News 20

Suicune Raid Day – co warto wiedzieć

Ostatni z trzech bonusowych Raid Day odbędzie się już dziś – co warto wiedzieć o tym wydarzeniu?

Suicune zamyka trio bestii, które w tym roku otrzymały swoje Raid Day – dzięki ukończeniu wyzwań związanych z GO Fest Yokohama, na trzy godziny na każdym gymie (poza tymi, gdzie mają odbyć się EX Raidy) pojawi się Suicune a my zyskamy szansę na zdobycie go w wariancie shiny. Tak jak zawsze otrzymamy również 5 darmowych Raid Passów do wykorzystania tego dnia – kolejny można zebrać dopiero po wykorzystaniu aktualnie posiadanego.

Pamiętajcie, że wciąż trwają bonusy zdobyte podczas GO Fest Yokohama i za każdy raid otrzymujemy gwarantowane 3000 Stardustu (4500 ze Star Piece).

Data i godziny wydarzenia: 17.08 (sobota), 16:00-19:00

Suicune

Statystyki:

 • Attack: 180
 • Defense: 235
 • Stamina: 225
 • Max CP na 40 lvl: 2983
 • Max CP na 20 lvl (z raidu, 100% IV): 1704
 • Max CP na 25 lvl (z raidu, 100% IV): 2130

Ataki szybkie: Extrasensory, Snarl

Ataki ładowane: Bubble Beam, Water Pulse, Hydro Pump, Ice Beam

Odporny na: stalowy, wodny, lodowy, ognisty (63%)

Wrażliwy na: trawiasty, elektryczny (160%)

Najlepsze kontry (pod względem DPS, na 40 lvl, bez bonusu od przyjaźni i pogody, kursywą ataki legacy):

 • Electivire (Thunder Shock/Wild Charge)
 • Zapdos (Thunder Shock/Thunderbolt)
 • Raikou (Thunder Shock/Wild Charge)
 • Magnezone (Spark/Wild Charge)
 • Roserade (Razor Leaf/Grass Knot)
 • Luxray (Spark/Wild Charge)
 • Sceptile (Bullet Seed/Frenzy Plant)
 • Deoxys-N (Charge Beam/Thunderbolt)
 • Mewtwo (Confusion/Thunderbolt)
 • Breloom (Bullet Seed/Grass Knot)
 • Venusaur (Vine Whip/Frenzy Plant)
 • Leafeon (Razor Leaf/Leaf Blade)
 • Alolan Exeggutor (Bullet Seed/Solar Beam)
 • Manectrict (Charge Beam/Wild Charge)

Poniżej wszystkie informacje zebrane na świetnej infografice w języku angielskim przygotowanej przez Legends (https://twitter.com/legendslima) dla portalu GO Hub:

Źródło obrazka z nagłówka: https://twitter.com/LEGENDSLima/status/1161735907919257602

20 komentarzy

 • Reply
  Hideharu_Mijahira
  Sie 17, 2019 12:12 pm

  Nie będę puryfikowal shadow pokow. To marnowanie stardustu.

  • Reply
   R
   Sie 19, 2019 3:46 pm

   Przestałem łapać shadow pokemony, bo też wysiłek nie wart zachodu. Takiego Bulbazaura czy Rattatę to jakiś śmiech. Bulbazaur czy inne startery łatwiej o wysokie IV z zadań, jajek czy wymiany, a Rattata… No Rattata to wiadomo – szczur i tak do niczego się nie nadaje. Także te shadow można połapać do kolekcji, ale jak już się złapie i w Pokedex’ie odhaczy, to szkoda sobie potem zawracać głowę. Dla odznaki? Nieeee 😉

   • Reply
    Bart
    Sie 19, 2019 11:28 pm

    Shadow to nie wysiłek jeśli znasz kontry – właściwe kontry, większość popełnia błąd i na snorlaksa daje walczącego co jest fatalne w skutkach a można użyć jednego tyrka, który zabija 2X snorlaksa i dragonaita i zostaje jeszcze hp. Znaczenie ma też użycie ładującego ataku. Są też rozpiski i ściągi jakie mogą być kombinacje kolejnych przeciwników.

    • Reply
     ACH
     Sie 20, 2019 12:58 am

     Tak,tylko nie wiadomo z czym będziesz walczyć w rajdach widzisz i ustawiasz a tu? wchodzić sprawdzać dla mnie szkoda czasu… ale na medal powoli powoli uzbieram. Syn oczyścił bulbę i ma 100 iv.

     • R
      Sie 20, 2019 11:08 am

      No właśnie – też mnie to męczy – przeklikanie się przez te animacje, potem rezygnacja z walki (plus uleczenie nadszarpniętego Kyogre czy Groudona), ponowne przeklikanie się – to wszystko jest potwornie nużące. Mi się zwyczajnie nie chce. Do tego też i złapanie jest trudniejsze niż np. legendy. Przy legendach mam 15-20 piłek i spokojnego (w miarę) pokemona. Tutaj mam wściekłego szczura czy coś innego i w niektórych przypadkach 7, a w niektórych ledwie 4 piłki do użytku. Bywa, że jak jestem z kimś zagadany, to nawet razu nie trafię, bo wszystko pokemon pyskiem odbija. W efekcie odchodzę od pokestopa z absolutnie niczym – ledwie 500 pyłku i pokemony do uleczenia.

      A jak Snorlax jest, to już wiem jak sobie z nim poradzić. Co z tego, jak do tej pory ledwie 3 razy się na niego natknąłem…

     • bart
      Sie 20, 2019 12:41 pm

      “też mnie to męczy – przeklikanie się przez te animacje” z tego powodu od dawna nie gram i odinstalowałem harry potera – nudniejszego i głupszego rozwiązania nie było na zbieranie kolekcji. W pokach masz ułatwienie – w opisie walki jest informacja o typie poka możesz wybrać kontry.

   • Reply
    Hideharu_Mijahira
    Sie 20, 2019 6:51 am

    Ja czasem dla funu zawalcze, ale zazwyczaj mijam poprostu zespół R

 • Reply
  Rozbawiony
  Sie 17, 2019 3:33 pm

  I musiałeś sie tutaj tym pożalić…
  To niesamowita informacja.

 • Reply
  Rozbawiony
  Sie 17, 2019 3:34 pm

  I bardzo istotna dla wszystkich graczy.

 • Reply
  Machrid
  Sie 17, 2019 5:57 pm

  wzmacnianie tego nie ma sensu .
  wiadome ze kyogre jest silniejszy .
  chyba wszyscy juz go zlapali , no chyba ze ktos se zrobil nowe konto.
  tak wiec kolejny event bez sensu.
  powtorka powtorke goni.
  to nic ze kiedys byl za 7 pieczatek.
  zal.

  • Reply
   Bzyk
   Sie 17, 2019 8:42 pm

   Masz racje po co robić powtórki lepiej mogli nic nie robić. Bez sensu event. Niech przestaną je robić bo tylko się powtarzają.

 • Reply
  adaś
  Sie 17, 2019 10:26 pm

  2 shiny na 12 szt

  • Reply
   R
   Sie 19, 2019 9:27 am

   Farciarz.

   Gra jest okrutna – co prawda złapałem na swoje dwa konta i synom też, ale co się nerwów najadłem… U mnie wpadło shiny przy 16-tym raidzie!!! 18-ty raid robiłem już o 17.59, także 15 minut przed końcem eventu dopiero dostałem na swoim koncie shiny – już myślałem, że podobnie jak przy Entei shiny nie będzie.
   Za to na koncie jednego z synów – po 4 raidach było 3 shiny. Czy to jest fair? Absolutnie nie jest.

   W grupie, z którą się te bite 3 godziny uganiałem po arenach były 2 osoby, które nie dostały w evencie żadnego shiny. Grupa zdążyła zrobić okrągłe 20 raidów. Rozumiem, że teraz jest “łatwiej”, bo szansa jest 1:10, ale niech na litość boską coś zrobią z osobami, które płacą w końcu za te kilkanaście przepustek, żeby dostać “upragnione” shiny. Jak chcą więcej osób zrażonych, które odchodzą z gry, to proszę bardzo. Niech tylko zwrócą uwagę na to, że w TYM WYPADKU, odejdą osoby, które płacą, które im generują zyski. Właśnie maniacy posiadania i uganiania się za shiny…

   • Reply
    Snejk
    Sie 19, 2019 9:54 am

    Mam podobne przemyślenia. Co prawda na każdym raid dayu oprócz raikou złapałem chociaż jednego shiny, ale narobiłem się, czasem nawet 25 raidów. Za to mój kumpel, robiąc dokładnie tyle samo raidów co ja, nie złapał ani Laprasa, ani Raikou, ani Enteia. No ludzie, człowiek się stara jak może, a Niantic pluje Ci w twarz.

    Akurat jeśli chodzi o płatne passy, to nie uważam, żeby wydawanie pieniędzy powinno mieć wpływ na ilość shiny. Wtedy to by była jasna sugestia, że jeśli chcesz, to płać, a to tylko gra przecież. Moim zdaniem szansa 1:10 mogłaby zostać, ale np. 15 raid gwarantowałby shiny. Albo żeby od początku Raid Day’a z każdym raidem bez shiny rosła szansa na shiny przy kolejnym.

   • Reply
    bart
    Sie 19, 2019 10:20 am

    To samo powiedziałem w kasynie, jaka jest szansa, że 10 razy z rzędu wypadnie czarne w ruletce ? Okazuje się, że bardzo duża.
    W pokach trzeba być obiektywnym, z dziewczyną mamy 3konta , Suicune jest słabym pokiem nie było sensu inwestować passów w niego 3 x 12 rajdów i 4 shiny w tym: ja 0 na 12, 1 na 12, Ona 3 na 12 statystycznie wszystko się zgadza.

    Co rozumiesz przez fair ? Płacisz i masz ? to na pewno nie jest fair tylko pay2win.
    Gdyby każdy miał gwarantowane shiny za 480monet (15zł lub 10dni zbierania monet) to ludzie narzekaliby na IV, że każdy powinien mieć takie same. Gdyby wprowadzono 100% pewne shiny z 100% IV każdy by narzekał, że inni kupują/zbierają więcej monet i mają więcej shiny.

    • Reply
     R
     Sie 19, 2019 11:58 am

     Nie, płacić i dostawać gwarantowane shiny jest słabym rozwiązaniem – co do tego nie mam wątpliwości. Chodzi jednak o jakiś mechanizm mimo wszystko “gwarantujący” to shiny – o ile 3 godziny dla Community Day jest wystarczające, aby każdy złapał sobie shiny, o tyle 3 godziny na raidy to ciut mało. Po 3 godzinach raidów człowiek jest wyprany, a jak jeszcze bez spodziewanego efektu, to totalnie sfrustrowany. Nie będę gdybał i poprawiał systemu, ale jakby coś zmodyfikowali, aby tą szansę zwiększyć, to by źle nie było. I tak nie jest źle, bo jest ta szansa 1:10. A zdaje się na Articuno było na początku 1:20. Niemniej jednak to zawsze jest tylko “szansa” – w grupie wychodzi 1:10, ale na pojedynczych kontach już nie.

   • Reply
    bart
    Sie 19, 2019 10:29 am

    Jeśli ktoś chce grać w grę, gdzie każdy ma takie same “statystyki” ta sama kolekcja niech zagra w Harry Poterra. Tam każdy ma to samo zdjęcie do uzupełnienia. Bez spinki o IV lub o kolorystykę.

   • Reply
    Didek
    Sie 19, 2019 1:21 pm

    To takie niesprawiedliwe! Wszyscy powinni mieć rzadk…
    A właśnie, to ma być rzadkie.
    Więc przestań narzekać i się ciesz że trzeba mieć chodź trochę farta na zdobycie tego, bo tej grze brakuje rzadkich poksów.
    Moim zdaniem szansa na shiny powinna zawsze wynosić 1/8000, czyli tyle co w grach na konsole. Ale 1/450 i 1/25 na eventach brzmi jak dolna granica wyzwania więc nie narzekam, niech będzie.

 • Reply
  Ach
  Sie 19, 2019 12:39 pm

  7 rajdow/ 1shiny, syn 5 rajdow 1shiny. Podczas pierwszego rajdu zawiesil mi sie telefon po zwalczeniu poka I otrzymaniu nagrod po restarcie aplikacji pies nie byl do zlapania a rajd zaliczony. byl shiny czy nie?

 • Reply
  Machrid
  Sie 20, 2019 10:04 am

  No ja nie mogę no znowu jakieś kurde bele rajdy na megasłabe legendy?! To już nie do zniesienia!! Współczuję wam jeśli gracie w tą pseudo-grę nie grywalną wogóle i czekacie na tego Hitachi całego czy jak mu tam -___-
  A piąta generacja nie zmieni gry i znowuż jakieś dziwne stwory do łapania odwróconym do góry nogami polandballem :'(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.