej mam legendy, ale racja jeden ziomek np. jak robiliśmy Zapdosa, byliśmy na 4 raidach i on złapał na wszystkich 4, ja tylko 1. Jak tak bliżej popatrzeć to legendę łatwiej zdobyć niż zwykłego poka.

   • Reply
    Renn
    Gru 19, 2017 7:59 pm

    hmm ciekawe licząc mnie 2 osoby grają w mieście git ekipa na rajdy ale chyba 2poz.
    Nie wiem co gorsze narzekanie że U MNIE się nie da , czy takie debilizmy jak ty napisałeś .
    Ja pracuje mam tylko wolną niedziele mimo to kolega ustawił nas na FB z ekipą z innego miasta ,
    pojechaliśmy zmarzliśmy jak gówno w przerębli . Pojawiły sie 2 osoby na 19 i 23 lvl reszta stwierdziła że jest za zimno , sorki ale nie każdy ma takiego farta że wystarczy wyjść i zagadać

 • Reply
  Leon
  Gru 19, 2017 1:33 am

  Złapanie pierwszej legendy każdego typu zawsze wiąże się z dreszczykiem emocji, ale łamiąc n-ta z kolei nie ma już tego fun’u. Mając po kilkanaście legend każdego typu celuje się w jak najwyższe iv i tyle. Później raidy robi się głównie dla rare candies a legend poniżej 90 iv łapie się z pine berry. Znajomy złapał dziś 6go groudona… Poniżej 2300, więc poszedłem do piachu.

  W dużym mieście ta gra ma sens, pozwala poznać masę ludzi (polecam discord). W małych nie da się pewnie grać.

 • Reply
  Mike
  Gru 19, 2017 7:30 am

  Ta gra to jakiś żart :/ czekałem tydzień na EX raid tylko po to zeby serwery PTC sie zaciely wywalilo mnie z gry i nie moglem wejsc wiec reszta zaczela beze mnie :/ niantic jak zawsze dalo rade :/

 • Reply
  CarbonLuki76
  Gru 19, 2017 7:34 am

  Czyzby Niantic usunal system pogody? Zalogowalem sie niedawno a tu brak tego.

 • Reply
  Physicx
  Gru 19, 2017 2:44 pm

  Witam, ktos sie moze orientuje czy poprzez support jest szansa zmiany nicku po raz drugi? Kolega zrobil mi kawał…

 • Reply
  Wooper
  Gru 19, 2017 4:44 pm

  Tak jeszcze wracając Niantic tymi raidami zepsuło grę. Pamiętam jak spotkałem na dziko Larvitara, biegłem po niego jak głupi. Później jeden mi się wykluł, złapałem przypadkiem drugiego po jakimś czasie. Chodziłem z Purpitarem jako buddy w dwóch przypadkach. Koniec końców mam dwa Tyrki z jajek – z jednym chodziłem 85 km z drugim 74 km. Nie jest to jakoś super dużo, ale ta satysfakcja, że poświęciłem na to czas. I kiedy już miałem moje zapracowane Tyrki z IV 95%, dwa tygodnie później weszły na raidy. Z mojej perspektywy jest to bez sensu, ale już trudno, tak zrobili i tak jest.

  • Reply
   DawidPolakL
   Gru 20, 2017 12:08 am

   Ja z larwami przechodziłem jakieś 2000 km. Gdy ostatnio na raidzie złapałem tyrka 98% iv wsadziłem w niego ponad 250 candy i 250 tys pyłu aby miał 3662 cp. Nie rozumiem w ogóle o czym ty piszesz.

   • Reply
    Wooper
    Gru 20, 2017 12:46 am

    Myślę, że nie rozumiesz nikogo na tym forum. Jak widzę Twoje odpowiedzi/wpisy to mi się odechciewa czytać. Także, zapraszam do szkoły podstawowej tam było czytanie ze zrozumieniem. Pozdrawiam

 • Reply
  Pokeee
  Gru 19, 2017 6:59 pm

  Potrzebuje kolejnej psychicznej ewolucji evee a przy losowej cały czas mi wychodzi flareon, jolteon i vaporeon. Trik z imionami juz wykorzystałem drugi raz nie zadziała.
  Mam pecha czy w wyniku losowej ewolucji mozna tylko te trzy otrzymać? Da sie cos zrobic zeby espeon wychodził?

  • Reply
   jj
   Gru 19, 2017 7:12 pm

   chyba musisz na buddy chodzić z eevee by później losowo ewoluował w esperona czy umbreona

  • Reply
   D
   Gru 19, 2017 8:05 pm

   Da się. Musisz co najmniej 10 km przejść na buddy. Ewolucję zrobić gdy eevee jest nadal ustawiony jako przyjaciel i w dzień chyba. Polecam przejść trochę więcej niż 10 km bo kiedyś jak miałem równe 10 to nie wyszło.

   • Reply
    Pokeee
    Gru 19, 2017 9:14 pm

    Dzieki za pomoc. Spróbuję tej metody 😉

  • Reply
   PlutoVALOR
   Gru 19, 2017 9:56 pm

   Wejdź w profil, kliknij evve i przeniesie cię do okienka gdzie power upa zrobisz i ewolucje. W dzien espeon a w nocy umbreon

 • Reply
  Edward
  Gru 22, 2017 2:10 pm

  No właśnie… wpadło tych legend trochę, zajmują miejsce i nie bardzo wiadomo co z nimi zrobić. Niektóre słabe IV ale szkoda wyrzucać – przecież to legenda, a każda legenda to o niebo lepiej niż zwykły Pokemon.
  Zauważyłem że im więcej rajdów się robi tym łatwiej wpadają…początkowo ptaki słabo wpadały, bestie już złapane po parę, ho-oh z 10 z 50% skutecznością a groduonow mam już 8 na 10 rajdów zrobionych. Z czego przy tym jednym co nie wszedł śpieszyłem się i rzucałem na odwal…
  Już mi się nie chce…ale jest możliwość to trzeba spróbować, na razie zainteresowanie duże – trzeba korzystać. Potem widzę że już kolejne legendy w przygotowaniu… Interes się kręci 1-2 rajdy dziennie. Echh…

 • Reply
  Sierpien1990
  Gru 24, 2017 10:45 pm

  u mnie w mieście dużo osób gra Nowa Sól niby małe miasto a galerie robią kurde

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Groudon od jutra!

Niantic dało nam na odpoczynek od legendarnych raidów zaledwie dzień - już od jutra znów pojawią się kolejne jajka poziomu...

Zamknij